Apžvalgos

ONEPLUS 10 PRO 5G APŽVALGA

Išmani ekspertė Inesa, 2022-06-01

OnePlus prekės ženklas sukurtas 2013 metais su tikslu pritraukti aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų naudotojus, siūlant mažesnę nei kitų gamintojų kainą, bet kartu išlaikant didžiausius flagmanų kokybės bei parametrų standartus. Gamintojo firminis moto „Niekada nesustok“ (angl. „Never Settle“) įkūnija viziją, kad vartotojai ieškantys mažesnės kainos įrenginių neturi pasitenkinti žemesne kokybe ir parametrais. OnePlus kuriami išmanieji telefonai nuo pat pirmųjų modelių kainavo mažiau už konkurentų modelius ir sėkmingai įgyvendino gamintojo viziją bei tvirtai įsitvirtino rinkoje. OnePlus 10 Pro 5G yra naujausias gamintojo flagmanas, kuris taikosi nušluostyti nosį kitų gamintojų galingiausiems įrenginiams. Ar jam gali pavykti, pamėginsiu išsiaiškinti šioje apžvalgoje.

Dizainas

OnePlus 10 Pro dizaine vyrauja užapvalinti kampai ir matinis paviršius. Įrenginys turi Gorilla Glass stiklu apsaugotą ekraną bei nugarėlę (atitinkamai Gorilla Glass Victus ir Gorilla Glass 5), kurie pasižymi lenktu dizainu bei yra sujungti plonu aliuminio rėmeliu. Matinis nugarėlės paviršius ne tik gražiai atrodo, bet ir yra praktiškas – nesimato piršto antspaudų, o gilumoje slepia blizgesį, kuris atgyja saulės šviesoje. Nugarėlės akcentas – trijų galingų kamerų modulis, kuris yra itin neženkliai pakilęs nuo paviršiaus ir tviska veidrodiniu žvilgesiu. Telefonas taip pat turi IP68 atsparumo dulkėms bei vandeniui standartą, kuris leidžia nesibaiminant įrenginį panardinti į vandenį iki 1,5 metro gylio.

 

Ekranas ir techninės savybės

 • OnePlus 10 Pro turi lenkto dizaino  6.7" QHD+ rezoliucijos ekraną, kurio ryškumas itin tiksliai prisitaiko prie aplinkos šviesos, nes yra valdomas pasitelkiant DI (dirbtinį intelektą).
 • Dėka moderniausių lietimo technologijų ir 120Hz atsinaujinimo dažnio užtikrinamas itin tikslus įrenginio valdymas, minimali ekrano delsa ir nepriekaištinga medijos atvaizdavimo kokybė.
 • Ekrano apačioje yra piršto antspaudų skaitytuvas, kuris piršto antspaudą nuskaito itin lengvai.
 • Telefone veikia OxygenOS 12.1 operacinė sistema, kuri yra sukurta naujausios Android 12 pagrindu ir veikia išskirtinai tik šio gamintojo įrenginiuose. Operacinė sistema išsiskiria tuo, kad yra labai artima tikrajai Android sistemai, t.y. gamykliškai turi visas Google programas ir mažai gamintojo ar trečiųjų šalių programų. Gamintojas reguliariai ruošia atnaujinimus ir patobulinimus savo operacinei sistemai, kurie yra subalansuoti būtent jo gaminiams – taip pasiekiamas optimalus įrenginio veikimas.
 • Įrenginys turi Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 procesorių, kurį be OnePlus 10 Pro taip pat turi tokie flagmanai kaip Xiaomi 12 Pro ir Xiaomi Poco F4 GT. Šis procesorius yra pažangiausias Qualcomm procesorius ir patenka tarp trijų pačių galingiausių šiuo metu rinkoje esančių išmaniųjų telefonų procesorių. Jis sukurtas naudojant 4 manometrų technologiją, kuri ir pasižymi itin sparčiu veikimu bei subalansuotomis energijos sąnaudomis.

