POCO X4 Pro 5G ir POCO M4 Pro 4G POCO X4 Pro 5G ir POCO M4 Pro 4G
Apžvalgos

Apžvalga: poco m4 pro 5g ir poco x4 pro 5g

Apžvalga: POCO M4 Pro 5G ir POCO X4 Pro 5G

Išmanus Ekspertas Žilvinas, 2022-04-05

„Poco X4 Pro 5G“ ir „Poco M4 Pro 4G“ – tai biudžetinio segmento įrenginiai, kuriuos pasirinks skirtingus poreikius turintis vartotojas. Trumpai apžvelkime kokie gi tai telefonai, kuo jie ypatingi, kokie jų pliusai ir minusai. Taip pat pabaigoje glaustai patarsime, kas turėtų atkreipti dėmesį į šiuos telefonus ir juos įsigyti, bet iš pradžių išsklaidykime tam tikrus gandus ir apibrėžkime įrenginių rėmus.

„Poco X4 Pro 5G“ nėra puikią reputaciją užsitarnavusio „Poco X3 Pro“ pagerinta versija, šiais metais kompanija nutarė pozicionuoti jį šiek tiek paprastesniame segmente ir teisingiau būtų jį vertinti kaip „Poco X3 NFC“ įpėdinį. „Poco M4 Pro 4G“ jau turi 5G vyresnįjį brolį, tačiau lėtai besivystant 5G technologijai galima drąsiai rinktis 4G variantą.

Dėžutės turinys ir dizainas

„Poco X4 Pro 5G“ išsiskiria savo išvaizda dėl galinės kameros bloko, kuris šiek tiek iškilęs iš nugarėlės. Ant jo perkeltas „Poco“ logotipas atrodo gerokai solidžiau, nei prieš metus taikytas „Poco X3“ dizainas. Telefono nugarėlė pagaminta iš matinio arba žaižaruojančio stiklo ir būtent ši savybė, kartu su kameros modulio dizainu daro įrenginį išskirtiniu savo segmente. Korpusas pagamintas iš tvirto matinio plastiko ir apsaugotas IP53 apsauga nuo vandens ir dulkių, tai reiškia, kad po vandeniu jo kišti negalima, tačiau lietuje ar esant didelei drėgmei aplinkoje telefonas bus patikimai apsaugotas.

„Poco M4 Pro 4G“ taip pat perėmė galinės kameros bloko dizainą, tačiau nugarėlė jame jau ne stiklinė, o lengvai persiliejančio matinio plastiko, kaip ir pats telefono korpusas, kuris taip pat įvertintas IP53 apsauga nuo vandens ir dulkių. Tokia nugarėlė puikiai paslepia pirštų antspaudų žymes, o mėlyna arba geltona telefono spalvos suteikia žaismingumo.

 

Ekranas ir techninės savybės

„Poco X4 Pro 5G“ turi 6,67 colio FHD+ dydžio „AMOLED“ ekraną apsaugotą „Corning Gorilla Glass 5” stiklu. Nustatymuose galima pasirinkti 60 Hz arba 120 Hz ekano atnaujinimo dažnį. Maksimalaus ryškumo pakanka, kad galėtum komfortabiliai naudotis telefonu šviečiant saulei ir ypatingai džiugina puikus spalvų balansas.

„Poco X4 Pro 5G“ stebina nors ir silpnesniu, nei praeitų metų pasirinkimas, bet ne prastu „Snapdragon 695” procesoriumi. Pagamintas pagal pažangesnę 6nm technologiją, jis ganėtinai gerai susitvarko su didelėmis apkrovomis. Na, galingiausių žaidimų su maksimaliais nustatymais pilnavertiškai pažaisti nepavyks, tam yra skirti visai kiti modeliai ar įrenginiai, tačiau ir kraštutinių kompromisų nereikės ieškoti. Taip pat džiugina ir tai, jog telefonas puikiai susitvarko su procesoriaus šilumos išskaidymu.

