Apžvalgos

2018 04 07 
Kadaise „Huawei“ buvo visai nedidelė kompanija ir daugelis iš pažadų tapti viena iš rinkos lyderių tik juokėsi. Šiuo metu tai yra trečias pagal dydį išmaniųjų telefonų gamintojas pasaulyje, bet panašu, kad kinų gigantei to negana – naujieji kompanijos flagmanai, „Huawei P20“ ir „P20 Pro“, yra pilni inovacijų ir naujovių, kurios sužavėjo viso pasaulio technikos entuziastus. Šįkart apžvelgsime mažesnį ir kiek pigesnį „P20“ ir pabandysime išsiaiškinti ką daro „Huawei“, kad taptų pirmaujančiu gamintoju pasaulyje.

Dizainas, kuris nestebina, bet žavi

Ne, „Huawei P20“ nėra unikaliausiai atrodantis telefonas – priekyje rasite berėmį ekraną su iškirpte (kaip „iPhone X“) ir pirštų atspaudų skaitytuvu po juo, o gale – labai blizgų kelių sluoksnių stiklą ir dvigubą horizontalią kamerą kampe (vėlgi panašu į „iPhone X“).

Kaip ir „P20 Pro“, „P20“ neturi 3.5mm ausinių lizdo, bet gavo IP53 atsparumo vandeniui ir dulkėms reitingą („P20 Pro“ turi IP67).

Geriausias ekranas liko „P20 Pro“ versijai

„P20“ yra flagmanas, bet pačiu įspūdingiausiu kinų kompanijos gaminiu šiemet vis tiek yra laikomas „P20 Pro“ – todėl įprastam „P20“ atiteko kiek prastesnis ir mažesnis 5.8 colių Full HD raiškos IPS ekranas. Nesuprasite neteisingai, „P20“ ekranas yra nuostabus, bet jis yra tiek geras, kiek geri gali būti IPS ekranai ir OLED technologija turi pranašumą, ypač atvaizduojant juodą spalvą. Visgi „P20“ jūsų nenuvils net ir ryškioje saulės šviesoje, tad per daug pergyventi neverta.

Dar vienas dalykas, dėl kurio nereikėtų jaudintis, yra „P20“ ekrano iškirptė – ji nėra tokia didelė kaip „iPhone X“, o net ir pastarajame įrenginyje ji pernelyg neerzina. Jeigu esate labai kategoriškai nusiteikęs prieš ekranų iškirptes, „P20 Pro“ telefone ją galite „išjungti“ – dar viena priežastis pirkti brangesnį flagmaną.

„EMUI“ vartotojo sąsaja yra greita, bet nelabai nepanaši į „Android“

„EMUI“ dalį savo dizaino sprendimų pasiskolino iš „iOS“, tačiau tai neatrodo kaip akla „Apple“ operacinės sistemos kopija – labiau kaip „Android“ ir „iOS“ derinys. Kai kuriems tai gali patikti, kai kuriems nelabai, tačiau „EMUI“ išvaizdą keisti galite ir patys, nes ši vartotojo sąsaja turi itin daug suasmeninimo galimybių:

  • Galite keisti temas (kurios pakeičia daugelio meniu ir „Huawei“ aplikacijų išvaizdą, ikonas, fono paveiksliukus).
  • Yra galimybė įjungti/išjungti aplikacijų meniu, t.y. rinktis tarp „iOS“ ir įprasto „Android 8.1“ stiliaus meniu.
  • Galima keisti valdymo mygtukų ekrane pozicijas arba visai juos išjungti ir valdyti telefoną naudojant pirštų atspaudų skaitytuvo gestus.
  • Galite ir lengvai pakeisti pranešimų juostos greitų nustatymų pozicijas.
  • Visos kitos įprastos „Android“ personalizacijos galimybės.

Taip pat „EMUI“ turi nemažai įdomių, kokybiškų funkcijų, kurios buvo dar „Mate 10 Pro“ telefone: vertimas realiu laiku, itin kokybiška garso įrašymo funkcija, kompasas, sveikatos programėlė, sekanti jūsų žingsnius ir pan., veidrodis ir t.t.

Taigi, jeigu jums patinka turėti daug galimybių ir funkcijų, „EMUI“ „P20“ telefone jums tikrai patiks, bet jeigu norite švarios „Android“ OS, siūlome rinktis vieną iš kitų gaminių: „Pixel 2“, „OnePlus 5T“, „Sony Xperia XZ2“ ar pan. Tiesa, greičiu „Huawei P20“ tikrai neatsilieka nuo konkurentų – tai yra bene sparčiausiai veikiantis telefonas su smarkiai modifikuota „Android“ operacine sistema.

Įspūdinga dviguba „Leica“ kamera

„Huawei P20“ nuotraukas fiksuoja dviguba „Leica“ kamera, kurios pikselių dydis yra 1,55 μm. Išmanusis telefonas turi 12MP įprastą jutiklį ir 20MP monochrominį jutiklį, leidžiantį įamžinti akimirkas esant prastam apšvietimui arba fiksuoti nespalvotas nuotrauka). „P20“ palaiko ir šešių ašių stabilizavimą bei 960 kadrų per sekundę sulėtintą filmavimą, visai kaip ir „Galaxy S9“.

