Apžvalgos

„Samsung Gear S3“

Pasaulinė dėvimų išmaniųjų įrenginių rinka įgauna vis didesnį pagreitį. Visi didieji gamintojai nori užimti stiprias pozicijas šioje daug žadančioje nišoje, tačiau tai nėra lengva. Rinka, galima sakyti, yra persotinta nuo įvairiausių prekinių ženklų, nes mes kalbame ir apie išmaniąsias apyrankes ir laikrodžius ir aktyvumo matuoklius. Kainos diapozonas irgi didžiulis - nuo vos keliolika Eurų kainuojančių nežinomų kinų gamintojų iki kelių tūkstančių Eurų vertės įrenginius su tauriaisiais metalais. Šį kartą mus domina būtent išmanieji laikrodžiai, nes tai tikrai daugiafunkciniai įrenginiai, ne kaip kad išmaniosios apyrankės. Šiuo metu rinkoje dominuoja tokios kompanijos kaip Samsung, Apple, Huawei, Asus, Motorola, LG ir kt. Apple naujausią kūrinį jau matėme praėjusį rudenį, Huawei stebi rinkos pokyčius ir nežinia kada sulaukisme jos naujovių. Taigi, karščiausia naujiena šiuo metu yra Samsung kompanijos kūrinys Gears S3 išmanusis laikrodis, kuris yra net dviejų dizainų variantų - Classic ir Frontier. Nedaugžodžiausime ir apžvelgsime kuo šie laikrodžiai tapo pranašesni už prieš tai buvusius Gear S2.


TRUMPOS CHARAKTERISTIKOS

Pradžioje usipažinkime su Samsung Gear S3 laikrodžio technine puse:

 • Ekranas 1.3" colio įstrižainės, SuperAMOLED su 360 x 360 taškų raiška, 278ppi taškų tankiu ir Gorilla Glass SR+ apsauginiu stiklu;
 • Procesorius Samsung Exynos 7270, dviejų branduolių 1.0 GHz, 768 MB RAM, 4 vidinės atminties;
 • Akumuliatorius integruotas Li-Ion, 380 mAh talpos;
 • Matmenys yra 49 x 46 mm, storis 12.9 mm, svoris 63 g (Frontier) ir 59 g (Classic);
 • Korpusas 316L nerūdijančio plieno su besisukančiu ciferblato apvadu, nepralaidus vandeniui ir dulkėms, atitinkantis IP68 standartą;
 • Tizen operacinė platforma;
 • Širdies ritmo, aukščio bei šviesos jutikliai, barometras, akselerometras, gyroskopas;
 • GPS ir Glonass vietos nustatymo palydovų palaikymas;
 • Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.2, NFC;
 • Mikrofonas, garsiakalbis ir S-Voice balso valdiklis;
 • Bevielis indukcinis įkrovimas;
 • Suderinamumas su Android ir iOS opercinėmis sistemomis;

Kaip matome, tokiame mažame prietaise sudėtos beveik visos telefono funkcijos, trūksta tik kameros. Tačiau laikrodyje jos ir nereikia. Iš patirties jau žinome, jog fotografavimas buvo viena iš nepraktiškiausių ir nepatogiausių laikrodžio galimybių. Labausiai šiame laikrodyje nudžiugino tokios naujovės GPS ir GLONASS palydovų palaikymas, suderinamus tiek su Android tiek su iOS opercinėmis sistemomis bei mikrofono bei garsiakalbio buvimas.


KOMPLEKTACIJA

Įsigiję bet kokį naują įrenginį, mes skubame nagrinėti pakuotės turinį, žiūrėti kokių "gėrybių" gamintojas mums įdėjo. Tiesa dėžutės dizainas išliko kaip ir senojo Gear S2 laikrodžio, pasikeitė tik spalva ir tai kas viduje. O viduje mus "pasitinka" ant belaidžio įkrovimo stovelio besipuikuojantis Gears S3, o pakuotės gilumoje dar randame buitinį įkroviklį, mažesnio dydžio apyrankės dirželį ir vartotojo vadovą. Šis darželis pasitarnaus tiems, kurių smulkesnės rankos. Buitinis įkroviklis yra 5 V 0.7 A galingumo, kas yra tikrai pakankama šiam prietaisui. Laikrodžio komplektacija mus pinai tenkina, neturime jai priekaištų tad eikime prie dizaino


DIZAINAS

 

