Apžvalgos

Šiame straipsnyje pasidalinsime įžvalgomis, į ką reikia kreipti dėmesį perkant telefoną savo tėvams ar seneliams. Juk tai yra įrankis susisiekimui su draugais ar giminaičiais, kolegomis, vaikais bei anūkais. Na, o senjorams, kurie mėgsta technologijas, tai gali būti ir pilnavertis pramogų centras, naujienų šaltinis ir daugybė kitų dalykų. Taigi, į ką kreipti dėmesį perkant tokį telefoną?

Paprastumas

Nors kai kurie senjorai šiuolaikinėmis technologijomis naudotis moka ne prasčiau, nei jaunuoliai, daugelis senjorų nori kuo paprasčiau valdomų telefonų. Šiuo atveju, vietoj išmanaus telefono, rekomenduotume rinktis mygtukinį. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi begalę funkcijų, kurios gali būti nenaudingos senjorams. Paprastai jiems gana tiesiog skambučių ir SMS žinučių.

Na, o jeigu jūsų tėvai ar seneliai nori naršyti internete, klausytis muzikos, fotografuoti ar net žaisti žaidimus, rinkitės įrenginį, turintį paprasto naudojimo režimą. Tokį režimą turi daugelis išmaniųjų telefonų, o „Samsung“ bei „HTC“ telefonų paprasto naudojimo režimas yra itin aiškus ir lengvai naudojamas. „Lite Mode“ turi ir „Xiaomi“ įrenginiai.

Patogus dizainas

Jauniems žmonėms beveik kiekvienas telefonas rankoje guli daugiau ar mažiau patogiai. Taip, metaliniai ar stikliniai telefonai (tokie kaip „OnePlus 5“, „Samsung Galaxy S9+ ir kt.) slysta šiek tiek labiau, bet tai nėra didelė bėda. Tuo tarpu senjorai paprastai turi prastesnę regą, o kartais ir sunkumų su motorika.

Taigi, jeigu ir jūsų tėvai ar seneliai nėra išimtis, rinkitės ne per mažą, bet ir ne per didelį telefoną, turintį didelius mygtukus ir galimybę pasirinkti didesnį šriftą. Perkamas įrenginys gali turėti vieną ar net kelis programuojamus mygtukus, kurie leistų vos per kelias sekundes paskambinti nustatytam kontaktui ar net greitajai pagalbai. Juk tai yra labai paprasta ir patogu!

Prietaisai su liečiamais ekranais irgi gali būti tinkamas pasirinkimas tuo atveju, jeigu liečiant ekraną, telefonas kiekvieną kartą pakankamai galingai suvibruoja ir (arba) skleidžia garsą. Tai gali atrodyti kaip visai nereikšmingas dalykas, bet toks telefono atsakas suteikia naudotojui užtikrintumo, kad mygtukas yra tikrai spaudžiamas.

Garsiakalbio galingumas

Paprastai orientuojamės į garso kokybę, tačiau šiuo atveju daug svarbiau yra tiesiog garsumas. Dažnai išmanieji telefonai turi tik vieną garsiakalbį, kuris yra itin tylus ir lengvai uždengiamas, todėl tai yra nelabai tinkamas pasirinkimas. Be to, atkreipkite ne tik į įprasto garsiakalbio dydį, bet ir į garsiakalbio pokalbiams (gali būti vadinamas ausine) garsumą – juk kalbant telefonu su savo tėvais ar seneliais, rėkti į telefono mikrofoną tikrai nesinori.

  • Jeigu senjoras, kuriam perkate telefoną, naudoja klausos aparatą, patikrinkite, ar perkamas prietaisas palaiko tokius klausos aparatus. Paprastai mobilieji, pritaikyti senjorams, turi M4/T4 (arba aukštesnės klasės) reitingą, o tai reiškia, kad kalbant telefonu, klausos aparatas netrikdys veikimo.
  • Garsumo lygį turėtų būti lengva kontroliuoti, o telefoną turite galėti lengvai prispausti prie ausies. Jeigu garsiakalbis nepraleidžia garso pro šonus, tai yra nemažas privalumas!

