Apžvalgos

NUOTOLINIS MOKYMASIS. Kokie išmanieji įrenginiai gali padėti mokytis sklandžiai?

2020-10-25. IVETA, išmani asmeninė ekspertė.

Pasaulis, pasirodžius COVID-19, susidūrė su didžiuliais iššūkiais visose gyvenimo sferose. Viena iš labiausiai paveiktų ir paliestų sričių – švietimas. Sustabdžius gyvenimus ir uždarius įvairias įstaigas, mokyklos, kolegijos, universitetai turėjo greitai rasti sprendimus, kaip prisitaikyti prie ekstremalios situacijos ir adaptuoti visą mokymo(si) procesą. Nebuvo kitos išeities, mokymąsi fiziškai dalyvaujant pamokose, paskaitose teko pakeisti nuotolinio ugdymo forma. Nors 2020-ieji jau eina į pabaigą, pandemija vis dar laiko gniaužtuose visą pasaulį, o židiniuose, kritiniuose taškuose atsidūrusios vietovės ir toliau vykdo švietimo veiklą nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymasis kelia nemažai iššūkių, tokių kaip mokymo(si) kokybė, sklandaus darbo užtikrinimas, susikaupimas namuose, vertinimas. Taip pat vienas svarbiausių faktorių sėkmingam mokymuisi nuotoliniu būdu yra tinkamų technologijų, įrenginių darbui pasirinkimas. Kokie išmanieji įrenginiai gali padėti sklandžiam darbui, mokymuisi nuotoliniu būdu?

Vieno ir tinkamiausio įrenginio, žinoma, pasiūlyti negalime. Dalyvauti paskaitose, pamokose nuotoliniu būdu gali padėti tiek išmanieji telefonai, tiek kompiuteriai, tiek planšetiniai kompiuteriai. Renkantis įrenginį reikėtų atsižvelgti į tai, kokio amžiaus yra mokinys (pradinės mokyklos ar vidurinės mokyklos), ar, pavyzdžiui, studentui įrenginys reikalingas svarbiems darbams atlikti, ar tik dalyvavimui paskaitoje ir minimaliam rašto darbų rengimui. 

Prieš renkantis įrenginį nuotoliniam mokymuisi, reikia sau atsakyti į tris klausimus:

1) Kam bus naudojamas įrenginys?

2) Ar jis turi visas reikalingas funkcijas, specifikacijas mokymuisi?

3) Ar įrenginys bus patogus ir pakankamai tvirtas bei padės pasiekti visus išsikeltus tikslus tiek mokytojams, tiek mokiniams/studentams?

Kad mokinys/studentas galėtų dalyvauti virtualioje pamokoje, paskaitoje, jis turi turėti įrenginį su veikiančia kamera, mikrofonu ir žinoma, internetu.  Aišku, populiariausias ir visas funkcijas turintis įrenginys yra kompiuteris. Tačiau atsižvelgiant į mokinio amžių, skirtingus poreikius ir t.t., jam nebūtinai gali būti reikalingas kompiuteris. Kompiuterį gali pakeisti planšetinis kompiuteris, kuris yra kompaktiškesnis, lengvesnis, patogesnis. Planšetinis kompiuteris gali būti patogus įrankis mokymuisi tiek jaunesnio amžiaus mokinukams, tiek suaugusiems studentams. Be abejo, dalyvavimui virtualiuose užsiėmimuose gali pakakti ir išmanaus telefono, kuris taip pat turi kamerą, mikrofoną bei galimybę prisijungti prie internetinės mokymosi platformos.

Jeigu reikėtų išdėstyti įrenginius mokymuisi eilės tvarka nuo funkcionaliausio iki mažiausiai funkcionalaus, pirmoje vietoje būtų kompiuteris, antroje – planšetinis kompiuteris, o trečioje – išmanusis telefonas. Kaip ir minėjome anksčiau, viskas priklauso nuo daugelio veiksnių, kokį įrenginį besimokančiam žmogui reikėtų pasirinkti. Vienam užtenka telefono, o kitam reikia galingiausio kompiuterio. Tarpinis variantas ir puikus pasirinkimas yra planšetinis kompiuteris, kuriuo patogu naudotis tiek dalyvaujant vaizdo užsiėmime, tiek rašant, tiek skaitant ar naudojantis įvairiomis programomis. Prie išmaniojo įrenginio mokslams labai praverstų ir tinkamai pasirinkti priedai – apsauginis dėklas, laidinės ar belaidės ausinės sklandesnei komunikacijai.

Kviečiame išsirinkti labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį įrenginį bei jo priedą nuotoliniam mokslui, darbui palengvinti!

Prekes su akcija

SUPER kaina!

APPLE AirPods belaidės ausinės,1 APPLE AirPods belaidės ausinės
 
159,00 179,00 Sutaupote 20,00
Prekes su akcija

SUPER kaina!

Samsung Galaxy Buds
 
89,00 149,00 Sutaupote 60,00
Prekes su akcija

SUPER kaina!

SAMSUNG Galaxy Tab A 2019 10.1 WiFi
 
189,00 219,00 Sutaupote 30,00
Prekes su akcija

SUPER kaina!

Huawei FreeBuds Lite belaidės ausinės
 
69,00 89,00 Sutaupote 20,00
Prekes su akcija

SUPER kaina!

E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

Huawei FreeBuds 3 belaides ausinės
 
105,00 119,00 Sutaupote 14,00
Prekes su akcija

SUPER kaina!

E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

Samsung Galaxy Buds+
   
108,90 119,00 Sutaupote 10,10
Prekes su akcija

SUPER kaina!

Samsung Galaxy Tab S6 lite, blue SAMSUNG Galaxy Tab S6 Lite LTE
Prekė išparduota
Prekes su akcija

SUPER kaina!

E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

SAMSUNG Galaxy Buds Live - 1 SAMSUNG Galaxy Buds Live
     
129,99 149,00 Sutaupote 19,01
Prekes su akcija

SUPER kaina!

Samsung Galaxy Tab A7 10.4" gray SAMSUNG Galaxy Tab A7 10.4" Wifi
 
209,00 239,00 Sutaupote 30,00
Prekes su akcija

SUPER kaina!

Samsung Galaxy Tab A7 10.4" LTE gray SAMSUNG Galaxy Tab A7 10.4" LTE
 
269,00 299,00 Sutaupote 30,00
SAMSUNG -30%

SAMSUNG Kalėdinė akcija -30%

SAMSUNG In ear basic ausinės
   
12,53 17,90 Sutaupote 5,37