Apžvalgos

Susipažinkite: SAMSUNG Galaxy S21 Ultra 5G

2021-03-24

Šiemet „Samsung“ nutarė taikyti visai kitokią „Galaxy S21“ serijos kainų strategiją, ne tik sustablė, bet ir sumažino naujųjų flagmanų kainas. Buvo prisitaikyta ne tik prie ekonominių rinkos sąlygų, bet įsiklausyta į vartotojų norus bei kritiką. Norintiems aktualiausių ir pažangių technologijų kompaktiškame korpuse, bet nenorintiems mokėti daug, „Samsung“ siūlo rinktis mažiausią iš geriausių trejetuko – „Samsung Galaxy S21 5G“. Siekiantiems idealo aukštumų ir trokštantiems ilgam išlikti technologijų viršūnėje, verta atkreipti dėmesį į „Samsung Galaxy S21+ 5G“. Ieškantiems geriausio iš geriausių, specialiai pamirštantiems namuose gremėzdiškas foto kameras ir teikiantiems pirmenybę „viskas viename“ įrenginiams, „Samsung“ šiais metais siūlo rinktis patį geriausią savo flagmaną – „Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“. Ar viskas tikrai taip gražu, kaip skelbiama reklamoje, ar „neužlipta ant grėblio“ antrą kartą? Užbėgsiu įvykiams už akių – telefonas nuostabus, o tobulumui ribų nėra.

Dizainas ir dėžutės turinys

Praėjusių metų „Galaxy S20 Ultra“ gremėzdiškas kameros modulis atrodė tarsi atskiras įrenginys, prilipdytas prie išmanaus telefono nugarėlės, tačiau šių metų „Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ pademonstravo išskirtinį požiūrį. Tinkamai užapvalinti nugarėlės kraštai, matinis, neteplus naujausios kartos „Gorilla Glass Victus“ stiklas, meistriškai įkomponuotas kameros modulis ir juodesnė už juodą parinkta spalva daro šį įrenginį išskirtiniu. Beje, galima pasirinkti ir sidabrinės spalvos „Galaxy S21 Ultra 5G“, kuri lengvai persilieja į violetinį atspalvį ir dar geriau paslepia liekančius ant korpuso nešvarumus.

Tai ganėtinai didelis ir sunkus planšetofonų kategorijos išmanusis telefonas. Tačiau didelis svoris taip gerai paskirstytas, kad laikant rankose, jis tarsi gerai sukalibruotos svarstyklės, įjungimo ir garso reguliavimo mygtukai lengvai pasiekiami naudojantis viena ranka, o statesni korpuso kampai leidžia saugiai ir patogiai įremti aparatą į delną. Pokalbių garsiakalbis viršutinėje briaunoje yra taip juvelyriškai paslėptas, kad net ir įdėmiai žiūrint ne visada įmanoma jį pastebėti. Jau minėtas kameros modulis atrodo lyg įlietas į telefono rėmą, tačiau tai yra galinio dangtelio neatskiriama dalis. „Samsung“ dizaineriai puikiai atliko savo darbą, nes įvykus nelaimei remonto kaštai ir laikas bus kur kas mažesni. Įrenginys taip pat turi IP68 apsaugą nuo vandens ir dulkių, o rėmas pagamintas iš tvirto aliuminio.

Atskiro dėmesio vertas dėžutės turinys, kuriame rasime dokumentacijos lankstinukus, raktelį SIM kortelės stalčiukui atidaryti ir vienodų Type-C galų įkrovimo laidą. Nei apsauginio dėklo, nei ausinių, nei įkrovimo blokelio „Samsung“ nutarė nekomplektuoti ir siūlo šiuos aksesuarus įsigyti atskirai, jei neturite užsilikusių nuo seniau įsigytų išmaniųjų telefonų.

