Apžvalgos

Norite telefono su maksimaliomis galimybėmis? „Galaxy Note“ serija visada tai turėjo, tačiau paskutinius kelis metus Lietuvoje (ir beveik visame likusiame pasaulyje) „Samsung“ su „Note“ serija sekėsi gana prastai – „Note7“ tapo didžiausiu pasaulio fiasko dėl sprogstančių baterijų, o „Note 5“ Europos rinkos net nepasiekė. Taigi, paskutinis „Note“, kurį turėjome Lietuvoje, buvo „Note 4“. Per tuos kelis metus „Note“ serija šiek tiek pasikeitė – tai nebėra tik entuziastų telefonas, tai yra įrenginys tiems, kas tiesiog nori geriausio, galingiausio, įspūdingiausio ir universaliausio. Tačiau ar tikrai „Note8“ toks yra? Ar tikrai šis įrenginys pateisina savo ganėtinai aukštą kainą?

Rafinuotas dizainas, kurį sugadinti galite tik jūs patys

Šis „Samsung“ flagmanas atrodo tiesiog nuostabiai. Lenktas stiklas gale ir priekyje, aliuminis šonuose. Beveik viskas tobula. Tik štai, deja, stiklas gale ir priekyje reiškia, jog „Note8“ yra pirštų atspaudų magnetas. Lyg to būtų negana, stiklas dar ir yra labai trapus – kartą numetę „Note8“ galite beveik neabejoti, jog suduš bent viena iš telefono pusių.

Dar vienas „Note8“ dizaino trūkumas – pirštų atspaudų skaitytuvo vieta. Jis yra ypač aukštai, šalia galinės kameros. Todėl dažnai ne ten uždėsite pirštą. Nepatogu, o ir pirštas dėl to dažnai nenuskaitomas.

Eilinį kartą „Samsung“ ekranas yra geriausias

6.3 colių „AMOLED“ ekranas su 1440 x 2960 raiška ir lenktais kraštais yra įspūdingiausias rinkoje. Be jokių abejonių. 1200 nitų ryškumas, tiesiog stulbinančios spalvos, puikūs matymo kampai, kurie leidžia matyti idealų vaizdą net ant lenktų kraštų. Ar telefonų ekranai jau pasiekė tobulybę? Ko gero, dar galima didinti jų ryškumą ir, be abejo, taupumą, tačiau vaizdo kokybei tobulėti jau praktiškai nebėra kur.

„S-Pen“ yra įrankis ir pramogai, ir verslui

„S-Pen“ rašiklis yra puikus. Kadaise tai buvo įrankis piešimui, kurį bandyta pritaikyti ir verslui. Todėl daugeliui „S-Pen“ neatrodė reikalingas. Nors „S-Pen“ iki šiol nėra būtinas (kitu atveju jį jau turėtų visi „Samsung“ telefonai), tai yra daiktas, kuris gali praversti stebėtinai dažnai tiek norint praleisti smagiai laiką, tiek norint nuveikti kažką rimtesnio.

Su „S-Pen“ galima ypač greitai užsirašyti kieno nors telefono numerį ar adresą, kokią nors staiga šovusią idėją – pakanka ištraukti „S-Pen“ iš telefono ir galima iš karto rašyti. Labai patogu, nes jungti užrašų programėlę ar ieškoti savo užrašų knygutės ne visada yra laiko. Naudojant „S-Pen“ taip pat labai patogu naršyti internete, kurti GIF vaizdelius ar fiksuoti ekrano nuotraukas.

Bet „S-Pen“ vis dar labai smagu ir piešti. Kažin ar daug žmonių galėtų ir norėtų nupiešti kažką įspūdingo būtent su „Note8“, tačiau tai yra tikrai įmanoma. Blogiausiu atveju, tai yra puiki galimybė tiesiog smagiai praleisti laiką. „S-Pen“ yra puikus daiktas, be kurio „Note“ serijos telefono tiesiog nebeįmanoma įsivaizduoti.

