Apžvalgos

POCO X3 Pro apžvalga

2021-05-16

2018 metais pasirodęs mažai kam žinomas „Poco F1“ ne juokais sudrebino išmaniųjų telefonų rinką. Kai kurie praminė jį naujuoju „Google Nexus“, nes už 300 eur galima buvo pasimėgauti flagmanų siūloma galia. Prabėgo 3 metai, rinka drastiškai pasikeitė, o „Poco“, augdama kartu su ja, išleido daugiau skirtingų segmentų telefonų, iš kurių išsiskyrė rekordus mušęs „Poco X3 NFC“. Šiais metais jis sulaukė atnaujinimo – „Poco X3 Pro“, kuris atrodo dar patraukliau bei siūlo neįtikėtiną kainos ir kokybės santykį. Trumpai tariant, tai yra vienas geriausių pigesnių „Android“ telefonų, kuriuos galite įsigyti šiuo metu.

Dizainas

„Poco X3 Pro“ išoriškai yra beveik identiškas savo pirmtakui, skiriasi tik korpuso atspalviai. Ypač gražiai atrodo juodos spalvos variantas, kuris, kaip chameleonas, tam tikru kampu keičia spalvas iš juodos į mėlyną bei rausvą. Pats korpusas ir nugarėlė pagaminti iš polikarbonato, pastaroji turi specialią blizgią juostą per vidurį, kurioje puikuojasi spalvas keičiantis „POCO“ užrašas, o tvirtai telefoną rankose išlaikyti padeda šiek tiek užsilenkiančios matinės nugarėlės šoninės juostos.

Viršutinėje korpuso briaunoje randame IR siųstuvą, kurio pagalba telefoną galima naudoti kaip nuotolinį pultą. Apatinėje briaunoje puikuojasi vis mažiau sutinkama 3.5mm audio jungtis, Type-C jungtis bei išorinio garsiakalbio grotelės. Kairėje pusėje SIM kortelių stalčiukas, kuriame galima sutalpinti 2 SIM korteles arba 1 SIM ir 1 microSDXC atminties korteles. Dešinėje korpuso briaunoje po garso reguliavimo mygtukais ypač tikslus pirštų antspaudų skaitytuvas įmontuotas į įjungimo / išjungimo mygtuką.

Apvalus galinės kameros dizainas atrodo keistai, tačiau labai praktiškai panaudojamas – padėjus telefoną ant lygaus paviršiaus, jis nesiūbuoja. Visą priekinę telefono pusę dengia plokščias, be užlenktų kraštų ekranas, kurio viršutinės dalies centre yra nedidelė asmenukių kamera, o virš ekrano į rėmą įlietas pokalbių garsiakalbis.

„Poco X3 Pro“ pasirinktas žaismingas dizainas suras kelią ne tik į jaunatviškos auditorijos širdis, bet savo praktiškumu pavergs ir vyresnio amžiaus vartotojus, kurie įvertins ir dėžutėje pridedamą apsauginį dėkliuką. Tiesa, šiek tiek saugiau jausitės dėl IP53 apsaugos nuo vandens purslų ir dulkių, bet pilnai nardinti telefono po vandeniu nevertėtų.

Ekranas

„Poco X3 Pro“ naudoja tą patį 6,67 colio IPS skystųjų kristalų ekraną, kaip ir „Poco X3 NFC", kurio atnaujinimo dažnis 120Hz, o prisilietimų priskyrimų dažnis 240Hz. Tai ganėtinai greitas ir  geras ekranas, tačiau, net ir su tokiais parametrais, nusileidžia AMOLED konkurentams. 120Hz IPS ekrano naudojimo įspūdis panašus į 90Hz AMOLED ekrano, tačiau iš patirties galima teigti, kad skirtumo tarp 120Hz ir 90Hz beveik nepastebėsite.

