Apžvalgos
Šarūnas
Išmanus asmeninis ekspertas
Turbūt visiems jau yra girdėti tokie terminai kaip „ekrano plėvelė“ ar „apsauginis ekrano stiklas“. Kokios būna ekrano plėveles ir stiklai, kuo šios apsaugos skiriasi? Šiame straipsnyje bandysime išsiaiškinti.
Telefonų ekranų plėvelės pagrindinė paskirtis – apsaugoti telefono ekraną nuo subraižymų. Ar jos saugo taip pat ir nuo smūgio?  Yra visokių niuansų šiuo klausimu, bet trumpas atsakymas būtų – ne. Dažnai žmonėms susidaro iliuzija, jog ekrano plėvelė saugo ekraną nuo smūgių net ir geriau, nei apsauginis stiklas. Iš kur tokia nuomonė atsiradusi? Tokia nuomonė gali susidaryti todėl, kad pati plėvelė fiziškai skilti negali, tačiau tai nereiškia jog nukritus telefonui ir nesuskilus ekranui, išgelbėjo būtent plėvelė. Iš tikrųjų, tai tik apgaulingas efektas, nes telefono ekranas apsaugojo pats save dėl savo “gamykliškai” įdiegto „Gorilla glass“ atsparumo. Ar tai reiškia, jog „Gorilla“ technologija tokia gera, jog nereikia papildomų apsaugų? - Ne. Gorilla telefonų ekranai tiesiog yra tvirtesni už įprastą stiklą, todėl kartais nesuskyla per pirmą nelaimingą telefono kritimą, tačiau nereiškia, jog niekada nesuskils, ar jog ekrano plėvelė kažkuo pagelbėjo.
Apsauginiai telefonų ekranų stiklai. Pagrindinė paskirtis - saugoti telefono ekraną nuo suskilimo. Kaip apsauginis stiklas atlieka šia funkciją? Telefonui iškritus, trenksmo metu, didžioji dalis smūgio atitenka apsauginiam stiklui ir šis suskyla, o tikrąjam telefono ekrano stiklui, likusi smūgio energija jau būna per silpna jį suskaldyti ir tikrasis telefono ekranas lieka išgelbėtas. Pakaks nulupti apsauginį stikliuką ir uždėti naują, vietoj to, jog keisti tikrąjį telefono ekraną, kurio keitimas dažnu atveju nėra pigus. Bet kodėl kartais suskyla tikrasis telefono ekranas net su apsauginiu stiklu? Esant stipriam, ar tiesiog lemtingam smūgiui į aštrų, nelygų paviršių, net iškritus telefonui iš nedidelio aukščio ir pataikius ant labai smailaus objekto, kinetinė energija gali susikaupti į konkretų vieną tašką ir tada skils abu stiklai. Tai yra labai retas atvejis, nuo to niekas negali apsaugoti, bet turint apsauginį stiklą – visuomet tikimybė sudaužyti tikrąjį telefono ekraną yra mažesnė. Kodėl kartais apsauginis stikliukas suskyla tiesiog nešiojantis telefoną rankinėje? Labai paprasta – jei į stiklą remiasi kitas objektas aštriu kampu, nuo stipresnio spustelėjimo stiklas gali suaižėti. Patartina telefoną nešiotis atokiau nuo kitų aštrius kampus turinčių daiktų. Ar ekrano stikliukams gali būti suteikiama garantija nuo skilimo, atsiklijavimo? Deja ne, ekrano stikliukas yra apsaugos prekė, kuri, saugodama jūsų telefoną paaukoja save, kitaip tariant – yra visiškai normalu jam suskilti ir tai nelaikoma defektu. Stikliukai taip pat gali atsiklijuoti, ar skilti neišmetus telefono, tiesiog dėl neatsargaus naudojimosi pačiu telefonu, todėl garantijos suteikti negalima. Apsauginis stikliukas saugo nuo smūgių, ar turi jis ir kitų paskirčių? Taip – natūralu jog stikliukas atliks ir ekrano plėvelės funkciją – saugos ekraną nuo subraižymų. Ar stikliukas gali kenkti telefono ekrano jautrumui? Taisyklingai uždėtas stiklas niekada nemaišo ekrano jautrumui, todėl prieš dedant stikliuką, labai rekomenduojama įsidėmėti gamintojo klijavimo instrukciją, arba paprašyti mūsų darbuotojo pagelbėti priklijuoti. Ar rekomenduojame apsaugoti ekraną vien ekrano plėvele? - Tikrai NE, ekrano stikliukai suteikia kur kas stipresnę ekrano apsaugą, todėl rekomenduojame tik juos ir plėvelių geriau privengti. Mano telefonas jau turi įdiegtą „Gorillą“ stiklą – man nereikia jokių apsaugų,  tiesa ar melas? Gorilla stiklai egzistuoja jau seniai, net keletas versijų, tačiau iki šiol, kaip testai ir gyvenimiškos situacijos parodė,  jie nėra atsparūs nei smūgiams nei subraižymams. Šie stiklai tiesiog sumažina tikimybę pažeidimams, bet neapsaugo nuo jų. Apsauginis ekrano stiklas - net labai rekomenduotina priemonė.
Skystų klijų stiklai su UV LED lempa, kodėl jais neprekiaujame.
