Xiaomi 12 serija apžvalga Xiaomi 12 serija apžvalga
Apžvalgos

Susipažinkite: xiaomi 12 serijos išmanieji telefonai

Susipažinkite: XIAOMI 12 serijos išmanieji telefonai

Išmanus Ekspertas Žilvinas, 2022-05-06

Šį pavasarį lentynas pasiekė pirmieji „Xiaomi“ flagmanai – „Xiaomi 12X“, „Xiaomi 12“ ir „Xiaomi 12 Pro“. Šios serijos išmanieji telefonai sukurti siekiant suteikti vartotojams pažangiausią vaizdo įamžinimo patirtį, vis daugiau matomų ir nematomų užduočių perkelti pažangiam dirbtiniam intelektui ir užtikrinti neribotą galios panaudojimą. Trumpai susipažinkime su kiekvienu iš jų:

„Xiaomi 12“

Išmanusis telefonas išsiskiria ne tik ergonomišku dizainu, užapvalintais kraštais ir kampais, bet ir savo dydžiu. Pasirinktas kompaktiško flagmano dizainas ir nedidelis svoris daro „Xiaomi 12“ vienu iš patogiausių telefonų rinkoje. Kompaktiškame korpuse įmontuotas 6.28 colio dydžio „AMOLED“ ekranas, kurio vaizdo atnaujinimo dažnis siekia 120 Hz ir apsaugotas naujausios kartos „Gorilla Glass Victus“ stiklu. Ryškus, net 1100 nits ryškumą pasiekiantis ekranas po savimi taip pat slepia optinį pirštų antspaudų skaitytuvą.

Didžiausių pasikeitimų sulaukė kameros modulis. Pagrindinė kamera naudoja mažiau megapikselių turinčią matricą, nei praeitų metų flagmanas – 50 MP, tačiau „Sony IMX766“ sensoriaus pikseliai yra gerokai didesni, kas užtikrina nepakartojamą vaizdo fiksavimo patirtį ne tik šviesiu paros metu, bet ir sutemus. Šalia pagrindinės kameros atrasime 13 MP itin plataus 123˚kampo kamerą ir 5 MP priartinimo / makro objektyvą.

Kaip ir pridera flagmanui, „Xiaomi 12“ naudoja naujausią „Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1“ procesorių, kuriam talkina 8 GB RAM ir greita UFS 3.1 kartos 128 GB vidinė atmintis. Kompaktiškojo telefono 4500 mAh baterijos energijos atsargas galima papildyti itin greitu 67 W įkrovimo blokeliu arba  net 50 W bevieliu įkrovimu. Visų komponentų sklandų darbą užtikrina „Android 12“ pagrindu sukurta „MIUI 13“ operacinė sistema.

„Xiaomi 12X“

„Xiaomi 12X“ dizainas yra identiškas įprastam „Xiaomi 12“, nežymiai skiriasi tik specifikacijos. Pagrindinis skirtumas tas, kad šioje versijoje naudojamas senesnis ir šiek tiek silpnesnis „Qualcomm Snapdragon 870“ procesorius ir taip pat atsisakyta 50 W greitojo bevielio įkrovimo. Tačiau šie kompromisai, kai kuriems naudotojams gali pasirodyti mažareikšmiais, o gal net ir privalumais – silpnesnis procesorius suvartos mažiau energijos, tad telefono baterija tarnaus ilgiau, taip pat bus išvengta papildomų išlaidų bevielio krovimo stotelei.

„Xiaomi 12 Pro“

Praeitų metų Pro versija mažai kuo skyrėsi nuo įprasto „Xiaomi Mi 11“, tačiau šiais metais sulaukėme ženklių pasikeitimų. „Xiaomi 12 Pro“ gerokai didesni išmanusis telefonas su 6.73 colio dydžio „AMOLED“ ekranu turinčiu LTPO technologiją, kurios dėka vaizdas atnaujinamas iki 120 Hz kintamu dažniu, o tiesioginės saulės spinduliuose ryškumas pasiekia 1500 nitų ribą.

Dėl didesnio dydžio patalpinta šiek tiek didesnė 4600 mAh baterija, o komplekte įdėtas net 120 W įkrovimo blokelis, kuris akumuliatorių nuo 0 iki 100% įkraus vos per 18 min.

Didžiausi skirtumai slypi kamerose. Nors pagrindinės kameros dydis taip pat 50 MP, tačiau „Xiaomi 12 Pro“ panaudotas dar naujesnis ir pažangesnis „Sony IMX707“ sensorius, leidžiantis užfiksuoti geresnes nuotraukas ir vaizdo įrašus. Kiti du moduliai taip pat sulaukė atnaujinimų – tiek itin plataus kampo, tiek priartinimo kameros apginkluotos 50 MP foto matricomis. Nepamirštamą fotografavimo patirtį papildo įvairios fotografavimo funkcijos ir galimybes, o komponentų sklandų darbą užtikrina „Android 12“ pagrindu sukurta „MIUI 13“ operacinė sistema.