Apžvalgos

HUAWEI MatePad 11: Funkcionalumas už ypač gerą kainą

2021-09-26 d.

Visai neseniai nusistovėjusi planšetinių kompiuterių rinka vis labiau užleisdavo vietą didėjantiems išmaniesiems telefonams, tačiau 2021 m. atnešė daug permainų, naujų galimybių ir potyrių renesansą naudojant planšetes. Nors „Apple iPad“ yra tapęs planšečių sinonimu, „Huawei“ yra viena iš nedaugelio kompanijų, kuri kryptingai investavo į „Android“ planšečių vystymą. Šiais metais „Huawei“ žengė dar didesnį žingsnį, pristatė „Huawei MatePad 11“, varomą savo paties sukurta naująja „HarmonyOS“ operacine sistema. Pabandykime išsiaiškinti, kuo ypatinga ši naujoji planšetė.

Komplektacija ir dizainas

„Huawei MatePad 11“ dėžutė ganėtinai standartinė, kurioje rasime pačią planšetę, greitą 22,5W įkroviklį, USB-A į USB-C laidą, naudojamą duomenų perdavimui bei įkrovimui, stalčiuko atidarymo įrankį ir trumpą technį vadovą. Atrodytų nieko ypatingo, tačiau „Huawei“ nutarė padaryti akciją ir pirmieji planšetės savininkai gaus dovanų magnetinį dėklą su įmontuota klaviatūra bei specialų, antros kartos „Huawei M-Pencil“ rašiklį. Jei kartais nespėsite pasinaudoti akcijos pasiūlymu, šiuos priedus galima įsigyti atskirai ir vėliau.

Visas „Huawei MatePad 11“ korpusas pagamintas iš plastiko, tačiau pasirinkta medžiaga ypač maloni liesti ir savo tekstūra primena anoduotą aliuminį. Įrenginys ganėtinai didelis (253.8x165.3mm) ir sveria beveik pusę kilogramo (485g), tačiau švelniai užapvalinti kampai, briaunos ir pasiektas vos 7.25mm storis neapsunkina naudojimosi patirties.

Ypač patogu naudoti „Huawei MatePad 11“ su magnetiniu dėklu, kuriame galima dviem lygiais pakreipti kampu ekraną ir dėka klaviatūros naudotis įrenginiu tarsi nešiojamu kompiuteriu. Dėklas magnetais labai stipriai prisitvirtina prie planšetės, tad nesudaro nepatogumų persinešant iš vieno kambario į kitą. Taip pat labai patogiai ir tvirtai magnetų pagalba dešinėje briaunoje (pavertus prietaisą, ji atsiduria viršuje) prisitvirtina specialusis rašiklis, kuris automatiškai bevieliu būdu ir pasikrauna savo vidinę bateriją.

Siauras ekrano rėmelis iš pirmo žvilgsnio kėlė nedidelių abejonių, tačiau vėliau, besinaudojant nepatyriau jokių atsitiktinių ekrano paspaudimų. Vienintelis dalykas, kuris užkliuvo, tai kameros modulio išsikišimas virš plonyčio korpuso, tačiau šią problemą visada išspręsdavau įdėdamas planšetę į dėklą. Primygtinai rekomenduoju jį turėti, ne tik praturtinsite naudojimo patirtį, bet ir apsaugosite stiklinį ekraną nuo pavojų transportuojant.

Ekranas, kamera, baterija ir garsas

„Huawei MatePad 11“ IPS LCD ekranas vienas geriausių savo klasėje, tik prie tam tikrų kampų bei apšvietimo gali suprasti, jog tai ne „Amoled“. Tokio tipo ekranų silpnoji pusė – spalvų tikslumas, balta šiek tiek pilkuoja ir švyti vos pastebimu žalsvumu, tačiau nustatymuose galima rankiniu būdu susireguliuoti spalvų temperatūrą iki priimtiniausios, jei dvi pateiktos parinktys „Ryški“ ir „Natūrali“ netenkina. 2K raiška ir 16:10 ekrano formatas suteikia nepamirštamas akimirkas mėgaujantis filmais, TV serialais ar kitu video turiniu.

„HUAWEI MatePad 11“ gavo dvigubą „TÜV Rheinland“ sertifikatą, nes jau gamykloje nuslopinta mėlyna spalva palengvina darbą akims. Taip pat yra elektroninių knygų skaitymo režimas, kuris ekraną paverčia nespalvotu, imituojančiu „E Ink“ technologiją. Na ir svarbiausia, šis ekranas veikia 120Hz atsinaujinimo dažniu. Galima priverstinai nustatyti veikti tik 60Hz, tačiau rekomenduoju palikti nustatymuose „Dinaminį“ ekrano režimą, sistema puikiai prisitaiko prie naudojimo ypatumų.

Planšetė turi dvi kameras – vieną 8MP asmenukių ir vieną 13MP galinę. Asmenukių kameros kokybės tikrai užtenka video pokalbiams, o galinė kamera dienos metu užfiksuos ypač detalų ir neiškraipytų spalvų vaizdą. „Huawei“ tikrai žino, kaip pagaminti geras išmaniųjų įrenginių kameras, tačiau reikia nepamiršti, kad „HUAWEI MatePad 11“ paskirtis ne mobilioji fotografija.

Minėtas IPS tipo ekranas yra ganėtinai reiklus baterijai, tad planšetėje sumontuotas ištvermingas 7250mAh akumuliatorius. Tiek energijos tikrai pakanka net kelioms dienoms interneto naršymo ar filmų žiūrėjimo, žaidžiant žaidimus ilgai nereikės galvoti apie elektros lizdą, o 22.5W įkrovimo blokelis nuo nulio iki 100% tokios talpos bateriją pakrauna kiek trumpiau nei per 2val.

