Apžvalgos

Apžvalga: HUAWEI WATCH GT3 išmanieji laikrodžiai

2021-12-12 d.

Prieš pusę metų „Huawei“ pristatė prabanga ir kokybe spindinčią „Watch 3“ laikrodžių seriją. Laikui bėgant kompanija įsiklausė į vartotojų pastebėjimus, ištaisė buvusias laikrodžių klaidas, dėl ko galima ir šią dieną drąsiai rekomenduoti įsigyti „Watch 3“ serijos laikrodžius. „Huawei“ taip pat išgirdo ir kitus žmonių komentarus, kuriems kasdieniame naudojime nereikia prabangos, o tik ilgai veikiančio ir patikimo išmanaus laikrodžio. „Huawei“ tęsia „GT“ seriją ir prieš pat Kalėdas pristato naujausius „HUAWEI Watch GT 3“ laikrodžius.

 

Dizainas ir medžiagos

„HUAWEI Watch GT 3“ dizainas nenutolsta nuo kitų, jau matytų, „Huawei“ laikrodžių, o ypač „Watch 3“ serijos. Klasikinį laikrodį atkartojantis korpusas su papildomu programuojamu mygtuku bei specialia karūnėle, kuria galima naviguoti nustatymuose, reguliuoti garsą, nustatyti žadintuvą, tapo „Huawei“ išskirtiniu dizaino braižu. Šį kartą pristatytos naujausios serijos laikrodžiai turi kelis pasirinkimo variantus pagal dydį, korpuso spalvą ir dirželio tipą.

„HUAWEI Watch GT 3“ 46 mm

  • „Active Edition“ (juodo plieno korpusas, silikoninis dirželis)
  • „Classic Edition“ (nerūdijančio plieno korpusas, rudas odinis dirželis)
  • „Elite Edition“ (nerūdijančio plieno korpusas, poliruotas metalinis dirželis)

„HUAWEI Watch GT 3“ 42 mm

  • „Elegant Edition“ (auksinės spalvos plieno korpusas, baltas odinis dirželis)
  • „Elegant Edition“ (auksinės spalvos plieno korpusas, auksinės spalvos metalinis dirželis)

Visi dirželiai labai tvirti ir kokybiški, patikimai užsifiksuoja, o norint juos pakeisti, galima labai nesudėtingai ir greitai tai atlikti patiems – 46 mm dydžio laikrodžiui tiks 22 mm dirželiai, 42 mm dydžio laikrodžiui tiks 20 mm dirželiai. Taip suskirstydama laikrodžių dydžius bei dizainą „Huawei“ sufleruoja, jog didesnio tipo (46 mm) laikrodį rekomenduojama rinktis vyrams, o mažesnis (42 mm) labiau tiks moterims. Tačiau įsigijus jums labiau tinkančią apyrankę, įvairaus tipo laikrodis gali puikiai atrodyti ant  kiekvieno riešo.

Pabaigai verta paminėti, jog „HUAWEI Watch GT 3“ laikrodžiai yra itin ploni ir lengvi – 46 mm laikrodžio storis 11 mm, o svoris 42.6 g, mažesnio 42 mm laikrodžio storis yra 10.2 mm, o svoris vos 35 g. Plonas, lengvas ir elegantiškas korpusas tik dar labiau pabrėžia naujosios serijos panašumą į klasikinio tipo laikrodį.

Ekranas ir ryšiai

Abu „HUAWEI Watch GT 3“ modeliai naudoja „AMOLED“ tipo ekranus – 46 mm versijoje įmontuotas 1,43 colio ekranas padengtas apsauginiu stiklu, kurio nuožulni briauna sugraduota į 60 padalų, o mažesnėje 42 mm versijoje naudojamas 1,32 colio ekranas apsaugotas ypač maloniai užapvalintu stiklu. Abu ekranai yra pakankamai ryškūs, tad naudojimas lauke nesukels nepatogumų, o automatinis ryškumo reguliavimas reaguoja tiksliai ir greitai. Tamsiu paros metu, pasirinkus žibintuvėlio režimą, visas ekranas užsidega balta šviesa ir puikiai apšviečia erdvę aplinkui.

