Apžvalgos

Kaip išmanieji įrenginiai daro telefonus dar išmanesniais

Šiuolaikinius telefonus mes vadiname išmaniais. Tačiau kiek iš tiesų jie yra išmanūs? Dauguma iš mūsų naudoja juos naršymui internete, muzikos klausymui, nuotraukų įkėlimui į Instagram, žaidimams. Žinoma, yra nuostabu, kad visas šias funkcijas galime sutalpinti viename įrenginyje bei laikyti jį tiesiog savo kišenėje. Išmanųjį telefoną jau netgi sunku vadinti tiesiog telefonu – labiau tiktų „mažo kompiuterio“ pavadinimas.

Visgi atlikti visas jau tradicinėmis tapusias funkcijas, šiuolaikiniams telefonams nereikia tiek ir daug išmanumo ir intelektualumo. Šiandien su telefonu galima daryti beveik viską: užrakinti ir atrakinti namus, prijungti prie įvairiausių muzikos, fotografavimo ar vaizdo įrašymo įrenginių, stebėti savo sveikatos būklę ir kt. Visas šias galimybes telefonams suteikia išmanieji įrenginiai, kurių dėka galite padaryti savo gyvenimą dar lengvesniu, įdomesniu, o išmanųjį telefoną dar išmanesniu.

 

Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas

 

Įrenginiai: Aktyvumo apyrankės, išmanieji kraujo spaudimo matuokliai, žingsniamačiai, pulsometrai, išmanieji laikrodžiai.

Išmaniosios funkcijos: duomenų apie žingsnius, bėgimą ir įvairių sporto veiklas rinkimas, širdies pulso, kraujo spaudimo ar kūno temperatūros stebėjimas, sunaudotų kalorijų skaičiavimas, miego stebėjimas, informacijos iš mobiliojo telefono atvaizdavimas.

Kokia jų nauda? Šie įrenginiai yra naudingi aktyviems ir sveika gyvensena besirūpinantiems žmonėms, kurie daug sportuoja ir nori stebėti savo širdies pulsą, nubėgtą atstumą arba sudegintas kalorijas. Kadangi visi įrenginiai sinchronizuojasi su išmaniaisiais telefonais, vienoje vietoje galime turėti visą informaciją apie savo sporto veiklų pasiekimus bei rezultatus, kaip arti esame savo tikslo, kokį progresą darome ir pan. Taip pat išmanusis telefonas gali padėti sveikatos problemų turintiems žmonėms. Išmanieji kraujo spaudimo matuokliai bei apyrankės padeda rinkti informaciją apie žmogaus kraujo spaudimą, temperatūrą, praneša, kada šie rodikliai pasiekia kritinę ribą, taip pat suteikia naudingos informacijos gydytojams.

 

Visa muzika viename įrenginyje

 

Įrenginiai: Bluetooth arba NFC muzikinės kolonėlės, garsiakalbiai, ausinės ir audio adapteriai.

Išmaniosios funkcijos: telefono garsinių galimybių išplėtimas, belaidis skirtingų prietaisų sujungimas, laisvų rankų galimybė.

Kokia jų nauda? Greičiausiai dar daugelis prisimena laikus, kai norėdami klausytis savo mėgstamos muzikos, turėjome kiekvienu atveju naudoti vis skirtingus įrenginius (kompiuteris, nešiojamas kompaktų grotuvas, muzikinis centras ir t.t.). Sunku net pagalvoti, kiek tekdavo įdėti pastangų muzikos įsigijimui, paieškai, įrašymui ir saugojimui. Šiais laikais užtenka vieno vienintelio daikto – išmaniojo telefono, kurį protingų technologijų pagalba galime jungti prie visų įmanomų garso ir muzikos įrenginių bei klausytis mėgstamos muzikos namie, lauke, automobilyje tiesiai iš interneto.

 

Neišsenkanti energija

Įrenginiai: Nešiojamos baterijos, saulės energijos baterijos.

Išmaniosios funkcijos: prailgina išmaniųjų telefonų gyvenimo laiką ir praplečia jų funkcionalumą, išnaudoja atsinaujinančius energijos šaltinius.

Kokia jų nauda? Dar net nespėjus išpopuliarėti išmaniesiems telefonams, jų vartotojai iš karto įvardino bene didžiausią trukumą, trukdantį išnaudoti visas telefono galimybes – tai trumpas baterijos budėjimo laikas. Tokios funkcijos, kaip naršymas internete, nuolatinis sinchronizavimas su kitais įrenginiais, fotografavimas, muzikos klausymas, kaip mat išsiurbia energiją, nors naudotis telefonu, turinčių tokių funkcijų, norisi ištisai. Taigi nenuostabu, jog nešiojamos baterijos tapo vienu populiariausių pastarųjų metų aksesuarų išmaniesiems telefonams. Be to, nešiojamos saulės baterijos suteikia galimybe pakrauti įrenginius ypač protingai: nereikia ieškoti elektros šaltinio, o taip pat saugoma gamta.

