Apžvalgos

Naujasis „Samsung Galaxy A8 (2018) yra visiškai naujas telefonas, jis net nėra nei vieno iš „A“ serijos telefonų įpėdinis. Daugiausiai panašumų „A8“ turi su „Galaxy S8“ ir, ko gero, būsimuoju „Galaxy S9“. Tačiau kainų skirtumas tarp naujojo „Galaxy A8“ ir „Galaxy S8“ nėra toks jau didelis? Tai ar verta rinktis „A8“?

Maždaug taip galite įsivaizduoti „Galaxy S9“

Dažnai aukščiausios klasės „Galaxy A“ serijos telefonas atrodo labai panašiai į būsimąjį „Samsung“ flagmaną. Panašu, kad šiemet situacija panaši – „Galaxy A8 (2018)“ smarkiai primena „Galaxy S9“ bent jau pagal tai, kokias šio telefono nuotraukas esame matę.

„Galaxy A8“ ekranas nėra lenktas kaip „S9“ ar „S8“, tačiau jis užima didžiąją dalį telefono priekio ir turi 18.5:9 kraštinių santykį. Galinė dalis pagaminta iš stiklo, tačiau svarbiausia yra tai, jog pirštų atspaudų skaitytuvas pagaliau perkeltas į iš tiesų patogią poziciją – po kamera, o ne šalia jos. Jis šiek tiek mažokas, tačiau tai – vienintelis ir visai nereikšmingas „Galaxy A8“ dizaino trūkumas.

Jeigu turite labai dideles rankas ir dažnai žaidžiate žaidimus, jums gali nepatikti ir garsiakalbis dešiniajame šone (įprastai garsiakalbis būna priekyje, apačioje arba gale), kuris žaidžiant žaidimus ir turint ilgesnius pirštus gali būti uždengtas. Vis tik tai yra geresnė pozicija negu garsiakalbis apačioje, kuris gali būti uždengiamas daug dažniau.

Ekranas būtent toks, kokio galima tikėtis iš „Samsung“

„Samsung“ telefonai turi kokybiškiausius ekranus. „Galaxy A8“ tikrai nėra išimtis – jis turi fantastišką 5.6 colių 18.5:9 Full HD raiškos „AMOLED“ ekraną. Kai kurie gali prikibti, jog Full HD yra per mažai, bet ar iš tiesų 441 pikselio viename colyje gali būti negana? Nustebino ir „Galaxy A8“ matomumas prieš saulę – saulėtų dienų Lietuvoje nėra daug, bet kai jų bus, sukti galvos jums dėl to tikrai nereikės!

Programinė įranga priverčia pasijausti it namie

„Galaxy A8 (2018)“ turi „Android 7.1.1 Nougat“ versiją ir jau greitai šį telefoną turėtų pasiekti ir „Android Oreo“ atnaujinimas. Savaime aišku, naudojamas ir „Samsung“ vartotojo apvalkalas ir jis yra identiškas „S8“, „Note8“ ir kitų naujausių „Samsung“ telefonų apvalkalams, todėl galite net neabejoti, jog paėmę „Galaxy A8“ į rankas puikiai žinosite ko ir kur ieškoti.

Šis telefonas programiškai turi viską – visada įjungto ekrano režimą, visas modifikacijų galimybes, temų palaikymą, specialų žaidimų režimą ir t.t. Kalbant apie žaidimus, ne visi jie veikia tobulai – „Mali-G71MP2“ tikrai nėra galingiausia GPU rinkoje.

Visgi su nesklandumais susidurti galite nebent žaisdami žaidimus – atliekant bet kokias kitas operacijas „Samsung Galaxy A8“ dirba ypač sklandžiai. Nieko keisto – „Exynos 7885“ procesorius turi du 2.2GHz „Cortex-A73“ ir šešis „Cortex-A53“ 1.6GHz branduolius ir tokios galios tikrai pakanka.

Taigi, „Galaxy A8“ sparta nepatenkins tik sudėtingiausių žaidimų mėgėjų. Tačiau jeigu dažniausiai žaidžiate gana paprastus žaidimus arba jų nežaidžiate iš viso, „A8“ galios jums bus per akis.