Pagal nutylėjimą laikrodžiuose galima pasirinkti ribotą kiekį nemokamų ekrano temų, o užėjus į temų galeriją pateikiama daugybė mokamų, dažnai ne pigių variantų, tačiau kuo ilgiau naršoma temų galerijoje, tuo dagiau galima aptikti nemokamų pasirinkimų. Taip pat galima susikurti savo užsklandą iš norimo paveiuksliuko ar net nuotraukos. Dar viena naudinga ekrano funkcija – pasirinkti naudoti visada įjungto ekrano užsklandą AOD (angl. „Always On Display“).

Norint NFC, Wi-Fi ar eSIM paslaugų teks rinktis iš vasarą pristatytos „Watch 3“ serijos laikrodžių, nes „HUAWEI Watch GT 3“ apsiriboja tik „Bluetooth“ ir GPS pasijungimu. Ryšių pasirinkimas skurdus, tačiau jie veikia itin tiksliai ir patikimai. Pagaliau „Huawei“ pagamino vieną tiksliausių savo GPS laikrodžių, kuris seka buvimo alokaciją ypatingai tiksliai, palaiko 5 palydovų sistemas, o pasiklydus gali pasirinkti funkciją nurodyti kelią atgal į pradinį tašką (angl. „Route Back“). Dėka „Bluetooth 5.1“ jungties laikrodį galima suportuoti su ausinėmis ir į skambučius atsiliepti per jas, nors tai galima padaryti ir nenaudojant ausinių, tiesiogiai laikrodyje, kai telefonas nutolęs net kitame kambaryje.

Operacinė sistema ir techninės savybės

Tai jau antra laikrodžių serija, kurioje veikia pačios „Huawei“ sukurta operacinė sistema „HarmonyOS 2.1“. Pagal nutylėjimą įrašytos programos yra gerai žinomos „Huawei“ laikrodžių naudotojams – širdies ritmas, miego stebėjimas, SpO2 matavimas, kvėpavimo pratimai, muzikos grotuvas, žadintuvas, laikmatis, žibintuvėlis, telefono kameros valdymas ir kt. Norint naudoti daugiau programėlių, jas reikia atsisiųsti telefonu iš „Huawei AppGallery“. Atsisiųstos programos gali veikti nepriklausomai nuo telefono, tandemu su jame įrašyta analogiška programėle ar su kita „Android“ programėle (pvz. pasirinkus naviguoti „Google maps“ laikrodyje įsijungs maršruto vedlys, prieš tai įrašius į laikrodį „Navigation – G Maps Viewer“). Bėda ta, kad šioje parduotuvėje yra vos keletas programų ir tik kelios tikrai naudingos.

„HUAWEI Watch GT 3“ turi 4 GB vidinės atmintis, kai „Watch 3“ serijos laikrodžiuose rasime net 16 GB. Šios atminties pilnai užtenka dėl kiek skurdokos programėlių parduotuvės ir paskirti ją mėgstamų dainų įrašymui, kurių gali tilpti net iki 500.

Nors galinis dangtelis pagamintas iš plastiko, „HUAWEI Watch GT 3“ serija gali pasigirti atsparumu vandeniui nardant iki 50 m. Po juo taip pat sumontuoti papildomi foto diodai užtikrinantys nepriekaištingą širdies ritmo ir SpO2 matavimą, beje pastarojo tikslumas prilygsta „Apple Watch Series 6“. Atminkite, kad „HUAWEI Watch GT 3“ nėra sertifikuoti, kaip medicinos prietaisai, todėl šiuos rodmenis naudokite tik kaip rekomendacinio pobūdžio informaciją.

Kaip jau minėjau, „HUAWEI Watch GT 3“ galima naudoti vietoj telefono ar ausinių skambučių atsiliepimui, nes jame yra sumontuotas garsiakalbis ir mikrofonas. Pašnekovai garso kokybe nesiskundė, tačiau sklindantis garsas iš laikrodžio nėra garsus , tad triukšmingoje aplinkoje pokalbis gali būti nekokybiškas, bet tylesnėje aplinkoje ar automobilyje greitam atsiliepimui ši funkcija labai pravarti.

