Apžvalgos

2018 03 28
Vakar Paryžiuje buvo pristatyti naujieji „Huawei“ flagmanai: „P20“ ir „P20 Pro“. Tai yra ilgai laukti flagmanai, šiemet sukuriantys labai rimtą konkurenciją telefonams iš „Apple“ bei „Samsung“. Išskirtiniu dizainu pasižyminčius telefonus pristačiusi bendrovė „Huawei“ žada proveržį išmaniojoje fotografijoje – visai kaip tą darė ir „Samsung“ per „Galaxy S9“ pristatymą.

Dizainas kažkur matytas, tačiau vis dar stulbinantis

„Huawei“ telefonų dizainas yra įkvėptas šviesos žaismo. Pagrindinė naujų telefonų dizaino naujovė yra spalvos.  Ypač išsiskiria „Twilight“ (angl. saulėlydis) spalva – ją netgi gana sunku apibūdinti. Kitos spalvos taip pat atrodo kiek neįprastai dėl atspindžių panaudojimo. Tokios išskirtinės spalvos išgautos taikant keletą NVMC optinių dangų sluoksnių, esančių po telefono nugarėlės stiklu, todėl šviesa, atsidūrusi ant telefono paviršiaus, lūžta ir palaipsniui keičia atspalvį.

Deja, nei vienas iš naujųjų telefonų neturi 3.5mm ausinių lizdo, bet bent jau vandens ir dulkių bijoti nereikės – „Huawei P20“ gavo IP53 atsparumo sertifikatą, o „P20 Pro“ gavo IP67 sertifikatą. Abu telefonai turėtų galėti ištarnauti ilgiau negu dieną, nes „P20“ turi 3400 mAh talpos bateriją, o „P20 Pro“ gavo net 4000 mAh.

Ekranai su iškirpte

Jeigu jums nepatinka „iPhone X“ stiliaus ekranai su iškirpte viršuje, turime jums blogų žinių – naujieji „Huawei“ flagmanai turi būtent tokio tipo ekranus. „P20“ turi 5.8 colių 1080 x 2240 raiškos IPS technologijos ekraną, tuo tarpu „P20 Pro“ turi tokios pačios raiškos 6.1 colio AMOLED ekraną. Abu telefonai turi itin ploną rėmelį aplink ekraną, o jo kraštai yra šiek tiek suapvalinti. Nors šiek tiek gaila, jog mažesnis „P20“ naudoja IPS vietoje AMOLED, užsienio ekspertai pastebėjo, jog šis IPS ekranas yra itin aukštos kokybės.

Labiausiai išskiria kameros galimybes

Kam pirkti naują išmanųjį telefoną? Dabar dažniausias atsakymas yra „dėl kameros“. Ne išimtis ir naujieji „P20“ bei „P20 Pro“, turintys tikrai išskirtines kameros technologijas.

Į „P20 Pro“ įdiegta triguba „Leica“ kamera, pasižyminti didžiausiu pikselių skaičiumi šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose. Perversmą fotografijoje žadančios kameros konfigūraciją sudaro 40MP RGB jutiklis, 20MP monochrominis jutiklis ir 8MP jutiklis su teleobjektyvu. Telefonas taip pat pasižymi spalvų temperatūros jutikliu, užtikrinančiu geresnį spalvų atkūrimą.

„Huawei P20 Pro“ taip pat turi visiškai naują „Leica“ objektyvą (VARIO-SUMMILUX-H 1:1.6-2.4/27-80ASPH) su iki 3x optiniu priartinimu ir 5x hibridiniu priartinimu, leidžiančiu užfiksuoti švarius kadrus net iš didelio atstumo. Triguba telefono kamera turi f/1,8, f/1,6 ir f/2,4 pločio diafragmas, taip pat labai jautrų vaizdo jutiklį, skirtą fotografuoti prasto apšvietimo sąlygomis (iki ISO 102400).

