Apžvalgos

Šiais laikais nebereikia turėti didžiulio ir brangaus veidrodinio fotoaparato, kad galėtumėte fiksuoti įspūdingas nuotraukas. Jums net beveik nebereikia mokėti naudotis fotoaparatu – fotografuoti telefonu yra labai paprasta! Tiesa, tai nereiškia, kad fotografuojant telefonu nereikia žinoti jokių triukų. Apie juos ir papasakosime šiame straipsnyje.

Dienos metas

Apšvietimas dažnai yra svarbesnis net už pačią kamerą! Taigi, jeigu nuotraukas darote ar planuojate daryti lauke, žinokite, kad geriausias metas nuotraukų darymui yra dvi valandos prieš nusileidžiat ir dvi valandos prieš pakylant saulei – būtent tokiu metu apšvietimas lauke yra dar pakankamai ryškus, bet švelnus ir neapsunkinantis kameros dideliais kontrastais.

Nefiksuokite nuotraukų tiesiai priešais saulę

Jeigu fiksuojate nuotraukas vidurdienį, stenkitės vengti tiesioginių saulės spindulių, nukreiptų į kamerą. Geriausia būtų rasti vietą, kurioje apšvietimas būtų vientisas. Nors šiais laikais brangiausi telefonai puikiai susitvarko ir su sudėtingomis situacijomis, pasižyminčiomis milžinišku dinaminiu kontrastu, vis tiek rekomenduojame rinktis kaip įmanoma paprastesnį scenarijų.

Fiksuokite kaip įmanoma daugiau informacijos

Išmaniųjų telefonų kamerų sensoriai turi limituotą dinaminį diapozoną, todėl, jeigu tai visiškai nesugadina kadro, fokusuokite šviesiausią kadro vietą (pavyzdžiui, dangų) – taip išgausite daugiausiai informacijos. Ir nors iš pradžių kadras atrodys tikrai prastai, jį galėsite paredaguoti naudodami specialias programėles (apie tai – vėliau) ir jūsų nuotrauka atrodys geriau, negu būtų atrodžiusi įprastai.

Kompozicija

Fotografuojant vaizdus siūlome įsijungti tinklelio funkciją – kaip ir sufleruoja pavadinimas, savo telefono ekrane fotografuodami pradėsite matyti tinklelį, kuris leis pasirinkti tinkamą poziciją, užfiksuoti lygų ir simetrišką kadrą, kuris atrodytų profesionaliau.

Kuomet fotografuojate žmones, pasistenkite, kad juos nukirptumėte per vidurį šlaunų arba blauzdų. Taip pat svarbu nepalikti per daug arba per mažai vietos virš galvos. Be abejo, labai daug priklauso ir nuo jūsų aplinkos – išbandykite kelis skirtingus kampus ir pasirinkite geriausią variantą. Galiausiai – būkite kūrybiški ir kartais sulaužykite net šiame straipsnyje minimas taisykles, juk taip ir gimsta kūrybiškiausios nuotraukos.

Portreto režimas

Norite, kad jūsų užfiksuoti portretai atrodytų taip, tarsi būtų daryti profesionalaus fotografo su aukščiausios klasės DSLR kamera? Įjunkite portreto režimą – šiais laikais jį jau turi ne tik patys brangiausi, bet ir ekonominės klasės telefonai. Nors daugeliui telefonų tam reikia bent 2 kamerų, kai kurie daro puikius portretus ir su viena kamera, pavyzdžiui, „Google Pixel 2“. Portreto režimą siūlome naudoti tik esant geram apšvietimui ir, be abejo, siūlome rasti gražų foną!

Asmenukės

Be abejo, kai kurie telefonai (tokie kaip „Samsung Galaxy A8“) turi nuostabias priekines kameras, bet beveik bet kurio įrenginio galinė kamera yra geresnė už priekinę. Fiksuoti asmenukes gali būti smagu, bet jeigu turite galimybę, siūlome kieno nors paprašyti, kad jūs būtumėte nufotografuoti su galine kamera.

Trečios šalies aplikacijos kamerai

Jeigu jūsų standartinė kameros aplikacija neturi daugybės nustatymų, kurių jūs norėtumėte, tiesiog atsisiųskite vieną iš kamerų aplikacijų programėlių parduotuvėje. „Camera+“ ir „VSCO“ yra vienos iš mėgstamiausių vartotojų aplikacijų. Tiesa, jas siūlome naudoti tik labiau patyrusiems naudotojams, žinantiems kaip veikia ISO, diafragmos ir kiti nustatymai. Taip pat siūlome patikrinti, ar jūsų standartinė kameros aplikacija nustatymuose neturi profesionalaus arba rankinio režimo.

