Apžvalgos

Huawei P Smart yra naujausias Kinijos gamintojo Huawei biudžetinės klasės išmanusis telefonas. Prieš tai gamintojas naudodavo flagmanų pavadinimus pridedant žodį "Lite" (pvz. P9 Lite, P10 Lite), tačiau šis modelis sufleruoja apie aiškiai ir patogiai atskiriamą biudžetinę klasę "P Smart". Pigaus segmento atstovas neatsilieka nuo naujausių išmaniųjų telefonų tendencijų ir yra apginkluotas dideliu (santykis 18:9) ekranu, dviguba galine kamera, naujausia Android 8.0 operacine versija. Tačiau ar to užteks atkreipti Jūsų dėmesį ir atverti piniginę? Sužinokime viską paeiliui.

DIZAINAS IR MATMENYS

Huawei P Smart tęsia grakščių linijų temą ir atkartoja tam tikrus Huawei Mate 10 Lite dizaino sprendimus.
Didžiąją dalį priekinės dalies užima pailgas ekranas, aplink kurį eina siauras rėmelis, juodoje telefono versijoje jo beveik nesimato. Viršuje patalpinta priekinė 8MP kamera, LED indikatorius, garsiakalbis ir šviesos sensorių akutė. Galinė dalis beveik visa metalinė, viršus ir apačia pagaminti iš plastmasės, taip išsprendžiami ryšio perdavimo ypatumai. Pasirinkta matinė dažymo struktūra puikiai paslepia skirtumą kurį ne kiekvienas pastebės, o iki blizgesio nupoliruoti sujungimai suteikia prabangos jausmą. Verta nepamiršti ir gale įtaisyto visada aktyvaus ir žaibiškai veikiančio pirštų antspaudų skaitytuvo, dviejų kameros modulių (13MP +2MP) ir ryškios LED blykstės.
Telefono matmenys, dėl minėto didesnio ekrano, pranoksta pirmtakus: ilgis 150.1mm, plotis 72.05mm, storis 7.45mm. Nors korpusas yra didesnis, jo briaunos nerėžia delno, jos aptakios, o dėl matinio paviršiaus bei 143 g svorio telefonas nėra slidus, puikiai laikosi delne.
Dešiniame šone įtaisyti įjungimo/išjungimo ir garso reguliavimo mygtukai. Jie nekliba ir lengvai nuspaudžiami, tačiau norėtųsi, jog jų pozicija būtų kiek žemiau, nes ne visada pavyksta pagarsinti iš pirmo karto. Kairėje pusėje rasime hibridinį microSD/Micro SIM stalčiuką. Apačioje 3.5mm audio jungtis, pagrindinis mikrofonas, microUSB jungtis (gaila, jog vis dar ne naujojo standarto Type-C) ir garsiakalbis. Viršutinėje briaunoje rasime tik vieną mažą skylutę, kurioje įtaisytas antrasis, triukšmo mažinimui skirtas mikrofonas.
Telefonas gaminamas trijų spalvų: juoda, mėlyna, auksinė. Ypač gražiai ir solidžiai atrodo klasikinė juoda.
         

EKRANAS

Naujojo standarto 5.65 colio FullHD+, IPS matricos ekranas pranoksta daugelį kitų šios klasės telefonų. Jis ilgesnis nei įprasta (santykis 18:9 arba dar vadinamas 2:1), tad talpina daugiau vaizdo, o spalvų kontrastas pranoksta konkurentus. Juoda spalva gili ir sodri, balta šiek tiek invertuoja į šiltą atspalvį, tačiau tonų korekcija atitaikys optimalų variantą net ir reikliausioms akims.