Tikriausiai daugeliui jau darosi smalsu, kuo gi tie Frontier ir Classic dizainai yra tokie ypatingi ir kas gi pasikeitė lyginant su senuoju Gear S2 laikrodžiu. Pirmiausiai pradėkime nuo bendrų bruožų. Samsung puikiai atliko namų darbus, išnagrinėjo mechaninių laikrodžių rinką ir išskyrė du pagrindinius laikrodžių tipus - klasikinį ir aktyvaus gyvenimo būdo. Be to, jie suoprato, kad žmonės vistiek labiau linkę laikrodį matyti kaip laikrodį, o ne kaip ant riešo esantį futuristinį įrenginį. Nors technologijos juda sparčiai pirmyn, tačiau žmonės įpročių dar neskuba keisti. Ne taip kaip senieji Gear S2, šių korpusai yra pagaminti iš 316L šlifuoto aliumininio. Toks perėjimas nuo plastiko prie metalo, suteikė laikrodžiui solidumo, patvarumo ir tikro laikrodžio pojūtų. Taigi, abu laikrodžiai yra metaliniais korpusais, vienodomis techninėmis savybėmis, tačiau tuo pat metu yra ir skirtingi. Pirmiausiai tai matome jog skiriasi besisukantis valdymo ratas aplink ciferblatą. Classic modelis turi neiššaukiančio dizaino ratą, o Frontier - grubesnio dizaino, kaip kad ekstremalioms salygoms skirtų laikrodžių. Kitas skirtumas yra mygtukai ir vėl Classic modelyje jie yra dailūs, neišsiskiriantys, o Frontier - dideli, nelygūs ir pastebimesni. Paskutinis skirtumas - tai laikrodžio apyrankė. Vienas modelis yra komplektuojamas su gumine, o kitas su odine apyranke ir tikrai nesunkiai atspėsite kuris su kuria. Apyrankės yra standartinio 22 mm pločio, tad galite užsidėti bet kokią kitą jums patinkančią apyrankę, ne tik iš to ką siūlo Samsung. Taigi, kaip matome Samsung sukūrė vieną laikrodį (Classic) skirtą nešioti kasdieniame gyvenime ir darbe, o kitą (Frontier) - skyrė aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams ir dirbantiems ne švarius darbus. Beja, abu laikrodžiai yra atsparūs vandeniui ir dulkėms su IP68 atsparumo sertifikatu, tad drąsiai su jais galima plauti rankas, indus ar vaikščioti per lietų, Žemiau matote laikrodžio sandarą, bendrus ir skirtingus jo komponentus žiūrint iš priekio ir iš galo.

 

Apie pačio laikrodžio išorės elementus mums daugiau informacijos suteiks žemiau matomos nuotraukos su detaliais paaiškinimais. Besisukinėjantis ekrano žiedas klausimų mums nekelia, tačiau yra dar 2 valdymo mygtukai. Vienas yra skirtas įeitiišeiti iš meniu, o kitas yra grįžimo atgalios mygtukas. Kiti matomi elementai yra galinėje laikrodžio dalyje matomas širdies ritmo jutiklis, kairiajame šone yra trys garsiakalbio skylutės, dešiniajame 1 mikrofono skylutė ir dar viena skylutė viršutiniame krašte bus antrasis mikrofonas. Taip, jūs supratote teisingai, laikrodį galima naudoti kaip laisvų rankų yrangą, kas labai pradžiugins vairuojančius žmones. Vietos pastariesiems elementams parinktos neatsitiktinai, čia jie beveik niekad nebūna uždengti ir nesukelia nepatogumų naudojantis.

Ekranas šiuose laikrodžiuose taip pat yra dizaino elementas. Pripažinkime, apvalius ekranus sutiksime tikrai nedaug kitų prietaisų, o ir besisukantis valdymo žiedas aplink ekraną tikrai patrauks visų žvigsnius. Šis žiedas juda nepalyginamai maloniau nei Gear S2 modelyje, turi labiau jaučiamus fksacijos taškus ir didesnį tvirtumo jausmą. Ekranas yra padidėjęs iki 1.3", tačiau raiška išlikusi ta pati 360 x 360 taškų. Nebijokite, sumažėjusio taškų tankio tikrai nepastebėsite, nes SuperAMOLED tipo ekranas puikiai atkuria spalvas ir perteikią puikiai matomą vaizdą ir lauke, tiesioginiėje saulės šviesoje. Ekrano apsaugai yra pasirinktas naujasis Gorilla Glass SR+ stiklas. Jis pasižymi ypatingu tvirtumu ir atsparumu, beveik prilygstančių safyriniam stiklui. Klausiate kodėl Samsung nepanaudojo safyrinio stiklo? Pagrindinė priežastis - safyriniai stiklai yra stori. Storio šiame telefone ir taip užtenka, o vaizdo kokybė taip pat nukentės dėka tokio stiklo. Keliaukime tolyn prie vidinių telefono savybių.


