Apžvalgos

Vaizdo Žaidimai. kokį įrenginį rinktis vaizdo žaidimų entuziastui?

2020-10-28. IVETA, išmani asmeninė ekspertė.

Vaizdo žaidimų industrija – kasdien vis labiau augantis ekonomikos sektorius. Naujųjų technologijų prieinamumas, tobulėjimas skatina žaidimų pramonės augimą. Keičiantis ir modernėjant technologijoms, vaizdo žaidimų gamintojai puikiai prisitaiko prie situacijos, priima naujoves ir šiandien žmonės žaisti žaidimus gali įvairiuose įrenginiuose – kompiuteriuose, žaidimų konsolėse, išmaniuosiuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse. Vaizdo žaidimų industrija, kuri yra pakankamai jauna ir egzistuoja beveik 50 metų, šiandien uždirba daugiau nei 120 milijardų dolerių, o vaizdo žaidimus įvairiose platformose kasdien žaidžia milijonai įvairių pomėgių, išsilavinimo bei skirtingo amžiaus žmonių. Vaizdo žaidimai kasdien užima vis svarbesnę vietą žmonių gyvenimuose, kadangi jie gali būti naudingi ne tik norint praleisti laiką, papramogauti, tačiau vaizdo žaidimai gali padėti socializuotis, susirasti draugų ar net edukuotis.

2020 metais pasaulyje pasklidus COVID-19 pandemijai bei patvirtinus milijonus atvejų, uždarius miestus ir paskelbus karantiną, darantį įtaką kasdieniam viso pasaulio vartotojų gyvenimui, mobiliųjų žaidimų pardavimai sparčiai augo. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius iš „App Store“ ir „Google Play“ parduotuvių buvo parsisiųsta ir įdiegta daugiau nei 13 milijardų žaidimų, kas, pačioje metų pradžioje, buvo didelis ir spartus šuolis žaidimų industrijoje.

Įdomu tai, kad daugiausiai pasaulyje vaizdo žaidimus žaidimus žaidžia tikrai ne vaikai. Paneigiame šį stereotipą: remiantis naujausiais Europos interaktyviosios programinės įrangos federacijos (Interactive Software Federation of Europe) duomenimis, vidutinis žaidėjo amžius Europoje yra 31 metai. Europoje 46 procentai žaidėjų yra moterys, o likusieji – vyrai. 28 procentai tėvų žaidžia vaizdo žaidimus su savo vaikais. Dažnai vaizdo žaidimai yra demonizuojami ir manoma, kad jie skatina priklausomybę, kelią agresiją ir neigiamai veikia žmonių psichologinę būseną, tačiau jei žaidėjai, tiek suaugę, tiek vaikai, atitinkamai naudingus žaidimus žaidžia saikingai, mąstydami ir priimdami tai, kas jiems tikrai reikalinga, žaidimai gali padėti tobulinti refleksų, reakcijos laiką, pagerinti atmintį, lavinti loginį ir strateginį mąstymą, pagerinti socialinius ir bendravimo įgūdžius bei padėti mokymo(si) procese.

„SuperData Research“ kompanijos duomenimis, per 2019 metus skaitmeninių žaidimų pardavimai pasaulyje išaugo 3 procentais ir uždirbo 120,1 milijardo dolerių. Iš jų daugiausiai, net 64,4 milijardus dolerių, uždirbo išmaniesiems telefonams skirti žaidimai. Taigi, šiuo metu populiariausias ir daugiausiai naudojamas prietaisas vaizdo žaidimams yra išmanusis telefonas.

Kokį išmanųjį telefoną galime vadinti geru įrenginiu vaizdo žaidimams žaisti?