Procesoriaus DI technologija yra patobulinta lyginant su senesne karta ir užtikrina sklandų visų įrenginio procesų veikimą: pradedant branduolių parinkimu priklausomai nuo užduoties sudėtingumo ir baigiant nuotraukų bei vaizdo įrašų fiksavimo kokybe.

 • Įspūdinga 12GB RAM darbinė atmintis, kuri gali būti išplėsta iki neįtikėtinų 19GB RAM leis įrenginiu naudotis be jokių kliūčių. Žaidimų entuziastai juo galės be jokių kliūčių žaisti bet kurį šiuo metu egzistuojantį žaidimą ir garantuotai turėti pačią geriausią patirtį.
 • Telefone taip pat yra 5 sluoksnių 3D pasyvaus aušinimo sistema, kuri užtikrina, kad įrenginys per daug neįkaistų nepriklausomai nuo to, kokio sudėtingumo procesai bus atliekami.

 

 

 

 Garsas ir baterija                                                                           

 • OnePlus 10 Pro turi 5000 mAh talpos bateriją, kuri neatsiliekant nuo kitų šiuolaikinių flagmanų yra sudaryta iš dviejų elementų, kad būtų užtikrintas kuo spartesnis jos įkrovimas.
 • Telefonas palaiko 80W greitą įkrovimą ir 50W belaidį įkrovimą. Komplektacijoje randamas įkroviklis telefoną pilnai įkaus vos per 32 minutes, o su atskirai įsigytu maksimalios palaikomos galios belaidžiu įkrovikliu telefoną galima pilnai įkrauti per vidutiniškai 47 minutes.
 • Telefonas turi stereo garsiakalbius, kurie kartu su „Dolby Atmos“ technologija atkuria itin aukštos kokybės garsą, pasižymintį subalansuotu skambesiu, dideliu garsumu bei išraiškingais žemais tonais.

Kamera

OnePlus 10 Pro galinės kameros sistema susideda iš trijų kamerų. Ją kuriant bendradarbiauta su „Hasselblad“ - pasaulinio lygio profesionalių skaitmeninių fotoaparatų gamintoju, kurio logotipą ir yra šalia kamerų. Šis premium prekės ženklas asocijuojamas su aukščiausio lygio įranga ir nepriekaištinga kokybe. OnePlus 10 Pro turi jau antros kartos „Hasselblad“ kameras (pirmąkart jos pasirodė OnePlus 9 Pro modelyje) ir gamintojas nurodo, kad lyginant su pirmtaku, naujausias įrenginys geba užfiksuoti net 64 kartus daugiau spalvų informacijos. Kameros sukalibruotos siekiant tobulo rezultato – natūralių spalvų neprarandant jų sodrumo bei dinamiškumo.

 

 

 Fotografijos

 • Priekinė kamera turi 32MP raišką, HDR funkciją, automatinį fokusavimą, portretinį režimą, DI teikiamus privalumus, filtrus, efektus ir kt.
 • Pagrindinė plataus kampo 48MP raiškos kamera turi automatinį fokusavimą ir tikslai užfiksuoja kiekvieną norimą detalę. Fotografuojant galima drąsiai visam laikui įjungti dirbtinio intelekto funkciją, nes jos dėka atpažįstami objektai bei scenos ir pagal juos parenkami tinkamiausi kameros parametrai, o rezultatai išties džiugina –kiekvienas darytas kadras pasižymi itin subalansuotomis spalvomis. Fotografuojant vaizdus, kuriuos norėsis prisiminti ir galbūt atspausdinti dideliu formatu, rekomenduoju įjungti „High“ funkciją viršutiniame kameros meniu, kuri tris ar keturis kartus padidins nuotraukos failo dydį ir garantuos, kad rezultatas džiugins aukšta raiška.

