Apžvalgos

HUAWEI P40 lite: 5 dalykai, kuriuos turite apie juos žinoti

2020-03-24

Jau netrukus dienos šviesą išvys naujieji „Huawei P40“ serijos flagmanai, o pirmasis šeimos narys „P40 lite“ jau buvo pristatytas pasauliui. Pastarasis, kaip ir visi būsimi gamintojo modeliai, pasižymi viena ypatybe – mobiliųjų programėlių parduotuve „AppGallery“. Per itin trumpą laiką spėjusi įsitvirtinti tarp trijų didžiausių pasaulio programėlių parduotuvių, ji išsiskiria unikalia patirtimi naudotojams bei augimo potencialu. Ta proga gamintojas pristato 5 pagrindines ypatybes, kurias apie „P40 lite“ bei „AppGallery“ turėtų žinoti kiekvienas „Huawei“ gerbėjas.

 

1. Poreikius patenkinantis funkcionalumas

Naujasis „P40 lite“ išsiskiria savo dizainu, o visų pirma į akis krenta didžiulis 6,4 colių įstrižainės naujos kartos „Huawei Punch FullView“ ekranas su stebinančia raiška. Jo santykis su korpusu yra 90,6 proc. ir tai yra inžinierių nuopelnas. Tokios savybės naudotojui garantuoja išskirtinę nuotraukų peržiūrų, vaizdo įrašų stebėjimo ir žaidimų patirtį.

Įrenginys aprūpintas keturių lęšių galine kamera. Ją sudaro 48 MP raiškos vaizdo jutiklis, 8 MP itin plataus kampo ir 2 MP makro lęšiai bei 2 MP vaizdo gylio jutiklis.

„Visa tai leidžia užfiksuoti itin aukštos kokybės nuotraukas net ir prasto apšvietimo sąlygomis. Be to, su plataus kampo objektyvo pagalba įmanoma aprėpti dar daugiau vaizdo“, – kalba „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje Audrius Granickas.

Jis atkreipia dėmesį ne tik į galingą „Kirin 810“ procesorių bei talpią 4200 mAh bateriją, bet ir kitą svarbią ypatybę, kurią galima rasti įrenginio viduje – „AppGallery“ programėlių parduotuvę. „Naudotojai kaip ir iki šiol naujuose „Huawei“ telefonuose ras visiems puikiai pažįstamą „Android“ operacinę sistemą. Tačiau naujiena tampa pagrindinė programėlių atsisiuntimo platforma „AppGallery“, kuriai skiriame itin daug dėmesio“, – pabrėžia A. Granickas.

 

2. Svarbiausios programėlės – vienoje vietoje

„AppGallery“ šiandien veikia daugiau nei 170 šalių, siūlydama virš 50 tūkst. programėlių. Vien 2019-iaisias parduotuvė fiksavo 210 mlrd. atsisiuntimų, o vidutinis naudotojų skaičius per mėnesį siekė per 400 mln.

Šios skaitmeninės platinimo platformos vystymui sutelkti talentingiausi viso pasaulio programėlių kūrėjai. Turėdama jų daugiau nei 1,3 mln., platforma skatina tobulinti ir perkelti savo kūrinius į „Huawei Mobile Services“ (HMS) ekosistemą. Dalį geriausių vystytojų gamintojas sudomino pasiūlydamas jungtis prie 1 mlrd. JAV dolerių vertės „Shining Star“ programos. Taip nuo 2020-ųjų pradžios „AppGallery“ prieinamų mobiliųjų programėlių skaičius tiesiog šovė aukštyn.

„Dabar šioje platformoje galima rasti viską, ko naudotojai ieško ar dar norės rasti. Milžiniškas būrys kūrėjų užtikrina, kad platforma auga ir tobulėja, pasiūlydama šios ekosistemos įvairovę, paslaugų kokybę bei atverdama pasirinkimo galimybes. Be to, „P40 lite“ savininkai gali atsisiųsti „Facebook“, „Whatsapp“ ir kitas populiarias programėles tiesiai iš oficialių svetainių“, – komentuoja A. Granickas.