BATERIJA

Huawei P Smart apginkluotas 3000mAh baterija. Pagal šiuolaikines telefonų tendencijas, tai nėra didelė talpa, tačiau puikiai optimizuotos energijos sąnaudos leis naudotis telefonu be vargo visą dieną. Labai aktyviai naudojantis baterijos užtenka 12-14 valandų, o atliekant įprastas, kasdienes užduotis (skambučiai, sms, soc tinklų ir dienraščių tikrinimas) telefonu galima džiaugtis ir iki 3 dienų. Huawei P Smart neturi greitojo krovimo, tačiau pirmi 30% pakraunami per 30 min, labai skubant ir įsijungus taupymo rėžimą to turėtų užtekti net visai dienai. Pilnai iki 100% akumuliatorius įkraunamas per kiek daugiau nei 2 valandas, tačiau pasiekus 90% (maždaug po 100 min) LED indikatorius užsidega žaliai, o tai reiškia, kad galima atjungti krovimą ir drąsiai naudotis telefonu. Šis Huawei žingsnis pagirtinas, nes būtent paskutinių 10% krovimas labiausiai apkrauna bateriją ir mažina jos ilgaamžiškumą.

GARSAS

Išoriniai garsiakalbiai kažkuo ypatingu neišsiskiria nuo prieš tai naudotų Huawei biudžetinės klasės telefonų. Garsas sklinda pakankamai garsiai, bet ne per garsiai, tad neužgožia tam tikrų dažnių ir girdimas aiškiai. Garsas ausinėse, palyginus su Huawei P10 Lite, gerokai patobulėjo. Neverta lyginti su flagmanų skleidžiamu garsu, juo labiau, kad tai telefonas, o ne melomanų grotuvas, tačiau net ir reikliausios ausys neliks nusivylusios.

VARTOTOJO APLINKA

Huawei P Smart sukasi naujausia Android Oreo operacinė versija, apvilkta į šviežią Huawei EMUI 8.0 aplinką. Su kiekviena versija EMUI darosi vis geresnė ir geresnė. Džiugina ir tai, jog dauguma Huwei flagmanų funkcijų pritaikytos ir biudžetinės klasės telefonuose, tad vartotojo aplinka nėra taip drąstiškai apkarpyta.
Vos tik įsijungus telefoną vaizdas ir naudojimas primena iPhone naudojamą iOS, tačiau nustatymuose galime pasikeisti į įprastą Android vaizdą, pritaikyti norimą temą, pasikeisti ikonėlių stilių.
Procesų valdyme galima lengvai išvalyti telefono atmintį nuo šiukšlių, atjungti daug energijos naudojančias programėles, pasidaryti telefono atsarginę kopiją ir kt.
Taip pat jau yra instaliuotas FM radijas (veikia pajungus ausines), sveikatingumo programėlė, skaičiuojanti aktyvumą, kompasas, muzikos grotuvas.
Visa tai veikia Androi 8.0.0 dėka, tačiau kai kur matomi netikslumai bei trumpalaikiai pakibimai. Tačiau tai tik pati pradžia ir su laiku Huawei turėtų išleisti ne vieną atnaujinimą, pataisantį klaidas.

GALIA IR RYŠIAI

Telefono širdis - nuosavas Huawei procesorius Kirin 659 (Octa core 2.36GHz*4+1.7GHz*4). Tai naujesnė prieš tai naudoto Kirin 658 versija, kurioje su sudėtingomis operacijomis tvarkosi keturi branduoliai 2.36GHz sparta, o likusieji keturi 1.7GHz dažniu įsijungia tuomet, kai daug galios nereikia, taip taupant energiją.
Už grafinį atvaizdavimą atsakingas Mali-T830 video lustas, kuris nepasižymi didele galia, tad žaidimų mėgėjai turėtų apsvarstyti kiek galingesnį telefoną arba primažinti žaidimų nustatymus.
Huawei P Smart be problemų susitvarko su kasdienėmis operacijomis, o pamažinus nustatymus suteikia progą mėgautis ir naujausiais žaidimais, po kurių galinė telefono dalis šiek tiek įkaista (ypač juntama viršuje, kur plastmasinė dalis), tačiau šiluma nėra erzinanti ar pavojingai karšta bei greitai ataušta.
Vidinė 3GB RAM atmintis atitinka dabartinius operacinės sistemos poreikius, o vidinė saugykla siekia 32GB, kuri gali būti išplėsta microSD kortelės pagalba iki 256GB. Tiesa, tada reikės pasirinkti prioritetus, kas svarbiau? Kortelių stalčiukas yra hibridinis ir palaiko dvi ryšių korteles arba vieną nanoSIM kortelę su microSD kortele.
Huawei visada garsėjo nepriekaištingu ryšiu, tad ne išimtis ir šis telefonas. Net pigiausio segmento aparatas yra apginkluotas visais mobilaus ryšio dažniais, stabiliu WiFi (gaila, nepalaiko 5GHz perdavimo dažnio), Bluetooth ir NFC (tik FIG-LX1 modeliuose, jie ir skirti Lietuvos rinkai).

