Samsung Galaxy S21 FE 5G apžvalga Samsung Galaxy S21 FE 5G apžvalga
Apžvalgos

Susipažinkite: SAMSUNG Galaxy S21 FE 5G

2022-01-17

Pagaliau pasirodė ilgai lauktas ir visų aptarinėjamas „Samsung Galaxy S21 FE 5G“, tačiau nuo to diskusijų apie jį nesumažėjo. Kaip tik - tik padaugėjo. Vieni lygina šį naująjį Samsung gaminį su pirmtaku „Samsung Galaxy S20 FE“, kiti su 2021 m. flagmanais - „Galaxy S21“ ir „Galaxy S21+“, treti lygina su konkurentų turimais modeliais, o kai kurie jau laukia tuoj pasirodysiančių 2022 m. „Samsung“ flagmanų.

Ne lengva užduotis teko „Galaxy S21 FE 5G“. Kaip sudominti „Samsung“ fanus (angl. FE – Fan Edition), kai esi šiek tiek apkarpytas" flagmanas už beveik tokią pačią kainą? Susipažinkime su šiuo telefonu detaliau ir pažadu, čia rasite daugumą atsakymų į jus kamuojančius klausimus.

Samsung Galaxy S21 FE 5G dizainas

Dizainas

Surinkimo kokybė, kaip ir ergonomika aukščiausiame „Samsung“ lygyje. Telefoną malonu laikyti rankose, juo patogu naudotis. „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ labai skiriasi nuo savo pirmtako „Galaxy S20 FE“ – jis trumpesnis, siauresnis ir 13 gr. lengvesnis, nors turi tokio paties dydžio bateriją. Daug kas priekaištauja, jog nugarėlė pagaminta ne iš stiklo, o iš plastiko, tačiau tiek pirmtakas „Galaxy S20 FE“, tiek flagmanas „Galaxy S21“ taip pat gale naudoja plastiką. Vienintelis krentantis į akis dizaino skirtumas gale, tai kameros modulio apgaubimas vientisa nugarėle, o ne metaline korpuso dalimi, kaip „Galaxy S21“, tačiau tai atlikta ypatingai preciziškai, atkartojant šį išskirtinį dizaino bruožą. Beje, pats korpusas metalinis ir apsaugotas nuo vandens bei dulkių. IP68 sertifikavimas paremtas panardinimu į 1,5 metro gėlo vandens gylį iki 30 minučių, o telefono nepatariama naudoti paplūdimyje ar prie baseino.

Matinė telefono nugarėlė neleis kauptis pirštų antspaudams, o tokios pat spalvos korpusas suteikia vientisumo jausmą. „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ galima rinktis iš 4 spalvų – baltos, grafito juodos, alyvuogių žalios ir levandų violetinės. Šie atspalviai jau pažįstami iš rudens laikrodžių bei ausinių pristatymo, tad ne veltui pirmieji „Galaxy S21 FE“ pirkėjai gauna dovanų „Galaxy Buds2“ ausines.

Samsung Galaxy S21 FE 5G ekranas

Ekranas 

„Samsung Galaxy S21 FE 5G“ turi nežymiai mažesnį 6,4“ ekraną, nei 6,5“ „Galaxy S20 FE“, tačiau jis gerokai pranašesnis. Tai FHD+ „Dynamic AMOLED 2X“ tipo ekranas palaikantis HDR10+ atvaizdavimą, o kartu ir ryškesnis. Dar vienas pranašumas - ekranas apsaugotas patvariausiu tarp „Android“ telefonų naudojamu „Corning Gorilla Glass Victus“ stiklu. Dar šiek tiek svarbių skaičių – ekrano lietimų atsako dažnis žaidimų režime 240 Hz, o vaizdo atsinaujinimo dažnis 120 Hz. Tačiau ekranas neturi LTPO technologijos, kuri leidžia automatiškai adaptuoti ekrano atsinaujinimo dažnį, kaip tai daro „Galaxy S21 Ultra“, tad „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ galimi tik du pasirinkimai – 60 Hz arba 120 Hz.