Kaip žinia, IPS ekranų spalvos nėra tokios ryškios, kaip AMOLED ekranuose, o juoda spalva labiau panaši į tamsiai pilką. Taip pat prie minusų verta paminėti 450 nit siekiantį ekrano ryškumą. Nors nustatymuose galima pasirinkti naudojimo tiesioginėje saulės šviesoje funkciją, padėties tai negelbsti ir dažnai tenka ieškoti šešėlio. Be abejonės šį ekraną įvertins tie žmonės, kurių akys pavargsta nuo AMOLED ekranų mirgėjimo, nes IPS LCD ekranams ši savybė nebūdinga.

Veikimas

„Poco X3 Pro“ veikia „Androi 11“ pagrindu sukurta „MIUI 12“ vartotojo aplinka. Telefoną galima rinktis iš dviejų atminties variantų – 6/128 GB arba 8/256 GB. Nors vartotojo aplinkoje pasitaiko tam tikrų klaidų, su kiekvienu atnaujinimu ji ženkliai patobulėja ir atranda vis daugiau savo gerbėjų. Be to, „Poco“ pažadėjo kas ketvirtį teikti saugumo atnaujinimus, o „Android“ sistemą atnaujinti 2 kartomis.

Pagrindinis šio telefono privalumas, kuris užtarnautai išryškina prierašą PRO – aštuonių branduolių „Snapdragon 860“ procesorius. Šis procesorus yra šiek tiek patobulintas 2019 m. flagmanuose naudotas „Sanpdragon 855+“. Kaip prieš du metus, taip ir dabar šis procesorius puikiai susitvarko su įvairaus sunkumo užduotimis, bei naujausiais žaidimais. Žaidžiant aukštos kokybės žaidimus, telefonas gerokai įkaista, tačiau tai yra normalu, rankų nedegina, galima komfortabiliai naudoti.

„Poco X3 Pro“ kartoja „Poco F1“ pasirinktą kelią, jis gali tapti pigiausiu žaidimams naudojamu telefonu. Galingas, be vargo „kremtantis“ visus žaidimus procesorius, 120Hz vaizdą atnaujinantis ir 240Hz prisilietimų skirstymo ekranas, talpi baterija, 3.5mm audio jungtis ir stereo garsiakalbiai. Visa tai du kartus pigiau, nei pigiausias žaidimams skirtas telefonas.

Garsas

Filmų ar kito video turinio mėgėjai nenusivils „Poco X3 Pro“ dėl naudojamų stereo garsiakalbių, iš kurių vienas yra pokalbių garsiakalbis ir skamba šiek tiek tyliau, nei pagrindinis, tačiau skirtumą pastebėt galėtų tik audio mėgėjai. Jie taip pat pastebės žemų dažnių trūkumą bei šiek tiek garsiau skambančius aukštus dažnius. Telefonas palaiko „apt-X HD“ garso perdavimo standartą, tad rekomenduoju naudoti ausines, kuriose garso kokybė labai gera bei daugybės nustatymų pagalba galima sureguliuoti skambesį beveik iki idealaus.

Baterija

„Poco X3 Pro“ naudoja tokią pačią 5160mAh talpos bateriją kaip ir pirmtakas, o komplektacijoje rasime 33W greito įkrovimo blokelį. „Poco“ sako, kad per 30min įkrovimo nuo nulio baterija pasikrauna iki 59%, o visus 100% pasiekia per 59min. Šie rezultatai pasiekiami idealiomis sąlygomis, tad skiriantis mano kambario temperatūrai, per pirmas 30min man pavyko pakrauti telefoną iki 48%, o visus 100% pasiekiau per 75min. Įvertinus baterijos talpos dydį, tai labai geri rezultatai.

Labai aktyviai naudojant (socialiniai tinklai, kamera, daug resursų reikalaujantys žaidimai, naršymas internete, pokalbiai telefonu ir pan.) telefonas be vargo išgyvendavo visą dieną. Naudojantis telefonu kiek saikingiau, jis patikimai ištvers net ir dvi dienas.

