Apžvalgos

SAMSUNG Galaxy A30s: nebrangus modernaus dizaino išmanusis telefonas

2019 - 11 - 22

Naujoji „Samsung Galaxy A“ serija apima pilną spektrą puikių techninių pasiūlymų kiekvieno žmogaus kišenei, pradedant nuo biudžetinio „Galaxy A10“ ir užkopiant iki pat viršūnės, kur išdidžiai spindi „Galaxy A90 5G“. Kaip patys „Samsung“ sako, jie paėmė viską geriausią, kas mums patiko J serijoje ir suderino su A serijos populiarumu, taip sukurdami naujuosius „Galaxy A“ įrenginius. Šiandien atėjo eilė pakalbėti apie „Galaxy A30s“ – ekrano kompromisas, pasiskolinta galingesnė kamera ir modernus dizainas, bet apie viską iš eilės.

DIZAINAS

Atnaujinti „Samsung Galaxy A“ serijos išmanieji telefonai turi kelis bendrus bruožus – „Super AMOLED“ ekraną, kelių modulių galinę kamerą ir išskirtinio dizaino išvaizdą. Šis telefonas ne išimtis, ypač gražiai atrodo 2019 metų visų telefonų geidžiamiausia žalia spalva pasidabinusi plastmasinė stiklą primenanti galinė nugarėlė, kuri dar pagražinta įmantriomis, persidengiančiomis linijomis. Kaip jau įprasta, tamsesnio atspalvio paviršiai tarsi magnetas traukia pirštų antspaudus ir reikalaus vis dažnesnio išmanaus telefono nugarėlės pavalymo. Tą patį reikės atlikti ir įsigijus klasikinės juodos spalvos telefoną arba papildomai apsaugoti jį dėklu, tačiau visai kitaip galima mėgautis perlų atspalvio baltos spalvos „Galaxy A30s“, ant kurio sunkiai įžiūrėsite likusius nešvarumus, o žaižaruojantis galinis dangtelis suteiks išskirtinumo jausmą. Vertikali trijų modulių kamera tik vos vos išsikiša į išorę, tad bendro vaizdo negadina.

Telefono korpusas pagamintas iš plastiko, tačiau nepriekaištinga „Samsung“ kokybė nesukelia abejonių jo tvirtumu, stipriau paspaudus ar pasukus telefono korpusas negirgžda, o dešinėje pusėje įtaisyti mygtukai pasispaudžia užtikrintai ir tiksliai. „Galaxy A30s“ apatinėje dalyje rasime USB Type-C jungtį, išorinį garsiakalbį, seną/gerą 3.5mm audio jungtį ir pokalbių mikrofoną, kuriam, siekiant nepriekaištingos pokalbių kokybės, antrina dar vienas mikrofonas korpuso viršutinėje briaunoje. Kairės pusės pačiame viršuje ištraukiamas kortelių stalčiukas, į kurį galima sutalpinti 2 SIM korteles ir vieną MicoSD atminties kortelę (iki 512GB).

Priekinė telefono dalis atkartoja 2019 metų tendencijas – viršuje nedidelis plyšys pokalbių garsiakalbiui, po kuriuo kompaktiškai įsprausta lašo formos asmenukių kamera, o visą kitą plotą užimą didelis „Super AMOLED“ ekranas, su ganėtinai siaurais rėmeliais. Beje, net naujausių „iPhone“ telefonų ekranų rėmeliai atrodo gerokai storesni, nei šio „Galaxy A30s“.

Dėl panaudotų lengvų medžiagų, glotnių linijų ir tinkamai paskirstyto 166g svorio išmanusis telefonas ypatingai patogus naudoti, ilgesnių pirštų savininkams net ir viena ranka. Nors telefono matmenys 158.5 x 74.7 x 7.8 mm nusako, kad tai nėra kompaktiškas aparatas, tačiau jis tikrai komfortabiliai guli delne ir dėl to lengva priprasti prie naujų gabaritų.

 

EKRANAS

Dydžio permainų ekranas nesulaukė, tai toks pats didelis 6.4 colių skersmens „Infinity-V“ ekranas padengtas puikia oleofobine danga, o dėka tinkamai sukalibruotos „Super AMOLED“ matricos spalvos jau seniai nėra užryškintos ir nenatūraliai „rėkiančios“, bet jei Jums toks scenarijus labiau patinka, galima nustatymuose pasirinkti rodyti vaizdą su ypač ryškiomis spalvomis.