 

3. Siūlo lietuvišką turinį

„Huawei AppGallery“ siūlo 18 mobilių programėlių kategorijų, skirtų naujienoms, elektroninėms knygoms, bendravimui, muzikai ir vaizdo įrašams bei kitoms būtiniausioms reikmėms. A. Granickas turi gerą žinią ir ieškantiems lietuviškų produktų.

Jo teigimu, šioje platformoje jau galima rasti programėlių, skirtų sekti šalies naujienas („Delfi“, LRT.lt), naršyti skelbimuose (Autogidas.lt, „Domoplius“) ir kt. Pašnekovas ramina – „AppGallery“ sparčiai vystoma, todėl netrukus pasiūlys ir daugiau pagrindinių lietuviškų programėlių.

„Jei naudotojai ieško konkrečios programėlės, tačiau jos dar nėra platformoje, kviečiu pasinaudoti „Wish list“ funkcija. Naudotojai gali įrašyti programėlės pavadinimą, pateikti aprašymą, nuotraukas bei netgi nusistatyti įspėjimą, pranešiantį, kada produktas pasirodys „AppGallery“. Mūsų platformoje taip jau buvo išpildyta daugiau nei 1000 naudotojų pageidavimų“, – sako A. Granickas.

 

4. Duomenų perkėlimas – be iššūkių

Svarstantiems, kaip iš savo senojo įrenginio perkelti turėtas programėles ir duomenis į naująjį, „Huawei“ atstovas siūlo išeitį – „Phone Clone“ funkciją. Tai patogus įrankis, pavyzdžiui, įsigijus naują „P40 lite“ modelį. 

Viskas, ką reikia padaryti, tai atsidaryti „Phone Clone“ funkciją abiejuose įrenginiuose, nustatyti, kuris telefonas yra senas bei naujas, ir sujungti tarpusavyje su senuoju prietaisu nuskenuojant specialų QR kodą, pasirodysiantį naujame išmaniajame. Taip visi turėti duomenys patogiai nukeliaus į tik ką įsigytą įrenginį.

„Ši funkcija puikiai pagelbės, kad ir kokį „Android“ įrenginį naudojote anksčiau. „Phone Clone“ taip pat rekomenduoja populiariausias programėles, pasiekiamas „AppGallery“. Jei anksčiau prieš pradedant naudoti naująjį įrenginį duomenų perkėlimas neretai tapdavo iššūkiu, šiuo metu viskas vyksta be jokių rūpesčių“, – pastebi A. Granickas.

 

5. Griežta saugumo patikra

„Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje akcentuoja ypatingą dėmesį duomenų saugumui bei privatumui, kuriuos užtikrinti technologijų gamintojas stengėsi itin preciziškai. „Huawei AppGallery“ subūrė daugiau nei 3000 inžinierių, patikėjusi atsakomybę prižiūrėti ir plėtoti šią ekosistemą.

Todėl specialistai ištobulino įrankius, kuriais platformos naudotojams užtikrinamas saugus ir patikimas šios parduotuvės naudojimas. „Huawei AppGallery“ įdiegtas itin griežtas peržiūros mechanizmas, paremtas 4 žingsnių patikros programa. Ši technologija nustato kenkėjišką veiklą ir privatumo pažeidimus, nuolat skenuoją platformą ieškodama pažeidžiamiausių vietų bei atskirai identifikuoja kiekvieno mobiliosios programėlės kūrėjo tapatybę. 

„Platformos naudotojai suskirstyti į penkias atskiras amžiaus grupes, siekiant kiekvieną jų atskirai apsaugoti. Gamintojas taip pat daug investavo į saugiklius, užtikrinančius, kad naudotojų biometriniai duomenys, tokie kaip veido ir pirštų atpažinimas bei slaptažodžiai, kita informacija būtų nepasiekiama trečiosioms šalims ir apdorojama pačiame įrenginyje, o prieigą prie jų turėtų tik pats savininkas. „AppGallery“ naudoja įspėjimus, kai pastebi rizikingą programėlių veiklą, kurią iškart blokuoja, jei bandoma prisijungti prie naudotojo kameros ar mikrofono be leidimo“, – pabrėžia A. Granickas.

 

Daugiau informacijos: https://consumer.huawei.com/lt/

Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

Huawei P40 lite žalia HUAWEI P40 Lite 128GB
   
179,00 189,00 Sutaupote 10,00