Apžvalgos

Šie metai buvo ypač įdomūs – gamintojai leido telefonus su didžiuliais ekranais, tačiau kompaktiškais korpusais, vis daugiau gamintojų atsisakė ausinių lizdo, o dvigubos kameros jau tapo ne tik flagmanų standartu. Tačiau kurie šiais metais išleisti telefonai yra geriausi?

Visapusiškai geriausias telefonas – „Samsung Galaxy Note8“

Po milžiniško fiasko su „Note7“, „Samsung“ šiemet neblogai atsitiesė. „Note8“ lyg ir neturėjo nieko revoliucinio ar naujo, tačiau tai yra visapusiškai puikus telefonas – jis nuostabiai atrodo, turi geriausią ekraną rinkoje, vieną iš geriausių kamerų, o „Samsung“ vartotojo sąsaja tampa vis geresnė ir spartesnė. Kitais metais norėtųsi, kad „Samsung“ pasistengtų įdėti dar didesnę bateriją ir perkeltų pirštų atspaudų skaitytuvą į patogesnę poziciją, kadangi visas kitas savybes „Note8“ jau turi. Pasirinkę šį įrenginį tikrai nepasigailėsite!

Tobulas kainos ir kokybės santykis – „OnePlus 5T“

Kompanija „OnePlus“ visada buvo žinoma dėl savo puikaus kainos ir kokybės santykio ir šie metai nebuvo išimtis. „OnePlus 5“ šiek tiek nuvylė entuziastus dėl savo ekrano ir kameros, tačiau „OnePlus 5T“ turi šiuolaikišką ekraną beveik be rėmelių, o kamera taip pat šiek tiek pakeista. Taip pat šis įrenginys turi „Snapdragon 835“ procesorių ir beprotiškus 8GB RAM – tiek turi vos keli įrenginiai rinkoje. „5T“ nėra kažkoks inovatyvus ar labai įdomus telefonas, tačiau tai leidžia „OnePlus“ išsaugoti nuostabų kainos ir kokybės santykį.

Fotografams – „Google Pixel 2“, „Huawei Mate 10 Pro“ ir „LG V30“

Išrinkti vieną geriausią telefoną fotografams šiemet yra ypač sudėtinga. Todėl išrinkome net tris! Tiesa, „Mobili Prekyba“ prekiauja tik vienu iš jų – „Mate 10 Pro“.

Įdomu tai, jog šie trys telefonai tinka mėgstantiems fotografuoti dėl skirtingų priežasčių. „Pixel 2“ jums neabejotinai patiks dėl savo neįtikėtinos nuotraukų kokybės (geriausios rinkoje) esant bet kokioms sąlygoms. O antra kamera portretams fiksuoti, pasirodo, net nebūtina – „Pixel 2“ padaro nuostabius portretus ir su viena kamera!

„Mate 10 Pro“ turi vieną iš geriausių kamerų rinkinių rinkoje. Nieko keisto – juk „Huawei“ bendradarbiavo su „Leica“. Tačiau į šį sąrašą „10 Pro“ patenka dėl savo programinės įrangos galimybių – būtent šis „Huawei“ įrenginys siūlo milžinišką nustatymų ir efektų rinkinį, kuris priartina fotografavimo patirtį prie profesionalių fotoaparatų taip, kaip to nepadaro joks kitas telefonas.

Na, o „LG V30“ siūlome norintiems įvairovės – šis „LG“ flagmanas turi dvi kameras, iš kurių viena yra plataus kampo. Taigi, vos vienu telefonu galėsite fiksuoti labai skirtingas, kokybiškas ir įspūdingas nuotraukas, o ir nustatymais „LG“ visai nedaug atsilieka nuo „Huawei“.

Geriausi pigūs telefonai – „Nokia 3“ ir „Xiaomi Redmi 4X“

Neabejotinai geriausi šiemet išleisti pigūs telefonai yra iš „Xiaomi“ ir į rinką grįžusios „Nokia“. Tiesa, kaip ir kamerų atveju, šie telefonai džiugina dėl skirtingų priežasčių.

„Xiaomi“ turi stebinančiai geras charakteristikas – „Snapdragon 435“, 3GB RAM, gana nebloga 13MP kamera ir net 4100 mAh baterija telefone, kuris nekainuoja net 200 eurų, yra tikrai įspūdinga. Tuo tarpu „Nokia 3“ turi kiek prastesnes charakteristikas, tačiau šis suomių gamintojo įrenginys gali pasigirti geresne vartotojo patirtimi negu kai kurių konkurentų flagmanai. „Nokia 3“ turi ypač paprastą ir minimalistinę standartinę „Android“ vartotojo sąsają, o atnaujinimai šiam telefonui nebus sustabdyti taip greitai, kaip nutinka kitiems ekonominės klasės telefonams – „Nokia 3“ gaus ne tik atnaujinimą į „Android 8.0 Oreo“, bet ir į „Android 9.0 P“. O ši „Android“ versija bus išleista tik 2018-ųjų antrojoje pusėje, tad nebrangus „Nokia 3“ džiuginti galės labai ilgai.

Pagaliau sulauktas atnaujinimas – „Apple iPhone X“

„iPhone X“ yra ypatingas telefonas, nes jo laukė visi „Apple“ fanai – Kupertino kompanija savo išmaniųjų telefonų dizaino kardinaliai dar nuo 2014-ųjų. „Apple iPhone X“ atrodo unikaliai – ekranas be kraštinių, stiklinė nugarėlė ir vertikali kamerų padėtis – tai dar nebuvo matyta. Žinoma, džiugina ir šio „iPhone“ papildytos realybės galimybės, kameros kokybė ir daugybė kitų dalykų. „iPhone X“ yra tiesiog nuostabus telefonas ir jo laukėme ne veltui, tačiau jis turi vieną trūkumą – aukštą kainą. Visgi jeigu tokio „iPhone“ laukėte ir jūs, jį įsigyti tikrai verta.

Geriausias nedidelis telefonas – „Sony Xperia XZ1 Compact“

Nedidelių flagmanų rinkoje yra visai nedaug, todėl nieko keisto, jog „Xperia XZ1 Compact“ yra geriausias tokio tipo įrenginys – vos 4.6 colių ekraną turintis mažylis gali pasigirti „Snapdragon 835“ procesoriumi, 4GB RAM, puikia 19 MP raiškos kamera, 3.5mm ausinių lizdu, 2700 mAh baterija ir naujausia „Android 8.0 Oreo“ operacine sistema su minimalistine „Sony“ vartotojo sąsaja. Taigi, jeigu pavargote nuo plėšomų džinsų, milžiniškų ekranų ir diskomforto, „Xperia XZ1 Compact“ yra tobulas pasirinkimas.

Tiems, kuriems pagrindinis prioritetas yra baterija – „Xiaomi Redmi Note 4“

Salonuose neįprastai dažnai sulaukiame prašymo išrinkti išmanų telefoną, kuris turi gerą baterijos tarnavimo laiką. Jeigu išmaniosiomis telefono funkcijomis naudojatės nedaug ir su savo telefonu neplanuojate dalyvauti fotografijos konkursuose, rinkitės „Xiaomi Redmi Note 4“ – visapusiškai neblogą telefoną su gigantiška 4100 mAh baterija ir ypač taupiu vidutinės klasės „Snapdragon 625“ procesoriumi. Šio įrenginio baterija gali tarnauti net iki kelių dienų, o ir kiti „Redmi Note 4“ aspektai tikrai neerzins. Tai – puikus telefonas su milžiniška baterija.

APPLE iPhone X
   
949,00 € 1039,00 € Sutaupote 90,00 €