Apžvalgos

Samsung galaxy watch 3 – aukščiausios kokybės išmanusis laikrodis

2020-10-25. GIEDRIUS, išmanus asmeninis ekspertas.

Penkeri metai nuo pirmojo „Apple Watch“ ir septyneri nuo pirmojo „Samsung Galaxy Gear“. Dauguma jau esame puikiai susipažinę su išmaniaisiais laikrodžiais. Žinome, kad dvi pagrindinės jo funkcijos, tai kūno rengybos ir aktyvumo stebėjimas bei pranešimų ar skambučių valdymas, kai nėra rankoje telefono. Ar naujausias „Samsung Galaxy Watch 3” pakeis šiuos lūkesčius ir pakels kartelę į kitą lygį?

„Samsung Galaxy Watch 3“ yra labai ilgai lauktas bei reikalingas kompanijos klasikinio išmaniojo laikrodžio atnaujinimas. Jis akivaizdžiai atnaujintas tiek stiliaus, tiek funkcijų atžvilgiu. Tai yra „Galaxy Watch“ ir „Watch Active 2“,  kuris dizaino  požiūriu daug kam pasirodė labai „saldus“, tęsinys.

DIZAINAS

Su ankstesniu „Galaxy Watch“ Samsung nubrėžė aiškią liniją, skirtą atskirti brangiausią išmanųjį laikrodį nuo pigesnio ir sportiškesnio brolio. Jo išskirtinis bruožas buvo dydis, kokybiškos medžiagos bei surinkimas ir išryškintas besisukantis rėmelis.

Su „Galaxy Watch 3“ jaučiasi gamintojo bandymas viską šiek tiek sušvelninti. Jis vis dar aiškiai atpažįstamas, tačiau tuo pačiu akivaizdu, kad jį įkvėpė racionalesnė sportiškesnio  „Samsung“  laikrodžio išvaizda. Tikėtina, kad „Samsung“ sąmoningai nekūrė naujo veido, o paliko jau puikiai visiems pažįstamą ir mėgstamą. Šio naujojo laikrodžio išvaizda aiškiai parodo, kad tai yra „Premium“ klasės įrenginys. Jis išsaugojo savo dizaino išskirtinį bruožą ir tuo pačiu tapo lengvesnis bei plonesnis, dėl ko laikrodį kur kas patogiau dėvėti naktį. Mažesnis svoris suteikia jausmą, tarsi ant riešo nieko nebūtų. Taip pat senesnė versija turėjo savybę kliūti už rankovių apsirengiant ar nusirengiant. Su naujuoju „Galaxy Watch 3“ šito beveik nesijaučia.

Naująjį laikrodį galima įsigyti dviejų skirtingų dydžių:  45mm ir 41mm. Lyginant su pirmtaku, abi versijos sumažėjo 1mm, tačiau ekranas tapo šiek tiek didesnis, 1,4 ir 1,2 colio atitinkamai.

Spalvų pasirinkimas taip pat gausesnis, galima rinktis iš trijų galimų variantų:  mistinė juoda, mistinė sidabrinė (45mm), bei mistinė bronzinė  (41mm).

Kalbant apie dizainą  būtina paminėti, kad “Galaxy Watch” parduodamas su itin aukštos kokybės odine apyranke. Tai dar labiau pabrėžia jo klasikinį stilių ir leidžia suprasti, kad tai nėra vien tik sportui skirtas laikrodis, o yra orientuotas ir kasdieniam dėvėjimui. Na o tie, kas mėgsta aktyvesnį gyvenimą, lengvai galės pasikeisti į mėgstamą silikono dirželį. Tinkami bus standartiniai 22mm ir 20mm, atitinkamai pagal laikrodžio dydį.

FUNKCIONALUMAS

Naujausias „Samsung“ laikrodis veikia su „Tizen“ OS, ko gero geriausiai suderinamu su „Android”, tačiau puikiai tinkančiu  ir su „iPhone“. Tiesa, naudojant su „iPhone“ dalies funkcionalumo visgi netenkama.

Atrodo, kad nėra jokių didesnių pokyčių, kaip veikia „Tizen“ ir tai, ką rasite papildomose programose. Galima naudoti rėmelį ar jutiklinį ekraną, kad galėtumėte slinkti per skirtingus ekrano valdiklius.  Valdymas visiškai toks pat, kaip ir paskutiniame „Galaxy Watch“. Kalbant apie pagrindines išmaniojo laikrodžio funkcijas, pranešimuose nuo šiol galima matyti ir vaizdus, kurie  tikrai gerai optimizuoti ekrane.