„Samsung“ programinė įranga išlieka beveik tokia pati

„Samsung Galaxy Note8“ naudoja „Android Nougat“ operacinę sistemą su „TouchWiz“ apvalkalu. Jeigu prieš tai turėjote „Samsung Galaxy S8“ ar kitą telefoną su naujausia „TouchWiz“ vartotojo sąsajos versija, beveik nieko naujo „Note8“, išskyrus jau kelias minėtas „S-Pen“ funkcijas, neišvysite. Taip, patobulintas daugiaprograminis režimas, leidžiantis vienu prisilietimu įjungti dvi programas, pagaliau leista išjungti „Bixby“ mygtuką, bet visa tai – smulkmenos. Ar „TouchWiz“ reikalingi atnaujinimai?

Minimalūs. Norėtųsi atsikratyti „Bixby“ ir šį virtualų asistentą pakeisti pilnaverčiu ir puikiai veikiančiu „Google Now“. Taip pat reikėtų ir šiek tiek optimizacijų – „Note8“ su „Exynos 8895 Octa“ procesoriumi ir 6GB RAM veikia gerai, bet ne tobulai, kaip norėtųsi ir būtų įmanoma. „OnePlus 5“ ar „Google Pixel 2“ veikia pastebimai sparčiau.

Viena geriausių kamerų rinkoje

Kiekvieno šiuolaikinio flagmano kamera yra tiesiog puiki. Jas lyginti jau darosi ganėtinai sudėtinga, kadangi tokis smulkmenos kaip spalvų ryškumas ir natūralumas yra ganėtinai subjektyvu. Todėl pasakysime kiek nedrąsiai, tačiau gana aiškiai – „Note8“ turi vieną iš geriausių kamerų rinkoje. Detalumas, sparta, ryškumas, naudojimo paprastumas, priartinimas, stabilizacija, „Live Focus“ efektas – visa tai „Note8“ kameroje yra tiesiog įspūdinga. Puikias nuotraukas šis telefonas užfiksuoja tiek šviesoje, tiek visiškoje tamsoje. Įsigijus šį telefoną jums liks mažiau priežasčių su savimi į keliones vežtis fotoaparatą. Tai – puiki kamera. Taip, galbūt kai kuriems labiau patiktų natūralesnės „iPhone 8 Plus“ ar „Huawei Mate 10 Pro“ kamerų fiksuojamos spalvos, bet daugeliui „Note8“ kamera bus tiesiog tobula. Šiek tiek šiuo telefonu fiksuotų kadrų rasite čia.

Pamirškite apie legendinį „Note“ serijos baterijos tarnavimo laiką

Kadaise „Note“ telefonai buvo ypač populiarūs ne tiek dėl savo galios, dydžio ar „S-Pen“, kiek dėl beprotiško baterijos tarnavimo laiko. Deja, „Note8“ turi tik 3300mAh talpos bateriją, kuri yra mažesnė net už „Galaxy S8 Plus“ turimą bateriją. Taigi, „Note8“ veikia tik vidutiniškai ilgai – šis telefonas laisvai ištarnaus visą darbo dieną, bet ne daugiau. Galėsite jį krauti naudodami bevielį ar greitąjį „Samsung“ krovimą, bet vis tiek kiek liūdnoka, jog „Note“ nebėra tas telefonas su monstrišku baterijos tarnavimo laiku.

„Samsung Galaxy Note8“ yra telefonas norintiems daugiausiai

„Note8“ yra aukščiausios klasės „Samsung“ telefonas norintiems geriausio telefono beveik be kompromisų. Taip, „Note8“ nėra tobulas ir „TouchWiz“ ar vidutiniškas baterijos tarnavimo laikas gali patikti ne visiems. Ne visiems gali patikti ir didžiulė šio telefono kaina. Bet jeigu jums nereikia telefonu naudotis kelias dienas be kroviklio, mėgstate „TouchWiz“, o kaina jums nėra svarbus aspektas, šis „Samsung“ flagmanas yra tiesiog nuostabus telefonas jums, kadangi „Galaxy Note8“ gali pasigirti puikiu dizainu, geriausiu ekranu rinkoje, didžiule sparta, „S-Pen“ ir, be abejo, ypač gera kamera.