Pačioje pradžioje pavadinau šį telefoną „ekrano kompromiso“ įrenginiu ir viskas dėl to, jog atnaujinus pirmtaką „A30“ pasikeitė „Samsung Galaxy A30s“ ekrano raiška, dabar ji mažesnė – HD+ (720 x 1560 pikselių). Iš labai arti įsižiūrėjus galima pamatyti atskirus ekrano pikselius, tačiau naudojant telefoną bent jau per pusę rankos atstumo, jokio diskomforto nepatyriau. Ne veltui „Samsung“ lyderiauja ekranų gamyboje.

Įdomu tai, jog ekrano automatinis šviesumas reguliuojamas dėka asmenukių kameros ir tai telefonas daro ypač tiksliai bei greitai. Nuo technologinių madų neatsiliko ir pirštų antspaudų skaitytuvas, jis iš galinio dangtelio vietos perkeltas tiesiai po ekranu, kaip ir daugumoje brangesnių 2019 metų telefonų. Optiniu principu veikiantis skaneris nėra pats greičiausias, pridėjus pirštą neskubėkite jo staiga atitraukti, tačiau 9/10 kartų jis suveikia ypač tiksliai.

Kadangi tai „Super AMOLED“ ekranas, ypač gili juoda spalva jame atkuriama dėka neįjungiamų pikselių, o tai turi dar ir praktinę naudą – tausojama baterija, tad telefone galima įjungti naudoti tamsų „Nakties“ režimą. Apsaugoti akių sveikatą nuo spinduliuojamos mėlynos spalvos, ypač tamsiu paros metu, galima įsijungti „Mėlynos spalvos filtrą“, dar galima įsijungti „Padidinto jautrumo“ režimą, kuris praverčia, kai ant ekrano uždedamas storas apsauginis stiklas ar plėvelė. Dar ne ką mažiau įdomi funkcija, padėsianti išsaugoti paskutinius baterijos likučius, bei pavargusias akis – tai juodai/baltas vaizdo režimas, kurio neturi net ir kai kurie brangiausi flagmanai.

 

SPARTA IR GALIMYBĖS

„Samsung Galaxy A30s“ aštuonių branduolių „Exynos 7904“ širdis pagaminta pagal 14nm technologiją, toks pats procesorius buvo panaudotas ir senesniame modelyje. Tai nėra didele sparta pasižyminti jėgainė, tačiau viską pakeičia 4GB operatyvios atminties ir 64GB pastovios su galimybe praplėsti iki 512GB atminties kortele. „Samsung“ puikiai optimizavo 2019 metų flagmanuose pristatytą „One UI“ operacinę sistemą veikiančia „Android 9“ pagrindu ir fone veikiančios programėlės jau nėra taip agresyviai uždaromos.

Tai nėra žaidimų telefonas, didelių resursų reikalaujančiais žaidimai (pvz. „PUBG Mobile“, „Call Of Duty“) nepavyks pasimėgauti, tačiau su šiek tiek mažiau reikliais „Mobile Legends“ ar „Temple Endless Run 3“ telefonas susitvarkė be problemų, tam padėjo specialiai „Samsung“ sukurta „Game launcher“ programėlė, kuri nukreipia telefono visą galią į žaidimą, paslepia kitų programėlių pranešimus, jog jie neblaškytų žaidimo metu. Aišku, būtų naivoka šiame segmente tikėtis didelės galios, bet atsidarius kelias naujienų portalų bei socialinių tinklų programėles bus lengviau skaityti turinį ir naviguoti tarp jų ne dėl galios, o dėl tinkamos optimizacijos. Ją, kartas nuo karto galima paleisti ir patiems, „Samsung“ išvalo susikaupusią nereikalingą informaciją laikinoje atmintyje, atjungia paleistas, bet ilgai nenaudojamas programėles.

Kalbant apie valdymą, „Samsung“ taip pat įdiegė greitą valdymą gestais, tiesa jis šiek tiek kitoks, pavadinčiau jį valdymų pusiau gestais. Apačioje ant ekrano esantys mygtukai gali būti paversti į virtualius gestų mygtukus ir net visai paslėpti, tad tose vietose teks braukti pirštu intuityviai, o perbraukus vidurinį virtualų mygtuką, jį palaikius ir atleidus bus iškviečiamas „Google“ asistentas. Iš pradžių toks valdymas kiek neįprastas, tačiau pasinaudojus telefonu savaitę, lengvai pripratau ir nenoriu grįžti prie standartinių senų valdymo mygtukų, kurie tik užimą dalį didelio ekrano.

Dar vienas ganėtinai svarbus dalykas šiame išmaniajame telefone, ką retai sutiksime pigiuose telefonuose – tai NFC modulis ir nors mūsų krašte jo funkcijomis naudojasi retas, tačiau viskas gali pasikeisti per vieną dieną, kai dėka bekontakčio mokėjimo sąmoningai pamiršime savo pinigines namie.

