Belaidės ar laidinės ausinės? Padėsime apsispręsti! Belaidės ar laidinės ausinės? Padėsime apsispręsti!
Apžvalgos

Belaidės ar laidinės ausinės. kaip nuspręsti, kurias pasirinkti?

2020-10-09. IVETA, išmani asmeninė ekspertė.

Turbūt beveik nerastumėme žmonių, kurie nesiklauso muzikos. Muzika mus lydi visur – jos klausomės keliaudami, būdami namuose, gamindami, sportuodami, kai norime pasilinksminti, kai norime atsipalaiduoti. Muzika suteikia saugumo jausmą, gali padrąsinti, įkvėpti, motyvuoti ar tiesiog nuraminti. Kasdien mes susiduriame su įvairiomis situacijomis, rūpesčiais, o muzika gali mus nors trumpam „nunešti“ ten, kur ramiau. Norėdami pajusti tikrąją muzikos galią, žinoma, jos turime klausytis kokybiškai. Mūsų išmanieji telefonai yra tapę kasdien naudojamais „muzikos grotuvais“, o prie išmaniojo telefono ar kito įrenginio priderinti ir pasirinkti geras ausines, atitinkančias mūsų poreikius bei gyvenimo būdą, yra labai svarbu. Šioje vietoje iškyla klausimas: kokias ausines pasirinkti, laidines ar belaides? Apsispręsti gali būti išties nelengva. Norime palengvinti apsisprendimo naštą ir pristatyti pagrindinius laidinių ir belaidžių ausinių skirtumus, trūkumus bei privalumus, kurie padės pasirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį variantą. 

 

Laidinės ausinės.

Visų pirma, renkantis produktą reikia atsižvelgti į labai svarbų faktorių  – kainą. Laidinės ausinės beveik visada bus pigesnės negu jų belaidžiai analogai, kadangi belaidę technologiją gaminti yra brangiau. Kitas dalykas – garso kokybė. Kadangi ausinės prijungiamos prie telefono, kompiuterio ar kito įrenginio laidu, tai leidžia apdoroti daugiau duomenų nei, pavyzdžiui, per „Bluetooth“, tad galima teigti, kad laidinės ausinės siūlo geresnę garso kokybę. Trečias dalykas – patogumas prijungiant ausines prie įvairių garso šaltinių, kadangi ausinės dažniausiai yra su universalia jungtimi, tinkančia tiek išmaniajam telefonui, tiek nešiojamam kompiuteriui. Ketvirtas pliusas belaidėms ausinėms yra tai, kad jų nereikia įkrauti. Užtenka ausines, kada tik norite, prijungti prie garso šaltinio ir galėsite jomis mėgautis neribotą laiką. Kalbant apie laidinių ausinių trūkumus, didžiausias trūkumas yra pats laidas. Jeigu ausinėmis naudojamės ramybės būsenoje, daug nejudėdami ir t.t. - tada sunkumų nekyla, tačiau norėdami su ausinėmis užsiimti aktyvia veikla, pavyzdžiui, sportuoti, galite susidurti su diskomfortu. Ausinių laidas gali trukdyti, susipainioti, užsikabinti už kokio nors objekto ir iškristi iš ausų, taip sukeldamas ne itin geras emocijas bei trukdydamas užsiimti mėgstama veikla.

 

Belaidės ausinės. 

Kainos atžvilgiu, belaidės ausinės yra brangesnės nei laidinės ausinės. Žinoma, yra ir įvairių biudžetinių variantų, pavyzdžiui, XIAOMI ar HIFUTURE siūlomos ausinės, kurias galite įsigyti net už mažiau nei 50 eurų. Manoma, kad belaidžių ausinių garso kokybė yra prastesnė nei laidinių, tačiau tai gali priklausyti nuo kainų diapazono. Pavyzdžiui, ausinės, tokios kaip naujosios SAMSUNG Buds Live ar HUAWEI FreeBuds 3 pasižymi iš tiesų nuostabia garso kokybe, kurią suteikia ausinių technologija, padedanti aiškiai girdėti garsą, slopinti aplinkos triukšmą ar patirti išskirtinį žemų dažnių garso pojūtį. Belaidžių ausinių baterijos veikimo laikas taip pat priklauso nuo konkretaus modelio ir kainų diapazono. Belaidės ausinės gali būti ir puiki stiliaus detalė, kadangi skirtingų gamintojų siūlomi variantai pasižymi dailiais, inovatyviais ir įdomiais dizaino ir išvaizdos sprendimais. Dar vienas belaidžių ausinių pliusas – jos  paprastai yra suderinamos su bet kuriuo „Bluetooth“ įrenginiu. Na, o didžiausias privalumas – ausinės neturi laido! Tad su jomis patogu sportuoti ir užsiimti kitokia aktyvia veikla nesibaiminant, kad ausinės už kažko užsikabins, susipainios ar panašiai.  Kalbant apie belaidžių ausinių trūkumus, pagrindinis minusas būtų tai, kad ausinės turi bateriją ir jai išsikrovus – jomis naudotis nebegalėsite.

 

Apibendrinant galima teigti, kad galvodami apie tai, kokias ausines norite pasirinkti, pirmiausia apsvarstykite, kuris variantas, laidinis ar belaidis, yra priimtinesnis jūsų asmeninėms savybėms ir gyvenimo būdui. Apmąstę šiuos dalykus, galite drąsiai išsirinkti geriausią variantą!