Didžiausią įspūdį paliko „HUAWEI MatePad 11“ skleidžiamas garsas. Planšetėje sumontuoti 4 stereo garsiakalbiai, kurie skleidžia įspūdingo švarumo ir gilumo garsą. Puikiai girdisi žemi dažniai, neužgožiamas vokalas ir visa tai įmanoma dėka bendradarbiavimo su garsiąja „Harman Kardon“ audio kompanija ir „HUAWEI Histen 7.0“ garso efektų. Taip pat neatsilieka ir pokalbių kokybė, nes planšetėje sumontuoti 4 mikrofonai atpažįsta pašalinį triukšmą ir jį automatiškai filtruoja.

„Huawei MatePad 11“ komplektuojamas su praėjusių metų 7nm gamybos procesu pagamintu „Qualcomm“ procesoriumi „Snapdragon 865“ be 5G ryšio. Operatyvios atminties planšetinis kompiuteris turi 6GB, tačiau mūsų regione galimi du pasirinkimai pastoviosios  vidinės atminties  64GB/128GB, o taip pat galimybė padidinti ją naudojant standartinę iki 1TB „microSD“ kortelę.

Pagrindinis dėmesys yra programinė įranga, nes tai pirmasis išmanusis įrenginys oficialiai veikiantis su pačios „Huawei“ sukurta „HarmonyOS“ operacine sistema. Ji sukurta „Android OSP“ (liet. „Android“ atvirojo kodo projektas) pagrindu ir ateityje bus naudojama daugelyje „Huawei“ įrenginių: išmaniuosiuose laikrodžiuose, išmaniuosiuose ekranuose bei televizoriuose, planšetiniuose kompiuteriuose, išmaniuosiuose telefonuose ir kt.

„Huawei MatePad 11“ turi valdymo skydelį, panašų naudojamą „Apple“ įrenginiuose, kuriame greitai galima perjungti Wi-Fi, prijungti ir valdyti „Bluetooth“ įrenginius, reguliuoti ekrano šviesumą ir kt. Ekrano apačioje rasime patogų labiausiai naudojamų programų sąrašą, o šalia jo šiek tiek mažesnis sąrašas trijų paskutinių paleistų aplikacijų. Sugrupuotų programų katalogus galima šiek tiek išplėsti ir paleisti aplikaciją neatidarinėjant katalogo, atrodo smulkmena, bet tikrai patogu ir padeda efektyviau tvarkyti programų sąrašą. Labiausiai įsiminė programų atidarymas atskiruose languose, visai kaip PC kompiuteryje ir galimybė tas programas prisegti dešiniame ekrano šone. Ši funkcija ir magnetinės klaviatūros panaudojimas „Huawei MatePad 11“ vis labiau priartina prie nešiojamo kompiuterio.

Kadangi mums įprastos „Google Store“ naujuose „Huawei“ įrenginiuose mes nerasime, „Huawei MatePad 11“ programų paieška ir įrašymas galimas keliais būdais: „AppGallery“, pasinaudojus numatyta „Petal Search“ paieška arba įsirašius alternatyvią programėlių parduotuvę (pvz. „Aptoide“). Pastarojoje rasime daugumą kūrėjų, kurie neskuba kelti savo gaminių į „AppGallery“ – „Evernote“, „Todoist“ ir visų rūšių „Facebook“ programos. „YouTube“ atidaromas tarsi programėlė, tačiau iš tikrųjų paleidžiama interneto puslapis, tad vietoj jo galima įsirašyti programėlę „YouTube Vanced“, beje, panaši situacija ir su „Gmail“.

Atskiro paminėjimo vertas „Huawei M-Pencil“ rašiklis. Dėka jo praplečiamos teksto redagavimo galimybės, patogiau modeliuoti prezentacijas, pasižymėti priminimus ar spręsti matematines formules. Piešimo galimybės beveik beribės, nes rašiklis turi tik 2ms vėlavimą ir supranta net 4096 jautrumo paspaudimui lygius.

Verta įsigyti:

  • Jei Jums svarbi garso kokybė, nes ji nustebins kiekvieną;
  • Jei ieškote funkcionalaus sprendimo su klaviatūra, tačiau nešiojamas kompiuteris Jums yra per didelis;
  • Jei Jūsų akys jautrios „Amoled“ ekranams būdingam mirgėjimui, bet norisi raiškaus ir maksimaliai spalvoto 2K ekrano;
  • Jei ieškote galios, kuria naudositės dar ilgus metus ateityje;
  • Jei ieškote geriausio kainos ir kokybės santykio bei namų pramogom skirto įrenginio.

Neatrasime rinkoje daug alternatyvų „Huawei MatePad 11“, jei rinksimės pagal ekrano dydį ir kainą. Be senesnio ir žymiai prastesnio „Samsung Galaxy Tab S6 Lite“ galima galvoti tik apie dvi alternatyvas – tai labai panašus „Huawei MatePad Pro 10.8“ ir „Apple iPad 10.2“ (2020m).
„Huawei MatePad 11“ – minimalistinio dizaino, maksimaliomis funkcijomis apginkluotas puikaus kainos ir kokybės santykio planšetinis kompiuteris.

 

Nuotraukos: Yulia Vadz

HarmonyOS 2.0

HarmonyOS 2.0 operacinė sistema

HUAWEI MatePad 11 128GB Wi-Fi
Prekė išparduota