Maloniai nustebau nusistatęs ekrano natūralių spalvų režimą, šį kartą „Samsung“ padirbėjo ir puikiai gamykloje sukalibravo ekrano spalvas. Taip pat galima pasirinkti dirbtiniu intelektu paremtą skleidžiamos ekrano mėlynos spalvos reguliavimą – „akių komforto apsaugą“. Ekranu patogu naudotis ir dėl preciziškai 2.5D tipo užapvalintų stiklo kampų, niekas nerėžia delno, o pirštai neužkliūna, tad „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ džiaugsis ne tik plokščių ekranų mėgėjai.

Samsung Galaxy S21 FE 5G veikimas

Veikimas

Didelei nuostabai Lietuvos rinkai skirtas „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ apginkluotas vienu galingiausių 2021 m. „Android“ telefonuose naudotu procesoriumi „Qualcomm Snapdragon 888 5G“. Daug kas pastebėjo, kad „Exynos 2100“, naudotas „Galaxy S21“ flagmanuose ženkliai prisivijo „Qualcomm“ procesorius ir net kai kur aplenkė, tačiau trokštantys maksimalios galios ir geresnio kameros darbo rinkosi, jei tik galėjo, „Snapdragon 888“ modifikaciją.

Mūsų rinkai skirta bazinė „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ versija turi 6 GB darbinės ir 128 GB vidinės atmintis, tačiau šiek tiek primokėjus galima pasirinkti galingiausią komplektaciją – 8 GB darbinės ir 256 GB vidinės atminties. Deja, kaip ir vyresniųjų flagmanų brolių, „Galaxy S21 FE“ vidinės atminties negalima praplėsti „microSD“ kortele. SIM kortelių stalčiukas skirtas tik joms ir talpina 2 SIM korteles. Optinis pirštų antspaudų skaitytuvas įmontuotas po ekranu ir jis nėra toks greitas, kaip ankstesnių „Galaxy S21“ flagmanų, tačiau nei karto nepavedė, per visą testavimo periodą suveikė visus 100% atvejų.

„Samsung  Galaxy S21 FE 5G“ veikia po truputį įsibėgėjantis 5G ryšys, duomenų perdavimui ir mokėjimams pritaikytas NFC, keturi GPS siųstuvai, o taip pat jame įmontuota galybė skirtingų daviklių: akselerometras, giroskopas, barometras, geomagnetinis jutiklis, halo jutiklis, šviesos jutiklis, virtualus artumo jutiklis.

Telefone jau iš karto instaliuota naujausia „Android 12“ operacinė sistema su šviežia „OneUI 4“ vartotojo aplinka. Daug kas vaikosi kuo švaresnės „Android“ aplinkos, bet šią akimirką tik „Samsung“ iš „Android“ telefonų gali pasiūlyti itin kokybišką ir pilną įvairių funkcijų vartotojo aplinką – ekrano padalinimas, GIF animacijų kūrimas iš video, ekrano vaizdo įrašymas, paveiksliuko iškirpimas prisegant prie lango, objektų nuotraukose panaikinimas (panašiai, kaip daro „Google Pixel“), visos vartotojo aplinkos atspalvių keitimas, sustiprintas saugos kodas ir daug kitų funkcijų. Apie „OneUI 4“ galima būtų parašyti atskirą apžvalgą, tad pasakysiu trumpai – „Galaxy S21 FE“ operacinė sistema atrodo šviežiai, lengvai ir funkcionaliai, ja paprasta ir malonu naudotis.

Beje, „Samsung Galaxy S21“ flagmanai buvo pristatyti 2021 m. sausio mėn., praėjus metams mes sulaukėme „Samsung Galaxy S21 FE 5G“, o tai reiškia, kad paskutinis „Galaxy S21“ linijos telefonas gaus vieneriais metais ilgiau pažadėtus saugumo atnaujinimus, nei vyresnieji broliai.