Kamera

„POCO X3 Pro“ gale rasime keturias kameras: 48MP „Sony IMX582“ sensorių turinčią pagrindinę kamerą, 8MP plataus kampo objektyvą, 2MP makro ir 2MP gylio nustatymo objektyvus. Priekinė asmenukių kamera nepakitusi ir naudoja 20MP sensorių. „Poco“ nepriskiria šio telefono kaip nuotraukoms skirto įrenginio, ir tai akivaizdu iš daugelio aspektų. Pasirinktas 2MP makro modulis tik dėl bendro skaičiaus techninėje lentelėje, makro nuotraukos gėdingai blogos, o ir pati „Poco“ paslėpė makro režimą atskirai nuo visų kitų, nes jo niekas nenaudos. Kur kas geresnį makro efektą galima pasiekti naudojantis pagrindinės kameros 2x priartinimu.

 

„Poco X3 NFC“ pagrindinė kamera naudoja 64MP sensorių ir gali atrodyti, kad „Poco X3 Pro“ 48MP kamera prastesnė, tačiau aš didelio skirtumo nepastebėjau, galutinis rezultatas yra beveik identiškas, skirtumas pastebimas tik fotografuojant aukštos raiškos režimu. Gero apšvietimo sąlygomis ar dienos metu galima užfiksuoti puikių nuotraukų, o naktį rekomenduoju naudoti „Nakties“ režimą, kuris labai maloniai mane nustebino, tikrai nesitikėjau tokio detalumo ir spalvų tikslumo šiame kainų segmente.

Dienos šviesoje plataus kampo kamerai detalumo šiek tiek pritrūksta, o sutemus nepadeda, net ir „Nakties“ režimas, taip pat pastebimas vaizdo iškraipymas kraštuose. Fotografuojant portretus puikiai suveikia gylio sensorius padedantis atskirti galinį foną. Tiesa, asmenukių kamera taip pat puikiai įamžina portretus bei pasiūlo daugybę veido koregavimo nustatymų, filtrų ir efektų, kuriuos galima pritaikyti, pakeisti kitais jau padarius nuotrauką.

Procesoriaus maksimalios filmavimo galimybės apskaičiuotos iki 4K 120fps, tačiau „Poco X3 Pro“ maksimali video kokybė apribota iki 4K 30fps. Įvertinus tai, kad pagrindinė kamera neturi optinio vaizdo stabilizavimo, 4K fiksuojamas vaizdas, dėl elektroninio vaizdo stabilizavimo, pakankamai geras. Vietomis pastebimi vaizdo trūktelėjimai, tačiau auto fokusavimas labai greitas, dinaminis spalvų diapazonas patenkinamas, detalumo lygis aukštas. Keista, kad filmuojant FHD 60fps formatu labai prastai veikia auto fokusavimas, reikia rankiniu būdu fokusuoti vaizdą. Įspūdį palieka FHD 30fps itin stabilaus filmavimo funkcija.

Rekomenduojame įsigyti, jei:

  • Norite didelės galios už prieinamą kainą. Šiuo metu tai galingiausias išmanusis telefonas šiame kainų segmente. Taigi, jei reikalingas pigus telefonas žaidimams ar norite įrenginio, kuris kelerius metus patikimai susidoros su įvairiausiomis užduotimis – „Poco X3 Pro“ bus tinkamas pasirinkimas.
  • Papildomų funkcijų ir galimybių. „Poco X3 Pro“ turi 3.5mm audio jungtį, IR siųstuvą, stereo garsiakalbius, radijo imtuvą, IP53 apsaugą nuo vandens ir dulkių, o taip pat gėdos nedaro geros kokybės 4K video.
  • Norite 2 dienas tarnaujančios baterijos. Su 5160mAh akumuliatoriumi „POCO X3 Pro“ užtikrintai tarnaus dvi dienas. Net jei esate reiklus vartotojas, telefonas išgyvens visą dieną, o naudojant greitą 33W įkrovimo blokelį, pilnai įkrauti bateriją ilgai neužtruksite.
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

Xiaomi Band 5 dovanu

XIAOMI Mi Band 5 apyrankė. Vertė - 24,90 Eur

Poco X3 pro 256GB juodas POCO X3 Pro 256GB
 
269,00 279,00 Sutaupote 10,00