Apžvalgos

2018 05 07

Prieš kelias savaites apžvelgėme „Huawei P20“ – tai yra nuostabus telefonais, turintis daugybę privalumų, bet galbūt jūs norite maksimumo? Tokiu atveju „Huawei“ gali jums pasiūlyti „Huawei P20 Pro“ – geriausią savo kada nors sukurtą telefoną su įspūdingiausiomis inovacijomis ir charakteristikomis. Bet ar šis įrenginys tikrai vertas savo kainos ir jūsų dėmesio?

„Twilight“ spalva yra dar nematyta ir tikrai unikali

„Huawei P20“ neatrodo labai unikaliai – priekyje rasite didelį berėmį ekraną su iškirpte (kaip „iPhone X“) ir pirštų atspaudų skaitytuvą po juo. Gale – labai blizgus kelių sluoksnių stiklas ir triguba kamera. Visgi savitumo šiam telefonui suteikia „Twilight“ spalva, kuri keičiasi priklausomai nuo apšvietimo ir telefono palenkimo kampo. Kokia tai spalva, apibūdinti sunku, bet galima įžvelgti kažką tarp žalios, mėlynos ir violetinės – derinys tikrai įdomus!

Tik štai deja „P20 Pro“ neturi 3.5mm ausinių lizdo, kaip ir mažesnis „P20“. Užtat „P20 Pro“ galite drąsiai naudoti net ir lietuje, nes jis turi IP67 atsparumo vandeniui ir dulkėms sertifikatą.

Ekranas įspūdingas, bet ne „Samsung“ lygio

Šis „Huawei“ gaminys turi 6.1 colių „AMOLED“ ekraną su iškirpte ir jis yra ganėtinai įspūdingas, bet savo ryškumu jis nusileidžia „Samsung“ flagmanų ekranams. Be abejo, „Samsung“ šioje srityje lyderiai, o su kitais gaminiais iš „Apple“, „OnePlus“ ar „Google“, „Huawei“ gali lengvai konkuruoti ar net lenkti.

Ar iškirptė erzina? Šiuo atveju ji nėra tokia didelė kaip „iPhone X“, o ir tame telefone ji daugelio naudotojų po kiek laiko nebenervina. Na, o jeigu iškirptė jums tikrai gadina telefono estetiką, nustatymuose iškirptę galite išjungti ir jos nesimatys.

„EMUI“ vartotojo sąsaja yra greita, tačiau nepanaši į „Android“

„EMUI“ dalį savo dizaino sprendimų pasiskolino iš „iOS“, tačiau tai neatrodo kaip akla „Apple“ operacinės sistemos kopija – labiau kaip „Android“ ir „iOS“ derinys. Kai kuriems tai gali patikti, kai kuriems nelabai, tačiau „EMUI“ išvaizdą keisti galite ir patys, nes ši vartotojo sąsaja turi itin daug suasmeninimo galimybių:

  • Galite keisti temas (kurios pakeičia daugelio meniu ir „Huawei“ aplikacijų išvaizdą, ikonas, fono paveiksliukus).
  • Yra galimybė įjungti/išjungti aplikacijų meniu, t.y. rinktis tarp „iOS“ ir įprasto „Android 8.1“ stiliaus meniu.
  • Galima keisti valdymo mygtukų ekrane pozicijas arba visai juos išjungti ir valdyti telefoną naudojant pirštų atspaudų skaitytuvo gestus.
  • Galite ir lengvai pakeisti pranešimų juostos greitų nustatymų pozicijas.
  • Visos kitos įprastos „Android“ personalizacijos galimybės.

Taip pat „EMUI“ turi nemažai įdomių, kokybiškų funkcijų, kurios buvo dar „Mate 10 Pro“ telefone: vertimas realiu laiku, itin kokybiška garso įrašymo funkcija, kompasas, sveikatos programėlė, sekanti jūsų žingsnius ir pan., veidrodis ir t.t.

Taigi, jeigu jums patinka turėti daug galimybių ir funkcijų, „EMUI“ „P20 Pro“ telefone jums tikrai patiks, bet jeigu norite švarios „Android“ OS, siūlome rinktis vieną iš kitų gaminių: „Pixel 2“, „OnePlus 5T“, „Sony Xperia XZ2“ ar pan. Tiesa, greičiu „Huawei P20 Pro“ tikrai neatsilieka nuo konkurentų – tai yra bene sparčiausiai veikiantis telefonas su smarkiai modifikuota „Android“ operacine sistema. Tik štai įdomu tai, kad kai kurios programėlės, puikiai veikusios „Huawei P20“, „P20 Pro“ telefone veikia prasčiau, nes ignoruoja ekrano iškirptę. Savaime aišku, tai tik programinės įrangos bėda, bet kiek keista, kad tos bėdos nepastebėjome beveik identiškame „P20“.

Geriausia kamera tamsoje ir priartintoms nuotraukoms

„Huawei P20 Pro“ nuotraukas fiksuoja su triguba „Leica“ kamera. Viena sensorius yra įprastas, 40 MP raiškos (f/1.8 diafragma, 1/1.7“ sensoriaus dydis), monochrominis (nespalvotas) jutiklis yra 20 MP raiškos su f/1.6 diafragma, o trečiasis sensorius yra 8MP raiškos, skirtas priartinimui (f/2.4 diafragma). Šis telefonas turi optinę vaizdo stabilizaciją (OIS), taip pat elektroninę stabilizaciją, paremtą dirbtiniu intelektu (AIS) ir galimybę filmuoti 960 kadrų per sekundę greičiu, kaip ir „Galaxy S9“.