Kad ir kaip reklamose gali pasirodyti jog lengva juos užklijuoti, tiesa labai toli nuo tikrovės. Šis procesas turi didelį šansą baigtis nesėkmingu užklijavimu. Prieš uždedant ekrano stiklą, labai svarbu užpilti tinkamą klijų kiekį, ne per daug, ne per mažai. Užpylus per mažai klijų  ir uždėjus stiklą, atsiras oro burbulai, kurie, deja, neišsistumdo.  Jei bandysime nukelti stiklą ir vėl papildomai užpylus klijų uždėti stiklą, bus netgi dar sunkiau išvengti oro burbulų, nes stiklas jau bus nevienodai sušlapintas klijais. Taip pat, su kiekvienu stiklo pataisymu, didėja šansas pakliūti dulkėms, kuriu iš skystų klijų išimti nebepavyks. Jei užpilsime klijų per daug, prispaudus stiklą, šie išbėgs per kraštus ir pateks į telefono garsiakalbį, iš kur juos išvalyti bus tikras iššūkis, o jei netyčia nepastebėsite, jog ten klijai jau pateko ir pašviesite su UV lempa, kuri stingdo klijus, garsiakalbis gali likti visiškai sugadintas. Net pasirinkus tinkamą klijų kiekį, šis klijų stingdymo procesas su UV lempa gali trukti iki 15min, tuo tarpu įprasto grūdinto stiklo klijavimas be skystų klijų trinka vidutiniškai 3 min. Teko pastebėti, jog šių stiklų klijai nėra labai stiprūs, ir dažnai atlimpa stiklo kampai, ypač modelių su lenktais ekranais.
Stiklai lenktiems ekranams su klijais per visą stiklą – kodėl jais neprekiaujame.
Šie stiklai, iš pirmo žvilgsnio, atrodo turėtų laikytis tvirčiausiai iš visų, tačiau realybė visiškai kitokia. Šį stiklą užklijuoti nepaprastai sunku, kadangi stiklas išlenktas taip pat, kaip ir telefono ekranas, kuriam jis skirtas, vadinasi reikia jį priklijuoti idealiai atitinkant ekrano išmatavimus, atitinkamu kampu.  Nei dešimtąja milimetro dalimi negalima klysti, nes vos menka paklaida sukels oro tarpus ties stiklo lenkimosi zonomis, ir teks bandyti perklijuoti iš naujo, o kiekvienas perklijavimas silpnina stiklo klijus, ir tuo pačiu pritraukia jau pastebimą kiekį dulkių. Net kada atrodo pavyksta užklijuoti taisyklingai, šiuose stikluose (dėl „gamykliškai“ nevienodo išlenkimo ties kampais) gana greitai atsiranda oro tarpai. Dėl šių priežasčių egzistuoja patikimesni lenkti stiklai (tokie kaip DISPLEX), kurie klijuojami tik kraštinėmis, o ties stiklo viduriu tiesiog prisispaudžia prie telefono ekrano. Dėka tokio klijavimo metodo, išvengiama oro tarpų, stiklas tolygiai priglunda.
Užpurškiamas NANO stiklas – kodėl juo neprekiaujame.
Rinkoje egzistuoja nemažai gamintojų reklamuojamas lašelių užpurškimo būdu uždedamas stiklas. Deja, nepavyko aptikti šio stiklo veiksmingumo, ar įrodyti, jog šis stiklas nenusivalo vis pirštais liečiant ekraną. Įtariama jog stiklo veiksmingumo iliuzija gali būti paremta tiesiog natūralia „Gorilla glass“ apsauga.
Esame atrinkę patikimiausius grūdintus apsauginius ekrano stiklus.
4SMARTS standartiniai ekranų stiklai. 
Šie stiklai yra iš pirmųjų grūdintų ekrano stiklų, jie dengia telefono ekraną „nepilnai“, tai reiškia jog lieka apie 2mm nuo visų ekrano kraštelių ir nedengia kampučių. Dažniausia yra dengiama tik „šviečiančio“ ekrano dalis, paliekant juodas kraštines neapsaugotas.  Nepaisant to, šie stiklai gali sugerti daug smūgio jėgos tikrai gerai saugo ekraną, nes telefono dėklas dažniausiai pilnai apsaugo stiklu neuždengtas kraštines. 
4SMAR, KSIX pilnai dengiantys stiklaI.
Šie stiklai dengia telefonų ekranus pilnai ir apima juodus ar baltus telefono rėmelio kraštelius. Dėl pilno dengimo, telefono ekranas dar geriau saugomas, iškritus telefonui iš rankų ir trenkiantis ekrano kampu, didžiąją dalį smūgio sugers apsauginis stiklas, ir didelė tikimybė jog tikrasis ekranas liks nepažeistas. Šie stiklai yra sukurti taip, jog kartu nešiojant telefono dėklą, praktiškai nelieka tarpų tarp stiklo ir dėklo, jūsų telefonas maksimaliai apsaugotas. Pilnai dengiantys apsauginiai stiklai yra pritaikyti net telefonų modeliams su lenktu ekrano stiklu. Stiklas yra išgaubtas pagal telefono ekrano lenkimosi formą iki pat kraštelių.
DISPLEX vokiški, pilnai dengiantys stiklai.
Šie stiklai yra ne tik patys tvirčiausi, bet ir beveik nepastebimi. Gamintojas stengiasi juos sukurti taip, jog vizualiai mažiausiai būtų matoma jog stiklas išvis uždėtas. Šie stiklai pakuotėse turi stiklo uždėjimą palengvinantį
rėmelį, kuris leis iš kart taisyklingai prilipinti stiklą pagal telefono ekrano formą. Dėl savo plataus profilio, jie taip pat dengia telefono ekraną iki kraštelių, ir yra pritaikyti tiek tiesiems tiek lenktiems telefono ekranams. Šie stiklai geriausiai draugauja su originaliais gamintojų dėklais, nes DISPLEX atsižvelgia į telefono gamintojo dėklų išmatavimus, jog kartu puikiai derėtų ir dėklas nekliudytų stiklo.
 
