Apžvalgos

2020-08-11

ASMENINIS EKSPERTAS PATARIA: Kaip išrinkti išmanųjį telefoną moksleiviui?

Naujieji mokslo metai jau ne už kalnų! Šeimos savo vaikams ruošdamos mokyklinių prekių krepšelį be sąsiuvinių, pieštukų ir panašiai, neretai į sąrašą įtraukia ir naują telefoną. Tuomet iškyla klausimas, kokį pasirinkti? Mūsų jaunuosius Zet kartos atstovus mygtukiniu telefonu jau vargu ar pavyks nudžiuginti, tad apžvelkime kriterijus, į kuriuos patariama atkreipti dėmesį renkant išmanųjį telefoną moksleiviui.

KAINA

Dažnai galima išgirsti istorijų, kad telefonai neilgai išsilaiko pas vaikus dėl įvairių priežasčių (pzv., iškrenta ir sudūžta, pameta, aplieja ar įkrenta į vandenį). Todėl į brangų išmanųjį nelabai verta investuoti. Žemiau straipsnyje rasite keletą populiarių telefonų, kurie patenka į iki 250 Eur kainų segmentą.

ERGONOMIŠKAS DIZAINAS

Faktas: kuo patogiau telefonas guli vaiko rankoje, tuo mažesnė tikimybė, kad jis kris iš rankų. Ir atvikščiai: didelį telefono aparatą mažiau patogu laikyti mažai vaiko rankelei, todėl didėja tikimybė netyčia jį numesti. Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir delno dydžio, telefonas turėtų būti nei per didelis, nei per sunkus. Geriausia prieš perkant suteikti vaikui galimybę gyvai pamatyti ir ,,pasimatuoti“ telefoną delne.

PATVARUMAS

Anksčiau jau buvo minėta, kad vaikams telefonai dažnai iškrenta ir panašiai, tad telefonas su patvarensiu korpusu ir tvirtesniu ekranu būtų patikimesnis. Be to, prekyboje yra grūdinto stiklo ekrano apsaugos ir įvairiausi dėklai, kuriuos patariame įsigyti didesnei telefono apsaugai.

BATERIJA

Šiandien išmanusis telefonas atlieka daugybę funkcijų. Kai kam netgi atstoja kompiuterį! Telefone naudojamasi įvairiausiomis programėlėmis ir kitomis išmaniosiomis funkcijomis, kurios labai daug reikalauja energijos. Todėl išmaniojo telefono bateriją galima neįtikėtinai greitai iškrauti, o vaikai paprasčiausiai pamiršta apie būtinybę krauti telefoną. Taigi kuo talpesnė baterija, tuo geriau. Ir atkreipkite dėmesį į greito įkrovimo funkciją, kurios dėka greičiau nei įprastai įkraunama telefono baterija.

PROCESORIUS, OPERATYVIOJI ATMINTIS

Procesorius ir operatyvioji atmintis (RAM) yra du pagrindiniai sklandų ir greitą telefono darbą nusakantys komponentai. Kaip žinia, vaikai yra labiau nekantrūs nei suaugusieji, todėl lėtai veikiantis telefonas ir stringančios programėlės gali greitai pradėti erzinti ir vaikas prašys naujo telefono. Užbėgant įvykiams už akių, patariama rinktis telefoną su galingu procesoriumi.

Šiais laikais 2 GB operatyviosios atminties (RAM) yra jau gana mažai. Ji gali pasiteisinti tik tuo atveju, jei vaikas telefoną dažniausiai naudos pagal tiesioginę paskirtį – skambučiams, o ne įvairių programėlių vykdymui. Tuo tarpu 3-4 GB iš esmės šiuo metu yra aukso viduriukas, suteikiantis galimybę netrukdomai vienu metu naudotis dideliu kiekiu programų ir atlikti įvairias užduotis.

VIDINĖ ATMINTIS

Dažnai mokyklinukai jau būna gerai pasikaustę ir telefoną naudoja ne tik skambučiams  ir žinutėms. Telefone jie naudojasi įvairiomis programėlėmis, fotografuoja, filmuoja, žaidžia žaidimus ir t.t. Visa tai dažniausiai saugoma telefono vidinėje atmintyje. Turėdamas savo telefone per mažai vidinės atminties, mokyklinukas gali nusiminti, kad kažko nepavyks parsiųsti ar įdiegti ir kažką teks ištrinti... Taip pat pilnai užpildyta vidinė atmintis lemia lėtesnį telefono veikimą. Todėl mokyklinukams patariama rinktis telefoną bent jau su 32 GB/64 GB vidine atmintimi ir galimybe įdėti atimties kortelę.

KAMERA

Fotografija ir asmenukės tampa neatsiejama šių dienų vaikų gyvenimo dalimi. Taip pat itin populiarūs tapo vaizdo skambučiai. Ypač karantino metu galima buvo pastebėti, kaip telefonas tampa puikiu pagalbininku, kai moksleiviams tenka mokytis nuotoliniu būdu: komunikuoti vaizdo skambučiais su mokytojais ir klasės draugais, atlikti užduotis ir siųsti nuotraukas. Gerų parametrų pagrindinė ir asmenukių kameros suteiks galimybę patirti puikią nuotraukų ir vaizdo kokybę.

Kiekvieno vaiko supratimas ir vizija apie naują telefoną skiriasi atsižvelgiant pagal jo amžių ir poreikius. Žinoma dar veikia reklama... Tikimės straipsnyje pateikti kriterijai padės tėveliams lengviau išrinkti būtent jų vaikui labiausiai tinkantį telefoną. Štai keletas modelių, į kuoriuos norėtume atkreipti dėmesį:

Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

HUAWEI P30 Lite 128GB
   
192,74 199,00 Sutaupote 6,26
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

SAMSUNG Galaxy A20e
   
133,65 145,00 Sutaupote 11,35
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

XIAOMI Redmi Note 8T 64GB
Prekė išparduota
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

Huawei P40 lite žalia HUAWEI P40 Lite 128GB
     
179,00 189,00 Sutaupote 10,00
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

Xiaomi redmi note 9 pilkas XIAOMI Redmi Note 9 128GB
   
167,90 179,00 Sutaupote 11,10
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

Xiaomi Note 9 64Gb baltas XIAOMI Redmi Note 9 64GB
Prekė išparduota
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

Huawei P40lite-E juodas HUAWEI P40 Lite E 64GB
   
138,99 149,00 Sutaupote 10,01
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

Samsung A41 blue SAMSUNG Galaxy A41
 
197,90 199,00 Sutaupote 1,10
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

Samsung Galaxy A21s SM-A217FZKNEUD SAMSUNG Galaxy A21s
Prekė išparduota
Prekes su akcija

Ypač gera kaina!

E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

Xiaomi redmi 9 3+32Gb gray XIAOMI Redmi 9 32GB
     
119,74 129,00 Sutaupote 9,26