Apžvalgos

„iPhone X“ yra neabejotinai labiausiai lauktas visų laikų „Apple“ išmanusis telefonas – daugelis laukė milžiniško „iPhone“ serijos atnaujinimo dar nuo „Apple iPhone 5S“ laikų, o praėjus keliems metams ir „Apple“ pirmiausiai pristačius „iPhone 8“ bei „8 Plus“, fanų bei žurnalistų veiduose bei socialinių tinklų įrašuose buvo matomas didžiulis nusivylimas. Ir tada „Apple“ pagaliau parodė „iPhone X“ – „iPhone“, kurio visi laukėme. Tačiau ar buvo verta laukti ir ar „iPhone X“ yra vertas savo dar nematytai aukštos kainos?

Pagaliau naujas dizainas!

Didžiausia „iPhone X“ naujovė yra jo ekranas (kurį aptarsime vėliau) ir dėl to pasikeitęs dizainas. Kadangi ekranas užima beveik visą priekinę įrenginio dalį, nebeliko legendinio namų mygtuko, o viršuje galima pastebėti išsikišimą, skirtą visiems „Face ID“ sensoriams ir priekinei kamerai. Nors kai kuriems toks dizaino sprendimas nepatinka, „iPhone X“ atrodo šiuolaikiškiausiai, galbūt net kiek futuristiškai. Ar tai yra idealus dizainas? Kažin – „iPhone X“, ko gero, galėtumėme sulyginti su kai kurių automobilių konceptais. Tiesa, tai nereiškia, jog niekas nenorėtų įsigyti koncepcinio automobilio!

Geriausias ekranas, kokį tik yra turėjęs „iPhone“

„iPhone X“ yra pirmasis „iPhone“ nuo 2007-ųjų su OLED ekranu. Ir jis tiesiog nuostabus. Kaip jau minėjome, jis užima beveik visą priekinę telefono dalį, todėl, nors „iPhone X“ turi net 5.8 colių dydžio ekraną, šis įrenginys yra mažesnis už „iPhone 8 Plus“ su 5.5 colių ekranu. Na, o „Super AMOLED“ ekrano panelė, kaip visada, tiesiog džiugina akis. Pagaliau ir „iPhone“ gavo ekraną su idealiu kontrasto lygiu ir puikiomis spalvomis.

Ar erzina tas išsikišimas ekrano viršuje? Iš pradžių – šiek tiek. Vėliau jis pradeda netgi šiek tiek patikti. Tiesa, žiūrint vaizdo įrašus jis vis tiek erzina, nes tenka rinktis – ar sugrąžinti vaizdą į standartinę 16:9 formą, ar iškirpti nemažą ir dažnai gan svarbią dalį vaizdo.

„Face ID“ veikia puikiai, bet ne geriau už „Touch ID“

„Touch ID“ pirštų atspaudų skaitytuvas yra tai, ką mes visi mėgome ir dievinome. Deja, bet šiemet „Apple“ jo atsisakė ir jį pakeitė „Face ID“ – veido nuskaitymo technologija. Ji yra labai tiksli, pakankamai greita, veikia ir tamsoje, tačiau kai kuriais atvejais „Face ID“ beprotiškai erzina. Pavyzdžiui, užsidėjus akinius nuo saulės, veidas dažnai gali būti nenuskaitomas. Taip pat telefoną reikia nukreipti tiesiai į savo veidą, o tai kartais irgi gali kelti problemų. Iš kitos pusės, žiemą norint atrakinti telefoną bent jau nereikia nusiimti pirštinių!

„iOS“ tapo sudėtingesnė

Kaip ir visuose kituose „iPhone“, šiame įrenginyje taip pat yra „iOS“ operacinė sistema. Tiesa, yra vienas didelis skirtumas – valdymas. „iPhone X“ neturi namų mygtuko, todėl visa navigacija vyksta naudojant gestus, o norint išjungti telefoną reikia palaikyti įjungimo/išjungimo ir garso mygtukus vienu metu.  Taigi, prieš pradėdami normaliai naudotis „iPhone X“, pasinaudokite siūlomais apmokymais – jie iš tiesų pravers, pirmą kartą nuo 2007-ųjų „iPhone“.

„iPhone 8 Plus“ kameros, tik šiek tiek geriau

„iPhone X“ kameros yra beveik identiškos „iPhone 8 Plus“, kurį jau apžvelgėme šiek tiek anksčiau, tačiau yra vienas ganėtinai svarbus skirtumas – abi „iPhone X“ galinės kameros turi OIS (optinė vaizdo stabilizaciją) ir todėl nuotraukos tamsoje kartais išeina kiek geresnės. Na, o visa kita atrodo praktiškai taip pat – „iPhone X“ nuotraukos atrodo puikiai, nors spalvos ir mažiau natūralios bei labiau ryškios negu buvome įpratę matyti senesniuose „iPhone“ modeliuose. Kai kuriems tai gali patikti, kai kuriems – nelabai.

Na, ir dar kartą galima pagirti „iPhone“ portreto režimą, kuris jau gali ne tik išlieti foną, bet ir padaryti daug daugiau, pavyzdžiui, sukurti sceninio apšvietimo įspūdį. Šis efektas atrodo ypač įspūdingai.

Be to, portreto režimas nuo šiol prieinamas ir fiksuojant asmenukes su priekine kamera, tačiau, deja, čia ji veikia ganėtinai prastai – vaizdas atrodo labai netikroviškas, dažnai išliejama daugiau vaizdo negu reikėtų. Priekinė kamera, žinoma, turi ir „Animoji“ funkciją – galbūt ji nėra labai reikalinga, tačiau neabejotinai džiugins daugelį. Beje, jeigu galvojate, jog tai yra vienas iš tų greitai pabostančių dalykų, smarkiai klystate!

Baterijos tarnavimo laikas laviruoja tarp „iPhone 8“ ir „8 Plus“

Naujasis „Apple“ flagmanas turi 2716mAh bateriją, kuri yra šiek tiek didesnė už „8 Plus“. Taip, „iPhone X“ turi ir šiek tiek didesnį ekraną, tačiau „AMOLED“ naudoja mažiau energijos. Ir visgi „iPhone X“ baterijos tarnavimo laikas yra kažkur tarp įprasto „iPhone 8“ ir didesnio „8 Plus“. Tiesa, „X“ yra arčiau „8 Plus“. Matomai, kažkiek įtakos turi „Face ID“ sensoriai, kurie galimai naudoja nemažai energijos. Bet kuriuo atveju, rezultatas tikrai nėra blogas ir daugelį jis turėtų patenkinti.

„iPhone“ pagaliau vėl įdomūs

Tai yra įdomiausias „Apple“ telefonas nuo „iPhone 4“ ar netgi pirmojo „iPhone“ laikų. „iPhone X“ yra tiesiog nuostabus ir šis įrenginys turi praktiškai viską, ko norėtų tikras „Apple“ fanas. Tai – telefonas iš ateities. Tačiau jis kainuoja daug ir sakydami, jog jo norėtų tikras „Apple“ fanas, tikrai neperdedame – faktas, jog „iPhone X“ pirks tik Kupertino kompanijos darbų mylėtojai. Jie nesuklys – „iPhone X“ yra tiesiog puikus telefonas iš ateities, neturintis rimtų trūkumų, tačiau ne kiekvienas sugebės suprasti, už ką „Apple“ prašo tiek daug pinigų. Bet jaudintis neverta – tokiems žmonėms yra nedaug prastesni „iPhone 8“ ir „8 Plus“!

APPLE iPhone X
   
949,00 € 1039,00 € Sutaupote 90,00 €