Apžvalgos

Jeigu šiemet buvote vienas iš žmonių, laukusių naujojo „iPhone“, tikriausiai „iPhone 8“ įsivaizdavote tokį, koks yra naujasis „iPhone X“. Ar tai reiškia, kad „iPhone 8“ ir „8 Plus“ yra visiškai neįdomūs telefonai? Gavome išbandyti „iPhone 8 Plus“ ir galime drąsiai teigti, jog savo pirkėją šis telefonas atras. Kodėl? Papasakosime šioje apžvalgoje.

„iPhone 6 Plus“ dizainas pagaliau išgrynintas

„Apple“ nedarė kardinalių „iPhone“ pokyčių jau nuo 2014-aisiais išleistų „iPhone 6“ ir „6 Plus“. „iPhone 8 Plus“ nėra identiška savo pirmtakų kopija. Galima būtų teigti, jog tai yra galutinė šio dizaino versija, „Apple“ pagaliau subrandino „iPhone“ išvaizdą ir pateikė mums „iPhone 8 Plus“. Priekyje vaizdas įprastas – 5.5 colių Full HD raiškos IPS ekranas, didžiuliai ekrano rėmai ir, žinoma, legendinis „Apple“ namų mygtukas su „TouchID“.

Pokytį pastebėti galime galinėje telefono dalyje – vietoje aliuminio panaudotas stiklas, kuris gražiai spindi, sukuria kiek naujovišką įspūdį, tačiau tuo pačiu traukia pirštų atspaudus, yra ypatingai slidus ir trapus. Nesvarbu, kaip numesite savo naująjį „iPhone 8 Plus“, tikimybė, kad jis duš, yra labai didelė. Įsigiję šį telefoną, būtinai pasirūpinkite ir apsaugančiais aksesuarais - apsauginiu stiklu ir dėklu.

Ekranas puikus, bet vis dar ne OLED

Su „iPhone X“ „Apple“ pagaliau perėjo prie OLED technologijos, tačiau „iPhone 8 Plus“, deja, vis dar naudoja IPS panelę. Nesupraskite neteisingai, „iPhone 8 Plus“ ekranas yra tikrai geras, tačiau paprasčiausiai dėl IPS technologijos trūkumų, ekranas nėra toks ryškus ir kontrastingas kaip norėtųsi.

Tiesa, „iPhone 8 Plus“ turi ir vieną naujovę, kurios iki šiol kiti „iPhone“ dar neturėjo – „True-Tone“ ekrano technologiją, kuri pritaiko ekrano spalvas ir vaizdą pagal bendrą aplinkos apšvietimą, todėl atkuriamas vaizdas labiau primena ne įprastą telefono ekraną, o paveikslą ar knygos puslapius.

„iOS 11“ pokyčiai pernelyg nenustebino

Kaip ir pats „iPhone“, taip ir jo operacinė sistema didelių išorinių pokyčių nesulaukė. Pastebimiausias kosmetinis pakytis yra atnaujintas „Control Center“ – nuo šiol galima keisti nustatymus vietomis, o panaudojus „3D Touch“ galima nustatymą išskleisti.

„Apple“ atnaujino ir kelias kitas „iOS“ išorines vietas: „App Store“, telefono ir failų programėles. Sumažintas ryškių spalvų kiekis, todėl „iOS“ nuo šiol atrodo kiek rimčiau. Tačiau gana apie išorinius pokyčius – jie šiuo atveju yra mažiausiai įdomūs. „iOS“ nuo šiol palaiko HEIF ir HEVC formatus nuotraukoms ir vaizdo įrašams, todėl tame pačiame atmintys kiekyje galite užfiksuoti daug daugiau nuotraukų ar video.