Aplikacijos nuotraukų redagavimui

Norite pademonstruoti savo kūrybiškumą dar labiau? Siūlome naudotis specialiomis nuotraukų redagavimo aplikacijomis. Ne, visai nereikia mokėti naudotis „Photoshop“, kad galėtumėte sukurti ką nors įspūdingo. Pakanka jūsų išmaniojo telefono ir „Adobe Lightroom“ programėlės, kuri yra itin paprasta, bet funkcionali. Taip pat ji turi ir automatinį nuotraukų retušavimą, kuris veikia stebėtinai gerai ir gali padėti suredaguoti nuotraukas visiškai be jūsų pastangų. Na, o jeigu norisi daugiau įspūdingų efektų, galite išbandyti „Prisma“, „VSCO“ arba „Snapseed“!

Specialūs aksesuarai

Na, o jeigu esate tikrai pasišventęs mobiliai fotografijai arba tiesiog mėgstate dalintis savo gyvenimo momentais socialiniuose tinkluose, galite įsigyti ir papildomų aksesuarų:

  • Lazda asmenukėms. Šis priedas leis jums, savaime aišku, fiksuoti įspūdingesnes asmenukes ir stabiliau laikyti telefoną darant ir įprastas nuotraukas.
  • Trikojis. Šitoks aksesuaras leis pastatyti telefoną ant lygaus paviršiaus ir taip fiksuoti stabilias nuotraukas. Priedas ypač naudingas naudojant su naktiniu režimu arba ilgo išlaikymo režimu – tokio aksesuaro naudojimas yra vienintelis būdas išlaikyti kadrą kokybišką.
  • Panoraminė kamera. Tai yra ne priedas jūsų telefono kamerai, bet tiesiog papildoma kamera! Su ja galėsite fiksuoti įspūdingus panoraminius vaizdus ir juos peržiūrėti naudojant VR akinius! Juk virtuali realybė yra ateitis!
  • Objektyvai. Techniškai jūs negalite prijungti objektyvo prie savo telefono kameros, bet rinkoje yra specialūs priedai, kurie gali padėti sukurti tam tikrus efektus: makro efektą, priartinimo ar plataus kampo efektus.

Įsigykite telefoną su kokybiška kamera

Na, o paskutinis patarimas – tiesiog įsigykite telefoną su kokybiška kamera. Be abejo, geras fotografas gali fiksuoti puikius kadrus net ir su pačiu seniausiu įrenginiu, bet jeigu norite daugiau galimybių ir pasirinkimų, rinkitės telefoną su geresne kamera. Šiuo metu geriausias kameras turi šie telefonai:

E-kaina

TIK internetu

iphone 14 128GB geltonos spalvos APPLE iPhone 14 128GB
     
749,00 769,00 Sutaupote 20,00
iPhone_14_256GB_Blue_Pure_Back APPLE iPhone 14 256GB
 
889,00 919,00 Sutaupote 30,00
iPhone_14_Pro_Space_Black_Pure_Back_iPhone_14_Pro_Space_Black_Pure_Front_2-up_Screen APPLE iPhone 14 Pro 128GB
Prekė išparduota
E-kaina

TIK internetu

iPhone_14_Pro_Max_Deep_Purple_Back_iPhone_14_Pro_Max_Deep_Purple_Pure_Front_2-up_Screen APPLE iPhone 14 Pro 256GB
Prekė išparduota
E-kaina

TIK internetu

 iPhone_14_Pro_Max_Deep_Purple_Back_iPhone_14_Pro_Max_Deep_Purple_Pure_Front_2-up_Screen APPLE iPhone 14 Pro Max 128GB
Prekė išparduota
E-kaina

TIK internetu

Phone_14_Midnight_Pure_Back APPLE iPhone 14 Plus 128GB
Prekė išparduota
Galaxy AI

Galaxy AI jau čia!

sm-s918_Samsung)galaxys23ultra_juodos spalvos_priekis ir nugarele_su piestuku SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G 512GB
Prekė išparduota
Galaxy AI

Galaxy AI jau čia!

E-kaina

TIK internetu

sm-s918_Samsung)galaxys23ultra_zalios spalvos_priekis ir nugarele_su piestuku SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G 256GB
 
993,75 1099,00 Sutaupote 105,25
Galaxy AI

Galaxy AI jau čia!

 sm-s911_galaxys23_front_phantomblack_priekis ir nugarele SAMSUNG Galaxy S23 5G 256GB
 
713,75 719,00 Sutaupote 5,25
Galaxy AI

Galaxy AI jau čia!

sm-s911_galaxys23_front_cream_priekis ir nugarele SAMSUNG Galaxy S23 5G 128GB
   
653,75 659,00 Sutaupote 5,25
Galaxy AI

Galaxy AI jau čia!

E-kaina

TIK internetu

100 Eur nuolaida | Flip5

-100  papildoma nuolaida su kodu FLIP100

Samsung_Flip5_mėtine_spalva_atlenktas_ekranas SAMSUNG Galaxy Flip5 5G 256GB 909,00 999,00 Sutaupote 90,00
Galaxy AI

Galaxy AI jau čia!

E-kaina

TIK internetu

 Samsung_Flip5_kremine_spalva_atlenktas_ekranas SAMSUNG Galaxy Flip5 5G 512GB
     
923,99 1039,00 Sutaupote 115,01