„Huawei P20“ nuotraukas fiksuoja kiek mažiau įspūdinga ir į „Mate 10 Pro“ kamerą labai panaši 12MP jutiklį turinti dviguba „Leica“ kamera, kurios pikselių dydis yra 1,55 μm. Išmanusis telefonas taip pat pasižymi 20MP monochrominiu jutikliu, leidžiančiu įamžinti akimirkas prasto apšvietimo sąlygomis.

„P20“ serijos įrenginiai palaiko šešių ašių stabilizavimą ir 960 kadrų per sekundę sulėtintą filmavimą, visai kaip ir „Galaxy S9“. Tiesa, sulėtintų vaizdo įrašų lyderis vis dar yra „Sony“ su 960 kadrų per sekundę filmavimu Full HD raiška.

Ar tai reiškia, kad „P20“ serijos telefonai turi geriausias kameras telefonų rinkoje? Panašu, kad taip – „P20 Pro“ „DxOMark“ profesionaliuose kameros testuose surinko net 109 taškus, o „P20“ – 102. Palyginimui, „Galaxy S9“ surinko 99 taškus, „Google Pixel 2“ – 98, „iPhone X“ – 97, o „Samsung Galaxy Note 8“ – 94 taškus.

Geriausius kadrus padės fiksuoti ir dirbtinis intelektas

„P20“ serijos telefonuose įdiegtas „Kirin 970“ procesorius su integruotu neuroniniu procesoriumi (NPU). Tokį pat procesorių turi ir „Huawei Mate 10 Pro“. Tiesa, „P20“ serijos telefonų galimybės kiek padidintos – naujųjų telefonų kameros per akimirką gali identifikuoti daugiau nei 500 skirtingų scenarijų 19-oje kategorijų, į kuriuos nukreiptas objektyvas, ir iš karto parinkti geriausius nustatymus.

Be to, „Huawei“ naujuose telefonuose įdiegė dirbtinio intelekto stabilizavimo sistemą (AIS), kurios judesio kompensacija leidžia rankoje laikomu telefonu fiksuoti naktinius kadrus, tarsi jie būtų daromi telefoną įstačius į laikiklį. Kompanija teigia, jog tokia stabilizavimo sistema veikia geriau net už visų mėgstamą optinę vaizdo stabilizaciją (OIS). Dar viena „P20“ serijos naujovė yra dirbtiniu intelektu paremta kompozicija, kai patariama, kaip fotografuojant geriausiai sukomponuoti grupę žmonių ar peizažą.

„Huawei“ nepamiršo ir asmenukių gerbėjų. Abu telefonai turi 24 MP priekinę kamerą su dirbtinio intelekto valdomomis gražinimo funkcijomis – teigiama, kad nuo šiol jos turėtų atrodyti kiek natūraliau. Kiekviename kadre subtiliai pagražinamas odos tonas, pabrėžiama veido forma ir suteikiamas realistiškas trimatis veido paryškinimas. 

Negana to, „Huawei P20“ serijos telefonai palaiko „Google ARCore“, tad vartotojai turės galimybę naudotis dar pažangesnėmis papildytos realybės galimybėmis. „Google ARCore“ yra alternatyva „Apple ARKit“ ir abu šie standartai didina papildytos realybės populiarumą.

Naujuosius „Huawei“ flagmanus galite užsisakyti jau dabar

 „Huawei P20“ ir „Huawei P20 Pro“ jau galima iš anksto užsisakyti „Mobili Prekyba“ salonuose. Iš anksto užsisakiusiems padovanosime Huawei 360 kametą, kurios vertė 199 Eur. Telefonus įprastiniu būdu bus galima įsigyti nuo balandžio 19 d. „P20“ kaina – 649 EUR, „P20 Pro“ – 849 EUR.

HUAWEI P20 128GB
Šiuo metu neturime
HUAWEI P20 PRO
Šiuo metu neturime