Na, o neabejotinai svarbiausia „iOS“ naujovė yra „ARKit“, „CoreML“ ir „Metal 2“ technologijų palaikymas, kurios kartu su galinguoju „A11 Bionic“ procesoriumi leidžia kurti itin įspūdingus papildytos realybės žaidimus ar programėles, kokių iki šiol matyti beveik niekam nėra tekę.  Taip, „Google“ turi savo „Project Tango“, „Microsoft“ taip pat kažką pamažu kuria, tačiau „Apple“ atnešė AR technologiją masėms ir už tai kompanijai jau savaime turime būti dėkingi. Be to, visi AR žaidimai ir programėlės „iPhone 8 Plus“ veikia įspūdingai gerai – netgi visiškai patraukus telefoną nuo AR nustatytos aplinkos, grąžinus kameros vaizdą į pradinę būseną, visi AR miestai, žmonės ar bet kokie kiti objektai vis dar tvirtai stovi toje pačioje vietoje. Papildyta realybė neabejotina gali būti viena iš pagrindinių priežasčių atsinaujinti į „iPhone 8 Plus“.

Kamera vis dar įspūdinga

Jeigu mėgote „iPhone 7 Plus“ kamerą, beveik neabejojame, jog pamėgsite ir naujojo „iPhone 8 Plus“ fotografavimo bei filmavimo galimybes. Taip yra todėl, kad pasikeitimai yra gana nedideli. Pagrindinius pokyčius „Apple“ atliko kameros programinėje įrangoje – nuo šiol spalvos yra vos ryškesnės, o vaizdas – detalesnis. Tiesa, dėl to vaizdas yra kiek mažiau natūralus, todėl „Apple“ pokyčiai gali patikti tikrai ne visiems.

Taip negalėtumėme pasakyti apie atnaujintą portreto režimą – nuo šiol yra ne tik įprasta fono išliejimo funkcija, bet ir scenos apšvietimo ar scenos šviesos galimybes turinti funkcija. Pastaroji yra ypatingai įdomi – ji iškerpa fotografuojamą objektą, jis yra perkeliamas į juodą foną, o objektas yra apšviečiamas tarsi teatro šviesos. Tikrai įspūdingas ir stebėtinai gerai veikiantis efektas!

Baterijos tarnavimo laikas kiek geresnis negu vidutiniškas

„iPhone 8 Plus“ laisvai jums ištarnaus visą darbo dieną, nors įrenginio 2691mAh baterija tikrai nėra labai didžiulė. Dažniausiai telefonu naudojantis vidutiniškai vakare lieka dar apie 30-40% baterijos syvų, tad rezultatas tikrai neblogas. Smagu, jog „iPhone“ nuo šiol palaiko ir greitąjį bei bevielį krovimą. Tik štai nei greitojo, nei bevielio kroviklio komplektacijoje nerasite ir šiuos priedus jums teks įsigyti atskirai.

Puikus, nors ir ne visai įdomus telefonas

Ar naujasis „iPhone 8 Plus“ yra įdomus telefonas? Tikrai ne – tai yra įrenginys, kuris yra labai panašus į jau kelis prieš tai pristatytus „iPhone“. Tačiau tuo pačiu „iPhone 8 Plus“ yra telefonas, neturintis labai rimtų, kritiškų trūkumų, dėl kurių jo galima būtų visiškai nerekomenduoti. Taip, prekyba „iPhone X“ prasidės jau gana greitai ir tai yra įdomesnis įrenginys. Bet ar verta laukti ir mokėti žymiai daugiau už šiek tiek įspūdingesnę ir unikalesnę išvaizdą, didesnį OLED ekraną, neženkliai geresnę kamerą ir, žinoma, naujuosius „Animoji“? Daryti galutinį sprendimą siūlome Jums patiems, tačiau iš anksto nurašyti „iPhone 8 Plus“ dėl savo paprastumo tikrai neverta, nes tai – tikrai puikus įrenginys.

APPLE iPhone 8
   
659,00 € 689,00 € Sutaupote 30,00 €
APPLE iPhone 8 Plus
 
769,00 € 799,00 € Sutaupote 30,00 €