„P20“ serijos telefonuose įdiegtas „Kirin 970“ procesorius su integruotu neuroniniu procesoriumi (NPU). Taigi, naujojo „P20“ kamera per akimirką gali identifikuoti daugiau nei 500 skirtingų scenarijų 19-oje kategorijų, į kuriuos nukreiptas objektyvas, ir iš karto parinkti geriausius nustatymus. Skamba įspūdingai, bet kartais tokia funkcija ne tik padeda, bet ir sutrukdo – apie tai kiek vėliau.

Na, o dirbtinio intelekto stabilizavimo sistema (AIS) judesį kompensuoja taip, tarsi kadrai būtų daromi telefoną įstačius į laikiklį. Kompanija teigia, jog tokia stabilizavimo sistema veikia geriau net už visų mėgstamą optinę vaizdo stabilizaciją (OIS) ir tai yra tiesa – net ir pasirinkus ilgo išlaikymo režimą pavyksta užfiksuoti puikią nuotrauką telefoną laikant ir rankose – kiti telefonai šį režimą gali naudoti tik su specialiu laikikliu.

Taigi, „P20 Pro“ turi vieną iš geriausių kamerų rinkoje – dėl neįtikėtino naktinio režimo ir AIS, šis telefonas fiksuoja beveik tobulus kadrus net ir visiškoje tamsoje, o šviesoje spalvos dažniausiai išlieka natūralios, tačiau ryškios ir neišblyškusios. Stebėtinai gerai šis telefonas tvarkosi ir su baltos spalvos balansu bei dinaminiu kontrastu – fotografuojant su „Samsung Galaxy S9“ arba „iPhone X“ baltos spalvos balansą dažnai reikia sumažinti pačiam, tuo tarpu šios problemos su „P20 Pro“ nėra.

Kadrai ir jų kokybė gali nuvilti tik tuo atveju, kai telefonas neteisingai panaudoja savo dirbtinį intelektą ir kadrui pritaiko nereikalingus efektus – ypač dažnai tai teko pastebėti fotografuojant gamtą. Telefonas automatiškai padidina kontrastą, taip pat užaštrinama kiekviena detalė, todėl užfiksuotas kadras gali atrodyti tarsi su keletu „Instagram“ efektų. Puiku, nes dirbtinio intelekto pagalbą galima išjungti.

Dar vienas „P20 Pro“ privalumas - puikios priartinimo galimybės. Dėl 40 MP sensoriaus, „P20 Pro“ gali priartinti vaizdą iki 3-jų kartų neprarandant kokybės, o artinant nuo 3-jų iki 5-ių kartų, naudojamas hibridinis priartinimas, todėl kokybė yra beveik neprarandama. Moksliniame „DxOMark“ kamerų teste „P20 Pro“ užima pirmą vietą su 109 taškais, „Huawei P20“ yra antroje vietoje su 102, „Samsung Galaxy S9 Plus“ – trečioje su 99, „Google Pixel 2“ turi 98, „Apple iPhone X“ – 97 taškus.

Visgi, vienareikšmiškai negalime pasakyti, kad „P20 Pro“ kamera yra geriausia. Tamsoje ir priartinant vaizdą „P20 Pro“ tikrai neturi lygių dėl 40 MP sensoriaus ir naktinio režimo su AIS, bet šviesoje kadrai kartais išeina kiek dirbtinai detalūs, pernelyg ryškūs. Visos šios bėdos yra dėl „Huawei“ nuotraukų procesavimo naudojant dirbtinį intelektą, todėl realu, kad šios problemos bus ištaisytos su programinės įrangos atnaujinimais ateityje.

„P20 Pro“ filmavimo testas (4K raiška):

Filmavimo testas Full HD (1080p) raiška:

Nuotraukos, darytos su „P20 Pro“: šioje nuorodoje

Jeigu mėgstate asmenukes, „P20 Pro“ turi ir 24 MP priekinę kamerą su dirbtinio intelekto valdomomis gražinimo funkcijomis – asmenukės pavyksta tikrai įspūdingos, priekinė kamera puikiai tvarkosi net ir sudėtingiausiose apšvietimo sąlygose, o gražinimo funkcijos taip pat nustebino – jos pagaliau atrodo pakankamai natūraliai. Matant tik nuotrauką, galima galvoti, jog žmogus iš tiesų taip atrodo ir realybėje. Paprastai gražinimo efektai suteikdavo vaškinio žmogaus efektą, bet šįkart viskas puiku!

Baterijos dažniausiai pakaks dienai, nors „Huawei“ žada dvi

„Huawei“ žada, kad su „P20 Pro“ turima 4000 mAh talpos baterija, šis telefonas gali veikti net iki 2-jų dienų. Tiesa, dažniausiai mums pavykdavo šį telefoną be kroviklio pagalbos naudoti apie dieną arba dieną su puse, tačiau dvi dienas „išspausti“ pavyktų tik tuo atveju, jeigu telefonu naudotumėmės minimaliu intensyvumu. Taigi, „Huawei“ techniškai įvykdo savo pažadą, o ir konkurentų flagmanai lenkiami gan smarkiai.

Pasirinkti flagmaną gali būti tikrai nelengva

Šiemet gamintojų flagmanai yra labai įdomūs ir pasirinkti tik vieną gali būti sudėtinga. „Huawei P20 Pro“ galime rekomenduoti tiems, kas nori įspūdingai atrodančio flagmano su kamera, galinčia fiksuoti geriausius priartintus kadrus arba nuotraukas tamsoje, taip pat tiems, kam svarbi ne tik galia, bet ir baterijos tarnavimo laikas.

HUAWEI P20 PRO
Šiuo metu neturime