Apžvalgos

2018-03-06
„Samsung Galaxy S9“ be jokios abejonės buvo vienas laukiamiausių 2018-ųjų metų telefonų. Aukščiausios klasės „Samsung Galaxy S“ serija jau daugybę metų karaliauja „Android“ rinkoje ir kuria labai realią konkurenciją „iPhone“ serijai. 2017-aisiais išleistas „Samsung Galaxy S8“ buvo beveik tobulas telefonas ir jam trūko visai nedaug. Šiemet daugiausiai dėmesio „Galaxy S9“ pristatyme Pietų Korėjos kompanija skyrė savo naujajai kamerai. Ar to pakanka tam, kad kompanija išlaikytų savo pozicijas?

Dizainui iki idealumo trūksta tik vieno dalyko

Naujasis „Samsung Galaxy S9“ savo dizainu labai nedaug skiriasi nuo „Galaxy S8“, kuris atrodė puikiai – tai buvo vienas geriausiai atrodančių telefonų rinkoje. Naujasis flagmanas rankoje guli kiek patogiau. Bet svarbiausia yra tai, jog pirštų atspaudų skaitytuvas buvo perkeltas į patogesnę poziciją – po kamera, o ne šalia jos. Taip, skaitytuvas galėtų būti ir kiek didesnis, tačiau didelių problemų jis nesukelia, jį naudoti yra patogu.

Maloni naujiena – stereo garsiakalbiai, kokius turi „Mate 10 Pro“, „iPhone X“ ir daugybė kitų flagmanų. Vienas „S9“ garsiakalbis yra priekyje, kitas – telefono apačioje, kaip ir seniau. Lyginant su „S8“, naujasis „Samsung“ flagmanas groja 1.4 karto garsiau. Galų gale, garsas nuo šiol eina iš dešinės ir kairės, tad skirtumą itin pajausite žiūrėdami vaizdo įrašus, filmus ar žaisdami žaidimus.

Taip pat „Galaxy S9“ ir „S9+“ pagaliau palaiko dvi SIM korteles – praeitų metų „Samsung“ flagmanai šio funkcionalumo neturėjo ir daug kam (ypač dažnai keliaujantiems ar turintiems atskiras SIM korteles darbui ir asmeniniams reikalams) to smarkiai trūko.

Taigi, iki tobulumo „Galaxy S9“ trūksta mažiau teplios medžiagos vietoje stiklo. Tačiau plastikas nėra toks solidus, aliuminis neleidžia įdiegti bevielio krovimo, o matinį stiklą pagaminti nėra lengva. Tad kol kas tobulumą pasiekti „Samsung“ trukdo technologinio progreso trūkumas.

Geriausias ekranas rinkoje

Apie kiekvieną „AMOLED“ ekraną dažniausiai galima bent jau subjektyviai pasakyti tą patį – jis ryškus, itin kontrastingas, puikiai matomas net ir prieš saulę, o spalvos tikrai džiugins jūsų akis. Tačiau „Galaxy S9“ yra geriausias ekranas rinkoje ir tai patvirtina net ir tyrimai, daryti laboratorijose: „Soneira“ vertina telefonų ekranus pagal spalvų gamą, kontrastą, atspindėjimą, matymo kampus ir daugybę kitų kriterijų. Naujasis „Samsung“ flagmanas yra pirmas pagal juos visus!

Pažįstama vartotojo sąsaja išlieka identiška

Naujasis „Galaxy S9“ turi „Android 8.0 Oreo“ operacinę sistemą su daugelio mylima „Samsung“ vartotojo aplinka. Taip, kai kuriems technikos entuziastams „TouchWiz“ nekelia teigiamų emocijų, tačiau įprastiems vartotojams tai yra tarsi savi namai – viskas įprasta ir pažįstama, tačiau tuo pačiu ir pakankamai modernu.

„Samsung“ ir šiemet savo vartotojo sąsajoje nepadarė didelių atnaujinimų. Jus pasitiks pažįstami meniu, o jeigu standartinė išvaizda jūsų netenkina, galite atsisiųsti vieną iš daugybės prieinamų nemokamų bei mokamų temų, kurios gali kardinaliai pakeisti jūsų „Galaxy S9“ programinės įrangos išvaizdą, tad visiškai nesvarbu – mėgstate „iOS“, standartinį „Android“ ar net „MIUI“, su „Galaxy S9“ bet kuriuo atveju galėsite turėti ką nors panašaus.

Visgi naujovių „S9“ rasti galėsite, nors jos ir neapsunkins naudojimosi telefonu. Viena iš pagrindinių tokių inovacijų yra „Bixby“ vertimas realiu laiku – įjungus „Bixby“ kamerą tereikia nukreipti telefono fotoaparatą į tekstą užsienio kalba ir jis jums bus išvertas.

