Apžvalgos

Susipažinkite: LG G8s ThinQ

2019 - 11 - 05

Šiuo metu pasaulyje išmaniųjų įrenginių rinkoje vyrauja didžiulė konkurencija. Ne paslaptis, kad aršiausia kova vyksta išmaniųjų ryšio įrenginių segmente. Prieš kelis metus išmaniųjų telefonų rinkoje buvo keli, gerai žinomi gamintojai, kurie diktavo šios rinkos tendencijas ir madas. Tarp jų: „Apple“, „Samsung“, „LG“, „Nokia“.

Tačiau pastaruoju metu, dėl ateinančių didelių kompanijų iš Rytų, žaidimo taisyklės keičiasi. Nors lyderiais rinkoje išlieka „Apple“ ir „Samsung“, tačiau dėl kompanijų iš Rytų, tokių kaip „Huawei“ „Xiaomi‘ ar „OnePlus“ labai nukenčia kadaise neblogus pardavimus demonstravę „LG“ ar „Nokia“ gamintojai.

LG” anksčiau leido ir vartotojams siūlė labai gerus telefonus su puikiais, tuo metu inovatyviais sprendimais. Jų išmanieji telefonai buvo tarp lyderių ir pardavimai augo. Tačiau pastaruoju metu, jų įrenginių pardavimai smuko. Tam, žinoma, įtakos turi atsiradę nauji žaidėjai rinkoje, siūlydami puikius įrenginius už konkurencingą kainą. Šioje kovoje „LG“ nepasiduoda ir stengiasi išlikti rinkoje, pasiūlydama aukščiausios ir vidutinės klasės įrenginius su inovatyviais sprendimais.

To pavyzdys yra išleistas aukščiausios klasės, įmonės flagmanas: LG G8s ThinQ. Telefonas buvo pristatytas „MWC 2019“ parodoje, Barselonoje.

Iš pirmo žvilgsnio, paėmus telefoną jis patogiai nugula rankoje, o subtilus ir stiklu padengtas telefono korpusas išduoda, kad tai aukščiausios klasės telefonas. Pirmas potyris palieka gerą įspūdį, tačiau norint išsiaiškinti kas slepiasi šio įrenginio viduje ir kokie techniniai sprendimai yra padaryti, reikia jį apžvelgti išsamiau.

 

Dizainas ir ekranas

Telefono priekinė dalis, kaip ir galinė yra padengta stiklu, kuris yra apsaugotas „Gorilla Glass“ apsauga. Telefoną gaubia metalinis rėmelis. Stiklo ir metalinio rėmelio derinys su užapvalintais kraštais, leidžia paėmus telefoną jausti, kaip jis maloniai priglunda prie delno.

Telefono įjungimo mygtukas yra viršuje, dešinėje telefono pusėje. Telefono galios ir garso nustatymo mygtukai yra kairėje telefono pusėje. Toje pačioje pusėje „LG“ taip pat įmontavo „Google Assistant“ mygtuką, kurio nepriskirsite kitai programai ar komandai. Be abejonės LG savo flagmane, krovimo ir duomenų perdavimui įdėjo 3.1 Type-C jungtį ir paliko ausinių išėjimo lizdą.

Naudojant telefoną, susidaro įspūdis, kad mygtukai yra reikiamose vietose, nes labai patogu jais naudotis. Įjungus ekraną, viršutinėje dalyje matome ekrano išpjovą (Notch), kuriame yra įmontuotas garsiakalbis ir priekinė kamera su „TOF“ ir infraraudonųjų spindulių jutikliais. Esant poreikiui, viršutinę ekrano išpjovą galima paslėpti. Šio gamintojo G serijos telefonuose pirmą kartą buvo panaudota OLED matrica, kuri 6,21 colio ekranui suteikia ryškesnes ir kontrastingesnes spalvas, nei ankstesniuose LG įrenginiuose naudota IPS matrica. Ekranas pasižymi 1080 x 2248 raiška ir 401 pikseliu colyje. Visos šios savybės garantuoja, kad telefonu yra malonu mėgautis, žiūrint įvairius vaizdus, netgi ir saulėtą dieną.

Šis telefonas turi IP68 apsaugos sertifikatą, kuris reiškia, kad telefonas atsparus dulkėms ir pusę valandos išbūti vandenyje 1,5 m. gylyje, nepatirdamas jokių pažeidimų. Anot gamintojo, telefonas taip pat atitinka MIL-STD-810standartą, o tai reiški, kad įrenginys yra atsparus 14 aplinkos ir klimato veiksnių.

