Apžvalgos

„Nokia“ kadaise buvo telefonų gigantas, kurio visi bijojo. Suomių kompanija neturėjo jokių realių konkurentų, o telefonų ekspertai abejojo, ar gali „Nokia“ vieną dieną prarasti savo aukštas pozicijas? Po pirmojo „iPhone“ išleidimo 2007-aisiais, tendencijos ir rinka pasikeitė labai staigiai ir „Nokia“ nebespėjo į išmaniųjų telefonų traukinį – „Symbian“ nebuvo pritaikyta liečiamiems ekranams, „MeeGo“ projektą „Nokia“ nutraukė po pirmojo telefono pristatymo, o „Windows Phone“ taip ir netapo trečiuoju rinkos žaidėju, kaip buvo tikėtasi. „Nokia“ buvo nupirkta „Microsoft“ ir taip šios kompanijos vardas išnyko iš telefonų rinkos žemėlapio. Bet neilgam – „Nokia“ vardas grįžo su „HDM Global“ pagalba ir dabar kompanija turi jau net kelis išmaniuosius telefonus su „Android“, iš kurių geriausias ir brangiausias gaminys yra „Nokia 8“. Tačiau ar ne per vėlai atsirado pirmieji „Nokia“ telefonai su „Android“? Ar suomių kompanijos telefonai turi tą charakterį ir išskirtinumą, kuris kadaise leido tiesiog traiškyti konkurentus? Tą ir pabandysime papasakoti šioje apžvalgoje.

Dizainas, kuris tiesiog kvepia „Nokia“ filosofija

Pasakyti, jog „Nokia 8“ yra būtent „Nokia“ dizainerių kurtas telefonas nėra sunku. Stačiakampis telefonas su metaliniu, ypač plonu, švelniu korpusu, šiek tiek užapvalinti kraštai galinėje ir priekinėje dalyje ir, be abejo, „Nokia“ ir „Zeiss“ optikos logotipai. Taip, tai yra ganėtinai nuobodus telefonas, jeigu jį lyginsime su kitais 2017-ųjų flagmanais, tokiais kaip „Samsung Galaxy S8“, „Apple iPhone X“ ar „Huawei Mate 10 Pro“. Bet kaip ir su atnaujintu „Nokia 3310“, taip ir su „Nokia 8“ bandoma sužadinti nostalgiją, meilę senajai „Nokia“ įmonei.

Ir tai sekasi puikiai. „Nokia 8“ neatrodo labai šiuolaikiškas, bet šis telefonas sugeba sužavėti savo kiek atsilikusio dizaino išbaigtumu. Visai kaip ir „Apple iPhone 8“, „Nokia 8“ nebando jūsų stebinti naujovėmis. Šiuo atveju stengiamasi sukurti idealų senos kartos telefoną. Rizikuoti „Nokia“ šiuo atveju nebandė ir tai patiks ne visiems, bet jeigu jums labiau rūpi produkto išbaigtumas ir kokybė, net neabejojame, jog „Nokia 8“ jus sužavės.

Ekranas ryškus, didelis, bet ne 18:9 ir ne „AMOLED“

IPS technologiją nuošalėje paliko jau net ir „Apple“, todėl gali būti kiek keista, jog „AMOLED“ ekrano „Nokia 8“ neturi – juk tai 600 eurų kainuojantis telefonas, kuris konkuruoja su tokiais įrenginiais kaip „OnePlus 5“, „Galaxy S8“ bei „Huawei P10“ ir šie telefonai arba turi „AMOLED“ ekraną, arba kainuoja gana žymiai mažiau.

Kai kuriuos gali nuvilti ir 18:9 kraštinių santykio ekrano nebuvimas. „Nokia 8“ turi tokias kraštines aplink savo ekraną, lyg tai būtų vidutinės ar net ekonominės klasės telefonas. Tačiau gana apie blogus dalykus – nors IPS technologija jau nebėra labai aktuali aukštos klasės išmaniųjų telefonų rinkoje, „Nokia 8“ neabejotinai turi vieną iš geriausių IPS ekranų. Jis yra ryškus, turi didžiulį kontrastą, puikius matymo kampus, o matomumas priešais saulę lenkia daugelį. Galų gale, tai yra ir QHD raiškos ekranas, todėl vaizdas su „Nokia 8“ atrodo netgi labai detalus. Kaip ir su dizainu, „Nokia“ nepasiūlė kažko naujo, tačiau panaudojo geriausią iš senųjų.

„Nokia“ yra naujieji „Nexus“?

