Apžvalgos

2018-05-25

„Samsung“ vidutinės klasės telefonai anksčiau buvo žinomi dėl savo prasto dizaino, nuviliančių charakteristikų ir lėtos vartotojo sąsajos. Visgi šiais laikais „Samsung“ gamina ne tik puikius flagmanus, bet ir nuostabius vidutinės klasės įrenginius. Neseniai Pietų Korėjos kompanija mus nustebino ir savo naujaisiais „Samsung Galaxy A6“ bei „A6+“ telefonais – juos šiandien ir apžvelgsime.

Metalinis korpusas, kurio daugelis pasiilgome

Dabar gamintojai savo išmaniuosius telefonus vis dažniau gamina iš stiklo. Deja, bet daug kam ši medžiaga nepatinka dėl savo teplumo ir trapumo. Todėl visai džiugu, kad „Samsung“ šįkart pasirinko aliuminį – juk vidutinės klasės telefonų pirkėjai savo įrenginius keičia rečiau, todėl jie turi tarnauti ilgiau, o aliuminis yra daug patvaresnis už stiklą!

Naujieji „Samsung“ telefonai yra ne tik labai tvirti bei malonūs naudoti, bet ir stilingi – priekyje rasite didžiulius 18.5:9 kraštinių santykį turinčius ekranus, užimančius beveik visą priekinį plotą, tuo tarpu gale matome dvigubą kamerą centre ir pirštų atspaudų skaitytuvą po ja. Tenka pripažinti, kad tai nėra unikaliausiai atrodantys telefonai pasaulyje, bet jie yra ir praktiški, ir elegantiški.

Ekranai, kurie nenusileidžia net flagmanams

Faktas, kad „Samsung“ šiuo metu gamina geriausius mobiliųjų telefonų ekranus pasaulyje, todėl nieko nuostabaus, kad „Galaxy A6“ 5.6 colių ir „A6+“ 6 colių „Super AMOLED“ ekranai beveik nenusileidžia net ir kitų įmonių flagmanams. Naujųjų „Samsung“ gaminių ekranai yra itin ryškūs, kontrastingi, bet spalvos yra gana natūralios. „Galaxy A6+“ ekranas yra 1080 x 2220 raiškos, todėl jame netrūksta ir detalumo, tuo tarpu „A6“ 720 x 1480 raiška gali kai kuriuos nuvilti.

Programinė įranga, prie kurios jau esame pripratę

Abu naujieji telefonai turi „Android 8 Oreo“ versiją. Savaime aišku, naudojamas visų žinomas ir daugelio pamėgtas „Samsung“ vartotojo apvalkalas, kuris yra beveik identiškas „Samsung Galaxy S9“, „Galaxy J6“ ir daugelio kitų „Samsung“ telefonų apvalkalams, todėl galite net neabejoti, jog paėmę „Galaxy A6“ ar „A6+“ į rankas, puikiai žinosite ko ir kur ieškoti.

Šio telefono prorgraminėje įrangoje galite rasti beveik viską, ko jums gali prireikti: visada įjungto ekrano režimą, visas modifikacijų galimybes, temų palaikymą, specialų žaidimų režimą ir t.t. Nesupraskite neteisingai, tai ne „Huawei EMUI“ vartojo sąsaja, „Samsung“ aplinkos galimybės ir nustatymai yra naudingi, jų nėra perdėtai daug.

Galimai todėl abu telefonai veikia beveik tobulai. „A6+“ turi „Snapdragon 450“ procesorių, o „A6“ – šiek tiek lėtesnį „Exynos 7870“, abu telefonai turi ir po 3/4GB RAM (priklausomai nuo pasirinktos atminties talpos). Strigimai yra kartais jaučiami, bet jie – labai nežymūs ir realios įtakos vartotojo patirčiai neturi.

Taigi, „Galaxy A6“ ir „A6+“ sparta nepatenkins tik sudėtingiausių žaidimų mėgėjų. Tačiau jeigu dažniausiai žaidžiate gana paprastus žaidimus arba jų nežaidžiate iš viso, šių įrenginių galios jums bus per akis.

Kamera, kokią esame pratę matyti „Samsung“ telefonuose

„Samsung Galaxy A6“ turi vieną 16-os megapikselių kamerą, tuo tarpu „A6+“ turi ir antrąją, vos 5MP raiškos, skirtą portretinėms nuotraukoms. Abu šie telefonai daro ganėtinai įspūdingas nuotraukas, kurios yra įprasto „Samsung“ stiliaus – ryškios spalvos, ne per daug, bet ir ne per mažai detalių, neblogas dinaminis kontrastas. Negalime teigti, kad šie telefonai turi geriausias kameras tarp vidutinės klasės įrenginių, bet jos ir nėra prasčiausios, nes konkurentų įrenginiai iš „Huawei“ ir „Sony“ yra lenkiami.

Savaime aišku, tamsoje situacija suprastėja, nuotraukos pradeda lietis dėl optinės vaizdo stablizacijos trūkumo. Nuotraukų vaizdas atrodo kiek šiltesnis, geltonesnis, negu turėtų būti. Tai nėra įrenginiai, kurie nutaikyti žmonėms, kurių pagrindinis prioritetas – kamera. Bet jeigu kartais pafotografuoti mėgstate, keliate nemažai nuotraukų į socialinius tinklus, „A6“ ir „A6+“ jūsų tikrai nenuvils ir daugeliu atvejų netgi sugebės nudžiuginti.

Nuotraukų pavyzdžius, darytus su „Samsung Galaxy A6+“, rasite paspaudę čia

Priekinė kamera yra 16MP raiškos („A6“) arba 24MP raiškos („A6+“), tad abejoti net neverta – šios priekinės kameros yra geriausios tarp savo konkurentų. Už tai reikėtų dėkoti ne tik sensoriui, bet ir „Samsung“ programinei įrangai. Spalvos neperspaudžiamos, su gražaus veido efektu nepersistengiama ir jį galima nesunkiai išjungti, o prastas apšvietimas šių kamerų visai negąsdina! Fantastika!

Baterijos talpios ir tarnauja gana ilgai

„A6“ viduje yra 3000 mAh talpos baterija, „A6+“ – 3500 mAh. Tai nėra labai daug, tačiau abu telefonai naudoja gana taupius komponenetus, todėl abu jie gali ištarnauti daugiau kaip parą. Tai nėra įspūdingiausias rezultatas ir „Xiaomi“ alternatyvos gali veikti kiek ilgiau, bet įprastam naudotojui tokio baterijos tarnavimo laiko yra daugiau negu reikia. Juk daugelis savo telefonus bet kuriuo atveju krauname kiekvieną naktį.

Telefonai, kokių ir nori vartotojai

Panašu, kad naujieji „Galaxy A6“ ir „A6+“ yra būtent tokie, kokius kurtų patys vartotojai. Tai yra ganėtinai nebrangūs, solidūs, iš metalo pagaminti telefonai su įspūdingais ekranais, gera vartotojo sąsaja, nauja OS versija, ganėtinai gera kamera ir neprastu baterijos tarnavimo laiku. Visada galima pasvajoti ir apie „Snapdragon 600“ klasės procesorių ar dar didesnę bateriją, bet jeigu norite ko nors daugiau, teks ir daugiau užmokėti. Tuo tarpu už tokią kainą šie telefonai yra vienas iš geriausių galimų pasirinkimų.

Akcija
SAMSUNG Galaxy A6 2018
     
199,00 € 209,00 € Sutaupote 10,00 €