Mygtukinis telefonas senjorui kaip išsirinkti Mygtukinis telefonas senjorui kaip išsirinkti
Apžvalgos

Šiame straipsnyje pasidalinsime įžvalgomis, į ką reikia kreipti dėmesį perkant telefoną savo tėvams ar seneliams. Juk tai yra įrankis susisiekimui su draugais ar giminaičiais, kolegomis, vaikais bei anūkais. Na, o senjorams, kurie mėgsta technologijas, tai gali būti ir pilnavertis pramogų centras, naujienų šaltinis ir daugybė kitų dalykų. Taigi, į ką kreipti dėmesį perkant tokį telefoną?

Paprastumas

Nors kai kurie senjorai šiuolaikinėmis technologijomis naudotis moka ne prasčiau, nei jaunuoliai, daugelis senjorų nori kuo paprasčiau valdomų telefonų. Šiuo atveju, vietoj išmanaus telefono, rekomenduotume rinktis mygtukinį. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi begalę funkcijų, kurios gali būti nenaudingos senjorams. Paprastai jiems gana tiesiog skambučių ir SMS žinučių.

Na, o jeigu jūsų tėvai ar seneliai nori naršyti internete, klausytis muzikos, fotografuoti ar net žaisti žaidimus, rinkitės įrenginį, turintį paprasto naudojimo režimą. Tokį režimą turi daugelis išmaniųjų telefonų, o „Samsung“ bei „HTC“ telefonų paprasto naudojimo režimas yra itin aiškus ir lengvai naudojamas. „Lite Mode“ turi ir „Xiaomi“ įrenginiai.

Patogus dizainas

Jauniems žmonėms beveik kiekvienas telefonas rankoje guli daugiau ar mažiau patogiai. Taip, metaliniai ar stikliniai telefonai (tokie kaip „OnePlus 5“, „Samsung Galaxy S9+ ir kt.) slysta šiek tiek labiau, bet tai nėra didelė bėda. Tuo tarpu senjorai paprastai turi prastesnę regą, o kartais ir sunkumų su motorika.

Taigi, jeigu ir jūsų tėvai ar seneliai nėra išimtis, rinkitės ne per mažą, bet ir ne per didelį telefoną, turintį didelius mygtukus ir galimybę pasirinkti didesnį šriftą. Perkamas įrenginys gali turėti vieną ar net kelis programuojamus mygtukus, kurie leistų vos per kelias sekundes paskambinti nustatytam kontaktui ar net greitajai pagalbai. Juk tai yra labai paprasta ir patogu!

Prietaisai su liečiamais ekranais irgi gali būti tinkamas pasirinkimas tuo atveju, jeigu liečiant ekraną, telefonas kiekvieną kartą pakankamai galingai suvibruoja ir (arba) skleidžia garsą. Tai gali atrodyti kaip visai nereikšmingas dalykas, bet toks telefono atsakas suteikia naudotojui užtikrintumo, kad mygtukas yra tikrai spaudžiamas.

Garsiakalbio galingumas

Paprastai orientuojamės į garso kokybę, tačiau šiuo atveju daug svarbiau yra tiesiog garsumas. Dažnai išmanieji telefonai turi tik vieną garsiakalbį, kuris yra itin tylus ir lengvai uždengiamas, todėl tai yra nelabai tinkamas pasirinkimas. Be to, atkreipkite ne tik į įprasto garsiakalbio dydį, bet ir į garsiakalbio pokalbiams (gali būti vadinamas ausine) garsumą – juk kalbant telefonu su savo tėvais ar seneliais, rėkti į telefono mikrofoną tikrai nesinori.

  • Jeigu senjoras, kuriam perkate telefoną, naudoja klausos aparatą, patikrinkite, ar perkamas prietaisas palaiko tokius klausos aparatus. Paprastai mobilieji, pritaikyti senjorams, turi M4/T4 (arba aukštesnės klasės) reitingą, o tai reiškia, kad kalbant telefonu, klausos aparatas netrikdys veikimo.
  • Garsumo lygį turėtų būti lengva kontroliuoti, o telefoną turite galėti lengvai prispausti prie ausies. Jeigu garsiakalbis nepraleidžia garso pro šonus, tai yra nemažas privalumas!