Jeigu turėjote „iPhone“ ir mėgote naudoti „3D Touch“ greitam priėjimui prie tam tikrų programų funkcijų (pavyzdžiui, žinutės rašymo ar skambinimo), tą patį nuo šiol galite padaryti ir ilgiau paspaudę ant vienos iš ikonos – palaikius pirštu ant žinučių, bus pasiūlyta pradėti rašyti SMS, palaikius pirštu ant kameros bus siūloma pasidaryti asmenukę ir t.t.

Kalbant apie asmenukes ir priekinės kameros panaudojimą – ar ir jums patiko „Apple Animoji“? Ką gi, „Galaxy S9“ nuo šiol irgi turi labai panašią funkciją – animuotus „emoji“. Tik pritaikymas šiuo atveju yra kiek kitoks – telefonas nuskaito jūsų veidą naudodamas priekinę kamerą ir sukuria animuotą ir labai panašų į jus veikėją, kurį galėsite naudoti savo vaizdo žinutėse ir jas siųsti „Messenger“, „Whatsapp“ ar naudodami bet kurią kitą pranešimų aplikaciją.

Jau spėjusiems pamilti visada įjungto ekrano (angl. „always-on-display“) funkciją turime gerą naujieną – nuo šiol turėsite daug daugiau galimų pasirinkimų ir suasmeninimo galimybių. Taip pat „Samsung“ padarė ir nemažai kitų smulkių atnaujinimų, kurie šiek tiek pagerins vartotojo patirtį.

Patirties tikrai negadina ir „S9“ bei „S9+“ sparta. Abu šie telefonai turi naujausią „Exynos 9810 Octa“ aštuonių branduolių procesorių ir 4GB (arba 6GB, jeigu perkate „S9+“) RAM. Nei vienas telefonas nestringa absoliučiai niekada – tiek atliekant įprastas operacijas, tiek žaidžiant labai sudėtingus žaidimus. Tai nestebina, nes šie telefonai yra flagmanai ir lygiai taip pat sparčiai veikia ir „iPhone X“, „Huawei Mate 10 Pro“, „Sony Xperia XZ2“ ar kiti konkurentų flagmanai, bet puikią „S9“ spartą paminėti verta.

Ypatinga kamera, kokios dar nesame matę

Naujasis „Galaxy S9“ turi vieną 12-os megapikselių kamerą, tuo tarpu „S9+“ turi ir antrą 12-os megapikselių kamerą, bet ji skirta tik priartinimui ir „boka“ (išlieto fono) efektui, tad jeigu šių funkcijų nenaudojate, įsigiję įprastą „S9“ realios kameros kokybės neprarandate.

Na, o įprastojo „S9“ kamera yra tiesiog fantastiška. Viena iš labiausiai „Samsung“ reklamuotų naujovių yra dviguba diafragma. F1.5 diafragma gali įsileisti daugiau šviesos, todėl yra naudinga naktinei fotografijai, tačiau dieną iš tokios plačios diafragmos naudos nėra, tuo tarpu vaizdas yra mažiau detalus. F2.4 diafragma yra netinkama nuotraukoms tamsoje, tačiau dieną ji yra puiki, kadangi nuotraukos išeina žymiai detalesnės. Paprastai telefonai turi vieną diafragmą ir šiuo metu įprasta matyti F1.8, F1.9 arba F2.0 diafragmas, tuo tarpu šis „Samsung“ sprendimas suteikia „Galaxy S9“ ypatingą lankstumą.

Rezultatas? Dieną „Galaxy S9“ kamera atvaizduoja nuostabias ir itin kokybiškas spalvas, nuotraukose matomas beveik idealus dinaminis kontrastas. Tiesa, tokį rezultatą dienos metu gali parodyti beveik visų flagmanų kameros, iš tiesų nustebina galbūt tik dinaminis kontrastas, su kuriuo kiti flagmanai paprastai susitvarko kiek prasčiau. Tuo tarpu naktį kadrai yra pakankamai ryškūs, detalūs ir tokio žemo triukšmo lygio nesugeba „išspausti“ nei vieno išmaniojo telefono kamera. „Galaxy S9“ yra praktiškai idealus telefonas naktinei fotografijai, nors kartais rankiniu būdu reikės apmažinti išlaikymą, tai yra labai nedidelė problema. Nuotraukas, užfiksuotas su „Samsung Galaxy S9“ kamera galite peržiūrėti čia.

Dar viena funkcija, kurią „Samsung“ išskyrė, yra „Super slow-mo“ sulėtinto filmavimo funkcija. Naujasis „Galaxy S9“ gali fiksuoti net 960 kadrų per sekundę 720p (HD) raiška. Ji veikia gerai ir ja naudotis yra tiesiog smagu – tokia galimybė puikiai tiks socialiniams tinklams („Facebook“ ar „Instagram“), tačiau profesionaliam naudojimui šis sulėtintas filmavimas dar netinkamas, nes „Samsung“ 720p raiška filmuojant sulėtintą vaizdą labiau primena 480p.

