Apžvalgos

Išmaniųjų telefonų baterijos netarnauja amžinai. Kadaise tai nebuvo problema, nes telefonai neturėjo tokių didelių ekranų, galingų procesorių, o telefonams kurtos aplikacijos buvo ypač paprastos. Visgi prailginti savo telefono baterijos tarnavimo laiką yra įmanoma. Kaip tai padaryti? Skaitykite toliau ir sužinosite.

Bateriją krauti reikia teisingai

Ko gero, svarbiausias aspektas jūsų baterijos veikimo laikui yra teisingas jos krovimas. Anksčiau gamintojai dažniausiai teigdavo, kad jų naudojamos baterijos gali atlaikyti 300-500 krovimo ciklų, dabar šis skaičius yra padidinamas iki maždaug 1000 – kai kurie gamintojai sako, kad netgi po tiek krovimų, jų baterijos vis dar tarnauja beveik visu savo pajėgumu. Visgi nemažai priklauso ir nuo jūsų įpročių.

Visų pirma, jūs neturėtumėte krauti savo telefono per naktį – tai savaime įrenginio akumuliatoriui nekenkia. Tiesiog nerekomenduojama savo akumuliatoriaus palikti ant 0% arba ant 100% ribos, o būtent ties pastarąja riba yra laikomas įkrovos lygis, jeigu kraunate įrenginį per naktį. Geriausia bateriją krauti iki 40-80%. Ties šia riba laikytis gali padėti daugelio šiuolaikinių telefonų palaikomas greitasis krovimas, o iki 100% krauti telefoną rekomenduojama tik retais atvejais.

Beje, greitasis krovimas kenkia tarnavimo laikui tik tuo atveju, jeigu telefonas kaista smarkiai. Kitu atveju jis įtakos neturi. Taip pat rekomenduojama naudoti originalų savo kroviklį arba bent jau ne kinišką kroviklį iš eBay ar panašių tinklapių.

Sumažinkite ekrano ryškumą kaip įmanoma labiau

Kas daugiausiai naudoja telefono baterijos energiją? Didžiulis ekranas. Todėl, savaime aišku, rekomenduojame nustatyti kaip įmanoma mažesnį ekrano ryškumą, kad jis naudotų kuo mažiau baterijos energijos ir todėl telefoną reikėtų krauti rečiau. Ar verta naudoti automatinį ryškumą? Jeigu nenorite arba tiesiog tingite nuolat keisti ryškumo nustatymą rankiniu būdu, žinoma. Iš kitos pusės, vertėtų turėti omenyje, kad automatiškai parenkamas ryškumo lygis paprastai bus didesnis, negu jums realiai reikia – taip gamintojai bando apsisaugoti, kad ekranas neatrodytų pernelyg blankus.

Nepersistenkite su lokacijos nustatymais ir GPS

GPS yra daugiausiai energijos vartojantis ryšys – WiFi, Bluetooth ir kiti ryšiai šiais laikais naudoja visai nedaug energijos, todėl nėra prasmės jų nuolat išjunginėti, tuo tarpu GPS naudoja labai daug energijos. Kai kurios aplikacijos gali nuolat sekti jūsų lokaciją, o tam gali būti naudojamas GPS ryšys (didesnis tikslumas, didesnės energijos sąnaudos) arba įprastas mobilus ryšys (mažesnis tikslumas, mažesnės energijos sąnaudos). Lokacijos stebėjimą nustatymuose galite išjungti iš viso – taip sutaupysite nemažai baterijos tarnavimo laiko.

Nepersistenkite rankiniu būdu išjunginėdami programas

Tiesa – daugybė vienu metu įjungtų programų gali naudoti nemažai telefono resursų ir baterijos energijos ir kadaise ekspertai rekomenduodavo programas išjunginėti rankiniu būdu, kartais netgi naudojant specialias programėles. Šiais laikais to daryti nebereikia, nes šiuolaikinės „iOS“ ir „Android“ versijos puikiai tvarkosi su programėlių veikimu ir be papildomos pagalbos.

Todėl bandydami savo telefonui padėti, dažnai jam tik „trukdote“ – išjungus aplikaciją rankiniu būdu, nutraukiami ir visi foniniai procesai, kurie privalo veikti visada, o tai reiškia, kad telefonui reikia skirti papildomų resursų, kad iš naujo įjungtų visus jūsų atjungtus procesus.

Išjunkite vibraciją

Dažnai neįjungiate telefono garso ir vietoje jo tiesiog naudojate vibracijos režimą? Vibracinis motoras naudoja daug daugiau energijos, negu grojantis garsiakalbis, todėl, jeigu galite, naudokite įprastą garso režimą. Taip pat vibraciją siūlome išjungti klaviatūroje ir visur kitur, kur tik galite, nes tai yra vienas iš reikliausių telefono komponentų.

Naudokite tamsų fono paveiksliuką

Jeigu turite telefoną su AMOLED ekranu (jį naudoja daugelis šiuolaikinių flagmanų: „Samsung“ telefonai, „iPhone X“, „Huawei P20 Pro“ ir t.t.), siūlome naudoti juodą ekrano foną. AMOLED technologija yra ypatinga tuo, kad ji gali įjungti kiekvieną ekrano pikselį atskirai, o kai rodoma juoda spalva, pikseliai yra tiesiog išjungiami. Taigi, kuo daugiau juodos spalvos, tuo mažiau energijos naudos jūsų ekranas.

Kai kurie telefonai (pavyzdžiui, iš „Huawei“ ar „OnePlus“) turi ir specialų režimą, kurį įjungus visi nustatymų meniu, pranešimų juosta, dalis aplikacijų ir kiti vartotojo sąsajos elementai vietoje šviesių spalvų naudoja juodą. Jeigu turite galimybę, šį režimą įjunkite ir taip neabejotinai sutaupysite nemažai baterijos syvų.

Norite ilgai veikiančio telefono? Rinkitės įrenginį su talpia baterija

Galiausiai, reikėtų turėti omenyje, kad jeigu telefono baterija yra nedidelės talpos, iš jos neišspausite ilgo tarnavimo laiko, kad ir kaip stengtumėtės. Todėl, jeigu tai yra jums labai aktualus aspektas, siūlome rinktis prietaisą su didesnės talpos baterija. 

Galaxy AI

Galaxy AI jau čia!

sm-s911_galaxys23_front_cream_priekis ir nugarele SAMSUNG Galaxy S23 5G 128GB
   
653,75 659,00 Sutaupote 5,25
E-kaina

TIK internetu

Poco X5 melynos spalvos ekranas POCO X5 5G 256GB
     
244,65 289,00 Sutaupote 44,35
Poco X5 Pro ekranas juodos spalvos POCO X5 Pro 5G 256GB
 
319,00 359,00 Sutaupote 40,00
E-kaina

TIK internetu

Xiaomi 13 juodos spalvos ekranas XIAOMI 13 5G 256GB
Prekė išparduota
E-kaina

TIK internetu

Xiaomi Note12 juodos spalvos ekranas. XIAOMI Redmi Note 12 128GB
Prekė išparduota
E-kaina

TIK internetu

Xiaomi Note 12s ekranas juodos spalvos XIAOMI Redmi Note 12s 4G 256GB
Prekė išparduota