Išmaniojo telefono ekranas – labai svarbus dalykas gerai vaizdo žaidimų patirčiai. Jeigu norite, kad valdikliai neblokuotų jūsų mėgstamo žaidimo peržiūros sričių ir kad aiškiai matytumėte visas žaidimo detales – siūlome rinktis išmaniuosius telefonus su didesniu ekranu (pavyzdžiui, 5,5 colio ir daugiau). Taip pat būsite tikrai patenkinti, jeigu išmanusis telefonas turės FULL HD ekrano raišką. Dar vienas svarbus dalykas, atsižvelgiant į ekraną, yra ekrano vaizdo atnaujinimo dažnis. Turėdami išmanųjį telefoną su 90 ar 120 hercų vaizdo atnaujinimo dažniu, džiaugsitės sklandžiu žaidimo veikimu. Beje, telefoną galite prijungti prie žaidimų konsolės ir žaidimo malonumą išmaniuoju perkelti į dar aukštesnį lygį!

Žinoma, logiška, kad išmanusis telefonas turi būti pakankamai galingas, kad žaidimai galėtų sklandžiai veikti. Kuo galingesnis telefonas – tuo geriau. Verta paminėti, kad „Google Play“ ar „Apple App Store“ parduotuvių žaidimai yra optimizuoti taip, kad jie veiktų beveik visuose išmaniuosiuose telefonuose. Žaidimai atpažįsta turimą aparatinę įrangą ir atitinkamai sumažina grafines detales, tokias kaip šešėliai, tekstūros kokybė ar raiška. Jei turite silpnesnį telefoną, neatsitiks taip, kad žaidimas neveiks, tačiau jis bus mažiau kokybiškas.  

Jeigu norite maksimaliai išnaudoti  vaizdo žaidimų galimybes, siūlome rinktis išmaniuosius telefonus su didesne operatyviąja atmintimi ir galingesne vaizdo plokšte. Operatyvioji atmintis, paprastai tariant, yra tai, kiek duomenų jūsų įrenginyje gali būti aktyvūs naudoti vienu metu. Žaidimams tai – tekstūros, lygios geometrijos, simboliai ir kt. Kuo daugiau RAM, tuo intensyvesnė gali būti grafika. Už grafikos apdorojimą atsakingas grafinis procesorius (GPU). Kuo daugiau išmaniajame telefone RAM, tuo daugiau grafinių detalių GPU gali išsaugoti. Patariame rinktis telefonus, turinčius bent 4 GB (RAM) ir daugiau operatyviosios atminties bei galingas vaizdo plokštes. Dauguma geriausių žaidimams skirtų telefonų yra tiesiog aukščiausios klasės telefonai. Žinoma, kiekvienas gamintojas turi ir biudžetinius sprendimus, kurie taip pat gali leisti mėgautis žaidimais.

Be abejo, geras žaidimų telefonas turi turėti ir talpią bateriją (dar geriau – su greituoju įkrovimu). Siūlome rinktis bateriją, kurios talpa yra 4000 mAh ir daugiau. Kadangi žaidimai tikrai eikvoja bateriją, reikėtų pasirūpinti tokiu išmaniuoju, kuris leistų žaidimais mėgautis kiek įmanoma ilgiau ir kurį būtų galima greitai pakrauti.

Be šių pagrindinių techninių aspektų, šiuolaikiniai naujausi išmanieji telefonai turi dar daugiau aparatinės ir programinės įrangos privilegijų vaizdo žaidimams, tokių kaip jutikliniai paleidikliai, žaidimų nustatymų patobulinimai, įvairūs žaidimo režimai ar net įrengtos aušinimo sistemos.

Kviečiame išsirinkti geriausią išmanųjį telefoną tobulai vaizdo žaidimų patirčiai!

E-kaina

TIK internetu

iPhone 13 128GB juoda spalva APPLE iPhone 13 128GB
     
649,00 689,00 Sutaupote 40,00
Xiaomi 11T Pro_juodas_priekis XIAOMI 11T Pro 5G 256GB
Prekė išparduota
Poco_M4_Pro_geltonas_priekis-mp.lt POCO M4 Pro 5G 128GB
Prekė išparduota
Pcoo M4 Pro 4G melynas ekranas POCO M4 Pro 4G 256GB
Prekė išparduota
Poco X4 Pro juodos spalvos ekranas. POCO X4 Pro 5G 256GB
Prekė išparduota