KAMERA

Huawei P Smart galinė kamera susideda iš dviejų modulių - pagrindinis 13MP, pagalbinis 2MP, juos papildo vienos spalvos LED blykstė.
Kameros programėlė tokia pati, kaip ir Huawei P10 ar Mate 10 telefonuose. Papildomi nustatymai ir pasirinkimai pasiekiami papildomuose languose, o ne nukreipiant iš pagrindinio, tačiau laikui bėgant prie to priprantama, nes tokias funkcijas naudojame ne kasdien: Piešimas šviesa, Panorama, HDR, Pro, Filtrai ir kt. Pasirinkus Pro ar Pro Video rėžimą galima dar detaliau susireguliuoti kameros nustatymus ir įamžinti nepriekaištingus kadrus.
Ęsant geram apšvietimui nuotraukos gaunasi detalios, spalvų dinaminis diapozonas didesnis už vidutinį, kas nėra blogai, bet ir neatspindi realaus vaizdo. Šešėliuose pastebimas lengvas grūdėtumas ir spalvų išplaukimas, o sutemus ir prie prastesnio apšvietimo tai pastebima ir visame kadre.
Antrasis 2MP gylio modulis leidžia daryti portretines nuotraukas ar sulieti foną. Tačiau iš biudžetinės klasės telefono neverta tikėtis nepriekaištingų rezultatų. Labai dažnai suliejamas ne tik fonas, bet ir objekto kraštai ar net visa dalis paties objekto. Įjungus portretinį fotografavimą telefonas ne visada atpažįsta ir užfiksuoja veidą.
Priekinė kamera taip pat negali pasigirti aukštos kokybes kadrais, tačiau pasidalinti Instagram ar Facebook akimirkomis su draugais jos tikrai pakaks. Ypač patogi fiksavimo gestais funkcija. Iškėlus telefoną asmenukės nuotraukai, nereikia siekti jo kita ranka ar tvirtinti ant specialios lazdos, užtenka pamojuoti delnu ir nuotrauka bus padaryta. Puiki ir naudinga funkcija asmenukes mėgstančiam jaunimui! 

            

    


Video vaizdui trūksta stabilizacijos, tačiau pagirtinas garso įrašymas, jis aiškus ir detalus, pašalinis arba per didelis triukšmas puikiai izoliuojamas.

IŠVADOS

Pagaminti flagmaną nėra lengva, tačiau ne ką lengviau yra sukurti gerą biudžetinės klasės telefoną. Šį kartą Huawei pasirinko paprastesnį kameros variantą, tačiau nepagailėjo investicijų ekranui ir programinei aplinkai, ištaisė kai kurias pirmtakų klaidas.
Renkantis pigesnį telefoną reikia susitaikyti, kad teks kažką paaukoti, tačiau pasirinkus Huawei P Smart ši auka nebus didelė, nes:
- akis džiugins platus, didelis ir kontrastingas ekranas;
- geras baterijos tarnavimo laikas;
- tikslus ir greitas pirštų antspaudų skaitytuvas;
- naujausia Android Oreo ir Huawei EMIUI 8.0 aplinka;
- pakankamai galios susitvarkyti su kasdienėmis užduotimis.

Jei jūsų netrikdo ne visada išeinantys portretinio suliejimo kadrai, jei dviejų valandų baterijos krovimas jums nesukels sunkumų, o video filmavimas ne jūsų pašaukimas, tuomet šis naujos kartos biudžetinis telefonas tikrai vertas jūsų dėmesio.

Oficialus gamintojo puslapis: https://consumer.huawei.com/lt/phones/p-smart/

2018-02-19

HUAWEI P Smart
Šiuo metu neturime