 

 

 • Itin plataus kampo kamera turi net 50MP raišką ir įspūdingą 150 laipsnių kampą. Ja fiksuoti kadrai taip pat pasižymi plačia spalvų gama, kas tikrai patiks mėgstantiems įamžinti gamtovaizdžius ar miesto panoramas.
 • 8MP teleobjektyvo kamera gali optiškai priartinti vaizdą iki 3 karto nesumažindama nuotraukos kokybės, o skaitmeniniu būdu artina net iki 30 kartų. Gautos nuotraukos taip pat pasižymi geru spalvų balansu ir džiugina akį, tą patį galima pasakyti ir apie kadrus gautus optiškai priartinus vaizdą. Savaime suprantama, kad kadrai, kur naudojamas skaitmeninis priartinimas, kokybę praranda nes nuotraukos yra apkarpomos priklausomai nuo artinimo laipsnio.

 

Bendrai, fotografavimas šiuo įrenginiu palieka gerą įspūdį. Kameros meniu viskas pateikiama patogiai ir suprantamai. Be įprastinio, portreto ir nakties režimų kameroje taip pat galima rasti panoramos, laiko intervalo, ilgos ekspozicijos, 150 laipsnių ir kitus režimus. Taip pat yra Pro režimas, kuris leis labiau pažengusiems naudotojams reguliuoti tokius parametrus kaip: ISO, užrakto greitis, ekspozicija, fokusavimo atstumas, baltos spalvos balansas. Čia taip pat galima pasirinkti fotografuoti RAW formatu naudojant visas tris galines kameras ir daug kitų funkcijų. Vienintelis dalykas, kurio galima pasigesti kameros meniu tai macro režimas. Taip yra dėl to, kad nėra macro lęšio, o telefoto kamera turi fiksuotą 77mm židinio nuotolį, kuris nulemia, kad ji objektus fiksuoja gan didesniu atstumu (lyginant su macro kamera). Tačiau macro režimui yra puiki alternatyva – telefono kameroje pasirinkus 3.3 karto optinį priartinimą gauname macro kameros efektą, su kuriuo nėra būtinybės priartėti prie objekto labai arti norint fiksuoti smulkiausias jo detales. Rezultatai nenuvilia, nes 8MP telefono kameros raiška yra didesnė nei daugelio macro kamerų.

 

 

Video

Video režimas taip pat suteikia daug galimybių. Aukščiausia raiška, kuria galima filmuoti su pagrindine kamera yra 8K, tačiau ją pasirinkus bus filmuojama tik 24 kadr./sek. greičiu, tad šis režimas turės limituotas panaudojimo galimybes.

Pasirinkus 4K raišką galima filmuoti 120 kadr./sek., bet tik su pagrindine kamera. Filmuojant 4K 60 kadr./sek. raiška atsiranda vaizdo priartinimo iki 10 kartų galimybė ir tik pasirinkus 4K 30 kadr./sek. raišką atsiranda plataus kameros kampo galimybė. Pagrindinė kamera turi optinį vaizdo stabilizavimą (jis įgalinamas pasirinkus itin stabilų režimą video meniu), kuris neabejotinai pagerina vaizdo įrašo kokybę, kai filmuojama ne stabilioje pozicijoje. Taip pat meniu galime įgalinti DI, kuris filmuojant realiu laiku, atpažįsta scenas ir optimizuoja kameros parametrus bei apdoroja video įrašą,

OnePlus 10 Pro kamera taip pat turi sulėtintą režimą (kuris gali filmuoti HD raiška 480 kadr./sek. arba Full HD raiška 240 kadr./sek.), dviejų peržiūrų vaizdo įrašą (kuris vienu metu filmuoja su priekine ir galine kamera) ir daug kitų funkcijų.

Filmavimo kokybė ir galimybės iš esmės paliko tikrai gerą įspūdį: patiko patogus video režimas, nepriekaištingas fokusavimas, artinimo galimybės pasirodė pakankamos, o DI funkcija veiksmingai pagerina vaizdą išlaikydama natūralų spalvų balansą.