Radijo pajungimo galimybė vis retesnė šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose, tačiau „Samsung Galaxy A30s“ nepamiršo ir šios svarbios funkcijos, nes ištikus katastrofai ar stichinei nelaimei radija gali tapti vieninteliu informacijos šaltiniu. Telefone iš karto rasime instaliuotą diktofoną, „G mail“, „Google maps“, „Youtube“, failų tvarkymo bei „Samsung health“ sveikatos sekimo programėles ir t.t., o jei kokios nors nerasite, visada jas galima atsisiųsti iš „Google Play Store“.

Pokalbių kokybė – taip, apie ją dažnai jau net nesusimąstome, nes dabartinėje rinkoje bent jau pokalbių kokybę gamintojas privalo užtikrinti gerą. „Samsung Galaxy A30s“ pašnekovai mane girdėjo be jokių trikdžių ir aiškiai, taip pat ir aš nepatyriau jokių ryšio nesklandumų.

 

GARSAS

Nors pagrindinis garsiakalbis skleidžia tik mono garsą, negaliu skųstis jo kokybe. Taip, neverta tikėtis žemų dažnių, tačiau aukšti ir vidutiniai garso dažniai skamba ganėtinai gražiai, dainų vokalai raiškūs ir lengvai suprantami, o garso užtenka tiek, kad būnant patalpoje kartais norisi padaryti tyliau. Situacija kiek pagerėja pajungus ausines, kuriuose bendra garso kokybė yra šiek tiek aukštesnė nei vidutinė, o šio segmento telefonui, tai tarsi komplimentas.

 

BATERIJA

Kaip ir pirmtakas „A30“, atnaujintas „Galaxy A30s“ turi didelę 4000 mAh bateriją bei palaiko greito įkrovimo funkciją. Dėžutės rasime 15W galios įkrovimo blokelį, kurio dėka telefonas nuo nulio iki 100% pasikrauna maždaug per 100 min.

Kadangi tai nėra žaidimams skirtas telefonas, labai jo „nekankinau“, tačiau bandymo laikotarpiu jis buvo mano pagrindinis telefonas, kuris labai maloniai nustebino. Seniai buvau jautęs tą jausmą, kai pagrindinio telefono baterija išgyvena daugiau nei 1 dieną, „Samsung Galaxy A30s“ man atitarnaudavo net 3 dienas, o įjungto ekrano rodmuo (angl. SOT) pasiekdavo 6 val. Mažesnė ekrano rezoliucija, „Naktinis režimas“, optimizuota operacinė sistema ir didelės talpos baterija tikrai nenuvils net ir reikliausių naudotojų.

 

 

KAMERA

„Samsung Galaxy A30s“ galinėje dalyje turi triguba kamerą: pagrindinė 25MP su šviesiu f/1.7 lęšiu, 8MP itin plataus kampo (123˚) kamera ir  5MP f/2.2 gylio kamera, apačioje trigubos kameros modulio yra vieno diodo LED blykstė. Gaila, jog priekyje nesulaukėme patobulinimo, čia aptiksime 16MP f/2.0 parametrų asmenukių kamerą.

Minėta asmenukių kamera (angl. selfie) turi 3 režimus: įprastas fotografavimo, video ir kintamo fokusavimo. Nors kamera tik viena, įrastame režime ir kintamo fokusavimo režimuose galima pasirinkti reguliarų vaizdą arba platesnės aprėpties, tokiu atveju į kadrą galima sutalpinti daugiau aplinkos arba draugų, stovinčių šalia. Gaunamos 16MP nuotraukų vaizdas tarsi šiek tiek minkštas o detalumas vidutinis, tačiau su puikiu kontrastu ir ryškiomis spalvomis. Dažnai suveikiantis automatinis HDR puikiai atkuria šviesos išdegintą informaciją, o kintamo fokusavimo režime portretų kokybė asmenukėse jau ne tokia gera, kaip pagrindinės kameros, nes nėra gylio nustatymo sensoriaus, tad telefonas bando programiškai užglaistyti netinkamai sulietą foną. Video režime filmuojama su galimybe pasirinkti filmavimo kokybę iki FHD (1080p), o taip pat pritaikyti įvairius vaizdo efektus.

Pati fotoaparato programėlė yra beveik tokia pati kaip ir bet kurio dabartinio „Samsung“ telefono. Vaizdo ieškiklyje pasirinkus piktograma su 3 medžiais bus įjungtas ypač plataus kampo modulis, o pasirinkus 2 medžius įsijungs įprastą kamerą. Braukiant ekranu į šonus pasirenkami skirtingi kameros režimai, perbraukus iš apačios į viršų ar atvirkščiai – perjungiamas vaizdas į/iš asmenukių kameros. Dešiniame apatiniame kampe galima įjungti/išjungti dirbtinio intelekto fotografuojamo vaizdo scenos nustatymų parinkimą, o viršutiniame kampe iš anksto pritaikyti įvairius efektus. Verta išskirti kelis programėlės aspektus. „Pro“ režime tikrieji profesionalai neras daug galimų nustatymų, tik ISO nuo 100 iki 800, baltos spalvos intensyvumą ir šviesumo reguliavimą nuo -2 iki +2 EV, tačiau video gerbėjai ras dedikuotą sulėtinto vaizdo įrašymą, kurį vėliau galės iš karto redaguoti.