 Samsung Galaxy S21 FE 5G garsas

Garsas

„Samsung Galaxy S21 FE 5G“ naudojami stereo garsiakalbiai, vienas apačioje, o kitas veikia ir kaip pokalbių garsiakalbis. Nors garsą galima pasireguliuoti ekvalaizerio pagalba, bendra garso kokybė šiek tiek atsilieka nuo „Galaxy S21“ pirmtakų. Jis groja garsiai ir aiškiai, garsas tikrai geras, net stengiamasi perteikti žemų dažnių įspūdį, tačiau „Galaxy S21+“ ir „Galaxy S21 Ultra“ turi daugiau gilumo ir dažnių aprėpties.

Samsung Galaxy S21 FE 5G komplektacija baterija

Baterija

„Samsung Galaxy S21 FE 5G“ maitina galinga 4500 mAh baterija, kurią galima įkrauti greituoju būdu papildomai įsigijus 25 W greitojo įkrovimo blokelį, nes dėžutėje rasime tik įkrovimo – duomenų perdavimo laidą su abiem „Type-C“ antgaliais, informacinius lankstinukus ir sąvaržėlę SIM stalčiukui atrakinti. Nenorint papildomai išlaidauti ir turint tik paprastą 5 W įkrovėją, nuo 0 iki 100 % įkrovimo teks lukterėti kiek daugiau nei 1,5 val. Bet toks įkrovimo būdas neigiamai atsiliepia baterijos ilgaamžiškumui, geriau ją krauti po daug kartų per dieną, kad ir po kelis procentus, tam puikiai tinka belaidis įkrovimas, toks „Galaxy S21 FE“ galimas iki 15 W. Taip pat telefoną galima panaudoti ir kitų įrenginių, pvz. ausinių ar net kito telefono įkrovimui įjungus atvirkštinį belaidį krovimą.

Su tokia talpia baterija telefonas turėtų tarnauti ne vieną dieną ar bent jau pilna darbo dieną labai aktyviai naudojant, tačiau yra nedidelių niuansų. Kaip jau minėjau, telefono ekranas neturi vaizdo atsinaujinimo dažnio prisitaikymo pagal naudojimą ir pasirinkus 120 Hz vidutiniškai dieną užbaigdavau su 4,5 – 5 val. aktyvaus ekrano rodikliu. Tai nėra labai prastas rezultatas, telefono energijos užteks pilanai darbo dienai, tačiau vykstant į tolimesnę kelionę patarčiau perjungti ekrano atnaujinimą į 60 Hz arba pasirūpinti dažnesniu akumuliatoriaus įkrovimu.

Samsung Galaxy S21 FE 5G kamera

Kamera

„Samsung Galaxy S21 FE 5G“ galinės kameros komplektas analogiškas jo pirmtakui „Samsung Galaxy S20 FE“. Pagrindinė kamera 12 MP su optiniu vaizdo stabilizavimu, kurį turi ir 8 MP priartinimo kamera, o itin plataus kampo kamera 12 MP tenkinasi tik elektroniniu vaizdo stabilizavimu su 123˚ aprėpties kampu.

Ant popieriaus viskas atrodo taip pat, tačiau praktika atskleidė skirtumus. Pagrindinės kameros nuotraukos užfiksuoja gerokai aiškesnį vaizdą, matosi daugiau detalių, mažiau triukšmų, o spalvos natūralesnės, ypač tamsiu paros metu. Palyginus pagrindinės kameros rezultatus su „Galaxy S21“ skirtumus labai sunku įžvelgti, tik kai kuriuose scenarijuose „Galaxy S21 FE“ apsirinka su baltos spalvos balansu, bet tikiu, jog ateities atnaujinimai ištaisys klaidas, nes juose naudojamas toks pats kameros sensorius. Video stabilizacija gera, o auto fokusavimas ypač greitas ir patikimas. Jei vaizdo įrašai ne jūsų pašaukimas ir jų darote nedaug, patarčiau iš karto nustatyti įrašinėti maksimalia 4K/60 kadr./sek. kokybe, tokiu atveju failas užims tris kartus daugiau vietos, bet turėsite ypač aiškų ir kokybišką įrašą.