 

Kamera

Šiuo metu gamintojai, į išmanius įrenginius, diegia vis pažangesnes technologijas, bandydami nustebinti vartotojus, nauju fotografavimo potyriu.

LG“ kompanija, savo aukščiausios klasės telefonui suteikė 3 pagrindines ir vieną priekinę - asmenukių kamerą (8 MP) su šalia esančiu TOF jutikliu ir infraraudonųjų spindulių švietimo elementu, kuris yra vadinamas Z fotoaparatu.

Galinės kameros pirmojo lęšio dydis yra 12 MP, kuris yra skirtas įprastoms nuotraukoms. Antroji kamera pasižymi 13 MP plačiakampiu jutikliu, kuris skirtas aprėpti kuo platesnį vaizdą. Trečiasis jutiklis pasižymi 12 MP teleobjektyvu, kuris palaiko optinį priartinima 2 kartus. Pagrindinė kamera turi f/1,8 diafragmą ir didelį 1,4 mikrono pikselių skersmenį, kuris leidžia apdoroti daug šviesos, net ir prastai apšviestose vietose, kurio dėka nuotraukos yra detalios ir puikiai atrodo. Įrenginys gali įrašyti 4K vaizdo įrašus su 60 FPS. Kamera yra puiki filmuojant, o „Video Depth Control“ funkcija užtikrina, kad subjektas bus puikiai sufokusuotas, o fonas sulietas, lyg kinematografinis.

LG G8S ThinQ išsiskiria 8MP kamera su „TOF“ ir infraraudonųjų spindulių jutikliu. Ši kombinacija sukuria 3D scenos modelį ir išgauna didesnį vaizdo gylį, nei įprasta kamera. Vadinasi jūsų daromos asmenukės pasižymės profesionalumu, nes sukurs didesnį gilumo jausmą, veidas bus tinkamai sufokusuotas, o fonas elegantiškai sulietas.

Kad įsitikintume kameros galimybėmis, buvo padarytos kelios nuotraukos. Nuotraukose buvo atkreiptas dėmesys į jų ryškumą ir kokybę, esant gerai apšviestiems objektams (1 pav.), išbandant optinį priartinimą (2 pav.) ir aprėpiant, kuo daugiau erdvės (3 pav).

1 pavyzdys. 

2 pavyzdys.

3 pavyzdys.

Fiksuojant vaizdo įrašus ir darant nuotraukas su LG „G8s ThinQ telefonu pastebėta, kad kamera pasižymi geru vaizdo stabilizavimu ir fokusavimo funkcija. Net aktyviai fiksuojant vaizdelius, pastebėta, kad gautas vaizdas yra kokybiškas ir nedreba. Telefone įmontuotas „Bokeh“ efektas, kuris nuotraukoms suteikia žavų suliejimo efektą fonui, kuris yra už pagrindinio objekto. Priklauso nuo fotografuojamo objekto, ar tai būtų šviesu ar tamsu, telefonas pats aptinka kokiu rėžimu optimaliausia atlikti kadrą.

Kamera turi daug funkcijų iš kurių išsiskiria maisto fotografavimas, vaizdo sulėtinimas, naktinio vaizdo ir daugelis kitų, kurios pagyvins jūsų fotografijas. Nuotraukas galima redaguoti jas atliekant, arba redaguoti jau užfiksuotus kadrus.

Fotografijos mėgėjas, tikrai pastebės šio įrenginio fotografavimo galimybęs ir įvertins patirtį fiksuojant vaizdus, o begalė įdomių funkcijų, leis mėgautis užfiksuotais vaizdais ir galbūt pažadins fotografijos menininką Jūsų sieloje.

 

Gestai ir valdymas

LG priekinėje dalyje, kaip minėta turi Z fotoaparatą, kuris naudoja infraraudonuosius spindulius ir „TOF“ jutiklį. Šie jutikliai turi funkcija: „Air Motion“, kurios pagalba galite neliesdami telefono, naudodami rankų gestus valdyti funkcijas: atsiliepti į skambučius, įjungti laikmatį ar žadintuvą, leisti medijos failus ir valdyti garsą ar daryti momentinę ekrano kopiją. Ši galimybė yra inovatyvi ir „LG“, tai įdiegė savo įrenginyje.