Ekranas, parametrai ir „S Pen“ galimybės

„Galaxy S21 Ultra 5G“ turi geriausią kada nors sukurtą „Samsung“ išmaniųjų telefonų ekraną. Jame pristatomos kelios niekada dar nematytos gamintojo telefonuose naujovės. Naujasis 6.8 colio „Dynamic AMOLED 2X“ ekranas naudoja 16% mažiau energijos, nei metų senumo „Galaxy S20 Ultra“, tačiau tuo pačiu yra gerokai ryškesnis (1500nits ryškumas). 2K (WQHD+) rezoliucijos ekranas išmaniai prisitaiko prie naudojimo sąlygų ir pats reguliuoja ekrano atnaujinimo dažnį nuo 120Hz iki 10Hz. Galiu drąsiai teigti, kad „Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ pateikė rinkai patį geriausią ekranų etaloną, kurio bus verta siekti, kurį bus norima aplenkti.

Visai „Galaxy S21“ serijai būdingos dvi netektys – dingo „Samsung Pay“ apmokėjimo paslauga bei atsisakyta microSD saugojimo laikmenos naudojimo, leidžiant pasirinkti 3 vidinės atminties dydžius (128GB, 256GB, 512GB). Dar viena netektis liečia tik Ultra versiją – nutarta vietoj prieš metus naudoto 45W greitojo įkrovimo apginkluoti tik 25W greituoju baterijos įkrovimu.

Kažko netekus, reikia tai kompensuoti dvigubai ir „Samsung“ nepašykštėjo naujovių. Atsisakius ilgalaikės savo procesorių kūrimo nuo nulio tradicijos, „Galaxy S21 Ultra 5G“ varomas pagal „ARM“ kompanijos architektūrą 5nm technologija pagamintu „Exynos 2100“ procesoriumi. Patobulintas vibracijos varikliukas, kurio dėka jaučiame skirtingo tipo ir intensyvumo vibracijas atliekant skirtingas užduotis. Naudojama naujesnė ir greitesnė UFS 3.1 tipo vidinė atmintis, didesnis ir greitesnis pirštų antspaudų skaitytuvas po ekranu, naujausias „Bluetooth 5.2“ modulis, galimybė naudotis naujausia „Wi-Fi 6e“ jungtimi, ir iki šiol tik „Apple“ naudota „UWB“ jungtimi (angl. Ultra Wideband). Dėka „UWB“ jungties naujieji Samsung išmanieji telefonai gali matyti vienas kitą tam tikru atstumu net neprisijungus prie tinklo ir taip palengvinti paieškas netekus telefono, o taip pat naudotis naujausiais daiktų ieškikliais „Galaxy SmartTag“.

Maloniai nustebinusi naujiena – tai „S Pen“ rašiklis, kuris iki šiol buvo sutinkamas tik „Galaxy Note“ serijos įrenginiuose. Deja, jo nerasime išnyrančio iš korpuso, norint juo naudotis reikės įsigyti atskirą rašiklį arba specialų apsauginį dėklą, kuriame bus tvirtinamas gerokai didesnis, nei įpratę matyti Note telefonuose, išmanusis „S Pen“ rašiklis.

Norintiems susipažinti su detaliais „Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ techniniais parametrais, išskleiskite papildomą skiltį „Išsami techninė informacija“ telefono aprašymo apačioje.

Garsas

„Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ naudojami stereo garsiakalbiai – pagrindinis ir garsiausias yra apatinėje telefono briaunoje, o antrasis naudojamas kaip pokalbių/ausies garsiakalbis. Rezultatas pranoksta lūkesčius, didžiausią įspūdį padarė žaidžiant žaidimus, kai stereo garsas, net ir nenaudojant ausinių sukuria erdvės jausmą. „Samsung“ įrenginių garso kokybė gerinama dėka bendradarbiavimo su garso kompanija „AKG“.