„Samsung Galaxy A30s“ pagal numatytus nustatymus fotografuoja 12MP kokybe, tačiau tai galima pakeisti pasirenkant parametrus ekrano viršuje – 3:4 atitinka 12MP, o 3:4H reiškia 25MP. Fotografuojant 25MP kokybe, negalima naudoti jokio režimo HDR. Šiame režime užfiksuotos detalės nėra tokios raiškios, kaip galima būtų tikėtis iš 25MP, o pagal nutylėjimą daromos 12MP nuotraukos atrodo ryškesnės ir detalesnės. Įjungtas dirbtinis intelektas pritaiko paryškintų spalvų filtrus atskiriems scenarijams. Ne viskas atrodo taip blogai, iš pirmo žvilgsnio, tiesiog šiame kainų segmente sunku tikėtis flagmanų vertos kokybės, nors reikia pripažinti, jog fiksuojamos natūralios spalvos, nuotraukų kontrastingumas puikus, o į pagalbą atskubantis HDR dažnai pataiso situaciją. Ypač nustebino naktinė fotografija, kai vaizdo ieškiklyje sunkiai įžiūri juodą vaizdą, o galutinis rezultatas pranoksta lūkesčius pateikdamas šviesų ir aiškų vaizdą. Dirbtiniam intelektui įjungus nakties režimą gaunama nuotrauka padaro įspūdį, tačiau optinio stabilizavimo nebuvimas pakiša koją ir telefonas bando užglaistyti sujudėjusios rankos iššauktus detalių netekimus.

Itin platau kampo kamera retai kuriame flagmane sugeba pademonstruoti nepriekaištingus rezultatus, tad ir čia neverta tikėtis stebuklo, bet dienos šviesoje fiksuojami peizažai patenkins nereiklų poreikį ir jais bus galima pasidalinti socialiniame tinkle. Tą patį galima pasakyti ir apie portretines nuotraukas, kai galinis fonas išplaunamas, tačiau pati nuotrauka prašosi šiek tiek daugiau detalumo, nors vėliau, atsidarius nuotrauką galerijoje galima jai pritaikyti įvairius galinio fono išplovimo efektus.

Net ir labai garsiame bei tamsiame koncerte ar pučiant stipriam vėjui „Samsung Galaxy A30s“ puikiai įrašo garsą, o  FHD (1080p) vaizdo klipuose užfiksuojama daug detalių ir mažai triukšmo, puikus dinaminis diapazonas ir stebinančiai didelis natūralių spalvų kiekis. Biudžetinio segmento telefoniukas sugebėtų pakonkuruoti ne tik su vidutinės klasės telefonais, bet ir su kai kurių flagmanų FHD galimybėmis.

NUOTRAUKŲ PAVYZDŽIAI:

Įprastas rėžimas

 

Plataus kampo rėžimas

 

Sulietas fonas

Iš arti

Naktinis rėžimas

 

IŠVADOS

PRIVALUMAI:

 • Išskirtinis ir patogus įrenginio dizainas
 • Ilgai laikanti baterija
 • Triguba kamera
 • Subalansuota gerai veikianti operacinė sistema
 • Išskirtinė „Knox“ privatumo apsauga
 • Piršto atspaudų skaitytuvas ekrane
 • Didelis 6.4 colio ekranas
 • 3,5mm audio jungtis

TRŪKUMAI:

 • Sumažinta vaizdo rezoliucija
 • 25MP kadrams trūksta detalumo
 • Kartais pritrūkstama spartos

Jei ieškote nebrangaus ir patikimo kasdienes užduotis atliekančio darbinio telefono, teikiate pirmenybę savo asmeninių duomenų apsaugai, norite išbandyti bekontaktį atsiskaitymą parduotuvėse, tuomet šis telefonas gali tapti patikimu kompanionu, nes laisvalaikiui skirti aparatai guli visai kitoje, kur kas brangesnėje lentynoje.

Dėžutėje be paties telefono rasite 15W greitojo krovimo maitinimo blokelį, USB Type-C laidą, ausines, stalčiuko atidarymo sąvaržėlę ir naudojimo instrukciją, o detalesnę techninę informaciją ir įsigijimo galimybes galite rasti perėję pagal šią nuorodą.