Apžvalgos

2018 05 23

Anksčiau vidutinės ir ekonominės klasės telefonams gamintojai neskyrė pakankamai dėmesio – jie neturėdavo nei gražaus dizaino, nei greito procesoriaus, nei geros kameros ir jie negaudavo operacinės sistemos atnaujinimų. Laikai pasikeitė – dabar geresni telefonai pinga, o pigūs telefonai gerėja ir „Huawei P20 Lite“ yra vienas iš ekonominės-vidutinės klasės atstovų, įrodančių gamintojų progresą.

Apgaulingai solidus dizainas

Pigiausias „P20 Lite“ atstovas savo kokybe ir dizainu niekuo neatsilieka nuo daug brangesnių „P20“ šeimos narių. Priekyje rasite 5.84 colių IPS ekraną su „iPhone X“ stiliaus iškirpte, o gale – labai blizgų stiklą, dvigubą kamerą ir pirštų atspaudų skaitytuvą. Iš tiesų, tai yra gana įspūdingai atrodantis telefonas, o rankoje jis guli tarsi flagmanas. Be to, „Huawei“ šiame įrenginyje sugebėjo išsaugoti ir 3.5mm ausinių bei microSD atminties kortelės lizdus, ko galima pasigesti brangesniuose „P20“ ir „P20 Pro“. Na, o jeigu norėsite naudoti 2 SIM korteles vienu metu, tokią galimybę šis įrenginys irgi turi!

Ekranas – vidutiniškas

Kaip jau minėjome, šis įrenginys turi 5.84 colių 2280 x 1080 raiškos IPS ekraną, kuris yra labai vidutinės kokybės. Savaime aišku, jis nusileidžia visiems flagmanams, bet jeigu lyginsite „P20 Lite“ su kitais vidutinės klasės įrenginiais, tokiais kaip „Nokia 6“ ar „Samsung Galaxy A6“, „P20 Lite“ atsidurs kažkur per vidurį. Tai nėra pats įspūdingiausias ekranas, bet jis ir nėra prastas. Kai kuriuos gali erzinti ir „P20 Lite“ turima ekrano iškirptė, tačiau tai netgi prideda įrenginiui savito charakterio.

„EMUI 8.0“ vartotojo sąsaja, kokią turi visa „P20“ šeima

Naujasis vidutinės klasės „Huawei P20 Lite“ naudoja tą pačią vartotojo sąsają, kaip ir „P20“ bei „P20 Pro“. „EMUI 8.0“ dalį savo dizaino sprendimų pasiskolino iš „iOS“, tačiau tai neatrodo kaip akla „Apple“ operacinės sistemos kopija – labiau kaip „Android“ ir „iOS“ derinys. Kai kuriems tai gali patikti, kai kuriems nelabai, tačiau „EMUI“ išvaizdą keisti galite ir patys, nes ši vartotojo sąsaja turi itin daug suasmeninimo galimybių:

  • Galite keisti temas (kurios pakeičia daugelio meniu ir „Huawei“ aplikacijų išvaizdą, ikonas, fono paveiksliukus).
  • Yra galimybė įjungti/išjungti aplikacijų meniu, t.y. rinktis tarp „iOS“ ir įprasto „Android“ stiliaus meniu.
  • Galima keisti valdymo mygtukų ekrane pozicijas arba visai juos išjungti ir valdyti telefoną naudojant pirštų atspaudų skaitytuvo gestus.
  • Galite ir lengvai pakeisti pranešimų juostos greitų nustatymų pozicijas.
  • Visos kitos įprastos „Android“ personalizacijos galimybės.

Visgi „P20 Lite“ „EMUI“ versija yra šiek tiek lengvesnė ir paprastesnė, o galimybių čia yra šiek tiek mažiau. Kadangi „P20 Lite“ naudojamas „Kirin 659“ procesorius neturi dedikuoto neuroninio procesoriaus (NPU) kaip brangesniuose „Huawei“ telefonuose naudojamas „Kirin 970“, kompanijai iš „P20 Lite“ teko pašalinti tokias svarbias ir visų mėgstamas funkcijas kaip vertimas realiu laiku ar kameros nustatymų pritaikymas pagal aplinką.