Geriausi jūsų galimi pasirinkimai

Rinkoje yra nemažai telefonų, pritaikytų senjorams ir įvairiems jų poreikiams. Juk, kaip minėjome, kai kurie jų nori ne tik skambinti bei rašyti SMS žinutes. Trumpai aptarsime kelis galimus variantus.

  • „Doro 1360“. „Doro“ yra gana neseniai išpopuliarėjęs gamintojas, kuriantis telefonus būtent vyresniems žmonėms. „1360“ yra vienas pigiausių kompanijos modelių su itin dideliais mygtukais, patvariu korpusu, paprasta operacine sistema, žibintuvėliu, programuojamu mygtuku ir netgi FM radiju! Kaina - 45 EUR
  • „Doro 2404“. Galbūt jūsų tėvai ar seneliai nori atlenkiamo telefono? Tokiu atveju galime rekomenduoti „Doro 2404“. Šis įrenginys turi viską, ką turi ir „1360“, tik atlenkiamame korpuse! Be to, „2404“ palaiko ir dvi SIM korteles! Kaina - vos 59 EUR
  • „MyPhone Halo 2“. Dar vienas panašaus tipo prietaisas. Jis turi didžiulį ekraną, milžiniškus mygtukus, paprastą valdymą, visus senjorams reikalingus nustatymus, itin garsius ir kokybiškus garsiakalbius ir netgi tokias funkcijas kaip Bluetooth ryšys, FM radijas bei programuojamas mygtukas! Kaina - 42 EUR

  • „Nokia 3310 (2017)“. Yra gana nemaža tikimybė, kad jūsų tėvai ar seneliai iki šiol naudojasi senuoju „Nokia 3310“. Galima atsinaujinti ir visiškai nieko neprarasti – 2017-aisiais išleistas atnaujintas „Nokia 3310“ modelis turi spalvotą, geresnės kokybės ekraną, tokią pat puikią bateriją, itin gražų ir spalvingą korpusą, puikius mygtukus, paprastą valdymą, radiją, netgi interneto naršyklę ir gan paprastą kamerą. Tai yra tas pats senasis „3310“, tik šiuolaikiškesnis ir šiek tiek patobulintas! Jeigu jūsų senjorai nori likti ištikimi "Nokia" ženklo produkcijai, šis telefonas yra puikus pasirinkimas. Kaina - 69 EUR
  • „Samsung Xcover 4“. Tai yra nuostabus telefonas dėl savo gan nedidelio 5 colių ekrano. Senjorai dažniausiai nori patvaraus įrenginio todėl „Galaxy Xcover 4“ yra puikus pasirinkimas. Jis yra atsparus vandeniui ir nedideliems smūgiams. Na, o 4-ių branduolių procesorius turėtų patenkinti daugelio poreikius. Labai svarbu ir tai, kad „Xcover 4“ turi ir kitus požymius, paprastai būdingus neišmaniems prietaisams, kurie yra pritaikyti senjorams: lengvai valdomą meniu (įjungus „easy mode“), programuojamą mygtuką ir kt. Tai yra telefonas, kuris leis jūsų tėvams ar seneliams be diskomforto mėgautis išmaniuoju gyvenimu. Kaina - 219 EUR
  • „Xiaomi Redmi 5“. Tai yra tiesiog vienas iš geriausių biudžetinių telefonų rinkoje. Jis yra pakankamai galingas, turi neblogą kamerą, o baterijos tarnavimo laikas turėtų patenkinti kiekvieno poreikius. „Redmi 5“ yra nebrangus, solidus ir patikimas telefonas, o „light mode“ užtikrins komfortą naudojantis net ir nepatyrusiam vartotojui. Kaina - 159 EUR
E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

NOKIA 230
Prekė išparduota
e-STAR X24
Prekė išparduota
e-STAR X18
 
17,90 22,90 Sutaupote 5,00
MYPHONE Tango
Prekė išparduota
E-kaina

Kaina galioja tik perkant internetu!

NOKIA 6310
Prekė išparduota
MYPHONE Halo 2
Prekė išparduota