Nuo išsikraunančios baterijos iki perkaitimo – kaip spręsti dažniausias išmaniųjų problemas? Nuo išsikraunančios baterijos iki perkaitimo – kaip spręsti dažniausias išmaniųjų problemas?
Apžvalgos

Nuo išsikraunančios baterijos iki perkaitimo – kaip spręsti dažniausias išmaniųjų problemas?

2021-01-21

Išmanusis telefonas šiandien daugeliui yra tapęs nepamainomu kasdienybės palydovu ir pagalbininku kone visos srityse. Visgi išmaniųjų savininkai neišvengia su šiais įrenginiais susijusių problemų, kurių sprendimai dažnai gali būti labai nesudėtingi, tačiau apie juos paprasčiausiai nežinoma. „Samsung“ produktų ekspertė Brigita Barkauskienė išskiria 4 problemas, su kuriomis dažnai susiduria vartotojai, ir pataria, kaip jas spręsti.

Žinoma, su išmaniaisiais įrenginiais susijusių klausimų naudotojams kyla ir daugiau, o „Samsung“ prietaisų naudotojai, anot B. Barkauskienės, sprendimus daugeliu atveju gali patogiai rasti „Samsung Community“ bendraminčių forume internete. Čia vartotojai gali gauti ne tik su konkrečiais telefonų modeliais, bet ir kitais „Samsung“ prietaisais ir buitine technika susijusius patarimus, skaityti aktualias naujienas, užduoti klausimus ekspertams ir diskutuoti su bendruomenės nariais.

Telefonas veikia lėčiau, nei įprasta

Išmanieji įrenginiai natūraliai gali pradėti veikti lėčiau, tačiau net ir tokiu atveju įmanoma rasti būdų, kaip įrenginio našumą padidinti. Dėl šios priežasties telefone būtina palaikyti „švarą“ ir retkarčiais apsitvarkyti.

„Kiekviena fone veikianti programėlė ar procesas naudoja telefono resursus ir užima jo spartinančiąją atmintį (angl. cache). Dėl to, norint paspartinti telefono veikimą, reikėtų išjungti fone veikiančias programėles, o telefono nustatymuose kiek įmanoma labiau sumažinti fone veikiančius procesus, pavyzdžiui, išjungti automatinio vietos nustatymo funkciją ir įjungti ją tik tuomet, kai be jos išsiversti negalima. Taip pat verta ištrinti nenaudojamas programėles ir apsvarstyti galimybę nuotraukų galeriją perkelti į debesų platformą“, – sako B. Barkauskienė.

Telefono baterija greitai išsikrauna

Panašiai erzinanti ir dažniausiai su telefono amžiumi susijusi problema yra greitai išsikraunanti baterija. Bet kurio įrenginio baterijos efektyvumas su laiku mažėja, tačiau jos gyvavimą galima prailginti pakeitus tam tikrus telefono naudojimo įpročius.

„Net ir paprasčiausiai trumpesnio automatinio ekrano išsijungimo intervalo nustatymas ar ekrano ryškumo sumažinimas gali padėti sutaupyti nuo kelių iki kelių dešimčių procentų įkrautos baterijos pajėgumų. Šiuos nustatymus aktyvuoti daugelyje telefonų galima įjungus baterijos taupymo režimą. Be to, šiuo atveju taip pat gali padėti telefono atminties atlaisvinimas, ištrinant nenaudojamas programėles ir išjungiant foninius procesus“, – teigia „Samsung“ produktų ekspertė.

Telefonas perkaista

Išmaniajam telefonui pakenkti gali ir karštis. Įrenginį naudojant intensyviai, pavyzdžiui, vienu metu įjungus kelias resursams imlias programėles – telefonas gali pradėti kaisti, o tai gali pakenkti ir jo baterijai.

„Perkaitimo pavojus dažniausiai kyla karštomis vasaros dienomis, ar telefoną veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, taip pat palikus prietaisą įšilusiame automobilyje. Pirmiausia telefoną reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir laikyti jį vėsesnėje vietoje. Be to, jei naudojant telefoną jaučiama, kad jis stipriai šyla, reikėtų leisti įrenginiui „atsikvėpti“ – išjungti atidarytas programėles, atidėti duomenų parsisiuntimus ar programėlių atnaujinimus kitam laikui, kai prietaisas nebus intensyviai naudojamas. Taip pat verta patikrinti, ar perkaitimo kaltininkė nėra kažkuri konkreti programėlė, kurios, tokiu atveju, reikėtų atsisakyti“, – sako žinovė.