 

Protingi namai

 

Įrenginiai: protingieji termostatai ir šviesos valdikliai, išmanusis kūdikio monitorius, išmanieji durų užraktai, telefonu valdomos saugumo kameros ir daugelis kitų.

Išmaniosios funkcijos: durų arba garažo vartų užrakto valdymas, namų temperatūros, vėdinimo ir apšvietimo valdymas, vaizdo įrašymo įrenginių valdymas ir įrašų peržiūra, kūdikio stebėjimas nuotoliniu būdu.

Kokia jų nauda? Netolimos ateities internetą vadinsime „daiktų internetu“. Tai reiškia, kad visi daiktai namuose ar biuruose bus išmanūs ir prijungti prie interneto. Ir tai taip pat reiškia, jog juos visus valdysime savo telefonų pagalba. Ir tai nėra fantastiniai pamąstymai, nes beveik visos technologijos jau yra sukurtos ir tik laiko klausimas, kada jos paplis kiekvieno mūsų namuose. Per internetą nuotoliniu būdu valdysime namų vėdinimą, šildymą, apšvietimą, o išmaniosios saugumo sistemos siųs aliarmus bei vaizdo įrašus tiesiai į telefono ekraną. Jei apsipirkinėdami pamiršime, ko trūksta šaldytuve, jo turinį galėsime patikrinti tiesiog parduotuvėje telefonu padarę nuotrauką iš šaldytuvo viduje įmontuotos kameros. Išmanieji monitoriai palengvins tėvų gyvenimą, nes kūdikiai bus ne tik nuolat filmuojami. Įrenginys stebės jų aktyvumą, būklę ir netgi kambario, kuriame miega kūdikis drėgnumą bei temperatūrą.

 

Kitokios laisvalaikio pramogos

  

Įrenginiai: virtualios realybės 3D akiniai, žvejybiniai sonarai, mobiliųjų telefonų žaidimų kontroleriai.

Išmaniosios funkcijos: vandens telkinio struktūros ir žuvies padėties nustatymas, virtualios realybės iliuzijos sukūrimas, telefoninių žaidimų valdymo pagerinimas.

Kokia jų nauda? Išmanieji telefonai labai praskaidrina mūsų kasdienybę. Prijungus juos prie įdomių ir intelektualių prietaisų, laisvalaikiui galima suteikti dar daugiau papildomų spalvų. Išmanieji sonarai yra naudojami vandens telkinyje ir perduoda įvairią žvejybai naudingą informaciją (pvz. dugno gylį, žuvies padėtį, vandens temperatūrą) tiesiai į žvejo mobilųjį telefoną. Virtualios realybės akiniai yra taip pat lengvai suderinami su išmaniais telefonais. Tereikia prijungti telefoną ir galime mėgautis 3D vaizdais bei įrašai. Tuo tarpu mobiliųjų telefonų žaidimų kontroleriai, primenantys senuosius analoginius valdymo pultus yra skirti dėl žaidimų pamišusiems žmonėms, tam, kad pagerinti žaidimo kokybę bei valdymą.

 

Pažangus fotografavimas

Įrenginiai: telefono blykstės papildymai, uždedami kameros objektyvai, priartinimo lęšiai.

Išmaniosios funkcijos: telefono fotografavimo funkcijų ir galimybių praplėtimas bei pagerinimas, telefono kameros parametrų pagerinimas.

Kokia jų nauda? Išpopuliarėjus telefonams su įmontuota kamera, fotoaparatas atsidūrė kiekvieno iš mūsų kišenėje. Dar daugiau, tai iš esmės pakeitė mūsų kultūrą – užfiksuotus prisiminimus keliame į internetą bei dalinamės jais su draugais čia ir dabar. Tačiau, kad ir kiek besistengtum į mažutę vietą kamerai telefone nesutalpinsi visų fotoaparato techninių galimybių: artinimo, automatinis fokusavimo, apšvietimo reguliavimo ir pan. Todėl sparčiai populiarėja išmanūs telefonų fotografavimo priedai, kurių pagalba galima išgauti ne prastesnes funkcijas.

 

Išmaniųjų įrenginių įvairovė yra išties didelė. Norint aprašyti juos visus, deja vieno straipsnio nepakanka. Yra ir tokių išmaniųjų įrenginių, kurių pagalba telefone galima valdyti automobilio užraktus, funkcijas, judėjimą, taip pat matuoti aplinkos užterštumą, radiaciją, padeda pasidaryti makiažą. Greitu metu telefonus galėsime paversti atsikaitymo kortele ar asmens tapatybės kortele. Taigi galbūt ilgainiui iš tiesų viską galėsime valdyti tuo mažuoju kompiuteriu, gulinčiu mūsų kišenėje.