„Poco M4 Pro 4G“ ekranas taip pat mažai kuo atsilieka. Mažesnis 6,43 colio FHD+ ekranas apsaugotas senesnės kartos „Corning Gorilla Glass 3” ir yra pirmasis savo serijoje turintis „AMOLED“ tipo ekraną, ankstesni modeliai turi IPS LCD matricą. Šio telefono nustatymuose galima pasirinkti 60 Hz ir 90 Hz ekrano atnaujinimo dažnį, o maksimalaus ryškumo spalvų tikslumo taip pat pakanka komfortabiliai naudotis saulėtą dieną.

„Poco M4 Pro 4G“ pasirinktas 12nm technologija pagamintas „Mediatek Helio G96” procesorius pagal pajėgumą atsilieka nuo 5G versijoje naudojamos jėgainės, tačiau jo tikrai užtenka kasdieniams darbams ir nesudėtingiems žaidimams.

Abu telefonai apginkluoti tais pačiais GPS siųstuvais, infrared siųstuvu, FM radio imtuvu, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ir NFC moduliais. Skirtumų atrasime Bluetooth jungtyje, „Poco X4 Pro 5G“ naudojama 5.1, o „Poco M4 Pro 4G“ 5.0 versija. Abiejuose išmaniuosiuose telefonuose galima įsidėti dvi SIM korteles –  „Poco X4 Pro 5G“ stalčiuke teks paaukoti microSD kortelės vietą, tuo tarpu „Poco M4 Pro 4G“ galima sutalpinti visas tris korteles vienu metu. Įrenginiuose veikia „Android 11“ pagrindu sukurta „MIUI 13“ operacinė sistema ir netolimoje ateityje žadama ją atnaujinti iki naujausios „MIUI 13.5“ versijos.

 

Garsas ir baterija

Abu išmanieji telefonai turi tikrus stereo garsiakalbius (viršutinėje ir apatinėje briaunose), kurie skleidžia ypač kokybišką garsą, kurio galėtų pavydėti net kai kurie konkurentų flagmanai. Taip pat išskirtinis bruožas ir šių laikų retenybė – 3.5 mm audio jungtis laidinėms ausinėms pajungti, kurios kartu naudojamos ir kaip FM radio antena. Naudojant belaides ausines garsas bus šiek tiek tylesnis, taip pat reikės tinkamai susikonfiguruoti operacinės sistemos programėlės prioritetus, kad automatiškai neišjunginėtų naudojamos programėlės taip išjungiant grojamą muziką.

Įrenginiuose įdėtos tokios pačios 5000 mAh baterijos, tačiau atlikus testus galingesnis ir didesniu ekranu „Poco X4 Pro 5G“ nustebino savo ilgaamžiškumu. Įprastai naudojant jis išgyveno net 4 paras, kai „Poco M4 Pro 4G“, turėdamas mažesnį ekraną pasiprašė įkraunamas po 3 parų. Abu telefonai komplektuojami su galingais įkrovimo blokeliais – „Poco X4 Pro 5G“ įkraunamas su 67W, o „Poco M4 Pro 4G“ su 33W galingumo įkrovikliu.

Kamera

„Poco X4 Pro 5G“ kameros modulis sudarytas iš 3 kamerų. Pagrindinė kamera naudoja gerai įvertintą ir daugelyje kitų telefonų naudojamą 108 MP foto matricą. „Poco M4 Pro 4G“ pagrindinė kamera apginkluota ne ką prastesniu 64 MP jutikliu. Kitu du moduliai yra identiški – tai 8 MP itin plataus kampo kamera ir 2 MP makro kamera. Puikus atradimas - macro režimas, kurio reikia gerokai paieškoti kameros programėlės viršutiniame meniu, jį pasirinkus galima fotografuoti iki 4 cm atstumu.

Testo metu visas nuotraukas dariau pasirinkęs automatinį režimą, su įjungta AI pagalba ir automatiniu HDR pritaikymu – taip, kaip didžioji dauguma vartotojų fotografuoja.

