Apžvalgos

2020-04-24

Naujasis Huawei P40 Pro, apžvelkime jį iš arčiau. P40 serija - pirmoji Europos rinkos Huawei telefonų šeima, oficialiai neturinti Google paslaugų paketo, t.y. Google Maps, Youtube, Gmail programų ir t.t. Bet ar tai nors kiek trukdys mėgautis naujuoju P40 Pro ir ar Huawei suteikė savo vartotojams alternatyvas, kaip pasiekti šias, ar tas pačias paslaugas atliekančias programėles? Pabandysime išsiaiškinti. Taip pat apžvelkime, kokias naujas šio flagmano funkcijas pristatė Huawei ir ar lūkesčiai atitiks realybę.

 

 

Išpakuojame naująjį P40 Pro ir randame keletą priedų, tokių kaip silikoninis permatomas dėklas. Smagu, kad Huawei  pridėjo pirmąjį dėkliuką, nes deja daugelis flagmanų tokių aksesuarų dažniausiai komplektacijose nebeturi, o ir nesinorėtų netyčia įbrėžti tokį gražų korpusą. Taip, šio telefono korpusas išties smagus prisiliesti, ir labiausiai nustebina tai, jog paviršius nėra veidrodinis kaip daugelio konkurencingų modelių, o pagamintas matinio paviršiaus pagrindu. Telefonas vis vien labai dailiai spindi, tačiau nebebijo pirštų antspaudų, matinis blizgesys puikiai spindi per juos ir sudaro įvaizdį jog korpusas visad švarus. Tai bene pirmasis telefonas su tokiu unikaliu korpusu ir išties norėtųsi, jog ir kiti gamintojai pasektų šiuo pavyzdžiu.

Kitas smagus priedas – 40W Huawei SuperCharge įkroviklis. Šis galingas aksesuaras leis P40 Pro 4200mAh bateriją pilnai įkrauti vos per 59min! Tai išties geras rezultatas tokiai talpiai baterijai. Kitas smagus aksesuaras – ausinės. Šios ausinės  laidinės ir yra jungiamos per USB-C jungtį esančią telefono apačioje. Garso kokybė išties nebloga, ir kad ją dar patobulinti rekomenduojama užsukti į bendruosius Huawei nustatymus, tuomet “Garsai ir vibracija” -> “Huawei Histen garso efektai”. Galėsite pasirinkti garso atkūrimo profilius, ausinių tipą (girdėsite dar tiksliau suderintą garsą būtent jūsų ausinių modeliui), ar tiesiog padidinti bosus. Tiems kas siekia aukščiausio Huawei garso komforto, rekomenduojame naudoti Huawei FreeBuds 3, tai puikų garso atkūrimą turinčios ausinės su aktyviu triukšmo slopinimu, kurios puikiai derės prie jūsų P40 Pro. Jas įsigyti galite spustelėję čia.

Įjungus telefoną išvystame raiškų platų ekraną, tai išties patiks didelių telefonų mėgėjams. Standartiškai Huawei P40 Pro bus valdomas vos trimis gestais, ir telefonas pirmo įsijungimo metu jus pamokins, kaip juos atlikti. Jei jums gestai nepatogu, pabaigus telefono pirmąjį susipažinimą ir atlikus pirmuosius nustatymus, juos galėsite pakeisti į įprastą trijų liečiamų mygtukų valdymą. Juos galite rasti eidami į bendruosius nustatymus ir viršuje nustatymų paieškoje rašydami: “naršymas”, tada pasirinkite “Sistemos naršymas” ir “Naršymas trimis klavišais".

 

Huawei jau seniai garsėja kokybiškomis stipriomis fotokameromis, ne išimtis ir P40 Pro modelis, be abejo, pranokęs savo pirmtakus ir siūlantis išskirtinę kokybę. Bendrąjį kamerų modulį sudaro 5 sensoriai: Ultra platusis 40MP naudojamas  filmuojant vaizdo įrašą plačiu kampu, Ultra platusis 50MP naudojamas plataus kampo fotografijai, 12MP optinio priartinimo sensorius, ToF sensorius skirtas gyliui matuoti leidžia tobulai atskirti objektus esančius arti ir juos išryškinti kartu sukurdamas blankaus fono efektą. Penktasis sensorius yra naturalių spalvų jutiklis padedantis sutikslinti fotografijos spalvų autentiškumą.