 

 TECHNINĖ DALIS

Nepamirškime aukščiau esančio paveikslėlio, nes apžvalgoje prie jo mes vis sugrįšime. Matome, jog šiame telefone baterijos talpa yra padidėjusi iki 380 mAh. Laikrodis kraunasi belaidžiu būdu per specialių stovelį, pilnam įkrovimui nuo 0 proc. prireiks maždaug 2.5 val. Jeigu kas turite ar turėjote Gear S2 laikrodį, tai puikiai žinote, jog vienu įkrovimu, net ir su geriausiai norais šis laikrodis tarnaus tik iki 2 dienų ir tai ganėtinai erzinantis dalykas, nes dažniausiai kiekvieną vakarą reikia įkrauti ne tik telefoną, bet dar ir laikrodį. Išvažiuojant savaitgaliui pailsėti negalima nepamiršti ir laikrodžio įkroviklio, nes grįžti galima ir nežinant net kiek yra valandų. Su Gear S3 viskas keičiasi. Šie laikrodžiai be problemų gali ištarnauti net iki 4 dienų ir tai geriausias rezultatas rinkoje, lenkiantis visus konkurentus beveik dvigubai. Nejau Samsung tai pavyko pasiekti vien padidinus baterijos talpą? Tokiu būdu konkurentai irgi galėtų neatsilikti nuo Samsung. Atsakymas yra kiek sudėtingesnis ir veda mus prie procesoriaus.

Daugelis kitų dėvimų įrenginių naudoja Qualcomm Snapdragon 400 sisteminę plokštę su procesoriumi, kuri yra pakankamai pigi, galinga, tačiau neefektyvi energijos suvartojime. Samsung nusprendė sukurti ir įdiegti geresnį sprendimą ir jie panaudojo savo Exynos 7270 sisteminę plokštę su dviejų branduolių 1 GHz procesoriumi. Procesorius čia yra gaminamas ne pagal 28 mm technologinį proceą kaip kad Snapdragon 400, o ne pagal 14 nm FinFET procesą. Štai čia viskas ir slypi, nes kuo mažesniu technologiniu procesu pagaminami procesoriai, tuo jie yra taupesni energijai.

Dar vienas naudingas ir efektyvus sprendimas yra visų svarbiausių komponentų sutalpinimas vienoje mikroschemoje, kas sąlygoje mažesnį fizinį pačio prietaiso dydį. Šioje mikroschemoje sutalpintas jau minėtas 2 branduolių 1 GHz procesorius, 768 MB RAM atminties, 4 GB vidinės atminties, visi ryšių moduliai, jutikliai ir įkrovimo valdymas.

Senesnės kartos laikrodžiai negalėjo pasigirti turintys GPS, GLONASS imtuvus. Nuo šiol nebijokite palikti savo telefoną, nes Gear S3 turi įtaisytąją GPS sistemą, todėl visada žinosite savo buvimo vietą. Gaukite maršruto nurodymus laikrodžio ekrane su Navitel navigacine programa ir sekite savo veiklą su atitinkamomis aplikacijomis. Dėka GPS imtuvo, laikrodį galėsite naudoti ir kaip spidometrą ir žinoti savo aukštį virš jūros lygio, o barometras pasitarnaus visiems stebintiems orus.

Palaikyti ryšiui su telefonu Gear S3 naudoja Bluetooth 4.2, kuris taip pat yra taupus energijai. Wi-Fi b/g/n pravers jums kai telefonas taps nepasiekiamas, tokiu būdu laikrodis neliks be ryšio ir netgi veiks  ne tik standartinės programėlės, bei ir kaikurios atsisiųstos. NFC technologija laikrodyje nėra svetima, tačiau jos panaudojimas yra tik Samsung Pay mokėjimo sistema, kuri mūsų šalyje neveikia. Galiausiai beliko paminėti dar kelis jutiklius kaip kad širdies ritmo matuoklį ir šviesos jutiklį, kuriems komentarų nereikia.


