Apžvalgos

Vakar dalyvavome „Samsung“ renginyje Barselonoje, Mobile World Congress 2018 parodoje-konferencijoje – kompanija pagaliau parodė du naujausius savo flagmanus: „Samsung Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“. Kas juose naujo ir įdomaus? Skaitykite toliau.

Dizainas praktiškai identiškas praėjusių metų flagmanams

Praėjusių metų „Galaxy S8“ ir „Galaxy S8+“ atrodė puikiai, tačiau turėjo vieną rimtą problemą – pirštų atspaudų skaitytuvas buvo ypač nepatogioje pozicijoje, prie pat kameros, todėl dažnai kamerą ir skaitytuvą galima buvo sumaišyti. Šiemet skaitytuvas yra tiesiai po kamera, todėl pagaliau vėl galima bus patogiai atrakinti savo telefoną.

Dar vienas malonus atnaujinimas yra du stereo garsiakalbiai vietoje vieno. Aukščiausią garso kokybę užtikrina „AKG“ integruoti garsiakalbiai, iš kurių vienas yra priekyje, virš ekrano, o antrasis – įprastoje pozicijoje apačioje. Taigi, naujieji „Galaxy S9“ taip pat pagaliau groja žymiai garsiau, o ir erdvinio garso „Dolby Atmos“ sistemos palaikymas irgi maloniai stebina.

Vis dar įspūdingiausiai atrodantys ekranai rinkoje

Išskirtinę vaizdo kokybę devintos kartos flagmanuose užtikrina „Infinity Display“ ekranas. Itin tikslų ir ryškų vaizdą atvaizduojantis „Super AMOLED“ ekranas „Samsung“ telefonuose mūsų akis jau džiugina ne vienerius metus. Itin svarbi ekrano ypatybė, kad jis pasižymi didelėmis ryškumo atsargomis ir yra neblizgus. Tad saulėtą dieną lauke be sunkumų bus galima ekrane matyti visą svarbią informaciją. Galimai „Samsung“ savo ekrano šiemet net netobulino, nes to daryti tiesiog nėra prasmės – jis atrodo tiesiog tobulai.

Įdomiausios naujovės kameroje

Šiandieninis vartotojas iš telefono kameros tikisi itin ištobulintos technologijos, kuri suteikia galimybę kurti aukštos kokybės turinį ir taip išreikšti save. „Galaxy S9“ ir „S9+“ kamera buvo kurta atsižvelgiant į besikeičiančius vartotojų poreikius, tad joje integruota itin greita „Dual Pixel“ technologija, kuri į vieną nuotrauką sutalpina iki 12 kadrų. Dėl šios ypatingos technologijos ir besikeičiančios kameros diafragmos (apie tai šiek tiek žemiau) kadrai su naujaisiais „Galaxy S9“ ir „S9+“ išeina tiesiog fantastiški. Iš pradžių kiek nuliūdome dėl to, kad neradome kur tikrai išbandyti kameros galimybes, bet vakare išėjus į lauką ir bandant fotografuoti esant ypač komplikuotoms sąlygoms, teko nustebti. Dar nesinori kalbėti per anksti normaliai neišbandžius visų kameros galimybių, tačiau bent jau kol kas atrodo, jog „Galaxy S9“ ir „S9+“ turi geriausias galines kameras rinkoje – lenkiami visi konkurentai iš „Apple“, „Sony“ ir net „Google“, kurių „Pixel 2 XL“ iki šiol turėjo pažangiausią kameros technologiją. O dabar pakalbėkime apie naujųjų telefonų kameros funkcijas:

  • „Super Slow-mo“. Sulėtinto vaizdo video filmavimo funkcija, užfiksuojanti 960 kadrų per sekundę. Integruota „Motion Detection“ funkcija kadre užfiksuoja judesį ir automatiškai įjungia filmavimo funkciją – vartotojui tereikia paruošti kadrą. Foninę muziką savo sukurtam video vartotojas gali priskirti iš siūlomų 35 garso takelio variantų arba pridėti savo mėgstamą muzikinį kūrinį. Vartotojai taip pat gali lengvai kurti, redaguoti ir dalintis „gif“ paveiksliukais.

  • Fotografavimo žemame apšvietime funkcija. Geras apšvietimas yra puikios nuotraukos paslaptis, tačiau dažnai tenka fotografuoti toli gražu ne pačiomis geriausiomis sąlygomis – juk naktiniai miestai ir dangoraižiai yra tokie nuostabūs, tiesa? Visų telefonų kameros turi fiksuotą diafragmą, kuri negali prisitaikyti prie žemo ar itin ryškaus apšvietimo, todėl nuotraukose vaizdas būna grūdėtas ar neryškus. Tuo tarpu naujieji „Galaxy S9“ ir „S9+“ yra pirmi pasaulyje telefonai su integruota dviguba diafragma (F1.5 – F2.4), kuri tamsioje aplinkoje automatiškai įsileidžia daugiau šviesos, o esant ryškiam apšvietimui – mažiau, tad bet kokio apšvietimo sąlygomis darytos nuotraukos yra ryškios ir aiškios.
  • AR emotikonai. „Samsung“ suteikia galimybę vartotojams susikurti panašius į savę emotikonus – animuotus veikėjus. Ši funkcija naudoja mašininio mokymosi algoritmą, kuris išanalizuoja vartotojo 2D atvaizdą ir sukuria daugiau kaip 100 veido bruožų, kurie panaudojami sukurti 3D modelį, atvaizduojantį vartotojo išraiškas, pvz. mirktelėjimą ar galvos linktelėjimą. Sukurtais emotikonais video ir standartiniu AGIF formatu vartotojai galima dalintis daugelyje žinučių rašymo platformų, tačiau „Apple Animoji“ veikia pastebimai geriau ir stabiliau dėl pažangesnės veido sekimo technologijos.