Kaip puikiai dirba šis penkių sensorių kameros modulis, teko įsitikinti savomis akimis, štai keletas testų:

Kairėje nuotrauka atlikta naudojant standartinį automatinį kameros rėžimą, o dešinėje, platųjį. Spustelėję ant nuotraukų, galėsite jas išdidinti ir pasiekti originalius neredaguotus Huawei fotografijos failus. Priartinant nuotraukas galima pastebėti kaip gerai P40 Pro išsaugo objektų detalumą. Fotografavimo metas buvo pasirinktas vėlus vakaras, nes tik prastam apšvietime kamera parodys, ką išties sugeba. Tiesa, nesunku pastebėti jog standartinio ir plataus rėžimo sensoriai mato spalvas kiek skirtingai, bet reikia nepamiršti, jog tai automatinis rėžimas ir spalvų spektrą visada galima kruopščiai sureguliuoti PRO rėžime. Didelis detalumas taip pat slypi kameros optinėje stabilizacijoje, kuri padeda išvengti “išplaukusių” nuotraukų.  Paskutinėje nuotraukoje matome, ką gali 50 kartų Huawei P40 Pro priartinimo funkcija. Išties įspūdinga!

 

 

  

Huawei P40 Pro negali turėti oficialiai GooglePlay parduotuvės, bet ar tai sukels problemų kasdieniam vartotojui? Pabandykime atsakyti šį klausimą apžvelgdami, kokias alternatyvas ir galimybes siūlo Huawei. Pirmiausia – AppGallery. Tai alternatyvi programėlių atsisiuntimo parduotuvė, kurioje rasite tiek mokamų, tiek ir nemokamų programėlių. Ši parduotuvė jau įdiegta jūsų Huawei telefone ir yra labai stengiamasi, jog joje rastumėte visas jums būtinas programėles. Nepaisant to, jog yra alternatyvi parduotuvė, yra rekomenduojama įsigijus naują Huawei telefoną, persikelti visas mėgstamas Programėles iš savo senojo telefono su Huawei “Phone Clone” programa. Į senąjį telefoną ją galite parsisiųstį iš GooglePlay, o naujajam Huawei, ji jau bus įdiegta, jūsų naujas telefonas netgi rekomenduos ją pasinaudoti pirmo įjungimo metu. Jei praleidote šį žingsnį, ne bėda, tiesiog susiraskite "Phone Clone" programėlių sąraše ir vadovaudamiesi vedliu, perkelkite programėles iš savo seno Android telefono. AppGallery kasdien pildo programų sąrašą, daugėja ir lietuviškų programėlių, tačiau jei vis nerandate norimos programos, įsidiekite “MoreApps” kurią rasite AppGallery. Tai tarsi parduotuvė parduotuvėje, bet ši jums padės pasiekti tokias programas ir paslaugas kaip Gmail, Youtube, Facebook. Kur dar galiu gauti programėlių, jei vis tik AppGallery nesiseka rasti ko ieškote? Rekomenduojama įsidiegti “APKpure” programėlių parduotuvę, ją nesunkiai rasite tinklapyje www.apkpure.com. Tai saugi parduotuvė, galinti pasiūlyti platų jums gerai žinomų Android programėlių pasirinkimą. Su visomis šiomis išvardintomis galimybėmis, jūsų P40 Pro tikrai nesijaus suvaržytas. Žinoma, internete jau sklando daug paaiškinimų, kaip įsidiegti GooglePlay, tačiau būkite atsargūs, tai nėra oficialu. P40-toji serija nėra tam skirta, tokie neoficialių paslaugų įdiegimai gali panaikinti galimybę pasinaudoti gamintojo garantija. AppGallery stiprėja su kiekviena diena ir kartu su kitomis alternatyviomis parduotuvėmis jau turime galimybę atlikti tuos pačius dienos tikslus su naujuoju P40 Pro.