Sklindantis garsas labai garsus bei švarus, o telefono nustatymuose galima pasirinkti įvairiausius jo režimus, net pritaikyti garso skambesį pagal žmogaus amžių. Tikrą garso palaimą galima bus pajusti klausant muzikos per ausines, nes garsas atkuriamas 32-bit/384kHz kokybe, kurią pastebės ne visi, tačiau „Samsung“ siekia, kad jų flagmanas būtų geriausias rinkoje ir toks sprendimas maloniai palepina ausis. Tačiau kai kam gali šiek tiek pritrūkti žemų dažnių, bet man pavyko idealiai susireguliuoti garso kokybę ekvalaizerio pagalba.

Baterija

„Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ įdėta 5000 mAh baterija, ne kiekvienas flagmanas gali pasigirti tokia talpa, ir maitinti ryškiausią, 2K rezoliuciją turintį, iki 120Hz mirksintį ekraną. Galima pasirinkti adaptyvų energijos naudojimo režimą, kai telefonas automatiškai, atsižvelgdamas į naudojimo istoriją, pats parenka kurias programėles palikti veikti fone, o kurias išjungti ir taip taupyti suvartojamą energiją. Taip pat galima pasirinkti vietoj 2K+ rezoliucijos naudoti FHD+ arba net HD+ ir taip dar labiau sumažinti energijos suvartojimą.

Naudojant telefoną eilinėms, kasdienėms užduotims atlikti (kelios nuotraukos, susirašinėjimai, soc tinklai, keli pokalbiai, naujienų naršymas ir pan.) baterijos energijos užtekdavo apie 2.5 dienos. Nutarus aktyviai naudoti, kai lauke ekrano ryškumas beveik visada būdavo maksimalus, telefono gyvybės užteko pilnai dienai, t.y. 12-14 val. Įjungto ekrano laikas (SOT) svyruodavo tarp 6-7.5 val.

Kraunant akumuliatorių įsigytu 25W greito įkrovimo blokeliu per pirmas 30min nuo 0% baterija pakraunama iki 54%, o per likusį pusvalandį iki 89%, norint pasiekti 100% baterijos talpą, kas nėra labai sveika akumuliatoriaus ilgaamžiškumui, teks lukterėti 75min. Naudojant mažesnės galios įkrovimo blokelį, laiko rezultatai maždaug padvigubėja. Taip pat galima įkrauti naudojant iki 15W galios bevielio krovimo stotelę bei panaudoti patį išmanųjį telefoną, kaip bevielio įkrovimo stotelę ir pasidalinti akumuliatoriaus energija su kitais įrenginiais palaikančiais bevielį įkrovimą.

Vartotojo aplinka ir veikimas

„Samsung“ pastaraisiais metais skyrė gana daug dėmesio tobulinant vartotojo aplinką. „Galaxy S21 Ultra 5G“ rasime švarią ir funkcionalią „One UI 3.1“ versiją, kuri veikia „Android 11“ pagrindu. Kai kam ji gali pasirodyti kaip tik per daug apkrauta ir nepatraukli, tačiau tai jau skonio reikalas.

Telefone pakankamai daug įvairių nustatymų bei naudingų papildomų funkcijų – galimybė vienu metu paleisti dvi ar net daugiau programų (ši funkcija priartina telefono naudojimąsi prie įprastų kompiuterių patirties), minėto „S Pen“ naudojimosi galimybės, tiesa, negalima pasinaudoti per atstumą veikiančiomis funcijomis, kaip „Galaxy Note20“, tačiau „Samsung“ žadėjo pristatyti rašiklio Pro versiją kuri turės daugiau funkcijų.

Be firminės „Samsung Knox“ saugumo sistemos, ne ką mažiau naudinga programinės įrangos funkcija yra „Samsung DeX“, kuri yra „Samsung“ stalinio kompiuterio programinės įrangos versija. Dėka jos galima laidu arba per Wi-Fi tinklą pajungti „Galaxy S21 Ultra 5G“ prie išmaniojo televizoriaus, monitoriaus ar nešiojamo kompiuterio, prijungus „Bluetooth“ klaviatūrą bei pelę naudotis telefonu tarsi staliniu kompiuteriu, įjungiant visas norimas telefone esančias programėles.

„Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ pirštų antspaudų skaitytuvas gerokai didesnis ir veikia tiksliai. Vos pasirodžius išmaniajam telefonui parduotuvių lentynose, daug kas pastebėjo, kad atrakinimas pirštu nebuvo toks greitas, tačiau po atkeliavusių atnaujinimų padėtis ištaisyta ir ekranas atrakinamas labai greitai.

Daug kas peikia „Exynos“ procesorius, tačiau naujasis „Exynos 2100“, kai kuriuose sintetiniuose testuose, net lenkia savo dvynį brolį su „Snapdragon 888“ procesoriumi. „Samsung“ pažabojo procesoriaus kaitimą ir suteikė optimistiškų vilčių, laukiant konkurencingų procesorių ateityje. Tačiau žaidžiant daug resursų reikalaujančius žaidimus pastebėjau, kad rodomas kadrų skaičius per sekundę (FPS) neatitinka realybės, animacijos judesiai šiek tiek stringa, o bendras vaizdas išplaukęs. Viso to kaltininkai, tai žaidimų „pagerinimo“ programėlės ir funkcijos – „Game Launcher“, „Game Booster“, „Game Optimizing Service“. Atskira programėle išjungus šias žaidimų „pagerinimo“ funkcijas (mokama programėlė „Package Disabler Pro“, „root“ nereikia, tad įrenginio garantija išlieka, dar yra nemokamas būdas atlikti tai per kompiuterį) dingo erzinanti migla, atsitiko FPS. Jei nesiruošiate žaisti daug resursų reikalaujančių žaidimų, ši problema jūsų tikrai nekamuos, o ateityje „Samsung“ turėtų ištaisyti šią klaidą.

Kamera

„Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ yra pirmasis „Samsung“ išmanusis telefonas, turintis naują keturių kamerų fotografavimo sistemą – 12MP itin plataus kampo kamera, 108MP pagrindinė kamera ir dvi 10MP kameros su 3x ir 10x optiniu priartinimu. Pagrindinė kamera apjungia greta esančius pikselius į vieną ir 108MP sensorius fiksuoja 12MP kokybės nuotraukas. Pageidaujant, galima pasirinkti užfiksuoti visais 108MP, bet tam patarčiau padėti telefoną kur nors nejudinamai tvirtai ar naudoti trikojį. Pagrindinės kameros modulis turi šiek tiek platesnio vaizdo lęšį ir vaizdas toliau nuo centro yra nežymiai ištempiamas, bei kraštuose pastebima daugiau triukšmo, kurį programiškai telefonas bando užglaistyti.

„Galaxy S21 Ultra 5G“ kur kas geriau subalansuoja mėlyną ir žalią atspalvius dėl smarkiai patobulinto HDR, kuris kartu ir pakiša koją. Dažnai  nuotraukose šešėliai taip smarkiai pašviesinami, kad kartais iš viso sunku suprasti, ar jie yra. Tačiau vos po sekundės padarius nuotrauką, rezultatas gali visiškai skirtis, tad patariu visada padaryti bent po 2-3 tokius pačius kadrus ir vėliau išsirinkti labiausiai patikusį.

3x kamera idealiai tinka priartinti žmones ir kitus netoli esančius objektus, o 10x priartinimas tiks labiau tolumoje esančių objektų įamžinimui (pastatai, skulptūros ir pan.). Didinant vaizdą daugiau nei 10 kartų, „Samsung“ naudoja prieš metus pristatytą, patobulintą „Space Zoom“ sistemą. Nauja „priartinimo užrakto“ funkcija padeda stabilizuoti drebančias rankas esant 30x ar didesniam priartinimui. Priartinus vaizdą 100 kartų matomi skaitmeninio išdidinimo netikslumai, tačiau dirbtinis intelektas pakoreguoja detales ir galutinis rezultatas tampa įspūdingu.