Prie telefono neprisijungia „Bluetooth“ įrenginiai

Naudojant „Bluetooth“ ryšį prie išmaniųjų telefonų galima prijungti vis daugiau išorinių prietaisų ir aksesuarų, pavyzdžiui, belaides ausines ar išmaniuosius laikrodžius. Dažnai susiduriama ir su problema, kuomet „Bluetooth“ ryšiu susieti įrenginių nepavyksta.

„Šiuo atveju problema gali kilti dėl daugelio skirtingų priežasčių, todėl visuomet verta išmėginti pačiame telefone dažniausiai esantį problemų sprendimo gidą (angl. troubleshoot). Taip pat visuomet reikėtų patikrinti, ar prietaisas yra suderinamas su konkrečiu telefono modeliu. Galiausiai reikėtų įsitikinti, kad „Bluetooth“ ryšys abiejuose prietaisuose yra išties įjungtas. Neretai problemą išspręsti padeda paprasčiausias „Bluetooth“ ryšio išjungimas ir įjungimas iš naujo. Be to, su telefonu naudojant keletą skirtingų „Bluetooth“ įrenginių, pavyzdžiui, ausines ir garso kolonėles – reikėtų įsitikinti, kad prisijungta prie reikiamo įrenginio“, – teigia „Samsung“ produktų ekspertė.

Apple iPhone 11 - 64 GB
 
509,00 519,00 Sutaupote 10,00
APPLE iPhone 11 128GB
Prekė išparduota
APPLE iPhone 11 256GB
Prekė išparduota
XIAOMI Redmi 9A 32GB
Prekė išparduota
APPLE iPhone 12 128GB Purple priekis-nugarėlė Apple iPhone 12 - 128 GB
Prekė išparduota
E-kaina

Kaina galioja TIK internetu

iPhone 12 64GB žalias priekis Apple iPhone 12 - 64 GB
Prekė išparduota
iPhone 12 mini 64Gb juodas APPLE iPhone 12 mini 64GB
Prekė išparduota
Xiaomi redmi 9c 64GB juodas priekis XIAOMI Redmi 9C 64GB
Prekė išparduota
SAMSUNG Galaxy A52 juodas SAMSUNG Galaxy A52 128GB
Prekė išparduota
SAMSUNG Galaxy XCover 5 SAMSUNG Galaxy XCover 5
Prekė išparduota
SONY Xperia 10 III 5G
Prekė išparduota
E-kaina

Kaina galioja TIK internetu

iPhone 13 128GB juoda spalva Apple iPhone 13 - 128 GB
 
639,00 649,00 Sutaupote 10,00
APPLE iPhone 13 256GB juoda spalva APPLE iPhone 13 256GB
Prekė išparduota
Iphone 13 512GB vidines atminties žalia spalva APPLE iPhone 13 512GB
Prekė išparduota
iPhone 13pro 256GB Alpine green APPLE iPhone 13 Pro 256GB
Prekė išparduota
Apple iPhone 13 Pro 128GB auksinis APPLE iPhone 13 Pro 128GB
Prekė išparduota
iPhone 13 pro 512GB alpine green spalva APPLE iPhone 13 Pro 512GB
Prekė išparduota
iPhone 13 mini 128GB green APPLE iPhone 13 mini 128GB
Prekė išparduota
iPhone 13 mini 256GB green APPLE iPhone 13 mini 256GB
Prekė išparduota
Xiaomi Redmi 10 128GB pilkas XIAOMI Redmi 10 128GB
Prekė išparduota
Xiaomi 11T 256GB 5G juodas priekis XIAOMI 11T 5G 256GB
Prekė išparduota
Nokia X10 žalia NOKIA X10 5G 64GB
Prekė išparduota
Nokia-G50-5G-melynas NOKIA G50 5G
Prekė išparduota
Xiaomi 11T Pro_juodas_priekis XIAOMI 11T Pro 5G 256GB
Prekė išparduota
Poco_M4_Pro_geltonas_priekis-mp.lt POCO M4 Pro 5G 128GB
Prekė išparduota
Xiaomi Redmi Note 11 sviesiai melyna 128GB priekis XIAOMI Redmi Note 11 128GB
Prekė išparduota
Samsung Galaxy S20 FE G5 mėlynas priekis SAMSUNG Galaxy S20 FE 5G
Prekė išparduota
Pcoo M4 Pro 4G melynas ekranas POCO M4 Pro 4G 256GB
Prekė išparduota
Poco X4 Pro juodos spalvos ekranas. POCO X4 Pro 5G 256GB
Prekė išparduota
Samsung A03 juodas ekranas SAMSUNG Galaxy A03 64GB
Prekė išparduota
Samsung A13 juodos spalvos priekis ekranas SAMSUNG Galaxy A13 32GB
Prekė išparduota