 

Kaip ir visuomet, pagrindinis Huawei modelis turi stipriausią to meto procesorių, kas leidžia vartotojui dukart neklausti savęs, ar užteks šio telefono galios visoms programėlėms sklandžiai veikti, ar nestrigs telefonas naršant meniu, neuždarius net keleto programų? Žinoma ne, naujasis Kirin 990 5G procesorius toks galingas, jog absoliučiai nereikia tikslintis ,ar sunkiausią grafinį darbą atliekanti programa sklandžiai veiks. Tiesiog norite ir siunčiate, apie sulėtėjimus ir panašų diskomfortą galite pamiršti! Telefonas taip pat yra pilnai paruoštas ateities 5G ryšiui, kuriam atsiradus, telefonas prie jo prisitaikys, o jūs pajusite kaip kasdienis naršymas internete tapo dar spartesnis. Telefoną tiesiog apgaubia platus 1200 x 2640 raiškos OLED ekranas, lengvai matysite tekstą ir nuotraukas net ir saulės šviesoje. Tiesa, ekranas yra patobulintas, dabar jis dirba 90Hz dažniu, kas leidžia jūsų akims mažiau pavargti, jei tenka naudotis telefonu išties ilgai. Energijos telefonui duoda talpioji 4200mAh baterija, o kaip visad geras Huawei sąnaudų paskirstymas leis nepritrūkti energijos visai dienai.

 

Apžvelkime, kokius patobulinimus atliko Huawei lyginant su praeitų metų sėkmingu P30 Pro modeliu. Bendroji P40 Pro ekrano raiška yra padidinta, 1200 x 2640 lyginant su 1080 x 2340 P30 Pro. P40 Pro ekranas yra neženkliai padidintas, bet nesudaro pastebimo skirtumo ir veikia jau minėtu 90Hz dažniu (P30 Pro – 60Hz). Naujasis modelis, be abejo, turi HiSilicon Kirin 990 5G lyginant su HiSilicon Kirin 980, kas leis išvystyti dar sklandesnį naudojimąsi programėlėmis, kurios bene kasmet reikalauja vis galingesnių telefonų. P40 Pro taip pat sustiprintas veido atpažinimo užraktas, naudojama nebe priekinė kamera, o infraraudonųjų spinduliu sensorius, padėsiantis apsisaugoti nuo neteisėto telefono atrakinimo nuotraukos pagalba. Huawei mėgėjams jau gerai žinomas atvirštinis bevielis krovimas tapo dar spartesnis, dabar telefonas gali įkrauti kitus “Qi” standarto bevielius įrenginius net 27W krovimu! Na ir, žinoma, pagrindinis skirtumas yra atnaujinta sustiprinta kamera. P40 Pro gali pasisavinti kur kas daugiau šviesos, todėl didžiausią skirtumą išvysite prietemose, naktį. P40 Pro puikiai atvaizduoja detales šešėliuose, fiksuoja natūralias spalvas tiek fotografuojant, tiek filmuojant.

Apibendrinimui, matome, jog parametrai stulbina, tai stiprus kokybiškai surinktas darbinis arkliukas, gelbstintis kasdienėse užduotyse. Vienintelis trūkumas, kurį dar galima įžvelgti šiame Huawei pasididžiavime tai Google programėlių stoka, tačiau tai nebent trukdė pačiomis pirmosiomis P40 Pro išleidimo dienomis. Su kiekviena diena AppGallery pildosi naujomis programomis ir šiai dienai šis trūkumas jau virsta nebe trūkumu.

Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

Huawei P40 lite žalia HUAWEI P40 Lite 128GB
   
179,00 189,00 Sutaupote 10,00
Huawei P40 sidabrinis-silver HUAWEI P40 128GB
Prekė išparduota