„Google“ nebekuria „Nexus“ telefonų, o vietoje jų buvo sukurti „Pixel“. Taip, jie puikūs ir turi nuostabią vartotojo patirtį dėl visiškai nemodifikuotos „Android“ OS, tačiau „Nexus“ telefonai kainuodavo žymiai mažiau. Panašu, kad „Nexus“ vietą rinkoje dabar galėtų užimti „Nokia“ – „Nokia 8“ turi „Android Nougat“, tačiau jau prieinamas ir „Nokia 8.0 Oreo“ atnaujinimas. Svarbiausia, jog „Nokia“ nedarė praktiškai jokių modifikacijų, todėl „Android“ šiame flagmane yra būtent toks, kokį kūrė „Google“. Be to, „Nokia“ jau pažadėjo, jog esami „Nokia“ telefonai (taigi, ir „Nokia 8“) gaus atnaujinimą į „Android P“, o apie šią OS versiją niekas garsiai dar net nekalba!

Taigi, „Nokia 8“ yra spartus telefonas. Už tai galime padėkoti ir optimizuotai ir funkcijomis neperkrautai operacinei sistemai bei „Snapdragon 835“ procesoriui su 4GB RAM. „Nokia“ tiesiog yra naujieji „Nexus“ – už ganėtinai žemą kainą jie sugeba pasiūlyti ypač gerą vartotojo patirtį – tokią, kokią norėtų pateikti patys „Google“.

Kadaise „Nokia“ buvo kamerų karaliai, o dabar?..

„Nokia 8“ turi du 13MP sensorius su „Zeiss“ optika. Vienas iš sensorių fotografuoja bespalves nuotraukas, o kitas fiksuoja įprastus vaizdus. Labai panašią technologiją naudoja „Huawei“ ir jiems sekasi puikiai, tiesa, „Nokia“ kaip papildomus privalumus siūlo boka efektą ir galimybę fiksuoti natūraliai nespalvotas nuotraukas, tačiau skirtingai negu „Huawei“, priartinti vaizdą be kokybės netekties nepavyks.

Minėjome, jog „Android“ OS „Nokia“ telefonuose yra beveik nemodifikuota, bet kameros programėlė yra išimtis ir tai nėra blogai, kadangi ji yra paprasta, greita ir veikia tiesiog puikiai. Apskritai, „Nokia 8“ kamera yra tikrai gera – ji fiksuoja puikias nuotraukas tiek dienos šviesoje, tiek tamsoje. Nuotraukos išeina detalios, jų dinaminis diapazonas nemažas, triukšmo nedaug. Ko gero, vienintelis šios nuostabios kameros trūkumas, yra jos lėtumas tamsoje – sufokusuoti vaizdą pavyksta ne iš pirmo karto, o užfiksavus nuotrauką reikia palaukti dar kelias sekundes, kol ją telefonas tinkamai apdoros. Taigi, ši kamera yra puiki ir jūsų nenuvils, tačiau kartais galite pasigesti spartos.

Baterijos tarnavimo laikas tik vidutiniškas

„Nokia 8“ turi sąlyginai nedidelės 3090 mAh talpos bateriją su „Quick Charge 3.0“ technologijos palaikymu, dėl kurio nuo 0 iki ~50% šis telefonas gali būti įkrautas vos per 30 minučių. Ir nors baterijos turėtų pakakti visai dienai, jeigu „Nokia 8“ planuojate naudotis labai intensyviai, gali tekti pasinaudoti ir sparčiuoju krovimu. Taigi, baterijos tarnavimo laikas tik vidutiniškas.

„Nokia 8“ yra puikus „Nokia“ startas

Suomių kompanija dabar yra po padidinamuoju stiklu, tačiau „Nokia“ to neišsigando ir pristatė puikius telefonus, galinčius puikiai konkuruoti savo kainų kategorijose. „Nokia 8“ yra vienas iš tų įrenginių ir jis tikrai nenuviliantis – taip, galbūt jis atrodo kiek blankiai, bet jis yra solidus, tvirtas, jo ekranas yra puikus, o kamera galės nustebinti daugelį. Visgi labiausiai „Nokia“ telefonus verta rinktis pasiilgusiems „Nexus“ telefonų – sąlyginai nebrangių įrenginių su puikia „Android“ vartotojo patirtimi ir garantuotais atnaujinimais. Kadangi „Nokia“ visus šiuos dalykus siūlo ir tai yra neįtikėtina. Būtent programinė įranga yra didžiausias „Nokia“ išskirtinumas ir pagrindinė priežastis vėl rinktis šios kompanijos įrenginius.