Apžvalgos

RYŠKUS PLATUS EKRANAS – PIGI KAINA GREITAS PROCESORIUS

 

Ekrano ryškumas ir vaizdo kokybė

Pirmasis įspūdis – WOW, iš karto pastebimas gamintojo pabrėžimas detalumui. Spalvos labai ryškios, aukšta 1080 x 2340 naujo standarto rezoliucija ir suapvalinti ekrano kampai užtikrinantys mažesnę ekrano skilimo tikimybę smūgio metu. Džiugu, kad Huawei ne brangiame modelyje naudoja kokybišką ekraną. Akivaizdu jog į akis krenta ženkliai sumažėjęs ekrano iškirpimas viršuje, nei daugelio kitų anksčiau išleistų modelių. Turime minimaliausią „lašelio“ formos iškirpimą ir dailiai jame paslėptą 8 megapikselių priekinę kamerą. Viršuje nėra nei šviesos sensoriaus, nei priminimų LED lemputės. Kur visa tai dingo? Dailiai paslėpta apačioje juodame telefono korpuse. Visai tai suteikia plataus ekrano efektą, malonu žiūrėti filmus kelionėje, skaityti, ar tiesiog žaisti žaidimus. Atrodo jog ryškus vaizdas tiesiog „lipa per kraštus“! LTPS technologija užtikrina aukštą spalvų ryškumą LCD ekranuose, kas beveik prilygsta AMOLED ekranų ryškumui, taip pat LTPS leidžia ekranui išlikti spartesniam naudojantis telefonu šaltomis oro sąlygomis!

 

Kameros kokybė ir privalumai

Šio biudžetinio modelio kamera padės užfiksuoti kasdienius nutikimus, ar įamžinti tą pasakiškai atrodančią ką tik iškeptą ryškių spalvų kupiną picą! Jei jūs ieškote „žaviom Instagram nuotraukom“ fotoaparato - šis telefonas jums. Įdiegta AI funkcija automatiškai sukoreguos jums tinkamiausias spalvas pagal objektą, kurį fotografuojate. Atliekant testus su įparstu Auto rėžimu ir fotografuojant tą patį objektą su AI funkcija, matosi jog AI atlieka savo darbą - nuotraukos tampa kontrastingesnes ir spalvos patrauklesnės. Tiesa natūralių spalvų nuotraukose neieškokite, šis AI kuria patrauklumą šiam momentui, ne autentiškumui. Naktinis rėžimas nepasižymi gera kokybe, bet tai natūralu, gera kamera visada sudaro aukštą modelio kainą, šiuo atveju Huawei norėdami pasiūlyti kompromisą žemai kainai turėjo „nukirsti vieną kitą kampelį“, tačiau pasirinkimas naudoti labiau dienai skirtą kamerą ir įdiegti AI funkciją, manome yra geras sprendimas. Ši kamera sudaryta iš dviejų fizinių kamerų modulių (12MP + 2MP), tai leis kurti nuotraukas naudojant „Bokeh“ efektą, kitaip dar žinomą kaip portreto rėžimą išsklaidant foninį vaizdą ir pabrėžiant stiprų fokusavimą sutelktą į fotografuojamą asmenį.

 

Procesorius ir darbinė atmintis

Telefonas puikiai susitvarko su programomis reikalaujančiomis greito procesoriaus. Naujausi žaidimai be problemų buvo įrašyti į telefoną ir žaidžiant telefonas nestrigo. Huawei tikrai nepagailėjo šiam modeliui galios, galima be vargo naudotis keliomis programomis iš kart nebijant jog pastarosios „pradings“ iš atminties, nes telefonas naudoja 3Gb RAM darbinės atminties, ko pilnai pakanka šių dienų užduotims atlikti. Telefonas naudoja „Hisilicon Kirin 710“ 8 branduolių procesorių, tai vidutinės klasės telefonų procesorius, bet akivaizdu jog ne prasčiausias, nes telefonas greitas ir nepastebėta jokių „pakibimų“. Atlikus „AnTuTu programos testą, mums parodo jog telefonas surenka apie 130000 taškų, kuriais matuojama telefono galia. Kad lengviau būtų įsivaizduoti, tai reiškia jog šis telefonas dabar yra greitesnis nei prieš tris metus daugelis išleistų brangiausių telefonų modelių. Dėl maksimalios galios žaidžiant žaidimus, šiam procesoriui asistuoja „Mali-G51” atskiras vaizdo procesorius, kuris dar turi integruotą MP4 atkūrimą. Trumpai tariant, tai reiškia jog žiūrint vaizdo medžiagą, telefonas nenaudos pagrindinio procesoriaus ir gerai taupys bateriją.