Taigi, įsigiję „Galaxy S9“ arba „S9+“ dėl kameros, klaidos nepadarysite. Tai yra vieną iš funkcionaliausių ir kokybiškiausių kamerų turintis telefonas ir konkuruoti šiuo metu gali tik „Pixel 2“ ir „Pixel 2 XL“, kuriais Lietuvoje, deja, nėra prekiaujama.

Šį telefoną pirksite ne dėl baterijos tarnavimo laiko

„Samsung Galaxy S9“ turi 3000mAh bateriją, tuo tarpu „S9+“ – 3500mAh. Taigi, nei vienas, nei kitas telefonas nebus baterijos tarnavimo laiko čempionas, tačiau lyginant „S9“ su „Galaxy A8 (2018)“, kuris turi tokio paties dydžio bateriją, „S9“ gali ištverti šiek tiek daugiau. Greičiausiai taip yra dėl labiau optimizuotos operacinės sistemos ir taupesnio procesoriaus. Na, o labiausiai džiugina greitasis krovimas – galbūt „S9“ teks krauti šiek tiek dažniau, tačiau pakankamam įkrovos lygiui pasiekti užteks ir keliolikos minučių, o tai yra tikrai džiuginantis rezultatas.

Jūsų „Samsung Galaxy S9“ gali būti daugiau negu tiesiog telefonas

Telefonai šiais laikais yra tarsi kompiuteriai mūsų kišenėje, bet turint „S9“ ar „S9+“, jūsų kišenėje iš tiesų guli kompiuteris. Pakanka šį flagmaną prijungti prie bet kurio monitoriaus naudojant „Samsung DeX“ priedą ir staiga monitoriaus ekrane išvysite asmeniniams kompiuteriams įprastą aplinką – galėsite naršyti internete, naudotis „Microsoft Office“ programomis, programų langus statyti vieną šalia kito ir t.t. Šiuo metu panašų funkcionalumą turi tik „Huawei Mate 10 Pro“ – šiam telefonui prijungti prie monitoriaus tereikia laido, tačiau jis kompiuterio režime neturi tiek funkcionalumo, kiek turi „S9“ su „DeX“ priedu.

O jeigu jus domina virtuali realybė, tačiau nenorite pirkti itin galingo stacionaraus kompiuterio ir itin brangiai kainuojančius virtualios realybės įrenginius, tokius kaip „HTC Vive“ ar „Oculus Rift“, tereikia nusipirkti „Gear VR“ akinius, į juos įdėti savo „Galaxy S9“ ir viskas! „Samsung Gear VR“ platforma taip pat yra ypatinga tuo, kad ji turi itin daug programėlių, tad naudodami „Gear VR“ galėsite žaisti žaidimus, žiūrėti filmus, naršyti internete ir daryti daugybę kitų dalykų, apie kuriuos dar ne taip ir seniai net negalėjome pasvajoti.

„Samsung Galaxy S9“ ir „S9+“ yra „S8“ ir „S8+“ galutinai nušlifuoti variantai

Šiuo metu „Galaxy S9“ ir „S9+“ yra arčiausiai tobulo telefono apibrėžimo: jie atrodo nuostabiai, turi idealius ekranus, puikią vartotojo sąsają, spartą ir bene geriausias kameras. Baterijos tarnavimo laikas galėtų būti geresnis, bet, ko gero, taip galima pasakyti beveik visada. Tačiau „S9“ turi daugybę inovacijų, kurių neturi kiti telefonai: tekstų vertimas realiu laiku, dviejų SIM kortelių palaikymas, animuoti „emoji“, galimybė filmuoti itin smarkiai sulėtintus vaizdo įrašus ir netgi galimybė panaudoti šį telefoną kaip kompiuterį su „Samsung DeX“ priedu arba kaip VR akinius su „Samsung Gear VR“ priedu.

„S8“ ir „S8+“ pagrindiniai trūkumai buvo pirštų atspaudų skaitytuvas nepatogioje pozicijoje ir beveik identiška 2016-ųjų metų flagmanui („Galaxy S7“) kamera. Šiemet šios klaidos yra pataisytos ir pridėta nemažai papildomų naujovių. Galbūt kai kuriems norėjosi ko nors daugiau, bet juk skųstis nėra kuo, tad objektyviai mąstant – „S9“ ir „S9+“ yra tiesiog nuostabūs telefonai, kurie yra verti kiekvieno potencialaus pirkėjo dėmesio.

SAMSUNG Galaxy S9
Šiuo metu neturime