Nors „Galaxy Watch 3“ yra aiškiai suprojektuotas kasdieniam naudojimui, o ne vien „sportui“ (kaip „Active“ linija), jis vis tiek turi keletą naujų aktyvumo stebėjimo funkcijų. Be įprasto veiklos stebėjimo, automatinio treniruotės aptikimo ir širdies ritmo stebėjimo, „Galaxy Watch 3“ dabar turi patobulintą miego stebėjimą, kraujo deguonies (SpO2) stebėjimą ir „VO2 Max“ ataskaitas. Jis taip pat turi savybę automatiškai paskambinti pagalbos tarnybai, kai nustatomas kritimas.

Naujasis laikrodis palaiko „Samsung Pay“, tačiau gaila, kad paslauga mūsų šalyje kol kas nėra galima. Žinoma, tai yra tik laiko klausimas ir artimiausiu metu galima tikėtis paslaugos veikimo ir mūsų šalyje. Tai dar labiau padidintų laikrodžių galimybes ir praplėstų naudotojų ratą.

Įrenginyje, be abejo, yra „Bixby“ išmanusis asistentas, tačiau jam taip pat yra kur tobulėti. Laikrodis turi muzikos grotuvą ir apie 4 GB laisvos atminties, kurią galite panaudoti muzikai. Labai patiko tai, kad galima sinchronizuoti savo turimus grojaraščius su laikrodžiu. Taip pat labai patogu naudotis „Spotify“ programa. Beje, su šiuo laikrodžiu yra galimybė naudotis grojaraščiu neprisijungus.

Na, o kalbant apie galimą laikrodžio vaizdų pasirinkimą, „Samsung“ išmaniesiems yra platus įvairiausių stilių asortimentas. Net ir pats išrankiausias naudotojas neabejotinai atras sau tinkamą vaizdą.

IŠVADOS

Prisipažinsiu, aš, kaip ir daugelis kitų, labai laukiau šios serijos laikrodžio atnaujinimo. Teko naudoti visus šios serijos laikrodžius, pradedant nuo „Gear S2“, vėliau „Gear S3 Frontier”, o tada jau minėtojo „Galaxy Watch“. Mačiau visą šio gamintojo išmaniųjų laikrodžių raidą, tad lūkesčiai buvo dideli. Taigi, pirmasis įspūdis buvo netikėtas, kadangi rankose – naujasis „Galaxy Watch 3“, o jausmas tarsi viskas seniai pažįstama. Lyg ir norėtųsi kažko daugiau. Tačiau vėliau, naudojimosi eigoje supratau, kad „Samsung“ sąmoningai nedarė radikalių pakeitimų išlaikydamas lengvai atpažįstamą laikrodžio „veidą“. Šiek tiek lengvesnis, šiek tiek plonesnis, puikiai priglunda ant riešo. Sukamas žiedas puikiai subalansuotas, tiksliai leidžia pasirinkti aplikacijas, taip pat jis yra neišsikišęs ir neužkliūna, kaip senesniuose laikrodžiuose. Kalbant apie apyrankę, man asmeniškai kasdienai labiau patiko dėvėti su silikono dirželiu. Tačiau esant progoms ar šventėms, natūralios odos apyrankė tikrai prideda solidumo. Priešingai nei pačiam laikrodžiui, baterijai didelių lūkesčių neturėjau. Tačiau „Galaxy Watch 3“ mane nustebino. Mano gyvenimo ritmu, baterija atlaikė apie tris dienas. Aktyvesniam naudotojui, manau, dvi dienas tarnautų be rūpesčių, o atjungus GPS ar Wi-fi galima prailginti baterijos veikimo laiką dar ilgiau.

Naujasis „Galaxy Watch 3“ tikrai pretenduoja į geriausio 2020 metų išmaniojo laikrodžio, skirto Android įrenginiams, titulą. Akivaizdu, kad tai yra aukščiausios klasės šio gamintojo modelis. Pažangiausios technologijos, kokybiškos medžiagos, išbaigtas dizainas, puikus pasirinkimas net išrankiausiam vartotojui. Jis tikrai patiks ir tiems, kurie jau yra išbandę ir žino išmaniųjų laikrodžių privalumus. Tiks ir tiems, kurie bandys tai pirmą kartą. Tiks net „Apple“ vartotojams, kurie nemėgsta kvadratinio laikrodžio dizaino. Tai puikus pasirinkimas tam, kas ieško aukščiausios kokybės išmaniojo laikrodžio ir žengia koja kojon su mada ir technologijomis. Beje, jis nėra pigus ir tai yra suprantama. Tiems, kas ieško pigesnio sprendimo, vis dar galima įsigyti senesnįjį „Galaxy Watch“, kuris yra taip pat puikus pasirinkimas už gerokai mažesnę kainą.