Jei didžiąją dalį jūsų nuotraukų sudaro nakties vaizdai ir peizažai, būtinai naudokite režimą „Naktis“. Telefoną teks laikyti nejudinamai kelias sekundes, dėl ko nuotraukoje beveik neliks pašalinių triukšmų, bus įamžinta daugiau detalių, o gatvių šviesos bus pagaliau panašios į žibintus, o ne kabančius blynus. „Samsung“ gyrėsi, kad patobulino portretų režimą, tačiau man ne visada pavykdavo tinkamai atskirti siluetą nuo sulieto fono, tekdavo padaryti kelias nuotraukas, bet veido detalumas ir spalvų  natūralumas nenuvylė.

Naujas makro režimas naudoja 12MP ypač plataus kampo kamerą, tad įamžinami nors ir ne mikroskopiniai, bet tikrai ryškūs ir gražūs vaizdai. Dar galima naudoti vieno fotografavimo funkciją, kuri vienu metu fiksuoja vaizdo įrašus, nuotraukas ir kuria animacijas. Daug kam ji gali pasirodyti labai smagi, nes greitai ir žaismingai įamžina tą pačią akimirką skirtingais režimais.

40MP asmenukių kamera yra viena iš geriausių rinkoje, leidžianti pasirinkti reguliarų bei plataus kampo fiksavimą, skirtingus portreto režimus ir jų intensyvumą.

„Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ gali filmuoti 8K kokybe, kol kas didelio įspūdžio rezultatai nepaliko. Labiausiai sudomino „režisieriaus vaizdas“, rodantis vaizdą iš trijų galinių ir asmenukės kamerų vienu metu, bei leidžiantis filmavimo metu jas kaitalioti. Pasitelkus į pagalbą trikojį su 3x ir 10x moduliais galima įamžinti tokius video, kuriais niekas nepatikės, jog tai nufilmuota išmaniuoju telefonu. Galima drąsiai teigti, kad „Samsung“ užtikrintai pirmauja tarp „Android“ varžovų video srityje.

Išvados

Pirkite, jei ...

Norite plačių vaizdo artinimo galimybių. Su „Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ fotoaparatu smagiausia eksperimentuoti, atrasti naujas perspektyvas, naujus tolius. Du artinimo objektyvai yra didžiausias šio telefono akcentas, o 100 kartų priartinimas nustebins ne vieną jūsų draugą.

Jums reikia galingo ir universalaus „Android“ telefono. „Samsung Galaxy S21 Ultra 5G“ veikia nepaprastai gerai, gali atlikti daugiau nei dvi užduotis ekrane vienu metu, turi greičiausią 5G ryšį palaikančius dažnius, pajungus prie televizoriaus galima naudoti kaip kompiuterį.

Norite kai kurių „S Pen“ funkcijų. Svajojote su „S Pen“ rašyti užrašus „Galaxy S“ telefone? Tai galite pirmą kartą padaryti „Galaxy S21 Ultra 5G“. Dėka specialaus rašiklio galima lengvai išversti norimą tekstą, peržiūrėti nuorodas, greitai užsirašyti šovusias mintis tiesiog dokumente ar projekte, paišyti, spalvinti – viskas kaip „Note“ serijos telefonuose.

 

iki -50 Eur Buds serijos ausinems

Sutaupyk iki 50 Eur, perkant kartu su Galaxy Buds!

BITE | Go3

50 Eur nuolaida, kartu įsigijus BITĖ | Go3 televiziją

Samsung Galaxy S21 128GB rožinis SAMSUNG Galaxy S21 5G 128GB
 
739,00 799,00 Sutaupote 60,00
iki -50 Eur Buds serijos ausinems

Sutaupyk iki 50 Eur, perkant kartu su Galaxy Buds!

BITE | Go3

50 Eur nuolaida, kartu įsigijus BITĖ | Go3 televiziją

E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

Samsung Galaxy S21 256GB violetinis SAMSUNG Galaxy S21 5G 256GB
   
749,00 769,00 Sutaupote 20,00