Apžvalgos

2017-ieji metai baigėsi ir telefonų rinkai jie buvo ganėtinai sėkmingi – išleista daugybė įdomių telefonų ir konkurencija rinkoje niekada nebuvo tokia arši. Vieniems labiau patinka išskirtinis ir labai brangus „iPhone X“, norintys pigesnio ir paprastesnio pasirinkimo su „Android“ gali pirkti „OnePlus 5T“ ir t.t. Gamintojai jau atrodo savo „veidus“, kiekvienas flagmanas turi kažką unikalaus. Na, o kas nusimato 2018-iesiems? Tai ir pabandysime aptarti šiame straipsnyje.

„Samsung Galaxy S9“ ir „S9+“

„Samsung Galaxy S8“ serija buvo beveik tobula. Jau žinoma, jog „Samsung“ 2018-iesiems planuoja išleisti tiesiog tobulą išmanųjį telefoną, todėl daug pakeitimų neturėtų būti nei išorėje, nei viduje. Abu telefonai turės dar mažesnius kraštus aplink ekraną, geresnes kameras, o akies rainelės skaitytuvas turėtų būti smarkiai patobulintas – juk „Samsung“ turi turėti gerą atsvarą „Apple Face ID“. Na, o jeigu jums labiau patinka pirštų atspaudų skaitytuvas, jis pagaliau bus perkeltas į patogią vietą – galinės telefono dalies centrą, todėl bene pagrindinė „Galaxy S8“ problema turėtų būti išspręsta. Naujieji „Samsung“ flagmanai taip pat gaus galingiausius rinkos „Exynos“ ir „Snapdragon“ procesorius, o RAM kiekis turėtų būti padidintas iki 6GB. Smagi žinia – „Galaxy S9“ ir „S9+“ turės 3.5mm ausinių lizdą!

Naujasis „Apple iPhone“

Kas jau yra žinoma apie naująjį „iPhone“? Jis bus – kol kas tik tiek. Neaišku absoliučiai nieko, net ir būsimojo flagmano pavadinimas ir kiek jų bus – galbūt bus išlestas „iPhone 9“, „9 Plus“ ir „11“? Gal liks tik „11“ ir „11 Plus“? Taip pat „Apple“ turėtų išleisti ir „iPhone SE“ atnaujintą versiją. Taigi, kol kas nėra aišku nieko – yra tik daugybė spekuliacijų.

„OnePlus 6“

„OnePlus“ kompanijai reikia pokyčių – nors tiek „OnePlus 5“, tiek „OnePlus 5T“ yra puikūs įrenginiai, konkurencija vidutinėje klasėje vis stiprėja, o „OnePlus“ neparodo nieko naujo – tuo tarpu kainos auga. 2018-aisiais pristatomas „OnePlus 6“ gaus „Snapdragon 845“ procesorių, 8GB RAM ir, greičiausiai, atnaujintą dizainą. Taip pat tikimasi, jog bus smarkiai pagerinta kameros kokybė – būtent dėl to „OnePlus 5“ ir „5T“ nėra labai mėgstami telefonai.

„Huawei P11“ arba „P20“

Šiemet „Huawei“ planuoja visus nustebinti ypač smarkiai. Taip, naujoji flagmanų serija turės ekranus be kraštų aplinkui, „Kirin 970“ procesorius su NPU, 6-8GB RAM, tačiau svarbiausia detalė bus trys kameros. Jas galimai turės tik pats didžiausias ir brangiausias „P20 Pro“ modelis, kiti telefonai kamerų turės mažiau. Trys kameros galinėje telefono dalyje leis fiksuoti net 41 megapikselių raiškos nuotraukas – kiek tai duos realios naudos, dar pamatysime.

„Samsung Galaxy Note9“

Kaip ir „iPhone“ atveju, kalbėti apie „Note9“ konkrečiai dar yra smarkiai per anksti. Tiesa, kaip ir „Galaxy S9“ atveju, galime tikėtis, jog pirštų atspaudų skaitytuvas bus perkeltas į kitą vietą (galbūt netgi pagaliau integruotas į ekraną), o kiti komponentai smarkiai patobulinti. „Samsung“ taip pat reikėtų atrasti kažkokią papildomą naudą iš „S-Pen“ pieštuko, kuris telefone užima nemažai vietos, kurią galėtų užimti baterija, tačiau naudos iš jo nėra tiek daug, kiek kai kuriems norėtųsi.

„Nokia 9“ arba „Nokia 10“

Nors iki šiol sklandė gandai, jog 2018-ųjų „Nokia“ flagmanas vadinsis „Nokia 9“, dabar jau pradeda rodytis ir „Nokia 10“ pavadinimas. Ko galite tikėtis? Ekrano be rėmelių, dvigubos kameros su ypač kokybiška „Zeiss“ optika, „Snapdragon 845“ procesoriaus ir 6-8GB RAM. „Nokia“ 2017-aisiais sekėsi tiesiog fantastiškai dėl nuostabaus kainos ir kokybės santykio bei nemodifikuotos vartotojo sąsajos. Tikimės jog 2018-aisiais ši kompanija sugebės pasiūlyti dar daugiau.

„Sony Xperia XZ Pro-A“

Ar naujasis flagmanas iš tiesų vadinsis taip keistai? Abejojame. Tačiau nei kiek neabejojame, jog „Sony“ pagaliau padarys dizaino atnaujinimus, kurių laukėme taip seniai. „Sony“ telefonai (net ir patys brangiausi) jau per ilgą laiką atrodo identiškai, tarsi vis dar būtų 2014-ieji. Šiemet „Sony“ turėtų pristatyti flagmaną su minimaliais kraštais aplink ekraną, „Snapdragon 845“ procesoriumi, 6GB RAM ir, tikėkimės, įspūdinga kamera. Tiesa, tai leistų „Sony“ tik pasivyti 2017-ųjų metų flagmanus, tad jeigu Japonų kompanija nori iš tikrųjų sudrebinti rinką, jiems reikėtų padaryti kažką daugiau. Konkurencinga kaina? 120Hz ekranas? Kokia nors integracija su „PlayStation“? Galimų variantų daug, belieka tikėtis, jog „Sony“ sugalvos ką nors įdomaus.

„Xiaomi Mi7“

„Xiaomi“ yra vienas iš tų gamintojų, apie kuriuos kartais tarsi pamirštame. Visgi veltui – juk šie telefonai jau populiarūs ne tik Kinijoje, bet ir Lietuvoje. Jie turi nuostabų kainos ir kokybės santykį, o „Xiaomi Mi7“ nebus išimtis. Savo priekine dalimi jis primins „iPhone X“, tuo tarpu galinė dalis turėtų išlikti panaši į „Mi6“. Žinoma, jog šis įrenginys turės „Snapdragon 845“ procesorių, 6-8GB RAM ir, žinoma, „Android“ su „MIUI“ vartotojo sąsaja. Deja, bet kokius kameros sensorius ir kokio dydžio bateriją planuoja naudoti žymioji kinų kompanija, kol kas nėra žinoma.

„Google Pixel 3“ ir „Pixel 3 XL“

Nors „Google“ vis dar neprekiauja savo telefonais Lietuvoje, šiuos du įrenginius paminėti tiesiog būtina. Jie turės „Snapdragon 845“ procesorių, ko gero, ir vėl geriausias kameras rinkoje bei, žinoma, ekranus be kraštų. Visgi didžiausias noras – prekybos „Google“ telefonais Lietuvoje pradžia.