Bet kuriuo atveju, „EMUI“ funkcionalumu nelenkia tik „Xiaomi“ kurtos „MIUI“ vartotojo sąsajos. Tad jeigu jums patinka turėti daug galimybių ir funkcijų, „EMUI“ „P20 Lite“ telefone jums tikrai patiks. Greičiu „Huawei P20 Lite“ taip pat neatsilieka nuo konkurentų – be abejo, „Kirin 659“ procesoriaus ir 4GB RAM pakaktų beveik bet kokiam telefonui, bet „P20 Lite“ yra toks spartus, kad jį kartais netgi galima būtų supainioti ir su flagmanais!

Puiki kamera dieną, ji nenuvilia ir naktį

„Huawei P20 Lite“ turi dvigubą kamerą – pagrindinis sensorius yra 16-os megapikselių, o antrasis – 2MP raiškos, skirtas portretinėms nuotraukoms. Tai yra vienintelis telefonas „P20“ serijoje, kuris savo nuotraukoms nenaudoja jokių dirbtinių efektų ir dirbtinio intelekto. Visgi negalime teigti, kad to pasigendame – dieną nuotraukos išeina nuostabios ir jų kokybė lenkia daugelį kitų vidutinės klasės telefonų. Nurungti šiam „Huawei“ gaminiui nepavyksta tik „Samsung Galaxy A6+“ ir „Nokia 7 Plus“. Tačiau šie įrenginiai yra sukurti fotografijos mylėtojams, o „P20 Lite“ – visiems. Panašiai auditorijai sukurti „Xiaomi“ įrenginiai „P20 Lite“ fotografijų lygio tikrai nesiekia.

Deja, bet „P20 Lite“ neturi ir optinės vaizdo stabilizacijos, o elektroninė vaizdo stabilizacija veikia labai neagresyviai. Tai trukdo ne tik filmuojant, bet ir fotografuojant tamsoje, kai stabilus kadras yra pagrindinis prioritetas.

„Huawei P20 Lite“ darytus nuotraukų pavyzdžius galite rasti paspaudę čia.

Tai, kad „P20 Lite“ yra sukurtas jaunimui, sufleruoja ir 16-os megapikselių raiškos priekinė kamera, kurios fiksuojamos asmenukės yra tiesiog stulbinamos. Tai yra viena iš geriausių priekinių kamerų tokios klasės išmaniajame telefone.

Baterijos tarnavimo laikas

Šio įrenginio baterijos talpa nėra milžiniška – „P20 Lite“ turi 3000 mAh bateriją. Panašu, kad „Huawei“ viską apskaičiavo ir pasirinko tokią bateriją, kokios užtektų vienai dienai vidutiniško naudojimo. Tai nėra labai įspūdinga, bet juk panašius rezultatus demonstruoja ir konkurentų gaminiai. Geresnių baterijos tarnavimo laiku, ko gero, išsiskiria tik „Xiaomi“ įrenginiai.

Puikus telefonas jaunimui

Nors vidutinės ir ekonominės klasės telefonai vis gerėja, lygiai taip pat auga ir jaunų žmonių poreikiai bei norai. „P20 Lite“ daugelį jų patenkins – tai yra nuostabus telefonas socialinių tinklų ar naujienų portalų naršymui, vidutinės grafikos žaidimams ir fotografijų, skirtų soc. tinklams, darymui. Taip, kai kuriuos gali erzinti „EMUI“ vartotojo sąsaja, kai kurie gali norėti kitokio dizaino ar geresnės kameros, bet „P20 Lite“ yra sukurtas paprastam žmogui. Tai yra nuostabus ir itin subalansuotas telefonas, neturintis labai ryškių privalumų, bet lygiai taip pat neturintis ir ryškių trūkumų. Tad jeigu jums telefone nėra vienos svarbiausios ir labiausiai prioretizuojamos funkcijos, „P20 Lite“, ko gero, yra geriausias pasirinkimas jums.

HUAWEI P20 lite
Šiuo metu neturime