„Poco X4 Pro 5G“ tiek pagrindinė, tiek itin plataus kampo kamera dienos metu fiksuoja paryškintas spalvas, dažnu atveju neaktyvuoja HDR ir per daug apdoroja nuotrauką savo algoritmais, pradangindama detalumą, bei pridėdama vaizdo triukšmų. Neišsigąskite, atjungus AI pagalbą ir pritaikius HDR rankiniu būdu, nuotraukos tampa panašesnės į realų vaizdą. Tačiau viskas pasikeičia įjungus 108 MP režimą ir telefonas tampa tarsi profesionaliu fotoaparatu – didelis detalumas, mažai triukšmų, fiksuojamos spalvos natūralios. Jei tik leidžia telefono atmintis, patarčiau kuo dažniau naudoti šį fotografavimo režimą.

 

Visai kitokia situacija fotografuojant su „Poco M4 Pro 4G“ – dienos metu fiksuojamas tikroviškesnis vaizdas, geriau suveikia HDR, natūralios spalvos. Tačiau 64 MP sensorius nusileidžia savo detalumu, tiesa, skirtumas nėra didelis, bet preciziškai akiai pastebimas.

„Poco X4 Pro 5G“ pasistiebia naktinėje fotografijoje – triukšmų lygis salyginai mažas, spalvos natūralios, detalumas lenkia „Poco X4 Pro 5G“ rezultatus. Tiesa, jų abiejų itin platau kampo kamera, neturi nakties režimo, tad prieš fotografuojant įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą objektyvą.

Abu telefonai turi 16 MP asmenukių kamerą. Joje taip pat, kaip ir pagrindinėje kameroje, galima pasirinkti portretinį režimą, pritaikyti skirtingus fotografavimo filtrus. Gaunamos nuotraukos detalios, spalvos natūralios, pakankamai gerai susitvarkoma su peršvietimais.

Video galimybės nėra šių telefonų stiprioji pusė, jie abu fiksuoja maksimaliai tik FHD 30 kadr./sek. kokybe. Nuolat veikia elektroninis vaizdo stabilizavimas, dėl to prarandama šiek tiek detalumo. Koks fiksuojamas vaizdas, kaip veikia stabilizacija, kaip įrašomas garsas, kaip veikia priartinimas galite įvertinti pagal žemiau pateiktus video pavyzdžius.

POCO X4 Pro 5G:

POCO M4 Pro 4G:

Išvados

„Poco X4 Pro 5G“ telefonas - norintiems išsiskirti, bet kartu ir nenutolti nuo klasikos. Dėl savo didelio ir spalvingo ekrano, spartaus 5G ryšio, puikių stereo garsiakalbių bei talpios baterijos jis puikiai tiks media turinio vartotojams. Tai tikrai geras telefonas, pasiūlantis realybę atitinkančius šių dienų parametrus už nedidelę kainą.

Pirkite, jei reikia:

 • Erdvaus, itin spalvoto ir tikslaus ekrano;
 • 120 Hz ekrano atsinaujinimo dažnio;
 • Ypač ilgai tarnaujančio akumuliatoriaus;
 • Gerų stereo garsiakalbių ir 3.5 mm audio jungties;
 • IR siųstuvo ir NFC;
 • 5G ryšio

„Poco M4 Pro 4G“ garbingai užima žemesnį biudžetinės klasės laiptelį. Šis telefonas puikiai tiks darbui ar ne itin daug galios ieškantiems vartotojams. Kol dar 5G technologija ateina į mūsų kraštą tik mažais žingsniukais, ko gero, daugelis iškeistų šią technologiją mainais į kažką naudingesnio – geresnę kamerą, daugiau RAM, daugiau vidinės atminties, ilgiau tarnaujančia bateriją.

Pirkite, jei ieškote:

 • Patikimo, bet paprasto telefono darbui;
 • Ilgai tarnaujančio baterijos;
 • Itin spalvoto ir tikslaus ekrano;
 • Patikimos kameros dienos metu;
 • Gerų stereo garsiakalbių ir 3.5 mm audio jungties;
 • IR siųstuvo ir NFC
Pcoo M4 Pro 4G melynas ekranas POCO M4 Pro 4G 256GB
Prekė išparduota
Poco X4 Pro juodos spalvos ekranas. POCO X4 Pro 5G 256GB
Prekė išparduota