Šį telefoną galite atrakinti galinėje telefono dalyje esančiu pirštų antspaudų skaitytuvu, kuris veikia tiksliai ir greitai. Tačiau dėl priekyje esančios kameros ir infraraudonųjų spindulių jutiklio šį telefoną taip pat galite atrakinti naudodami tik delną ar veidą.

 

Garsas

Kas buvo pastebėta ir nuteikė labai pozityviai, tai įrenginio garso kokybė. Garsas telefone sklinda tolygiai ir gražiai, išlaikant žemų dažnių balansą, „LG“ šiame įrenginyje įdiegė „Crystal Sound Oled“ garso technologiją, pagal kurią atrodo, kad garsas eina tiesiogiai iš ekrano. Dėl šios priežasties telefone nėra garso angos. Telefonas palaiko DTS:X 3D Surround garso funkciją, kurią įjungus garso kokybė dar labiau pagerėja ir galima mėgautis stereogarsu. Taip pat telefone yra palikta ausinių išvestis. Pajungus ausines garsas sklinda kokybiškas ir švarus, o įjungus minėtą DTS:X 3D funkciją, jis dar pagerėja.

 

Galia ir ištvermė

LG G8s ThinQ yra aukščiausios klasės telefonas, todėl nenuostabu, kad telefone įmontuotas „Qualcomm“ įmonės, „Snapdragon 855“ procesorius su „Adreno 640“ vaizdo plokšte. Telefonas turi 128 GB vidinės atminties, kurią galima praplėsti iki 1TB Micro SD kortele ir 6 GB darbinės atminties. Tai yra vienas galingiausių procesorių, kuris yra montuojamas ir kitų įmonių aukščiausios klasės įrenginiuose, tokiuose kaip „Samsung“ S10, „Sony“ Xperia 1 ar „Xiaomi“ Mi 9 .

Telefonas su tokia „jėgaine“ patiks žaidimų mėgėjams, nes su juo galėsite mėgautis galingiausiais ir naujausiais žaidimais, aukščiausia grafika, net 60 FPS greičiu. Tokie žaidimai, kaip: Player Unknown's Battlegrounds, 9Asphalt-legends, GTA ar Temple run 2 veiks be problemų aukščiausia grafika.

Telefone yra įmontuota 3550 mAh baterija, kuri palaiko greitąjį įkrovimą (Quick Charge 3.0) iki 18W. Taip pat yra galimybė krauti belaidžiu būdu (Wireless Charging).

Nors baterija gali pasirodyti, kad nėra talpi, tačiau atlikti šio telefono bandymai rodo, kad telefoną naudojant intensyviam naršymui internete, ji laiko virš 11 valandų. O norint maksimaliai įkrauti iki 100%, reikės, mažiau nei 2 valandų.

Atsižvelgiant į turimus parametrus ir telefono baterijos veikimo laiką, tai yra geras pasirinkimas, mėgėjams naršyti internete ar žaisti žaidimus.

 

Apibendrinimas

LG kompanijos sprendimas, kai kurias funkcijas valdyti rankų gestais yra sveikintinas ir progresyvus. Ar jis pasiteisins, parodys ateitis.

Daromų nuotraukų kokybė yra gera ir ryški, net esant prastam apšvietimui, o asmenukes pagyvina „TOF“ kamera, kuri idealiai sufokusuoja veidą ir elegantiškai sulieja foną.

Telefone, naudojant „Crystal Sound Oled“ garso technologiją yra labai gerai perteikiamas garsas, kurį dar labaiu sustiprina DTX:X 3 D funkcija.

Įrenginyje yra įmontuotas galingas procesius ir vaizdo plokštė, kuri užtikrins sklandų, naujausių žaidimų veikimą, esant net ir aukščiausiai žaidimo grafikai. O 3550 mAh integruota baterija, palaikanti greitą įkrovimą užtikrins kad pramogomis galėtumėte naudotis nenutrūkstamai.

LG“ išleisdama savo naujausią, aukščiausios klasės įrenginį G8s ThinQ pasiūlė išties įdomius sprendimus ir naujoves už labai konkurencingą kainą rinkoje. Galbūt šis įrenginys sulauks pasisekimo tarp vartotojų ir bendrovė padidins savo pardavimų apimtį išmaniųjų telefonų rinkoje.