Apžvalgos

2020-03-21

 „HMD Global“, gaminantys „Nokia“ telefonus, kovo 19 dieną pristatė tris naujus telefonus – išmaniuosius „Nokia 8.3“, „Nokia 5.3“ ir „Nokia 1.3“, atgimusį „Nokia 5310“ ir tarptinklinio ryšio perdavimo paslaugą „HMD Connect“. „HMD Global“ šiuos telefonus planavo pristatyti dar vasario mėnesį Barselonoje turėjusioje vykti mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress 2020“. Dėl Corona viruso renginys Barselonoje buvo atšauktas ir telefonai oficialiai pristatyti tik dabar.

 „HMD Global“ taip pat pranešė apie partnerystę su naujausiu Džeimso Bondo filmu „No Time to Die“, Nokia 8.3 5G ir filmo pagrindinė herojė Nomi (britų aktorė Lashana Lynch) taps centrine startuojančios „HMD Global“ reklaminės kampanijos dalimi:

„Nokia 8.3 5G“

 „Nokia 8.3 5G“ – naujas HMD Global“  bandymas išsikovoti savo vietą ant išmaniųjų telefonų flagmanų suolo. Pasak gamintojo,  5G plėtrai pritaikytas išmanusis  „Nokia 8.3 5G“ – ateities telefonas, palaikantis daugiau 5G ryšio dažnių, nei bet kuris dabar esantis brangiausias 5G ryšio telefonas.

Telefone įmontuotas įspūdingas Snapdragon 765G procesorius, kurį „Qualcomm“ kompanija pristatė tik praeitų metų gruodį. Šalia gero procesoriaus turi būti ir pakankamai atminties. Norintys galės pasirinkti tarp 6GB arba 8GB operatyviosios RAM atminties ir 64GB arba 128GB vidinės atminties. Taip pat galima praplėsti vidinę atmintį dar iki 400GB įsidėjus microSD kortelę.  „Nokia 8.3 5G“ veikia „Android 10“ operacinė sistema, „HDM Global“ garantuoja atnaujinimus 2 metams ir saugumo atnaujinimus net 3 metus. Viena iš pozicionuojamų naujųjų „Nokia“ telefonų stiprybių ir yra operacinės sitemos atnaujinimas ne tik flagmanams (kaip daro daugelis kitų gamintojų), tačiau visiems išmaniesiems telefonams. 

Jeigu praeitais metais „Nokia“ bandė pritraukti mūsų dėmesį su „Nokia 9 PureView“ penkiomis kameromis, tai šį kartą apsiribojo galinga „PureView“ keturguba kamera su „ZEISS“ optika. „Nokia 8.3 5G“ „ZEISS“ kamera turi 64 MP pagrindinį raiškos vaizdo jutiklį ir 12 MP plataus kampo modulį, kurie skirti filmavimui ir fotografavimui esant mažai šviesos. Kameros moduliams veikant dvigubu režimu pikselių dydis siekia 2,8 µm, be to, sukuriamas ZEISS kinematografinis efektas, kuris suteikia jums daugiau galimybių valdyti vaizdo įrašą. OZO garso ir veiksmo kameros režimas užpildo vaizdo kameros arsenalą. Kitos dvi kameros dalys-  2MP makro kamera su galimybe fotografuoti iki 3.6cm atstumu ir 2MP gylio sensorius su patobulintu Bokeh efektu. Visą paketą užbaigia dviguba LED blykstė. 

 

 „Nokia 8.3 5G“ turi 6,81 colių įstrižainės ekraną su Full HD+ raiška. Ekranas palaiko HDR ir koreguoja kontrastą atsižvelgiant į tai, kiek šviesos yra aplink jus. Kairiajame telefono kampe įmontuota 24 MP kamera asmenukėms, kuri taip pat turi ZEISS optiką.

 Naujausias „Nokia“ flagmanas turi 4500 mAh talpos bateriją su 18W greituoju įkrovimu. Pirštų antspaudų skaitytuvas įrengtas telefono šone, taip pat yra 3.5mm jungtis muzikos fanams. Išmanusis telefonas bus parduodamas tik vienos, Suomijos poliarinių naktų įkvėptos spalvos. Planuojama pardavimo kaina- 559 eurai 6/64GB ir 649 eurai 8/128GB versija.  Prekybos pradžia žadama vasarą.

 

„Nokia 5.3”

 „Nokia 5.3” vidutinio segmento telefonas, turintis 6.55“ HD+IPS ekraną su Snapdragon 665 procesoriumi. Telefonas turės net tris operatyviosios atminties verijas: 3GB, 4GB, 6GB. Tuo tarpu vidinė atmintis bus tik viena- 64GB su galimybe padidinti įsidedant microSD kortelę. Išmanusis telefonas turi keturgubą kamerą: 13MP su f/1.8 diafragma, 5MP plataus kampo, ir dvi 2MP macro ir gylio sensoriai. Priekyje įmontuota 8MP f/2.0 asmenukiu kamera. Telefonui eneregija suteikia net 4000 mAh baterija, kuri, pasak gamintojo, leis naudotis telefonu jo neįkraunant mažiausiai dvi dienas. Numatoma 4/64GB versijos pardavimo kaina 189 eurai.

„Nokia 1.3“

„Nokia 1.3“ turi 5.71" IPS HD+ ekraną. Viduje „Qualcomm“ 215 keturių branduolių procesorius ir 1GB operatyviosios atminties. Žaidimams ir nuotraukoms turėsite tik  16GB vidinės atminties, tačiau ją praplėsti galėsite su microSD kortele net iki 400GB. Telefono pagrindinė kamera 8MP su „Camera Go“ aplikacija, kurios dėka galėsite daryti puikias nuotraukas. Priekinė asmenukių kamera 5MP, baterija 3000mAh. Telefonas veikia su Android 10 Go Edition operacine sistema. Planuojama pardavimo kaina 95 eurai.

 

„Nokia 5310”

„HDM Global“ šalia naujai kuriamų naujų išmaniųjų telefonų mėgsta nustebinti atnaujindama senus gerus „Nokia“ mygtukinius telefonus. Ypatingai daug dėmesio sulaukė reinkarnavę„Nokia 3310“, šiais metais nusprendė prikelti naujam gyvenimui „Nokia 5310“.  Pagrindinis telefono išskirtinumas- šone esantis mygtukai, kuriais galima valdyti nuzikos grotuvą ir stereo garsiakalbiai. Planuojama pardavimo kaina 39 eurai.