Apžvalgos

Autorius: Erik Murin
2018 07 19

Nors ausinių lizdai vis nyksta iš mūsų telefonų, panašu, kad muzika su mumis bus amžinai. Ausinės artimiausiu metu irgi niekur nedings, tiesiog prie telefonų jas turėsime jungti kitais būdais. Galbūt ir jūs nutarėte įsigyti ausines? Puiku – tai yra nuostabi investicija, nes jos gali tarnauti 2, 5, kartais net ir 10 metų. Tačiau kaip pasirinkti tinkamiausias ausines? Skaitykite toliau, mes jums patarsime.

Ausinių tipai

Prieš pradėdami gilintis į detales, trumpai aptarkime populiariausius ausinių tipus. Jų būna keli:

 • Kišamos į ausį. Kaip ir sufleruoja pavadinimas, šio tipo ausinės yra kišamos tiesiai į ausies kanalą. Kai kurie šio tipo ausinukai neįeina į ausies vidų ir tik remiasi į išorines jų dalis (kaip „Apple EarPods“), kai kurios įeina į ausies kanalo vidų (kaip „Nokia Active“) ir taip izoliuoja aplinkos triukšmą bei užtikrina geresnę garso kokybę. Tiesa, tokio tipo ausinės gali sukelti skausmą ir diskomfortą, todėl daugelis renkasi ką nors panašaus į „Apple EarPods“.

 • Dedamos ant ausų. Tokios ausinės yra didesnės, bet paprastai su jomis keliauti nėra sudėtinga, nors jų į kišenę jau neįsidėsi. Paprastai šio tipo aksesuarai pasižymi ganėtinai įspūdinga garso kokybe, bet jeigu ausines dažnai naudojate viešajame transporte, ofise ar kitoje viešoje erdvėje, rekomenduojame į ausį kišamas arba ausis aprėpiančias ausines, izoliuojančias nuo aplinkos skleidžiamų garsų.

 • Apgaubiančios. Šio tipo ausinės yra pačios didžiausios, bet tuo pačiu jos izoliuoja jus nuo aplinkų garsų bei aplinką nuo jūsų muzikos. Tokio tipo ausinės turi būti pakankamai didelės, kad visiškai apgaubtų jūsų ausis, todėl būtinai atkreipkite į tai dėmesį.

Laidinės ar belaidės ausinės?

Šiais laikais rinkoje rasite vis daugiau belaidžių ausinių – Bluetooth standartas vis tobulėja ir Bluetooth 5.0 jau gali perduoti itin aukštos kokybės garsą, o telefonai vis rečiau turi 3.5mm lizdą. Tiesa, belaidės ausinės vis dar kainuoja daugiau, negu įprastos alternatyvos.

Kada verta rinktis belaidį variantą? Jeigu turite telefoną be 3.5mm lizdo, visi kiti jūsų naudojami prietaisai turi Bluetooth ryšį, sportuojate arba tiesiog norite paties kompaktiškiausio arba komfortabiliausio varianto, belaidės ausinės turėtų būti jūsų pasirinkimas.

Visgi jeigu jūsų telefonas vis dar turi ausinių lizdą, nesportuojate klausydami muzikos arba tiesiog nenorite investuoti daugiau pinigų – rinkitės įprastus aksesuarus. Taip pat įprastas ausines rekomenduojame ir tiems, kas ypač vertina garso kokybę – nors Bluetooth 5.0 palaikančios belaidės ausinės jau egzistuoja, jų kol kas nėra daug.

Charakteristikos

Kaip ir renkantis išmanųjį telefoną, šiuo atveju visai svarbu apžvelgti ir perkamų ausinių charakteristikas. Akustinė sistema, dažnių diapazonas, varža ir kiti dalykai negali vienareikšmiškai nurodyti ausinių garso kokybės, bet tai gali padėti padaryti tinkamą pasirinkimą.

 • Akustika. Rinkoje yra uždaros ir atviros ausinės. Daugelis teigia, kad atvirų ausinių garsas dažnai yra šiltesnis ir malonesnis, tačiau tokios ausinės, kaip ir sufleruoja pavadinimas, praleidžia garsą į išorę. Rasti kokybiškas uždaro tipo ausines gali būti kiek sunkiau. Be to, kad jos tikrai izoliuotų garsą, reikia ir tinkamo dizaino.
 • Dažnių diapazonas. Šiuo atveju viskas gan paprasta – kuo diapazonas didesnis, tuo daugiau garsų gali atkurti ausinės, tuo geriau. Paprastesnės ausinės paprastai turi apie 20Hz - 20,000Hz diapazoną, o brangiausių įrenginių diapazonas gali siekti net 4Hz - 24,000Hz.
 • Varža. Šiuo atveju kuo skaičius mažesnis, tuo geriau, nes didesniam garsui skleisti nereikia jokių papildomų stiprintuvų. Visi telefonai puikiai susitvarko su 25-30 Ω varžą turinčiomis ausinėmis, tačiau 35 Ω ir didesnei varžai rekomenduojamas papildomas stiprintuvas.

 • Jautrumas. Šis aspektas paprastai matuojamas decibelais. Kuo didesnis skaičius – tuo daugiau garso galima išgauti.
 • Aktyvus garso blokavimas. Tai yra speciali technologija, kuri naudoja mikrofonus, išrenka pašalinį garsą ir jį tiesiog visiškai užblokuoja. Tokios ausinės yra tobulas pasirinkimas norintiems visiškai pasinerti į muzikos pasaulį arba tiesiog daug keliaujantiems.

Ausinės, kurias rekomenduojame

 • Darbui. Labiausiai rekomenduojame „Xiaomi Mi Comfort“ dėl savo apgaubiančio dizaino. Jos leis mėgautis muziką niekam netrukdant, neblogai blokuoja išorinį garsą ir yra visai nebrangios. Kaina - 39 EUR.
 • Sportui. „Jabra Sport Coach“ yra neabejotinai geriausias pasirinkimas. Visų pirma – tai yra belaidės ausinės ir jų dizainas yra pritaikytas sportui. Taip pat jos atsparios drėgmei ir gali būti naudojamos su specialia „Jabra“ treniruočių programine įranga. Įspūdinga! Kaina - tik 59 EUR.

 • Laisvalaikiui. „Jabra Elite 25e“ – tai yra itin aukštos kokybės belaidės ausinės, kurios neblogai blokuoja išorinius garsus, todėl leidžia mėgautis muzika netrukdant. Taip pat jas verta pagirti už įspūdingą baterijos tarnavimo laiką – muzikos be sustojimo galėsite klausyti net 16-ką valandų. Kaina - 75 EUR.
 • Laisvalaikiui („iPhone“ naudotojams). Na, o jeigu naudojatės „Apple“ telefonu, „Apple AirPods“ yra geriausias variantas. Taip, „AirPods“ iš pradžių gali atrodyti kiek keistai ir jų kokybė tikrai neprilygsta minėtoms „Jabra“ ausinėms. Bet naudojantis „AirPods“ jausite maksimalų komfortą, kokio ir reikia žmogui, muzikos klausančiam laisvalaikiu. Kaina - 165 EUR.
Apple AirPods belaidės ausinės
 
159,00 179,00 Sutaupote 20,00