Išmanusis telefonas turbūt labiausiai naudojamas skaitmeninis kompanionas šiai dienai turintis atlaikyti nemažai nelaimingų atsitikimų, todėl tiesiog būtina tinkamai jį apsaugoti. O kas gi ne svarbiausia, jei apsaugoti silpniausią prietaiso dalį – stiklinį ekraną, kuriam vis įskilus gali visiškai dingti galimybė valdyti prietaisą, o ekrano keitimas dažnai kainuoja ko ne pusę telefono kainos, todėl visada rekomenduojame įsigyti apsauginį ekrano stikliuką.
 
Prekes su akcija

SUPER kaina!

Copter Exoglass Curved ekrano apsauga Samsung Galaxy S8+
 
14,90 19,00 Sutaupote 4,10
-50% nuolaida

Išpardavimas!

Displex Real Glass 3D ekrano stiklas iPhone 7/8 Plus
   
14,50 29,00 Sutaupote 14,50
Prekes su akcija

SUPER kaina!

Muvit grūdintas stiklas iPhone7/8
   
11,90 16,00 Sutaupote 4,10
Prekes su akcija

SUPER kaina!

9H grūdintas stiklas iPhone 7Plus/8Plus
 
6,90 19,00 Sutaupote 12,10
Prekes su akcija

SUPER kaina!

9H grūdintas stiklas iPhone 7Plus/8Plus
 
6,90 14,90 Sutaupote 8,00
-50% nuolaida

Išpardavimas!

4smarts apsauginis ekrano stikliukas Huawei Y6 (2019)
 
5,00 10,00 Sutaupote 5,00
-50% nuolaida

Išpardavimas!

4smarts apsauginis ekrano stiklas Huawei Y5 (2019)
 
5,00 10,00 Sutaupote 5,00
-50% nuolaida

Išpardavimas!

KSIX grūdintas stiklas Samsung A10
 
9,50 19,00 Sutaupote 9,50
-30% nuolaida

Išpardavimas!

4smarts 360 Ultra Sonix dėklas + stiklas Samsung Note10
 
17,43 24,90 Sutaupote 7,47