Kamera – puiki, tačiau OIS trūkumas jaučiamas itin smarkiai

„Samsung Galaxy A8“ turi 16-os megapikselių kamerą su f/1.7 diafragma ir dienos šviesoje ji yra tiesiog nuostabi. Spalvos yra ypač ryškios, dinaminis diapazonas – didžiulis, nėra jokio triukšmo ir „Galaxy A8“ nuotraukas galima lyginti su visais flagmanais. Kai kuriuos kitų gamintojų flagmanus „Galaxy A8“ dieną netgi lenkia.

Tačiau naktį ši kamera geba fiksuoti tik labai vidutiniškus kadrus – taip yra dėl OIS trūkumo. Vienintelė galimybė užfiksuoti gerą nuotrauką naktį su šiuo telefonu yra specialaus stovelio ar gimbalo panaudojimas, bet tai tikrai nėra tobulas sprendimas.

Naktį nuotraukos dažnai šiek tiek išsilieja, jos turi nemažai triukšmo ir užfiksuoti kokybišką nuotrauką yra tiesiog sunku. Tikrai ne tobulas variantas naktinės fotografijos mėgėjams.

Galinė kamera – tik viena, o priekinės net dvi?

Nors dabar įprasta matyti telefonus su dvigubomis kameromis, paprastai ta dviguba kamera yra telefono galinėje, o ne priekinėje dalyje. Šis atvejis kitoks – „Galaxy A8 (2018)“ turi dvigubą 16MP+8PMP priekinę kamerą be autofokuso.

Tačiau tai nereiškia, jog ši kamera negali fiksuoti nuotraukų su portreto režimu (t.y. išlietu fonu) – būtent tai ir yra priežastis dvigubai priekinei kamerai. Taigi, tai yra viena iš geriausių šiuo metu rinkoje esančių priekinių kamerų. Ji gali užfiksuoti puikius kadrus ir šviesoje, ir tamsoje, tačiau porteto režimas veikia gerai tik gerai apšviestose vietose.

Esant prastesniam apšvietimui gali būti išliejamos ir jūsų ausys ar plaukai, bet įprastame apšvietime nuotraukos iš tiesų yra ganėtinai įspūdingos. Asmenukių mėgėjams tai yra tiesiog pasakiškas telefonas. Būtent asmenukės kadaise padėjo populiarinti „Galaxy A“ seriją. Panašu, kad bent jau „Galaxy A8“ dėl šios priežasties verta rinktis ir dabar.

Baterijos tarnavimo laikas – tik vidutinis

„Samsung Galaxy A8 (2018)“ su 3000mAh dydžio baterija tikrai nėra telefonas, kuris turėtų stebinti savo baterijos tarnavimo laiku. Nors darbo dieną šis telefonas dažniausiai atlaikydavo, teko išjungti visada įjungto ekrano režimą, kadangi jis baterijos tarnavimo laiką sutrumpina ypač smarkiai. Džiugu, kad „Galaxy A8“ palaiko greitąjį krovimą, kuris per pusę valandos leidžia įkrauti bateriją iki maždaug 40%.

Nuostabus vidutinės klasės telefonas su savotiškais trūkumais

„Samsung“ nenorėjo kurti įprasto vidutinės klasės telefono. Teoriškai kompanija galėjo įdėti didesnę bateriją, vietoje dviejų priekinių kamerų suteikti optinę vaizdo stabilizaciją galinei kamerai ir tai būtų puikus, bet gana įprastas vidutinės klasės telefonas. Vietoje to kompanija nusprendė suteikti šiek tiek išskirtinumo.

Tai yra vidutinės klasės telefonas masėms. „Samsung Galaxy A8“ gali nepatenkinti daugelio entuziastų poreikių dėl prastos kameros tamsoje, silpno grafinio procesoriaus ar vidutiniškos baterijos, tačiau jis sukurtas paprastiems žmonėms, kuriems rūpi ne tai. Jiems daug svarbesnės yra asmenukės, grakštus dizainas, geras ekranas ir patirtis socialiniuose tinkluose. Naujasis „Galaxy A8 (2018)“ gali tuo pasigirti ir dėl to tai yra puikus vidutinės klasės telefonas.