VIDEO pavyzdys:

Nuotraukų pavyzdžiai:

Samsung Galaxy S21 FE 5G nuotrauku pavyzdziai 

Itin plataus kampo kamera taip pat fiksuoja mažiau triukšmų palyginus su „Galaxy S20 FE“, tačiau dėl pikselių dydžio šviesumu nusileidžia flagmanams, o ir kraštuose vaizdas programiškai nepataisomas. Šis modulis taip pat naudojamas įrašant video ypač stabilaus vaizdo režime, bet tik FHD formatu 30 kadr./sek. kokybe.

Samsung Galaxy S21 FE 5G: FHD/30fps (Super steady mode):

Didžiausius skirtumus pastebėjau naudojant priartinimo modulį. „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ visa galva aplenkė „Galaxy S20 FE“ ir paprastą „Galaxy S21“ artinimo parinktyje. Nuotraukose užfiksuojama daugiau detalių, jos nėra užaštrintos, neaptinkama atsitiktinių klaidų, o triukšmų lygis gerokai mažesnis. „Galaxy S20 FE“ atsakymas slypi tobulesniame programiniame apdorojime, tačiau kodėl „Galaxy S21“ su 64 MP sensoriumi demonstruoja prastesnius rezultatus, nei 8 MP „Galaxy S21 FE“? Todėl, kad „Galaxy S21“ turi tik 1,1x optinį priartinimą, ir visą likusį artinimą atlieka skaitmeniniu būdu, kai „Galaxy S21 FE“ turi 3x optinį priartinimą ir šiek tiek didesnius pikselius.

Samsung Galaxy S21 FE 5G kameros priartinimas

Samsung Galaxy S21 FE 5G selfie kamera

Taip pat pastebimi skirtumai asmenukių kameroje. „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ 32 MP priekinė kamera užfiksuoja natūralesnį odos atspalvį, bei tiksliau ir gražiau atskiria foną. Dėl didesnės matricos galima pasirinkti fiksuoti platesniu kampu, taip sutalpinant visus draugus vienoje nuotraukoje. Video galimybėse galima pasirinkti „dvigubo įrašymo“ funkciją, kuri leidžia vienu metu filmuoti tiek priekine, tiek galine kameromis.

Samsung Galaxy S21 FE 5G IP68 atsparumas vandeniui 

Išvados

„Samsung“ iš tiesų dar kartą pavyko sukurti puikų įrenginį. Palikti ar net patobulinti patys geriausi flagmanų aspektai, o paaukoti tik mažai reikšmingi niuansai. Ar tai „Galaxy S20 FE“ atnaujinimas? Taip ir labai vykęs. Ar tai „Galaxy S21“ apkarpymas? Ne, tai tiesiog dar vienas pasirinkimo variantas. „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ reikėtų žvelgti, kaip į atskirą modelį visoje „Galaxy S21“ linijoje, o ne kaip kažkurio telefono apkarpytą versiją.

Ar galime pilnavertiškai gyventi ir naudotis telefonu su optiniu pirštų antspaudų skaitytuvu, be kameros modulio apgaubimo korpuso metalu, su šiek tiek silpnesniu vibro motoriuku, vos storesniais ekrano rėmeliais? Manau daug kas atsakys, kad TAIP. Taip pat reikia nepamiršti pasaulio ekonominės situacijos, puslaidininkių deficito ir po truputį išimamų iš prekybos „Galaxy S21“ linijos flagmanų pasirodžius 2022 m. „Samsung“ flagmanams. Ką gi rinktis, kai naujųjų flagmanų kainos kiek per didelės, o senesnius flagmanus vis sunkiau surasti lentynose? Čia ir sužiba „Samsung Galaxy S21 FE 5G“ atkreipdamas į save dėmesį.

Rinkitės „Samsung Galaxy S21 FE 5G“, jei:

  • Norite „Galaxy S21“ funkcijų ir ypatybių;
  • Ilgai tarnaujančios baterijos;
  • Puikiai sukalibruoto ekrano;
  • Patikimos ir kokybiškos kameros;
  • Ieškote ergonomiško ir lengvai naudojamo telefono;