„P20“ serijos telefonuose įdiegtas „Kirin 970“ procesorius su integruotu neuroniniu procesoriumi (NPU). Taigi, naujojo „P20“ kamera per akimirką gali identifikuoti daugiau nei 500 skirtingų scenarijų 19-oje kategorijų, į kuriuos nukreiptas objektyvas, ir iš karto parinkti geriausius nustatymus.

Be to, „Huawei“ naujuose telefonuose įdiegė dirbtinio intelekto stabilizavimo sistemą (AIS), kurios judesio kompensacija leidžia rankoje laikomu telefonu fiksuoti naktinius kadrus, tarsi jie būtų daromi telefoną įstačius į laikiklį. Kompanija teigia, jog tokia stabilizavimo sistema veikia geriau net už visų mėgstamą optinę vaizdo stabilizaciją (OIS) ir tai yra tiesa – net ir pasirinkus ilgo išlaikymo režimą pavyksta užfiksuoti puikią nuotrauką telefoną laikant ir rankose – kiti telefonai šį režimą gali naudoti tik su specialiu laikikliu.

Taigi, „P20“ turi vieną iš geriausių kamerų rinkoje – dėl neįtikėtino naktinio režimo ir AIS, šis telefonas fiksuoja beveik tobulus kadrus net ir visiškoje tamsoje, o šviesoje spalvos išlieka natūralios, tačiau ryškios ir neišblyškusios. Stebėtinai gerai šis telefonas tvarkosi ir su baltos spalvos balansu bei dinaminiu kontrastu – fotografuojant su „Samsung Galaxy S9“ arba „iPhone X“ baltos spalvos balansą dažnai reikia sumažinti pačiam, tuo tarpu šios problemos su „P20“ nėra.

Tiesa, kartais (nors ir labai retai) nutinka taip, kad telefonas sceną atpažįsta netinkamai – tokiu atveju kadras išeina labai netikslus ir, deja, automatinio scenos atpažinimo išjungti negalima. Galbūt tai bus pakeista atnaujinant programinę įrangą.

„Huawei P20“ pirmauja ir moksliniame „DxOMark“ teste, kuriame šis telefonas surinko net 102 taškus. Daugiau yra gavęs tik „P20 Pro“, o „Samsung Galaxy S9“ gavo 99 taškus, „Pixel 2 XL“ – 98 ir „iPhone X“ – 97 taškus. Tai atsispindi ir bandant fotografuoti pačiam – joks kitas mūsų kol kas bandytas telefonas nepasižymi tokiu pat tikslumu, detalumu ir kameros naudojimo paprastumu. Visus mūsų fiksuotus kadrus su šiuo telefonu rasite paspaudę čia.

Jeigu mėgstate asmenukes, „P20“ turi ir 24 MP priekinę kamerą su dirbtinio intelekto valdomomis gražinimo funkcijomis – asmenukės pavyksta tikrai įspūdingos, priekinė kamera puikiai tvarkosi net ir sudėtingiausiose apšvietimo sąlygose, o gražinimo funkcijos taip pat nustebino – jos pagaliau atrodo pakankamai natūraliai. Matant tik nuotrauką, galima galvoti, jog žmogus iš tiesų taip atrodo ir realybėje. Paprastai gražinimo efektai suteikdavo vaškinio žmogaus efektą, bet šįkart viskas puiku!

Baterijos pakaks visai dienai

„Huawei P20“ turi 3400 mAh talpos bateriją ir tai yra vienas iš ilgiausiai tarnaujančių flagmanų rinkoje – vieną dieną „P20“ gali ištempti be jokių problemų, vakarais paprastai likdavo apie 20-30%, o mes šį įrenginį testavome gana intensyviai. Be to, „P20“ palaiko ir „Huawei“ greitąjį krovimą, todėl telefoną nuo 0% iki 100% galėsite įkrauti per maždaug valandą su puse!

Telefonas, žavintis savo išbaigtumu

„Huawei P20“ yra beveik tobulas telefonas. „P20“ yra ypač gražus – gaila, kad jis neturi ausinių lizdo, bet IP53 reitingas džiugina. Telefone yra gausybė funkcijų, o „Leica“ kamera – bene geriausia rinkoje. Svarbu ir tai, kad jūsų tikrai nenuvils baterijos tarnavimo laikas. Taigi, kitą telefoną verta rinktis tuo atveju, jeigu jums nepatinka šio įrenginio dizainas, norite ekrano be iškirptės arba jums nepatinka „P20“ vartotojo sąsaja. Visais kitais atvejais tai yra labai rimtas konkurentas gaminiams iš „Samsung“, „Apple“ ir „Sony“ – daugeliu aspektų „Huawei“ šiuos gamintojus netgi aplenkė.

HUAWEI P20 128GB
Šiuo metu neturime