Sveikata, sportas

„Huawei Watch GT 3“ pilnas įvairiausių daviklių: pagreičio jutiklis, giroskopo jutiklis, geomagnetinis jutiklis, optinis širdies ritmo jutiklis, aplinkos apšvietimo jutiklis, barometro jutiklis, temperatūros jutiklis. Laikrodžių jutikliai suskaičiuoja žingsnius, nustato atstumą ir įveiktų aukštų skaičių pagal aukščio pasikeitimo įvertinimą. Optinis pulso jutiklis tiksliai matuoja širdies ritmą ir kraujo prisotinimą deguonimi visą dieną, jei to pageidaujama, bei nustato streso poveikį pagal širdies ritmo kintamumą. Taip pat matuojama odos temperatūrą, tačiau tai nėra bendra kūno temperatūra, nesuklyskite įvertinant – odos paviršiaus normali temperatūra yra 32-34°C. Miego fazės nustatomos labai tiksliai ir tokia informacija gali padėti suprasti, kodėl rytais atsikeliate nepailsėję.

„Huawei Watch GT 3“ treniruočių programa siūlo daugiau nei 100 sporto režimų, papildomus 13 bėgimo kursų pradedantiesiems bei pažengusiems bėgikams. Laikrodžiai automatiškai atpažįsta ėjimą, bėgimą (viduje bei lauke), plaukimą, važiavimą dviračiu bei kitus sporto užsiėmimus. Labiausiai šios serijos laikrodžiais apsidžiaugs bėgikai ir dviračių sporto mėgėjai dėl jau minėto labai tikslaus GPS ryšio.

Baterija

„Huawei“ teigia, kad vidutiniškai apkraunant 46 mm modelio 455mAh talpos baterija tarnaus iki 14 dienų ir iki 8 dienų intensyviai naudojantis laikrodžiu. Atjungus „AOD“ funkciją ir naudojant laikrodį kiek intensyviau nei vidutiniškai, man laikrodžio energijos užteko 12 dienų.

Natūralu, kad mažesnė 42 mm „Huawei Watch GT 3“ versija talpina šiek tiek mažesnės 292mAh talpos bateriją, kuri, pasak „Huawei“, turėtų tarnauti 7 dienas ir iki 4 dienų intensyviai naudojantis. Šio laikrodžio jau „nekankinau“ ir jis pranoko žadėtą ribą išgyvendamas net 9 dienas.

Naudojant pridedamą belaidžio įkrovimo stovą, 46 mm „HUAWEI Watch GT 3“ pilnai įkraunamas greičiau nei per pusantros valandos, 50 % akumuliatoriaus įkraunama kiek daugiau nei per pusvalandį, o 42 mm versijos baterijos įkrovimo laikai dar mažesni. Šiuos laikrodžius taip pat galima įkrauti naudojant atvirkštinį belaidį įkrovimą, jei jūsų telefonas tokį turi.

Kodėl verta įsigyti?

  • Plonas ir lengvas korpusas
  • Ilgai tarnaujanti baterija
  • Ganėtinai tikslūs daviklių parodymai
  • Lengvai keičiamos laikrodžių apyrankės

Pastaruoju metu „Huawei“ stebina savo laikrodžių serijomis ir „HUAWEI Watch GT3“ ne išimtis. Jiems pavyko pagaminti tiksliausiai matuojantį širdies rimtą ir geriausiai sekantį GPS laikrodį iš visų iki šiol pagamintų „Huawei“ išmaniųjų laikrodžių. Stiliaus ir dizaino įvairovė, ilgai tarnaujanti baterija, tikslūs daviklių parodymai ir prienama kaina daro „HUAWEI Watch GT3“ serijos laikrodžius vienais geidžiamiausių.

Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

Huawei Watch GT3_metalinis_prieki HUAWEI Watch GT 3 46 mm „Elite Edition“
 
249,00 299,00 Sutaupote 50,00
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

Skėtis

DOVANA: HUAWEI skėtis. Vertė - 29 Eur

Huawei Watch GT3_juodas_prieki HUAWEI Watch GT 3 46 mm
 
205,00 229,00 Sutaupote 24,00
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

 Huawei Watch GT3 42mm ELEGANT_Golden metal_Front HUAWEI Watch GT 3 42 mm „Elegant Edition“
 
249,00 289,00 Sutaupote 40,00
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

Huawei Watch GT3 42mm White leather_prieki HUAWEI Watch GT 3 42 mm „Elegant Edition“
 
199,00 239,00 Sutaupote 40,00