 

PROGRAMINĖ ĮRANGA

Šiame skyrelyje daug neišsiplėsime, dauguma programėlių ir funkcijų yra visiems pažįstamos, galimybių atsisiųsti kažko naujo su kiekviena diena atsiranda vis daugiau ir daugiau. Esminis dalykas ką privalu paminėti, tai jog Gear S3 naudoja Samsung sukurtą Tizen. Tai yra pagrindinis konkurentas Android Wear sistemai skirtai dėvimiems įrenginiams, tačiau pastaroji dar turi nemažai trūkumų tad su ja dar pakentėkime. Svarbiausias Tizen sistemos privalumas, jog ji yra pilnai suderinta tiek su Android, tiek su iOs sistemomis. Gear S3 laikrodis taps pilnavertis pagalbininkas ne tik Samsung, tačiau ir iPhone bei kitų Android telefonų vartotojams.

 

 Kas dar nėra turėjęs ar matęs išmanaus laikrodžio visada užduos klausimą: "ką su juo galima daryti?". Atsakymas bus gan ilgas:

 

Gauti, peržiūrėti ir atsakyti SMS žinutes Gauti navigacijos nurodymus  Naudotis Uber paslauga
Gauti, peržiūrėti ir atsakyti el. paštą Stebėti savo širdies ritmą  Keisti rodomo laikrodžio dizainą                 
Paskambinti bei atsiliepti į skambučius Stebėtu orų prognozę  Rasti pamestą laikrodį
Naudoti kaip laisvų rankų įrangą Stebėkite savo susidarytą dienotvarkės kalendorių  Skaityti naujienas
Stebėti nueitus žingsnius ir sunaudotas kalorijas Gaukite priminimus  Žaisti žaidimukus
Stebėti sporto aktyvumą Valdykite žadintuvą  Youtube video peržiūra
Klausyti muzikos įrašų SOS funkcija praneš kitiems jūsų buvimo vietą ir apie jums gresiantį pavojų  Valdymas balsu
Valdyti muzikos įrašus kai yra naudojami ausinukai Dėl atsparumo vandeniui ir dlkėms galite naudoti praktškai bet kur ir bet kada  

 

Nepykite jeigu kažkas nebuvo paminėta, tačiau kaip supratote šio laikrodžio galimybės beveik kaip telefono, beveik beribės. Tiesa reikia paminėti, jog programų skaičius laikrodžiui nėra tas pats kaip ir randamas Google play prekyvietėje. Kadangi tai Tizen operacinė sistema skirta nešiojamiems įrenginiams, programėlių skaičius yra tik kiek daugiau nei 10 000. Neskubėkite nusivilti, šios programėlės yra dažniausiai naudingos, o ne šiukšlės, o ir tai ką rasite telefone, dažniausiai patenkins daugelio vartotojų poreikius. Štai ir priartėjome prie apžvalgos pabaigos, beliko tik apibendrinti tai ką sužinojome.


 

APIBENDRINIMAS

Samsung Gear S3 yra geriausias lyg šiol skurtas Samsung laikrodis. Jis įkūnija tai, kas mums patiko Gear S2 laikrodyje, tik jis yra dar tobulesnis. Pripažinkime, šiuo metu geresnių analogų rinkoje nerasime. Dėl dizaino ir simpatijų kai kuriems gamintojams nesigynčisime. Žinoma, laikrodžiai ir visa dėvima elektronika vis dar yra nišinė rinka, ji yra ganėtinai brangi, todėl niekas neskuba pirkti išmaniųjų laikrodžių vos tik juos pamatę ar išgirdę. Tačiau tenka pripažinti, jog nors tai ir yra brangus įrenginys, tačiau kasdienį gyvenimą jis gaba tikrai palengvinti ir padaryti žymiai įdomesnį. Jūs galite pamiršti tokius prieaisus kaip aktyvumo apyrankes, GPS navigatorius, laisvų rankų įrangas ar net įprastą mechaninį laikrodį. Jums tereikia tik dviejų įrenginių - telefono ir Gear S3 laikrodžio. Dėvima eketroniką į mūsų gyvenimus skverbiasi sparčiu žingsniu, todėl nereikia priešintis jai ir nežiūrėti į tai skeptiškai, o paimti ir išbandyti tai, ką mums siūlo šiuolaikinės technologijos.