  • „Bixby“. Į kamerą integruotas virtualusis „Samsung“ asistentas, vartotojui suteikia naudingą informaciją apie jo aplinką, panaudodamas papildytos realybės ir gilaus mokymosi technologijas. „Bixby“ realiuoju laiku identifikuoja ir atpažįsta objektus bei akimirksniu pateikia apie juos informaciją tiesiai telefono ekrane. Vartotojai taip pat gali išversti užrašus užsienio kalbomis naudodamiesi „Live Translate“ funkcija, sužinoti daugiau apie juos supančią aplinką, nusipirkti produktus matomus aplinkoje ir skaičiuoti suvartojamas kalorijas. Panašų funkcionalumą esame matę „Mate 10 Pro“ telefone, tik ten ši funkcija veikia kiek sparčiau dėl dedikuoto neuroninio procesoriaus (NPU). Be to, kiek iš jūsų mėgsta „Bixby“? Pastebime, jog tai šiuo metu yra, ko gero, nemėgstamiausias virtualus asistentas rinkoje.

Taigi, ne veltui „Samsung“ praktiškai visą žurnalistų dėmesį Barselonoje nukreipė į kameras – būtent čia slypi didžiosios naujovės. Pasakyti, jog kompanija mūsų nenustebino, būtų neteisinga. Panašu, jog „Galaxy S9“ ir „S9+“ galės fiksuoti iš tiesų įspūdingus kadrus, bet neatmeskime galimybės, jog „Huawei P20“ su savo trejomis kameromis arba naujasis „Nokia“ flagmanas su net penkiomis kameromis sugebės aplenkti „Galaxy S9“ seriją.

Pritaikytas ir ypač reikliems vartotojams

Naujieji „Samsung“ flagmanai bus ganėtinai universalūs ir jų funkcionalumą galima bus išplėsti naujausiais priedais. Vienas iš jų yra atnaujintas „Samsung DeX“, kuris įrenginį paverčia į darbalaukį. Į naujuosius flagmanus bendrovė taip pat integravo naują „Dex Pad“ sistemą, kuri vartotojams leidžia savo išmanųjį lengvai prijungti prie didesnio monitoriaus, klaviatūros ir pelės. Su šiais sprendimais vartotojas savo išmaniajame gali paprastai peržiūrėti ir redaguoti duomenis ar žaisti žaidimus. Pasitelkęs „Dex Pad“ sistemą vartotojas šį išmanųjį lengvai pavers į jutiklinę klaviatūrą ir pultą.

Be abejo, Pietų Korėjos kompanijos flagmanai palaiko ir greitąjį krovimą tiek įprastu, tiek bevieliu būdu, tuo tarpu neatsargūs naudotojai bijoti neturės ko dėl IP68 reitingo, užtikrinančio atsparumą vandeniui ir dulkėms. „Galaxy S9“ ir „S9+“ turi ir galimybę išplėsti atmintį iki 400 GB, juose įdiegti naujausi aukščiausios klasės procesoriai („Snapdragon 845“ arba beveik identiška alternatyva iš „Samsung Exynos“), kurie užtikrina galingą įrenginių našumą ir galimybę žaisti bet kokius žaidimus. Tiesa, kiek nuvilia, jog mažesnis „S9“ turi tik 4GB RAM, todėl norintiems galingiausio telefono teks rinktis didesnį ir brangesnį „S9+“ su 6GB RAM.

Džiugu, jog vartotojai gali būti ramūs dėl savo duomenų saugumo ir privatumo. Tai užtikrina naujausia operacinės sistemos saugumo sprendimo „Knox 3.1“ versija. Savo naujuosiuose flagmanuose „Samsung“ taip pat siūlo akių rainelės, piršto atspaudo skenerius bei veido atpažinimo funkciją, kurie yra paremti „Intelligent Scan“ sistema. Išmaniuosiuose telefonuose taip pat yra galimybė susikurti skirtingus pirštų atspaudus: vienas skirtas atrakinti telefoną, kitas – pasiekti apsaugotus dokumentus.

Iš anksto užsisakyti galite jau dabar

Nuo kovo 16 d. naujuosius flagmanus bus galima įsigyti Mobili Prekyba salonuose. Vartotojai galės pasirinkti iš kelių įrenginio spalvų – vidurnakčio juodos, koralų mėlynos ir naujo atspalvio – alyvų violetinės. Tačiau jeigu nekantraujate ir telefoną norite užsisakyti jau dabar, galite tai padaryti čia!

SAMSUNG Galaxy S9
Šiuo metu neturime