 

Baterijos talpa

Telefone integruota 3400mAh talpos baterija. Pirma mintis buvo – nieko gero, vargiai ištvers dieną, tačiau visų mūsų nuostabai, procentai „krenta“ labai lėtai. Akivaizdu jog „Hisilicon Kirin 710“ labai gerai optimizuotas energijos sąnaudoms. Telefonas puikiai ištveria nuo ryto iki vakaro, argi daugiau galima prašyti iš nebrangaus modelio? O atėjus vakarui, panaudosite standartinį 5V 2A greitojo krovimo įkroviklį, esantį šio modelio komplektacijoje. Telefoną įkrauti laikas neprailgsta, pilnai įkraunamas per 120 – 130 min. 3400mAh baterija suteikia telefonui lengvumo, įrenginys sveria vos 160g, patogiai jausis ilgai nešiojantis rankose ar laikant kišenėje.

 

Savybės lengvinančios gyvenimą

Telefonas tiesiog priglunda prie rankos, labai ergonomiškai suapvalintas paviršius, nepalieka jausmo jog telefonas išslys iš rankų, blizgus juodas arba dvispalvis paviršius telefonui suteikia išskirtinuma. Patogioje vietoje randam pirštų antspaudų skaitiklį – veikia „žaibiškai“ t.y. greitas ir patikimas telefono atrakinimas. Nepasigedome 3.5mm ausinių jungties, ar standartinės Micro-USB įkroviklio jungties. Dailus šiuolaikinis dizainas, suklaidintų ne vieną smalsuolį dėl nenuspėjamos mažos kainos, dvi susiliejusios spalvos ir dailiai „paskandinta“ korpuse kamera, nepalieka abejingų jog šis telefonas sukurtas 2019m. Įjungus telefoną jus maloniai nustebins jau įdiegta naujausia „Android 9.0 Pie“ operacinė sistema, kartu su „EMUI 9“ Huawei adaptacija, kas užtikrina saugiausia ir patogiausia sistemą jūsų rankose, o visas naujausias programas siųskitės ir kaupkite 64Gb vidinėje atmintyje. Asmeniniams failams pritrūkus vietos, tiesiog įsigykite Micro-SD atminties kortelę net iki 512Gb talpos arba naudokitės galimybe vienu metu turėti dvi aktyvias SIM korteles!  Kalbant apie dvi funkcijas vienu metu, „EMUI 9“ leis jums vienu metu naudotis dvejomis Facebook ar dvejomis Whatsapp programomis. Tai papildoma Huawei funkcija dar kitaip žinoma kaip programos klonavimu. P SMART 2019 naudoja vieną garsiakalbį muzikai, filmams ar žaidimams, tačiau garso kokybė išties švari ir garso nepritrūksta, o kalbant apie garso kokybę prijungus 3.5mm jungtimi – nėra prie kur „prikibti“, įrenginys skleidžia išties švarų garso signalą. Nelyginame su studijos kokybe, bet melomanams patiks!

 

Verdiktas

Huawei dar neprarado polinkio stebinti mažomis kainomis ir kartu atiduoti geros kokybės įrenginį į jūsų rankas. Vienintelis trūkumas galbūt kamera, bet sunku teisti kai šiame pakete toks geras procesorius ir aukštos kokybes ekranas. Jei jūs nemėgstate investuoti į brangius modelius ir reikia greito „arkliuko“, visapusiškai patartina atkreipti dėmesį į šį 2019m technologijos grynuolį.