Išvados

Taigi, OnePlus 10 Pro tikrai nusipelno flagmano vardo, nes tiek išore, tiek vidumi atitinka šį standartą. Modernus dizainas ir premium klasės medžiagos leis tai pajusti ne tik pirmą kartą laikant įrenginį rankose, bet ir vėliau, nes užtikrins įrenginio ilgaamžiškumą. Techniniai parametrai taip pat neleis suabejoti, kad naudojatės galingu įrenginiu, nepriklausomai nuo to, kokia veikla užsiimsite: naršysite, fotografuosite, filmuosite, žaisite naujausius žaidimus. Įrenginys turi visas naujausias Android 12 funkcijas ir galimybes, didelės talpos bateriją ilgam veikimui ir itin greitą įkrovimą tiek iš tinklo, tiek ir belaidžiu būdu. OnePlus naujausias flagmanas, panašu, kad yra pajėgus atlaikyti konkurenciją ir su kitų gamintojų įrenginiais. Samsung Galaxy S22 ir S22+ siūlo labiau išvystytą ekosistemą bei sąveiką su kitais išmaniaisiais įrenginiais (planšetėmis, laikrodžiais, belaidėmis ausinėmis, Windows kompiuteriais ir kt.). Tačiau OnePlus pranašesnis didesnės talpos baterija (5000 mAh prieš atitinkamai 3700mAh ir 4500mAh), kelis kartus spartesniu įkrovimu iš tinklo (80W prieš atitinkamai 25W ir 45W), ir itin greitu belaidžiu įkrovimu (50W prieš 15W). Taip pat verta paminėti, kad OnePlus gali pasigirti pilnesne komplektacija ir priedais: tinklo įkroviklis, laidas, silikoninis dėklas ir gamyklinė plėvelė ant ekrano reiškia, kad telefonas iš karto yra paruoštas naudojimui, o tuo tarpu Samsung Galaxy S22 ir S22+ komplektacijoje turi tik įkrovimo laidą. Kiek ironiška tai, kad OnePlus 10 Pro savo dizainu ir lenktu ekranu taip pat gali labiau sužavėti primindamas senesnius Samsung flagmanus, nes naujausi Samsung Galaxy S22 ir S22+ pasižymi griežtomis linijomis ir turi plokščius ekranus.

Apple iPhone 13 Pro akivaizdžiausias konkurencinis pranašumas prieš OnePlus 10 Pro taip pat yra itin gerai išplėtota ekosistema ir stabili operacinė sistema. Taip pat šie įrenginiai pasižymi pažangiomis kamerų galimybėmis tiek fotografuojant, tiek ir filmuojant. OnePlus 10 Pro į šią dvikovą atsineša tuos pačius ginklus: spartesnį tinklo ir belaidį įkrovimą; plonesnį lenkto ekrano dizainą; pilnesnę komplektaciją. Minėti OnePlus 10 Pro privalumai gali tapti lemiančiais Android vartotojui, kuris ieško išmėginti kažką naujo, bet nėra pasiryžęs pereiti į kitą operacinę sistemą, į kurią gali būti sudėtingiau perkelti duomenis ar naviguoti dėl pasikeitusios meniu kalbos bei valdymo subtilybių.

OnePlus 10 Pro 5G privalumai:

 • Modernus lenkto ekrano dizainas ir premium kokybės medžiagos;
 • Gorilla Glass apsauga, IP68 atsparumas dulkėms ir vandeniui;
 • QHD+ Fluid AMOLED ekranas, 120Hz atsinaujinimo dažnis;
 • Talpi 5000mAh baterija, greitas 80W įkrovimas, belaidis 50W įkrovimas;
 • Snapdragon 4nm procesorius, 12GB RAM su praplėtimo galimybe;
 • Android 12 operacinė sistema su visomis Google programomis, meniu lietuvių kalba;
 • Aukštos kokybės nuotraukos ir vaizdo įrašai;
 • Pilna komplektacija: tinklo įkroviklis, ekrano apsauga, dėklas.
Naujiena

Naujiena

 Oneplus 10Pro 5G juodos spalvos ekranas ir nugarele ONEPLUS 10 Pro 5G 256GB
Prekė išparduota